С какви трудности се сблъскахте през първите дни след раждането?

  • 3 695
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Единствено разранени зърна за няколко дни, които оправих с Лансино много бързо. В интерес на истината това ми бяха най-лесните дни ( първите 2-3 седмици).

# 16
  • Мнения: 1 196
Много книги и списания изчетох през бременността,но когато беба се роди всичко ми излетя от ума!Явно много съм се стресирала от всичко около раждането и близо месец и половина не знаех на кой свят се намирам!А и с вечно ревящо бебе като моето полудяваш тотално! Laughing

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Раздяла с бебето,липса на информация,болки и несучещо бебе.

# 18
  • Мнения: 655
Най-вече липса на информация - в болницата никой не ти казва как е най-добре да кърмиш бебето,как да го повиваш, колко вода да пие и каква и т.н. На всичко се учех в "движение" - добре че беше майка ми,която набързо си припомни как ни е гледала с брат ми  Laughing. И форумът също ми помогна с много полезна информация.

# 19
  • Мнения: 498
Липса на информация и болки след много тежко секцио.Иначе всичко останало поне тогава беше добре!

# 20
  • Мнения: 374
В болницата бебето си беше при мен, само през нощта ми го вземаха, за да мога да се наспя. Обаче имах доста силни болки от свиването на матката.
Всички от персонала бяха много внимателни и ми обясняваха всичко, за което ги попитам. Гинекологът ми ме навестяваше по няколко пъти на ден, за да види как съм; акушерките идваха точно през 3 часа, за да измият, преоблекат бебетата и да сменят памперса; носеха ми вода и превръзки, ако имам нужда и сутрин, обед и вечер ми сервираха храната до леглото; педиатърките минаваха сутрин да прегледат бебетата и също даваха информация за отглеждането и режима през първите дни.
Въпреки грижите обаче аз нямах търпение да си заведем бебето вкъщи!

# 21
  • Мнения: 323
Имах болки в корема от свиващата се матка, болки от многобройните разкъсвания и болки от разранени зърна.
аз добавям още и несучещо бебе

# 22
  • София
  • Мнения: 298
Посочих цели 5 отговора, въпреки че спомените ми не са ужасяващи. Болките от контрахиращата матка бяха доста силни, особено втория път, не можех да спя от тях, но все пак са нещо нормално. Истинският кошмар бяха запушените канали, заради които не само че медицинският персонал не ми помогна, а дори ми вдигнаха скандал - как можело да се докарам до там. Бях напълно отчаяна - болките и страхът, които изживях тогава изцяло засенчиха самото раждане.
Бях вече у дома, когато донякъде разрешихме проблема с каналите, но разранените зърна и несучещото, спящо на гърда бебе, останаха до края на краткия ми кърмачески стаж. Явно не бях достатъчно подготвена.

# 23
  • Мнения: 1 321
В болничата ни давах информация но само когато си попиташ или поискаш такава.
Иначе след раждането се сдобих единствено със запушени каналчета но за кратко. Confused
Иначе бях прочела доста от форума и се справих с помоща на майка ми. Peace Laughing

# 24
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Липса на кърма и едно много гладно бебе.Разранени зърна....от сухите тренировки.
Болки от епизиотомията и трудна подвижност,не можех да стоя в седнало положение почти месец.
Денонощно ревящо същество,което не знаех какво да правя.
Но всичко избледнява с времето. Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 618
Гласувах само болки, от епизиотомията. Това ми беше най-голямата трудност ... да седна  ooooh! . Информация и подкрепа си знаех, че не се получава в болницата (където би трябвало) и се бях подготвила теоретично  Grinning .

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
от изброените конкретни нито едното, гласувах с други, защото се страхувах да си взема бебето в ръце, да му сменя памперса, да го къпя и такива неща....залумпена история...но го преживах бързо Wink но пък това по-точно до проблеми в къщи се отнася, не в самата болница...

# 27
  • Мнения: 793
Уф, с не сучещо бебе  Twisted Evil тотален мързел, уж идва една акушерка да ми помага, ама и тя каза че е мързел  Confused Та се наложи да цедя и давам от шише  Sad

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Редактирах анкетата и добавих опции за никакви проблеми и липса на кърма - така че който иска, може да си промени гласа и да добави нужното Grinning

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1, 4, 6 и 7.
Болки от секциото. Пак заради него ми даваха бебетата ми на всеки 3 часа. И 2-мата не сучеха, но все пак малкият успя да ми разрани зърната (ако може да се каже, че имам такива).

Общи условия

Активация на акаунт