Може ли сега лятото да не се пие Центрум матерна?

  • 2 450
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
Може разбира се.Много по-добре е да си набавяш необходимите витамини от естествените им източници.Аз не пиех никакви витамини освен фолиева киселина, но ядях много и различни плодове и зеленчуци.От Матерната ми се гадеше Confused
Охххх и на мен ми се гади от Матерната.А някоя от вас пила ли е  Pregnacare vitamins with omega 3+ и какво мисли за тях?Съгласна съм,че е по-добре да се ядат големи количества плодове и заленчуци,но се пак искам да знам.

# 16
  • Мнения: 2 663
Бремеността ми беше зимна.Доки ми каза да пия витамини,но аз правех друго-
ядях по 8 вида плод на ден-портокал,мандарина,лимон,киви,банан,грейпфрут,ябълка,круша и ако има нещо друго.

Моя съвет е да ядеш пресни плодове и зеленчуци вместо да се тъпчеш с химия.
Много добре казано, аз също не пия никакви химии и мисля, че това е най-добрата опция.Храня се природосъобразно, с много плодове и зеленчуци, което е напълно достатъчно.Беше ми намалял хемоглобина и се наложи да пия желязо, пих го месец и наблегнах на храните съдържащи желязо, за сега всичко е ок!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм пила витамини въобще.Закусвах само с различни плодове,а и през останалото време на деня си хапвах доста.

# 18
Аз също си пиех Матерната без прекъсване.Забременях юни месец.Към средата на 9-тия месец тук във форума някой беше писал,че е вредна Матерната и аз със целия си акъл я спрях-няколко дена по-късно започнах да се чувствам като труп,нямах сили за нищо(като до тогава обикалях като кон града и нямах умора).Благодарение на нея започна да ми расте косата по-бързо и нокти и всичко,ако не беше само за бременни жени и сега щях да я пия.
През цялата бременност не съм хапнала един плод,защото ме отвращаваха плодовете и соковете,с две думи всякаква храна.Вместо да пълнея отслабвах,но детето ми си е съвсем нормално родено 3.100/50 сигурна съм,че е от Матерната.То стана малко като реклама,ама това е моя случай,без да преувеличавам. Wink
ПП:Матерната ми я препоръча Д-р.Троянчев,който живее в Пловдив знае,че той е един от най-добрите акушер-гинеколози в града.
Ако все пак решиш да ядеш плодове и зеленчуци вместо витамини:
http://www.biberonbg.com/info/vitamini.htm

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 14:46 от Nassi74

# 19
  • Мнения: 2 677
Може, да.
Карах лятна бременност, изследванията ми бяха много добри и витамини почти не съм пила.

# 20
  • Мнения: 526
Може,но аз лично си пия витамините без прекъсване-въпрос на избор и гледна точка.А и въпрос на хранителен режим най-вече.

# 21
  • Мнения: 4 496
Не съм пила витамини,никакви.Вече целогодишно има пресни плодове и зеленчуци.Бяха ме наплашили,че от тях се повишавал апетита.Не посмях да експериментирам. Laughing

# 22
  • Мнения: 1 919
както каже ДОКИ аз ги пия-каза без прекъсване това и прая Naughty

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 561
Не съм пила, но и никой не ми е изписвал витамини  Heart Eyes
През цялата бременост ядях много зеленчуци и не съм имала проблеми  bowuu

# 24
  • Мнения: 3 478
аз през летните месеци си пиех витамините. Наблягах на плодовете и зеленчуците обаче смятах че дори само с това да се тъпча пак са необходими. Естествено това е въпрос на личен избор и ще постъпиш както прецениш.

И аз така Peace

# 25
  • Троян
  • Мнения: 141
Аз си пия витамините редовно и плодове си ям.Защо мислите обаче,че в плодовете и зеленчуците няма химия.Никога няма гаранция от къде идват,освен ако не си ги отглеждаш сам.

# 26
  • Мнения: 22 440
Аз никакви витамини не пия, ям плодове и зеленчуци и се чувствам прекрасно.
Не смятам, че е необходимо човек да се тъпче с химии.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
аз си ги пиех през цялото време без прекъсване.
а и в тях освен витамини има и др съставки - магнезий, фолиева к-на, желязо, калций и една сурия др (е моите бяха др хапчета не точно центрум матерна, а старата матерна пиех), но има майки, които нито едно хапче не изспиват и това не им приечи нито на тях, нито на бебетата, та въпрос  на избор....

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 19:24 от bubu_to

# 28
  • Мнения: 814
Аз продължавам да си пия Матерната Peace. Както е писала  bubu_to Матерната освен витамини съдържа и много други важни съставки като фолиева киселина, калций, магнезий, желязо, йод, цинк и др. минерали и микроелементи важни за една бременност, както и за кърмачки Peace

# 29
  • Мнения: 33
Не мисля ,че от плодовете и зеленчуците които ядеш може да си добавиш всички необходими витамини и минерали .А и честно казано кой знае с какви нитрати и химии блъскат вече плодовете и зеленчуците и въобще колко ли полезни вещества има в тях!Аз съм в Монреал и моята лекарка ми предписа от 3 -ти месец в продължение на 9 месеца да пия Prenatal или Матерна.Това означава ,че като родя ще ги взимам още 3 месеца.Чуствам се отлично ,пожелавам на всички майки лека бременност като моята Praynig

Общи условия

Активация на акаунт