Лесно ли давате пари назаем?

  • 1 726
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Нито обичам да давам на заем, нито пък обичам да взимам. Рядко се е случвало и то на доверени хора.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Зависи какви финансови възможности имам.
Не обичам да взимам пари на заем, давала съм на приятели, които са ми помагали и знам, че връщат парите когато са обещали. Не на всеки бих дала заем.
Най-лесно можеш да загубиш приятел като му дадеш пари.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не давам, не взимам. Още по-железна и от Еото съм  Flutter
Обичам да имам пари в кеш във себе си, във всеки един миг.

# 18
  • Мнения: 1 941
Назаем давам до 10 лв. максимум! Наречете ме скръндза ако искате, но страшно държа на парите си и имам постоянен страх, че ако дам няма да ми ги върнат. В интерес на истината, крупна сума никога не са ми искали, но ако исканото надхвърля 50 лв. казвам, че нямам възможност... Повече от 5 лв. никога не съм искала, и то само ако съм си забравила парите...

# 19
  • Мнения: 6 206
Има хора, на които държа, които са направили много за мен, на тях дори съм предлагала да дам заем, когато виждам, че може би имат нужда. На хора, на които мога да разчитам, ще дам с удоволствие.
Иначе на всички други отказвам и не ме е срам. Дори не давам обяснянения, просто казвам "Нали знаеш, че заеми не давам." Преди така казвах на всички, откак станах майка нещо омекнах.  Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Назаем давам до 10 лв. максимум! но ако исканото надхвърля 50 лв. казвам, че нямам възможност...

Приятелят на моя приятел му е поискал 1000-2000 лв.

За справка, приятелят ни е семеен, с две деца - едното тази година ще е ученичка, другото е бебе.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 546
толкова пари не бих дала /не че има и от къде да ги взема  Tired/. за тази работа си има банки

# 22
  • Мнения: 6 623
Назаем давам до 10 лв. максимум! но ако исканото надхвърля 50 лв. казвам, че нямам възможност...

Приятелят на моя приятел му е поискал 1000-2000 лв.

За справка, приятелят ни е семеен, с две деца - едното тази година ще е ученичка, другото е бебе.  Simple Smile
Зависи за какво са му и кога обещава да ги върне.

# 23
  • Мнения: 526

Приятелят на моя приятел му е поискал 1000-2000 лв.
ShockedБахти и адвокатския хонорар(надявам се ,че не съм недоразбрала нещо,нали за това идеше реч)
Давала съм много назаем,имах близка УЖ приятелка,която ми поиска по-голяма сума,нямах в момента толкова пари и обещах да я потърся,когато имам възможност.Междувременно си смених телефонния номер и отпътувах към морето.Какъв беше шока ми,когато след два дни брат ми зазвъня на пожар да ми каже,че въпросната особа заедно с мъжа си е разбила вратата на апартамента ми,защото...се била притеснила да не ми се е случило нещо,след като не ме намира и не се свързва с мен Shocked Twisted Evil #2gunfireСигурно наистина й е било притеснено дали ще получи сумата #Cussing outДобре,че апартамента ми оцеля една нощ на отворена врата с лепенки от РПУ-то.Изумена бях от такава наглост и простотия,и то от жена,смятана от мен за доверен човек.
Оттогава съм обявила,че пари от никого не искам и на никой не давам.

# 24
  • Мнения: 41
Давам, обаче не ми ги връщат. Така на 3 пъти със значитнелни суми съм изпадала в ярост, заради лекомислието си. И трите пъти /говоря за значими суми/ съм давала пари на заем, защото съм си мислила, че са ми приятели и няма, какво да се случи. Уви, хората не ги интересува(((((((((((((((( Току-що се сетих, че и на една преподавателка дадох 5лв-и тя не ми ги е върнала............... За пореден път се уверявам , че съм балък(((((((((((

# 25
  • Мнения: 278
НЕ ДАВАМ И НЕ ВЗЕМАМ. Казала съм го ясно пред хората които има вероятност да ми поискат и до сегане са ми искали. Майка ми ми е предлагала да ми дава, ей така, но винаги съм казвала да ги запази в касичката 'Зорика" и когато й поискам да ми ги даде. Изадали сме в много тежки ситуции с моя мъж, но слава богу сме оцелявали и сме се подкрепяли. В този живот разчитам само на него и на родителите си. Що се отнася до приятелите, както каза една съфорумка по-горе, приятелство се разваля най-лесно като стане дума за пари.

# 26
  • Мнения: 917
Давам  Mr. Green назаем съм взимала само от родителите си  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 4 390
Никога не съм взимала пари назаем.
Давала съм, но спрях да го правя много отдавна.

# 28
  • Мнения: 1 172
Не давам на кой да е. За мен това е израз на много висша степен на доверие. На определен кръг от хора (3-4 човека) давам по всяко време. Но с тях отношенията ни са такива, че дори не чакам да ми искат, а предлагам да услужа, да дам без да ми ги връщат и т.н. когато са във финансови затруднения.
Мразя използвачи, които се обаждат 1 път на годината, че и по-рядко и още третата им дума е за пари назаем, да не кажа по-лошото: обаждат се само за пари, но се крият зад псевдо-загриженост как сме ние. Хората казват, че когато даваш пари назаем, трябва да си готов да ги прежалиш. Но едно е да прежаля дори и само 20 лв, дадени на близък човек, друго е да спонсорирам сульо и пульо.

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никога не съм взимала пари назаем.
Давала съм, но спрях да го правя много отдавна.

И аз. Съпругът ми се отпуска понякога и заема на приятели по 100-200 лева. Обаче съм му дала праг до 500. Малко като банка го раздавам - да преценява риска, кредитният му лимит е 500лв. Това е сумата, която не заплашва семейната финансова система. И него пряко Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт