Спор за Хари Потър

  • 7 881
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 832
Още две фенки на Хари Потър - аз и дъщеря ми   Grinning

Wolf, не подценявай децата  Naughty, достатъчно са умни, за да направят разлика между истина и измислица. Съдя по дъщеря ми - тя много добре знае къде е границата, кое е реално и кое не, а се научи да чете с Хари Потър.
И по наше време имаше достатъчно фантастични книги и приказки, пък станахме хора.

# 61
  • Мнения: 7 009
Няма да споря.
Казвам само, че аз не съм я чела, нито филма съм гледала, и няма да го направя.
Конвеир.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Благодаря. Като ги закупи разградската бибилиотека,
може би ще ги прочета, да видя що е плакала МГМ.
ако разградската библиотека се замотае със закупуването...
и на който му се чете онлайн
Хари Потър онлайн

# 63
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам дали е най-богатата англичанка... Във всеки случай прави доста повече неща от бившата спайска, сега женена за футболист (както и  да се казваше). Накара децата да четат, а това е много. Първата й книга не ми хареса кой знае колко. Но другите си ги бива. Имам ги всичките и ще си купя и последната. Не обичам пиратски копия. Пък и така ще направя Роулинг още по-богата.  Laughing
П.П. Отначало Хари не ми харесваше, беше един такъв инертен тип, на когото просто му се случват разни неща, а той пръста си не мръдва. После обаче се поправи.  Laughing

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 20:01 от Василиса Умница

# 64
  • Мнения: 2 013
Преди седмица четох статия в някой от големите британски вестници за работния понеделник след пускането в продажба на 7-а част. Съветваха работодателите да бъдат толерантни към тези, които си взимат sick day, отпуска или пък не са много адекватни, защото цяла нощ са чели...
Нещо такова ми се случи и на мен - даунлоуднах и на служебния компютър и току прочитах по няколко страници. Добре че нямам работа тези дни.
 
И аз съм против пиратството, музика и филми не свалям, даже не знам как работят торент сайтовете. Но на това изкушение не устоях. 

# 65
  • Мнения: 2 563
Да.
От самата книга може да е станала богата, но най-богата е станала от авторските права.

Харесвам и книгата, и филмите. То си личи  Laughing

Моля ви, не давайте линкове към резюмета на последната книга. Запазете моето и на останалите фенове удоволствие да я прочетем, без да знаем предварително какво се случва. Wink

Явно не четеш вестници. Побеснях днес, отварям сайта на Стандарт (както всяка сутрин) - на първа страница заглавие, описващо вкратце какво се случва в книгата! Отворих статията и хвърлих само един поглед, за да разбера, че съдържа подробно описание на това кой умира, кой с кого се чифтосва... Сега ще им пиша мейл, за да изкажа възмущението си! Иначе се надявам да ме тресне нещо и да забравя какво съм прочела, ама надали... Sad

Луди сте с тази книга...

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз съм против пиратството, музика и филми не свалям, даже не знам как работят торент сайтовете. Но на това изкушение не устоях. 

Аз пък съм за пиратството  Mr. Green
Но като излезе книгата на български ще я купя. На английски купихме шестата, но докато я преполовя, излезе преводът на български. Затова сега ще чета от файла, който ми прати, а после ще закупим "официалната версия".

# 67
  • Мнения: 1 426
И мене ме кефи тая книга. Не знам колко печели авторката, но нека си ги печели.
Още в събота сутринта си купих седмата книга - и първо прочетох последната глава, а пък после вече, бавно и полека, почнах от самото начало. Аз не обичам да съм под напрежение - хубав, лош край, предпочитам да го знам отнапред.
Даже без да искам направих голям фал вкъщи: без да се усетя, изрецитирах последното изречение от книгата, което всъщност си е резюме на случващото се - и домашните мигом ми се разсърдиха ужасно. И прави си бяха, де, щото не са като мене...

# 68
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз я прочетох днес и ми е много тъжно, но страшно се радвам за един от любимите си герои и че бях права за него.

# 69
  • Мнения: 4 555
И аз съм от ултрасите на книгата и през годините толкова спорове съм водила с разни неосведомени и активно плюещи всичко, свързано с Хари Потър, че нямам думи. Странното е, че най-много отрицателни мнения има от хора, които нямат никакъв досег с книгата и причината е, че са предубедени по някакви причини, абсолютно несвързани с качеството на самата книга.

И аз бях предубедена. И аз си казвах, че няма никога да прочета тази комерсиална лигня, по която всички са се побъркали. Даже и се възмущавах.
До момента, в който прочетох първите три изречения от първата книга. И продължих до четвърта без никакво спиране (и четирите ми бяха на разположение едновременно, чак за петата се наложи да чакам (и то колко!!!!)).
Много беше смешно как след края на всяка книга си казвах, че сега само ще отворя в началото първите няколко страници на следващата, само за да видя какво се случва през лятната ваканция  Joy И така ги нанизах без прекъсване... То нямаше къде да се прекъсне всъщност Simple Smile

Преди малко ми донесоха седмата и започвам да чета. Подготвена съм психически за евентуална смърт на който и да е от героите, но се надявам все пак тези, които харесвам, да оцелеят Simple Smile

А някакви отзиви за петия филм?

# 70
  • UK
  • Мнения: 3 959
Миии, филмите по принцип са си бози малко, този беше най хубав откъм ефекти, въпреки че аз най харесвам черния, всъщност зелен знак в миналия филм. Орязан е доста, но като че ли са успели да хванат същественото, има няколко груби грешки като например това че Смъртожадните могат да летят, а не е така и това че са пропуснали огледалото, което Сириус даде на Хари, а то е важно в последната книга. Иначе не е лош. Арката в министерството, завесата особено, е много хубава.

# 71
  • Мнения: 25 899


А някакви отзиви за петия филм?

Не ни хареса.  Crossing Arms
Класическо доказателство, че книгите са с пъти по-хубави от филмите по тях. И това не се дължи само на некачественото пиратско копие.
С изключение на първия филм, който като че ли беше най-близо до книгата, всички останали все повече и повече се отдалечават...
Вярно е, че такава голяма книга няма как да се събере в един двучасов филм, но да се орежат най-ценните според мен моменти, си е просто кощунство. Особено много държа на номерцата на близнаците Уизли, които само са загатнати във филма. А есенцията изобщо липсва.
Гледай го, за да не те е яд, но после си препрочети книгата - ще имаш сериозна нужда.  Wink Mr. Green

# 72
  • Мнения: 4 555
О, петата ми е от най-любимите и имам особено отношение към нея. И май съм я чела най-много пъти...
При всички положения ще гледам филма, просто се опитвам да се подготвя какво да очаквам. За сега мненията са предимно негативни  Thinking

# 73
  • UK
  • Мнения: 3 959
На мен втората си ми остана най най любимата. Не знам защо, сигурно защото ми е първата, която прочетох, или защото няма нищо излишно, освен една две подробности... Последната в момента ми е малко чужда, просто е твърде нова. Трябва да я прочета още един два пъти, да излезе на български и да я прочета още пет шест пъти за да си я почувствам Хари Потър. Втората съм чела над 30 пъти.

# 74
  • Мнения: 4 555
Да, двойката е уникална с дълбочината и развръзката си, а филмът по нея е може би най-слабият и възможно най-безчувственият... Макар че има хора, които и него харесват...

Общи условия

Активация на акаунт