Успявате ли да заделите малко време за себе си?

  • 1 954
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 734
 Явно едното е за сметка на другото. Трябва да се откажа от титаничните амбиции, че мога да сваря да направя всичко и да си открадна малко време за себе си Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 323
Не ми остава много ,да не кажа хич.Струва ми се,че не е възможно и едното,и другото да са свършени като хората.Има жени,които като ги погледнеш,нагласени,натъкмени,а къщите им-леле майко.Явно приоритет за тях е добрият им външен вид.Аз не мога така,ако има нещо несвършено,все нещо ме човърка отвътре и не мога да стоя така.Иначе имам време за къпане,епилиране,и такива ежедневени работи,но за други от типа на -масажи,солариуми,разходки с приятелки не остава.Всичко е въпрос на приоритети,и на това колко ти пука,или не.

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз съм вече 8 месеца по майчинство и на мен свободното време ми идва вповече  Peace
Но пък си го уплътнявам в нета Joy

# 18
  • Мнения: 4 362
Аз съм вече 8 месеца по майчинство и на мен свободното време ми идва вповече  Peace
Но пък си го уплътнявам в нета Joy

Защото детето ти е на 8 месеца  Wink

# 19
  • Мнения: 244
свободно време за разходки нямам  Sad сутрин като стана първо храна бебе(ние сме на 5 м и половина) след това мия чинии,пускам пахусмокачка..и стане време за обяд след това се моля да поспи поне 2 часа (той спи 3 пъти на ден по 30 мин  #2gunfire) за да се изкъпя или недай си боже да се видим с баща му  Mr. Green след това пак ядене игри....и в 11 вечерта имам време за себе си  Sick ежедневието на една новоизлюоена мама ... smile3511

# 20
  • София
  • Мнения: 397
Е какво толкова правите бе хора,аз трудно мога да се сетя за манджа,която се готви повече от 1час,на пералнята й се натиска само едно копче и простиране-10мин,може и докато готвиш,позачиствам всеки ден след детето/няма начин/,но грубо,а всяко кътче веднъж в седмицата,когато нямам за готвене примерно или хващам мъжо да сготви/изчисти, когато е почивка. Липсата на време идва по-скоро от залепеното за мен дете/постоянно ме търси и ми ходи по гъза/ и висенето по градинките,щото предпочитам да е навън,вместо да прави мазало вкъщи Embarassedхубавото е,че имаме голяма кака и й го връчвам понякога да го разхожда. Wink

# 21
  • Мнения: 1 225
С двете деца, не ми остава никакво лично време. Успявам да си открадна поне половин час - за компа и форума. Иначе сме по разходки, а когато сме в къщи или с едното или с другото, все се занимавам с нещо.

# 22
  • Мнения: 227
Успявам да намеря време за себе.Докато спи

# 23
  • Мнения: 1 877
Свободно време...?!!!Какво е това???Добре,че по принцип ходя с дълги панталони и по принцип нямам много косми на краката, а за лакиране (на което най-много държа) време един път в седмицата,ако остане,удрям г.за в тавана от радост,че поне за ден-два ще си гледам ноктите в приличен вид...

# 24
    Засега намирам време за себе си и обичам да се гриза за себе си....... Peace

# 25
  • Мнения: 223
Незнам,не си за завиждане,когато съм в отпуск първите дни пращам детето при баба му,за да си почина аз.Неготвя в повечето случаи,а вечеряме навън.Моят мъж се прибира около 9 вечерта и през деня аз не ям кой знае какво.Спа си до късно и после правя каквото си пожелая.Друго е обаче когато малкия е вкъщи,тогава и аз съм като теб...затова се радвам,че имам на кой да го оставя,за да си почина и аз!

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Аз,лично да!Детето ми е кротко и се занимава само,спи доста,идва веднъж в седмицата жена,която чисти,а когато трябва да отида в козметичния център я гледа баща и!Като тръгна без количката пред мен се чувствам,обаче гола Mr. Greenтолкова сме се сраснали Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 459
Единствено, когато мънинкото е при бабите.

# 28
  • Мнения: 179
Да,вече да.Имам цялото време на света.Да знаете,че тоя период със "залепените" за полата ви деца,цапащи навсякъде, преминава,при това толкова бързо... На мен малко  ми липсва.Сега всяко от тях се занимава самосиндикално.
Все пак домакинските задължения разпределям така:дъщеря ми е почти на 14 и  естествено може да мие чинии,както и да чисти с прахосмукачка.Малкият бърше прах и мие вратите.Друг е въпросът ,че не им се иска особено,ама то на кого му се иска.Организация му е майката.
Пък и аз не съм перфекционалистка,нито пък мъжът ми.Докато съм на работа,оставям по някоя задачка,останалото аз си го свършвам,като се върна.
А,да ,забравих да кажа,че задачки имам и за свекървата,която съвсем доброволно е поела готвенето(така се чувства полезна явно).Тя живее в къща,залепена до нашата и като и оставя продукти,каквото и поръчаме,това приготвя.В началото се дразнех на устрема и,но през последната година,просто си казах,че така  спестявам време за мен и децата .Сега и тя е доволна, и аз имам време след работа за каквото реша.

# 29
  • Мнения: 211
Е, всички сме така сигурно. Но да те питам, ако имаше цееели дни на разположение само за себе си, как щеше да ги прекараш? Аз например щях да се кефя само първите 5 часа например, после направо щях да откача Crazy
Не мога така, ще си направя пилинг маска, после някаква омекотяваща, после маникюр, скубане на вежди..... после и аз не знам. И като свърша с тия няколко процедури, айде и телевизията да я включа, какво ще правя? Ми, ще измия чиниите Laughing какво друго!!! После ще се поровя в Интернет да намеря нещо интересно за хапване ииии    ще го направя Crazy И така...
Така че, не си единствена. Всички сме на тоя хал.

Общи условия

Активация на акаунт