Най-ужасният подарък, който сте получавали

  • 40 593
  • 618
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 4 787
И аз бих се зарадвала! Simple Smile Намирам го за мило, и това да ти дадат РЪЧНО преписана книга, събирани рецепти с години, е рядко срещан жест. Това по принцип правят майките за дъщерите си. Ама все пак различни хора..може да си помисли, че мъжът й се е оплакал от манджите й на майка ти  Shocked

# 586
  • Мнения: 686
...За коледа ми подари две книги за бебета, съвсем детски с рисунки и по един ред на страничка...  Shocked Утрепа ме просто, издание 82 г. - ама аз тогава съм била на 2 години. - купила ги за бъдещите си снахи ,като забременеели - едната майка ми ми я купи още когато не можех да чета.... ooooh! ...

Ако е книгата, която подозирам (детската книга за бебето на Мари-Клод Дьолае, с прекрасни рисунки), аз много бих се радвала на тази книга. Това е една от любимите ми книги от детството - как малката точица става бебе. И досега като се върнем в родня ни дом със сестра ми, редовно я прелистваме. Мисля, че е мил жест - леко сантиментален. Но явно - колкото хора, толкова мнения. И както обича да казва моята свекърва "По вкус и цвет, товорищ - нет!"

# 587
  • Мнения: 5 877
Благодаря, ще кажа на майка си да я подари тогава Simple Smile Все пак като е без повод, не се предполага да е спестила някой лев  Laughing
Притесненията ми са само жената на брат ми да не реши, че е намек за готварските й умения или че трябва да глези и обгрижва брат ми. Щото като се подарява на дъщеря такова нещо, подтекстът е ясен: нещата са изпитани, щерката си ги обича, запазва се някаква традиция, абе много е мило.

# 588
  • Мнения: 210
Въобще не иде реч за тази книжка която аз също имам , става дума за българска книга с десет илюстрации и десет изречения, а втората беше дори с опция за оцветяване  Shocked

Не твърдя, че подаръкът е ужасен, обиден или разочароващ, а просто странен... При положение ,че тя си каза ,че си мечтае Коледата да й донесе тенджера под налягане и си я получи, се надявах на нещо по-използваемо, ама може пък и книжки да си оцветявам тези дни... Rolling Eyes 

А колкото до рецептите... Иска ми се милото като каже "майка ми готви еди какво си с еди какво си ,яла ли си такова?" да имам под ръка рецептата... Така ,че поне според мен си е супер подарък, стига да е домакиня и да обича да готви ,ако не обича да домакинства веднага ще се разпише тук ... Laughing

# 589
  • Мнения: 3 447
Притесненията ми са само жената на брат ми да не реши, че е намек за готварските й умения или че трябва да глези и обгрижва брат ми. Щото като се подарява на дъщеря такова нещо, подтекстът е ясен: нещата са изпитани, щерката си ги обича, запазва се някаква традиция, абе много е мило.
За дъщеря е много мило, да. За теб са много повече от рецепти - спомени, вкусове, аромати... детството ти е в тази тетрадка. Докато за снахата ще е просто тетрадка с рецепти, без сантиментална стойност. Не е изключено и като намек да го приеме  Simple Smile

# 590
  • Мнения: 14 654
Зависи от снахата. Има шанс да не й допаднат рецептите ако готви съвсем други ястия, различните домакинства се хранят с доста различна храна според наблюденията ми. Аз съм получавала като подарък от бабата на мъжа ми рецепти, които изобщо никога нямам намерение да пробвам, готвя съвсем други неща и не одобрявам нейния начин на хранене. Наистина приех подаръка като насока каква храна да приготвям за семейството и не се зарадвах особено.

# 591
  • Бургас
  • Мнения: 1 273
Съвсем ми е пресен спомена,от имения ден.Съпруга пристига с една торба с надписа на магазина, вътре кожена черна чанта с поне два килограма вериги,като за садо-мазо.тип-торба-да се изгубиш в нея,като тръгнеш да търсиш нещо.Така и си седи,два пъти се опитах да си преместя нещата от старата чанта,но наистина не ми харесва.Сега ще я сменям.Лошото е,че в магазина са все от този тип.Като че ли не ме познава, пък изобщо що му е трябвало да купува дамска чанта сам!!!Аз като тръгна да си избирам две седмици обикалям,той го знае и това ме ядоса всъщност.

# 592
  • София
  • Мнения: 15 486
Много си я тача и си я ползвам редовно, дописвам и така нататък. Тя не знаеше как ми върши работа нейният подарък, докато тази коледа не затърси една рецепта по телефона от леля ми и аз не извадих тетрадката, гордо накапана с различни видове тесто.
И моите са същите  Laughing, но даже на дъщерята не ги дадох, казах и ,ако я интересуват да си ги преписва, че аз нямам нерви за това. Но като знам отношенията между снахи и свекърви, наистина снахата може да си помисли, че е намек.

# 593
  • Мнения: 210
Е, моята майка слухти снахата какво си е харесала и й го купува или й дава парички колкото може да си позволи, или си ходят заедно по магазините... Ама на някой и това може да не им допадне... За това май не бива много много да се връзваме и едните и другите - на принципа колкото по-рядко се виждаме, толкова по-скъпи си ставаме  hahaha

# 594
  • Мнения: 280
моята кандидат-свекърва също ми подаряваше плетени елеци,но след като тактично и показах че не нося такива неща,взе да ми подарява много хубави неща-последно ми подари за именния ден много нежна висулка за врата от бяло злато. Heart Eyes

# 595
  • Мнения: 235
 А скоро ми подариха ужасна керамична паница с телче на гърба- явно за стена. Обаче е толкова груба и грозна, че ако не е експонат от археологически музей от неолита едва ли някой ще я оцени като красива. Ама няма как - подарък.

# 596
  • Мнения: 706
ето това-оказа се ,че немога да го кача.Но става въпрос за спалня,пошла имитация на венециански барок,граничеща направо с кич.
И ако се чудите кое му е лошото на подарък за около 2000лв.,ще ви кажа- най-малкото факта,че нямакъде да я сложа,освен на нейното село.Да не говорим ,че въобше не се връзва с моите представи за стилен дизайн този псевдо-ретро стил.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 10:12 от mona25

# 597
# 598
  • Мнения: 210
Една Нова година получих от мъжа ми подарък комплект тенджери.А нима да ви казвам какви подараци съм получавала като малка-книжки с печат от библиотеката или вече подарена,каренца,дълбоко заъмразени(нафталирани)чорапи и т.н.

# 599
  • Мнения: 395
Най-ужасният подарък получих тази година на Коледа. Бельо в размер ХХХХL. Даже не знаех ,че съюествува такъв огромен размер. Само да подчертая, че съм 172см висока, и тежа 55 кг. Винаги си купувам или XS ili S . Но когато получих тая"палатка" имитираща бикина, обяснението беше, че е доста студено през зимата и да съм можела хубаво да се 'увивам' с бикините си. Не ми стана много ясно как точно да си ги увия, при положение, че по тях има толкова плат, че пола да си ушия  Joy

Общи условия

Активация на акаунт