Българин в чужбина?!- Не ми го хвали!

  • 5 323
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
....ей такива ти ми работи драги ми Смехурко, непознат българин да те срещне на улицата и да ти разправя колко пари прави...  doh

 rotfImbo Защо ли ми е така "познато" това.
ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА
Момичета не им е лесно на хората  Joy 4 метра- 4 метра сега, ама човека къща има!!!

това поредната тема за надцакване колко имате ли е?
изказал се е човека от неговата гледна точка за света и живота , печели 12 долара/час, има къща - какво се затъркаляхте от смях!?  ooooh!


# 16
  • Мнения: 2 292
Баба ми каzва , стой далеч от българи. И аz си стоя далеч и не съжалявам.

# 17
  • Мнения: 3 425
И аз не ги търся българите...факта,че някой е българин не го прави автоматично мой приятел...засега ми е добре пък да видим  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 389
За мен тази приказка е вярна. Не знам с какво да го обясня, но имам горчивия опит на човек, пострадал от "свои". Става въпрос за клевета от българка, умело поднесена, заради която загубих работата си, изхабих страшно много нерви, целия ми престой беше вгорчен и дори мои близки приятели до днес ме подпитват "Ама ти сигурна ли си, че онова нещо не си го казала?", от което ми е най-болно.

В чужбина избягвам контакти с българи и не смятам, че губя нещо.

# 19
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
опитът у4и! моят мъж, още като дойдох беше така превъзнесен по вси4ко бг, мислеше си ,4е вси4ки са като мене( готини) и не само той мислеше така, после имахме няколко гор4иви опита с бг! оттогава съм резервирана! но бг в беда май няма да оставя,не ми е присъщо не на принадлежността ми по нация, ами на 4овещината ми! лошото е, 4е такива дават лош имидж за другите!

# 20
Тандури, злобно племе сме, завистливо, клЮкарско, предателско. НИЩО не е в състояние да ни обедини. (Ли4и ли си, 4е току Що 4етох темите са сестрите ни в Либия?)

# 21
  • Мнения: 934
Моето златно правило е, че не се сближавам с българи в чужбина, ако не бих се сближила с тях в България. В резултат на което съм останала само с положителни впечатления от българите в чужбина!  Grinning Grinning Grinning

Да не си помислите, че отказвам да говоря с хората, или се държа грубо - не, нищо подобно. Но в България не каним всеки срещнат на кафе, нали?

А това, че при други националности всичко е братски прегръдки и целувки, е пълна глупост. Впечатлението се дължи на липса на достатъчно наблюдения.

# 22
  • Мнения: 2 907
Аз първите 7,8 години нямах абсолютно никакъв контакт с българи. Ама като завърших гимназия и отидох да следвам в по-големия град установих, че има цяла българска колония там. Но пък ме учуди точно обратното - те са като секта, живеят само с българи, излизат само с българи, средата им е ексклузивно българска. Чувала съм да се подиграват на еди кой си, който излязъл с местни или поискал лекции на трети местен.
Моите впечатления от българите в град Страсбург беше такава - всеки месец си правиха българско " парти" с чалга, голи танци по масите, ракия и кебапчета. Студентите движат пак най-вече със сънародници и главните им теми на разговор бяха за какво са им пратили в колет от Бг. и колко грозни и тъпи били французите ( в случая ). Това да отидеш да се ползваш от чуждата държава, а да не спираш да плюеш по нея...блях. Само през първата студенстка година отидох на една бг. среща. И след 30мин си заминах с огромна тъга и отвращение. Оттогава нямам никакво вземане/даване с българи тук. Като чуя някой да говори родния език само слушам и никога не се обаждам.
Чувствам точно както Лиска е казала. Аз да не би в Бг. да си пия бирата с всеки втори. Действам избирателно с французи, германци и всякакви други. За българите важи същото. И намирам, че така трябва.

# 23
  • Мнения: 7 837
На село сме малка общност - 3 семейства. Спокойно ми е, като знам, че има българи на близо, но не експлоатирам това.

# 24
  • Мнения: 3 098
Чувала съм подобни приказки.
Предполагам, че много хора се опарват
от българи в чужбина, защото, отивайки там,
се хващат за първото срещнато двуного, което им
заговори на родна реч, а не си подбират средата.
Българин в България също може да ти сложи прът
в колелетата. Но дали в България говориш с всеки
срещнат?! Това е обяснението ми по въпроса ти.
Иначе нямам против да общувам с българи. Разбира се,
не с всички българи, които срещам, или за които съм чула,
че живеят на съседната пряка. Предпочитам да не общувам
с българи само защото са българи. Разбира се, поздравявам.
Но за повече се иска повече. Нямам абсолютно никакви угризения,
че не обръщам внимание на всеки срещнат само защото е българин.
Ето това е и моето мнение. Simple Smile
Лиска го е написала толкова из4ерпателно,аз нямам какво пове4е да добавя.

# 25
  • Мнения: 580
Знам я приказката и я спазвам дотолкова, доколкото аз решавам с кой българин ще общувам.
Омръзнало ми е от разговори на тема кой бил бивш и кой настоящ комунист, кой колко печели ( "и то на какво отгоре"), одумвания, простотии, клюки и интриги.

# 26
  • Мнения: 7 091
Тандури, злобно племе сме, завистливо, клЮкарско, предателско. НИЩО не е в състояние да ни обедини. (Ли4и ли си, 4е току Що 4етох темите са сестрите ни в Либия?)

Мдам, тази тема е просто.... ooooh!

# 27
  • Мнения: 7 091
По темата, аз по принцип се научих да съм резервирана, внимателно подхождам към хората, засега голяма издънка не сме имали, но мои много близки приятели тук така се опариха, че направо свят ми се зави! Тук нож в гърба ни се опита да забие човек, с който се познаваме от БГ аз от 10 години, мъжът ми от 20, и който ни беше като семейство направо.
Не знам, може би е някакъв инстинкт за самосъхранение, да изплуваш нагоре за глътка въздух, пък било то и стъпвайки върху главите на околните или просто стресовите ситуации изкарват скотското у нас.  newsm78
Само се моля да не ни е случва често, защото ми е страшно обидно такова отношение от хора, които съм приемала в дома си.

Темата я измислих по повод нещо конкретно- запознахме се с младо БГ семейство, с малко хлапенце като Калин, много приятни, интелигентни млади хора, нашите хлапета направо умират един за друг, но когато споделих  в разговор , едно друго БГ семейство, което познаваме ( на старото място, където бяхме, по стечение на обстоятелствата бяха там и дочуха) те точно ми изстреляха въпросното предупреждение, а на мен ми стана меко казано смешно, защото точно за хората, които го казаха имам такова мнение Simple Smile.

# 28
  • Мнения: 2 563
Тандури, злобно племе сме, завистливо, клЮкарско, предателско. НИЩО не е в състояние да ни обедини. (Ли4и ли си, 4е току Що 4етох темите са сестрите ни в Либия?)

Мдам, тази тема е просто.... ooooh!

Аз още не проумявам как така всички започнаха да мразят сестрите. След лентичките и простестите и концертите, изведнъж в който форум вляза, в който и вестник да чета - все коментарите са против сестрите...

# 29
  • Мнения: 7 837
Аз още не проумявам как така всички започнаха да мразят сестрите. След лентичките и простестите и концертите, изведнъж в който форум вляза, в който и вестник да чета - все коментарите са против сестрите...

Вече се изказах в другата тема...
Живи и здрави да са. Но типично българското ламтене, което се появява вече в изказванията на техните роднини, е способно да озлобят българина. Нормална човешка реакция в този случай...
Какво са още 50-тина мнл. евро? За мен - поне 100-тина спасени деца...

п.п. И не е точно омраза. Мисля че всичко ще прелее в безразличие.

Общи условия

Активация на акаунт