Към мамите,които нямат брак с биологичния баща...!!!

  • 2 511
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
Няма нищо Сабина Simple Smileи аз се стреснах,мислех,че вече е родила и чаках новини като беше зачезнала събота и неделя!дано по-бързо се оправя и ражда!  Praynigзначи вие Саби и stunмислите,че...той може винаги по-всяко време да се появи?????????е,тва е абсурдддд,и аз мислех,ч поне при осиновяване..няма права вече?!!  Rolling Eyes а...до адвокатката,която ми е отговорила,много ви благодаря!аз по-принцип не искам бащата да го припознава,иска ми да никога да не се доближава до него,не го мразя,но...мн е безотговорен спрямо мен и бебо и за сега не заслужава да го види дори,живот и здраве,може би бих позволила,но..не ми се иска да го взима при него и да има права,за това мислех,че има някакъв начин,поне с негово съгласие..да подпише и..да се откаже,ноо явно не може SadМомичета ще съм ви благодарна,при нова и полезна информация да споделяте тук!!!Благодаря ви и сега!!!  Hug   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 425
Петето, не можеш да направиш нищо по въпроса.
Ако той реши, по всяко време може да го припознае.
Несправедливото е, че ти можеш да заведеш иск само до 3-та годишнина на детето, а той - когато си реши  #Crazy
Що за закони?  Shocked
Съвсем справедливо си е даже. Хипотезата в случая е, че бащата е възможно изобщо да не знае че има биологично дете, така че има възможност да го припознае когато и да научи фактите.
Майката няма начин да не знае че има дете. Обикновено знае и кой е бащата на детето - така че има 3 години да си помисли дали да съди бащата за бащинство или не. След пълнолетие - отново имате право да го съдите за бащинство.
И не ми я ясно какво толкова ви дразни, като се има предвид че от тези "права" май никой от бащите не е тръгнал да се възползва.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 10:26 от Panther

# 17
  • Мнения: 1 732
Вариант 2 е някой да припознае детето или да бъде основено. Тогава бащата не може да направи нищо, ама ще си имаш друга маймуна главата.

Стъни, лоша новина...
И тогава може...
По-трудно, ама може...Със сигурност!

Как може да се оспорва в тоя случай?
До колкото съм чела осиновяване не се оспорва, а бащинство може да оспорва само този нан чието име се води детето или майката разбира се.

О с п о р в а н е н а п р и п о з н а в а н е т о о т т р е т и
л и ц а

Чл. 38. (Доп. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Извън случаите по предходния
член припознаването може да бъде оспорено от всяко лице, което има правен
интерес, чрез иск, предявен в едногодишен срок от узнаването. Припознаването
може да бъде оспорено и от Агенцията за социално подпомагане, както и от
прокурора.

Ама какво точно се има предвид под "узнаване" ?  Thinking

Става ясно, че и осиновяването може да се оспорва :
http://lex.bg/phorum/viewtopic.php?t=16463&postdays=0&po … r=asc&start=0

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 10:37 от Сабина

# 18
  • Мнения: 1 732
И не ми я ясно какво толкова ви дразни, като се има предвид че от тези "права" май никой от бащите не е тръгнал да се възползва.

Посещавал ли си скоро форума на www.lex.bg ?
По-точно на семейните казуси?
Влез да попрочетеш колко майки са пропищели от вмешателството в живота им - на тях и на техните деца след n-броя години?
Сетили се, че имат деца! И да си ги търсят!
Ами да са се сетили и да ГО вадят навреме, а? Като не са искали деца...

Пък и претенции за режим на свиждания...
Блях  Sick

Аз по всяко време бих приела бащата на Вяра да я вижда и да се грижи за нея. Ако поиска.
Независимо от емоциите ми.
Но има майки, които не искат. И са прави.
Били са подложени на невероятен стрес, побоища, кавги..
Така де.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 10:40 от Сабина

# 19
  • Мнения: 194
Разбира се,че ни дразни!!!!Оставят ни бременни,объркани и не се интересъват дори как сме и някога..решават,че...не са ни изтормозили достатъчно,че...сме прекалено щастливи и е време да се намесят!!!!как да не ни дрази товааааа!мъжете ,които оставян жените си бременни,не заслужават дори и да ги видят!!!!!а моя казва..."разбира се,че ще искам да го видя,но..незнам кога Петя...незнам кога...някои ден"!!!!!!!! и...как да не се дразня...за къв се мисли,ми...аз този някои ден..може пък и да не искам да го вижда,но...явно няма закони които да ме защитят и ще се наложи да го види...."някои ден....."  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 1 425
Добре бе - тоя човек е баща. Вие сте го направили такъв. Какво искате сега?

# 21
  • Мнения: 1 732
а моя казва..."разбира се,че ще искам да го видя,но..незнам кога Петя...незнам кога...някои ден"!!!!!!!! 

Ей, всичките така отговарят в началото!  Sick
После казват, че им трябва време...
После изчезват яко дим...
После псуват...
Аха.

# 22
  • Мнения: 1 732
Добре бе - тоя човек е баща. Вие сте го направили такъв. Какво искате сега?

Хе-хе, думичката баща има друго значение, знаеш!

# 23
  • Мнения: 1 425
Хе-хе, думичката баща има друго значение, знаеш!
И ти като избира твоя, помисли ли дали става за баща (ама не за донор)?

# 24
  • Мнения: 1 732
Хе-хе, думичката баща има друго значение, знаеш!
И ти като избира твоя, помисли ли дали става за баща (ама не за донор)?
Не съм си помислила. Видяла съм, че става. Факт. Грижи се перфектно за децата си.
Ама се оказа, че не и за това дете.
Явно Вяра е по-лоша от останалите и не заслужава грижите, които той полага за тях.
Сигурно е по-различна, де да знам...
Пък и се е родила недоносена, трябват и по-специални грижи.

Щом така е преценил...добре.

# 25
  • Мнения: 1 425
Докато живееше с теб как точно се грижеше за децата си?

# 26
  • Мнения: 1 732
Докато живееше с теб как точно се грижеше за децата си?
Оспамихме темата на момичето, ей!  Embarassed
Ще ти отговоря на лични.

# 27
  • Мнения: 193
Хм, пък на мен и двете ми деца са припознати и когато мъжо отишъл при нотариус за необходимия документ с второто, нотариуската му казала: "Нали знаете, че това важи само, ако майката е съгласна?!". Та аз така си живея с илюзията, че нещо зависи от мен... newsm78

# 28
  • Мнения: 194
panther,тоя човек,реших да го направя бащата,докато беше нормален и мислеше трезво и отговорно!!!до като още не знаех,че слуша баща си и ,че заради неговите глупости би ни оставил!исках да го напраявя баща,защото не знаех,че е толкова безотгоеорен и голям егоист!и аз като Саби,мислех,че..няма да мога да му откажа да го види когато пожелае,но..от два дни..като го гледам къв,че...хич не осъзнава какво ми е причинил или..просто не му пука,е...няма как да не се нервя и да не питам за начин да не го допускам до детето ми!!!!!той даже не заслужава да знае,дали ще е момче или момиче!мн е жалко,че говоря така за човека,когото обичах повече от всичко и на когото вярвах напълно,но..ме предаде,а сега...уж,сажалява,уж осъзнава,но...нищо не променя...безотговорен,това е той!!!за това...искам да продължи да си играе на камиончета,да не опитва на баща...за това пуснах тази тема и питам има ли начин да живея спокойно и сигурно,че детето е мое и само мое???????!!!!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 397
То  си остава твое-ти ще взимаш решенията за живота му и ще отговаряш за него до пълнолетие,а той дори да го припознае ще има право само да го вижда 2 пъти в месеца примерно.Но ти и без това не можеш да вържеш детето само в къщи,сакън да не го види баща му Peace

Общи условия

Активация на акаунт