Гръмко или тихо посрещане на сестрите ? А после?

  • 29 083
  • 877
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 216
А- да- за претенциите към държавата. Имат право да ги имат. Забавени реакции, неадекватно поведение. Присъдите бяха обявени години след задържането им. Демек невинен до доказване на противното. Но невинен или виновен, човек има права на гражданин в определена държава, а те са граждани на България-виновни или не ти имат право на да го наречем по- адекватно поведение спрямо тях и правата им, гарантирани от конституцията. И ако нечия чиновническа немърливост е причина да са в затвора 8-9 години, то всеки има право да си потърси истината.
Абе съмнявам се да е само 4иновни4еската ни немърливост, явно не е достатъ4но авторитетна бг и си е имало нужда от външна помощ, както казах и преди- да се радват 4е са живи и 4е имат възможност да се видят с децата си, наанени, обидени, травмирани, ама за пари мислят Tired

# 841
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами на мен явно ми е убягнало изявленията им за пари. А уж гледам да чета всичко за тях и все ми е недостатъчно.

# 842
  • Мнения: 343
Защо толкова лично приемате компенсирането на жертви?  Sunglasses

Аз пак чинно отговарям. Wink
1. Държавните пари всъщност са наши пари. Нормално е да се интересуваме къде отиват и да имаме мнение дали е трябвало да отидат там. Дали има кой да ни чуе е друг въпрос.
2. Точно тези жертви вече са компенсирани с няколко милиона за адвокатски услуги и издръжка през тези 8 години /за каквато много българи в България могат само да мечтаят/. Като прибавим и опрощаването на дълга на Либия, вече говорим за милиарди.

# 843
  • Мнения: 2 563
Защо толкова лично приемате компенсирането на жертви?  Sunglasses

Аз пак чинно отговарям. Wink
1. Държавните пари всъщност са наши пари. Нормално е да се интересуваме къде отиват и да имаме мнение дали е трябвало да отидат там. Дали има кой да ни чуе е друг въпрос.
2. Точно тези жертви вече са компенсирани с няколко милиона за адвокатски услуги и издръжка през тези 8 години /за каквато много българи в България могат само да мечтаят/. Като прибавим и опрощаването на дълга на Либия, вече говорим за милиарди.

Медиците не са виновни за сумата,която държавата е изхарчила за тях. Тази сума щеше да е доста под милион, ако държавниците ни бяха реагирали бързо и бяха изтеглили сестрите от там. Че се стигна до адвокати за милиони и опрощаване на либийския дълг - правителствата от 1999 г. насам го допуснаха (не че Либия някога би си платила дълга). Та досега държавата харчи, за да си поправи грешките.

Между другото, при инцидента в Бяла също държавата плати 10 000 на човек. Станишев добре ни го напомни онзи ден. И има защо.

# 844
  • Мнения: 4 380
Хения,имам чувството,че много филми гледаш!
 TiredКакви правителства намеси,какви тайни служби,какви 5 лева?
На тези филми,които ги разправяш,аз изобщо не вярвам! StopЧела си била книга!Еми каква е гаранцията,че написаното в книгата, отговаря на истината?Усетил автора,че сега е времето да измисли някакъв сюжет, по най-актуалната тема в момента и някой като теб се хванал.Няма лошо!Напротив!Много предприемчив писател PeaceАма недей да обиждаш тези,които не вярват в тези конспирации.Няма доказателство,че това е вярно.Така че,давай по-спокойно!
И от къде пък знаеш ТИ каква е била реакцията и душевното състояние на Сесилия Саркози след като е излязла от срещата в 2 часа през нощта?До колкото разбрах ,разговора е бил между много тесен кръг от хора.Нямало е нито журналисти,нито случайно присъстващи.Ти от присъстващите в тесният кръг ли беше или Сесилия ти е първа приятелка? Joy
Сори за ухиленото емотиконче,но ми е смешно това твое твърдение.
И недей да повтаряш," всеки трезвомислещ"!
Аз също, мога да кажа,че всеки трезвомислещ,няма да повярва в такива теории и конспирации с правителства,тайни служби и тем подобни.За мен това също са фантасмагории на нетрезвомислещ човек.Така,че всеки има мнение по въпроса.Нито в твоята теория има доказателства,нито в обратната теория.Нема нужда от обиди,защото ,не се знае, кой е прав в този случай.
Направило ми е впечатление,че много обичаш да спориш в почти всяка тема.Как пък от всичко разбираш и все си мислиш,че си права,незнам!
И те съветвам,да прочетеш темата отначало,за да схванеш, точно какво мислят другите за сестрите.А не да бързаш да нападаш!Ама ,явно си е до характер Tired
Айде, лека нощ, отказвам  да се боря с вятърни мелници. Mr. Green



За разлика от теб не ме интересува какво пише ССФ за сестрите. Защото чета, гледам и слушам официални източници и имам глава на раменете за да МИСЛЯ с нея.
Това което ти наричаш спор, аз го правя с цел поне ЕДИН да седне и да се замисли малко. Защото глупостите тук изнаписани са просто фрапиращи. До кога българина ще бъде толкова прост? И толкова завистлив? И толкова егоист, нищо не виждащ и не чуващ, но всичко пречупващ през призмата на своето собствено материално благополучие. Sick
Няма начин когато обществото е такова, да не са ни и управниците такива!
Ето по тази причина се обадих в темата. И защото това събитие е от много важно обществено и политическо значение, да не кажа историческо и като българка не мога да не заемам категорична и ясна позиция по въпроса.
Не понасям несправедливост в каквато и да било форма, и не мога да се примиря с факта на подобен род жестокост от неграмотност, неинформираност и глупост, в толкова голяма част от сънародниците ми.

Тази книга е резултат на дългогодишно разследване при съдействие на тайни служби, след много пътувания до Триполи и Бенгази и задълбочено изучаване на подробностите по тази афера. Нямам никакви причини да не вярвам на автора, а да вярвам на ССФ които нямат ЕДИН нормален довод. Още повече, че всичко описано е много логично имайки впредвид върха на айсберга, който виждаме всички. Историята описана в книгата дава отговори на всички въпроси.

Колкото до преговорите на Сесилия и разговора и със Саркози, това е описано в  статиите от тези дни по информационните сайтове. Да ти намеря ли точния сайт където го прочетох? Явно ти новините получаваш четейки ССФ.

Цитат
Сесилия Саркози е напуснала преговорите с либийската страна в 2 часа през нощта и демонстративно се е качила във френския правителствен самолет. Това става ясно от думите на българския посланик в Триполи Александър Олшевски, който разкри пред Дарик любопитни подробности от последната нощ на българските медици в Либия.

Цитат
"Медиците не предполагаха какво ще се случи. Събудихме ги, когато всичко беше ясно", сподели посланик Олшевски.

http://www.novinite.bg/print.php?issue=298

Цитат
Труд цитира разговор между Никола Саркози и съпругата му Сесилия от първата си страница. Сесилия казва: “Взехме ги! В самолета са! И седмината са на борда!”, а Саркози пита: “Вярно ли е?! Повтори ми го пак”.

http://www.rfi.bg/prog/bgpress/show.shtml?type=show&program= … 594&indexa=no

Явно не е нужно да си от присъстващите или приятелка на Сесилия за да си информиран що-годе. Wink

# 845
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Смятате ли, ме медиците са виновни за заразяването на 480 либийски деца? Виждам, че уважавате решенията на Либийския съд и неговата безпристрастност и независимост. Още веднъж тези със съмненията в невинност- Смятате ли, че медиците са заразили умишлено 480 либийски деца?[/b]

Не, не смятам. Но смятам, че през тези осем години заслужавахме да получим някаква обективна информация по въпроса със заразяването, вместо само и единствено вопли колко са невинни  и как страдат.

[b]Сматате ли, че смъртна присъда е справедлива присъда за варене на ракия и изневяра?
Смятам, че след като човек е отишъл доброволно в Либия, би трябвало да се съобразява със законите там и да носи съответната отговорност според местното законодателство.

Ако не е справедлива присъда, то те жертви ли са? Ако не е справедлива тази присъда, а Кадафи получи облаги на техен гръб, те използвани ли са? Ако са използвани за нечия чужда кауза с несправедливо обвинение и лежане по затворите- те какви са тогава? Аз ще ви отговоря- те са ПРИЧИНА да се случат определени събития с положително значение за цяла Африка и за Кадафи, разбира се. Тогава Кадафи има ли интерес да е твърде настоятелен пред арабската лига? НЕ.
И какви последно са те? А- май се върнахме в изходна позиция.[/b]

Те са жертви, съгласна съм. Но нека бъдат третирани като жертви, а не като национални герои. Защото такива не са.
Мен от Кадафи и Арабската лига не ме е страх. Но от Осама ме е страх.  Дано освобождаването на шестима невинни не коства живота на десетки или стотици още по-невинни. Praynig
Точно това обяснявам и аз Peace Като дойдат чужденци и не са съгласни с бг законите,означава ли ,че не трябва да ги спазват? Ако отидеш в Германия или Англия там да не би да казваш,този закон не ми харесва ще си правя каквото искам newsm78

# 846
  • Мнения: 1 952
Моля, не цитирайте по една страница.
Нас, четящите, очите ни заболяха Mr. Green

# 847
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
само да под4ертая, 4е законите не са игра и не става хем да ни сърби, хем да минаваме метър, минали няколко поколения "либийци" по ръба на острието, все някой е настъпал на криво или е прекалил! едно моми4е напред обясни много то4но обстановката в либия! не вярвам никой да толерира незаконностите и нелегалните дейности никъде, които са в разрез със законите в съответната страна! така както в мароко е разрешен хашиша, но я кажи нещо срещу краля и ти резват главата! в тунис смърт 4ака педофилите, убийците и особено тежките престъпления спрямо държавата, но пък те махнаха отскоро като нас  смъртното наказание!в либия е законът на религията и забраните според нея- зна4и или си послушен и си изпълняваш работата , вземаш си парите и си споко, или както в слу4ай ,ако ти стиска да се правиш на престъпник си носиш  последствията! приемете, 4е тяхното престъпление даже без обвинението за децата си е много сериозно по законите на либия!нищо, 4е в о4ите на бг  да се 4укаш наред и да си правиш алкохол в кухнята си е като да дишаш!

# 848
  • Мнения: X
Вчерашното предаване "Спортен свят" и Крум Савов индикация ли са за променящото се обществено мнение по въпроса за сестрите, как смятате? Аз такива твърдения по телевизията не бях чула досега...
За тези, които не са гледали как Крум Савов изказа гражданската си позиция:
- когато слизали от самолета, изглеждали все едно идват от модно ревю в Милано - никакви сълзи и вълнения
- нямаме право да правиме цирк с тези хора при положение, че в Либия 500 деца умират от СПИН
- намеци относно неморалното им поведение там и т.н.
Доста горещо Крум Савов защитаваше позицията си в разговори с обаждащите се зрители. Даже, когато един човек му пожела да е осъден невинен на смърт, за да види какво е, Крум му го върна с "Аз пък не ви пожелавам да имате дете болно от СПИН, за да видите какво е."
Доста смело, екставагантно или съвсем резонно поведение в тон с новите обществени нагласи...? newsm78

# 849
  • Мнения: 9 865
Истината е, че всички правят цирк от това и ние им помагаме. И тези дето твърдят, че са "курви" и другите, които ги смятат за светици. Нито едно от двете не отговаря на истината.
А след като смятаме, че те са невинни (или поне суверенът на тази държава сметна така) няма никаква логика да свързваме болните от спин деца с тях.
И друго. Болни деца от спин в Либия има и е имало много преди този скандал, болни деца и гладни, освен това има и в Африка, а и в България също.

# 850
  • Мнения: 2 821
Вчерашното предаване "Спортен свят" и Крум Савов .......
И аз слушах част от предаването. Освен Крум Савов доста критични бяха и повечето обадили се зрители, даже цинични.
Това е живо предаване и няма как да филтрират мненията преди да ги пуснат в ефир, мисля.
За един час, през който гледах един човек не се обади да изрази положително мнение по въпроса - всички плюеха. Незнам това стаден инстинкт ли е или такава наистина е обществената реакция Thinking

# 851
  • Мнения: 9 865
И кой беше всъщност пълнежа на инициативата "Не сте сами"?!
Предполагам, че щяхме да изкажем позитивно мнение, като народ,
ако жените бяха обесени или разстреляни, като това се предваше
пряко по К1 и всички световни новинарски емисии съобщаваха
с радост, че белия свят е освободен най-после от "курвите убийци на деца".

# 852
  • Мнения: 6 167


ОФФ
- моля разберете, че България е Република, а не монархия. Тя няма Суеверен, както и Поданици.
Вече 100 пъти прочетох, че сме поданици, а сега и че имаме суверен.

# 853
  • Мнения: 9 865
Президентът е суверен, Лени.
Поданици не сме, граждани сме.

Или ако това е неправилно използване на термина, то е поради заучаването му от медиите, за което може и да съм виновна, но не много.
Което по никакъв начин не променя и не влияе на мнението ми всъщност.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 11:23 от Beth

# 854
  • Мнения: 121
За алкохола и поведението си (все пак да се нарекат к...и ми се вижда повече от пресилено, още повече, че едната сестра била пристигнала дни преди залавянето им) може да са заслужили наказание, но не и за умишлено заразяване със спин.
(цитат Крум Савов) - когато слизали от самолета, изглеждали все едно идват от модно ревю в Милано - никакви сълзи и вълнения
По-малоумно изказване не съм чувала!! Той за шоково състояние не е ли чувал?! Жените са били събудени и набързо натоварени на самолета след години затвор, надежди и присъди...
Чудя се само как толкова време, а и на Нова Година хората се кичеха с лентичките и всички бяха за освобождаването на медиците, а сега след като се прибраха и различни фирми ги затрупаха с огромни подаръци, народа се обърна срещу тях. Според мен има голяма доза завист в последните реакции.

Общи условия

Активация на акаунт