Гръмко или тихо посрещане на сестрите ? А после?

  • 29 033
  • 877
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
Аз веднъж писах и бях много крайна в изказванията си. Дори ме изядоха с парцалите, задето съм си позволила дори тези еретични мисли.
Животът на тези жени е разбит. По всяка линия. Едва ли ще им е до парадно посрещане. Сигурно първото, което ще искат да направят е да се приберат в семействата и никой да не ги закача.
Дано им помогнат наистина поне малко да си стъпят на краката, защото те са психически развалини.
така е за съжаление и аз както писах вече, съм на твоето мнение.Какво значение има "окичването с лавров венец "на края,след като те само като помислят тази родина как се"бори " за тях......

# 16
  • Мнения: 5 468
Бъдещето на сестрите аз лично не го 'виждам' - преподлагам, че ще имат съдбата на Сергей Антонов, но с няколко безплатни психологически консултации повече. Ще бъдат зарязани от правителството почти моментално. Без пари, без работа, без никаква помощ.
Те няма да останат без работа, обаче. Ще бъдат героите на деня... след това много бързо ще си намерят работа. Ако искат... защото аз се съмнявам, че ще искат поне 1 година да работят... Дали ще се отърсят от шока поне някога?
Та така... ще си намерят работа, без проблем. Само да поискат.

Но аз още съм скептична, че ще ги пуснат. Направо ми се струва невероятно... След смъртна присъда, изведнъж - пускаме ги. Дано ги пуснат, разбира се, щом се говори...

# 17
  • Мнения: 2 821
И аз не вярвам, че така лесно ще ги пуснат. Дано греша Thinking

# 18
  • Мнения: 2 070
Не знам, за мен е нелогично да е гръмко. От една старан нали голямото празнуване на връщането им, нормално е всичко да се радваме, от друга това е победа на либийската дипломация, съвсем адекватно си издействаха лечение и пари за болните деца, премахване на изолацията, опрощаване на дългове и така нататък, браво на тях, ако гледаме от тази гледна точка. Изчакаха ни и да влезем в ЕС, че да почнат да им дават пари и така.

# 19
  • Мнения: 1 006
Баси цирка ще бъде, ако при посрещането ги строят на някакъв подиум и някой главУн вземе думата, за да ги приветства. Sick

Ако зависи от мен - от самолета - директно вкъщи, без никой да ги закача за нищо. Да ги оставят на мира да си видят децата, семействата и роднините. Не вярвам да искат да видят и да виждат никого другиго.

Оттам нататък държавата би трябвало да им осигури сериозна пожизнена пенсия и сериозно лечение, както на първо време, така и отново пожизнено.

Достатъчно е изписано и излъчено от медиите. И те би трябвало да не ги закачат и да ги оставят на мира.

Това е моето мнение.

# 20
  • Мнения: 3 423
Каквото и да стане, животът им вече е съсипан.
Именно. След толкова кампании няма ли една за бъдещето им - фонд, например.
След като ги помилват какво ще ги правят... Само си представи 9 години да си в тоя ад.

Все тая как ще бъдат посрещнати.
Бързо ще бъдат забравени. И ще полудеят.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 790
След като през всичките 8 ли 9 години твърдяхме, че са невинни - защо да не ги посрещнем с гръм и трясък?  Thinking

И аз вече искам най-накрая да настъпи този момент с пристигането им в БГ, даже много пъти съм си представяла този голям ден...

Дано!  Praynig

# 22
  • Мнения: 473
Ако някой си мисли, че като се върнат в България сестрите ще излежават присъди тук,  е  супер смешно. Никой няма да допусне те да гният още по затвори. На самото пристигане президента ще ги помилва, това го казаха и по новините. И е логично. Но ако зависи от мен ще бъдат посрещнати тихо и кротко, но след това грижите за тях трябва да са по-продължителни. Необходимо е работа с психолог и дълга почивка на курорт със хубав спа център поне няколко месеца.

# 23
  • Мнения: 503
Няма ли да се опитат политиците ни да замажат очите на либийското правосъдие, като поне малко ги подържат из затворите? Някъде из коментарите чух, че може и да са в др. европейска държава. Все пак медиците имат присъди. Или на либийците вече не им пука? Нали взеха кинтите...
А за посрещането, аз на тяхно място бих искала да ме оставят намира и да ми осигурят добър психиатър. Без излишна помпозност.

# 24
  • Мнения: 1 941
Не мисля, че за да е гръмко едно посрещане, трябва задължително да ги качват по сцени, има и други начини! Аз си го представям просто много хора, да се съберат на летището и по пътя, по който ще минат! Лично аз ще отида на всяка цена ....

# 25
  • Мнения: 7 263
Посрещането е най-маловажното нещо в случая. Тези мъченици честно казано сигурно ще рухнат да целуват земята като стъпят на летището.
Но адашката е права, по-важно е какво ще направи държавата за тях след това. Примера със сергей Антонов е съвсем на място. За него освен някакви мижавка пенсийка \ ако и това има не съм запозната\ никой нищо не направи.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 7 837
Няма нужда от помпозности и фанфари, според мен.
Странно защо ми се появява паралел с посрещането на футболистите от САЩ навремето. Някои очакват подобно посрещане и сега май.

# 27
  • DE
  • Мнения: 967
Според мен за тия хора живота е свършил съвсем и им е все тая как ще ги посрещнат. Сигурно искат само да са до семействата си и нищо друго!
Някои политици, които на времето не реагираха... #2gunfire

# 28
  • Мнения: 1 671
Че тихо няма да е, няма. Но поне да е човешко и от сърце.
Щот кат нищо политиците ще се опитат да извлекат дивиденти и от тази човешка драма.
А за после ... зависи от самите сестри. Дано намерят сили в себе си да заживеят отново нормално.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 790
С фанфари да не е, но поне с хляб и сол.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт