Гланцирани плочки

  • 14 343
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Охх аз май не съм по темата,ама ако някой може да ми каже за помещение от 20 квадрата грубо, колко плочки гранитогрес ще трябват и с какъв размер на плочката? Не съм наясно с тези неща.

За 20 кв. помещение ще ти трябват 20 кв. плочки плюс малко за фира /около 1-2 кв.м. - то много зависи от майстора ти, а и от формата на помещението. Ако е с правилна форма, ще има по-малко фира, но ако има много чупки, ще ти трябва двойно/. Изчисляваш квадратурата на плочката - например, ако си избрала с размер 30Х30 см. - това е 0.09 кв.м. за една плочка. За 20 кв. - делиш 20/0.09  и получаваш 222 бр. плочки /но във всеки магазин ще ти изчислят колко плочки трябва да вземеш за съответното помещение/.
А гланцови не си взимай.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 571
ralivd, първо отиваш и си избираш плочки. Гледаш размера и смяташ площта на една плочка - ширината по дължината. След това площта напомещението разделяш на площта на плочката и получаваш броя плочки които ти трябват от този размер. Купуват се 5-10% повече плочки за да стигнат, винаги има изрязване и остават парченца, но няма как.
Пример - плочки 40 х 40см = 0.16кв/м е една плочка
ако помещението е 20кв/м - 20/0.16 = 125 плочки ти трябват - купуваш с 5% повече - около 131 плочки.

Но, плочките навсякъде ги продават на квадрат, така че си купуваш направо - 20кв/м + 5% = 21кв/м

А baibibi е писала вече.. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 401
Нямаме никакви проблеми с пързалянето, обаче какво чистене пада - по няколко пъти дневно. Всяка прашинка се вижда - нашия е  много светъл цвят.

# 18
  • Мнения: 2 768
Също сме със светъл гланциран гранитогрес, изобщо не ми се е случвало да се пързаля, защо така са те заблудили newsm78
Почистването му само е по-особено - стирката трябва да е полу-суха, иначе остават грозни следи.
Като цяло го харесвам много, не съм разочарована от избора си.

ето снимка на коридора, точно пред входната врата: http://images10.snimka.bg/001181499.jpg

# 19
  • Мнения: 1 305
Охх аз май не съм по темата,ама ако някой може да ми каже за помещение от 20 квадрата грубо, колко плочки гранитогрес ще трябват и с какъв размер на плочката? Не съм наясно с тези неща.

baibibi и mentolka са ти обяснили много ясно как да си сметнеш плочките, но ако ще правиш перваз /цокъл/ ... е не знам как се казва  Embarassed... от плочки трябва да добавиш още около 2 квадрата  Grinning

# 20
  • Мнения: 312
МНого ви благодаря момичета!!!  bouquet Аз като,че ли се отказах от тези гланцирани плочки. Не ми се ще да се мъча с почистването,а и толкова пъти на ден newsm78 Не съм решила още какво ще сложа така,че ако някой се сеща за нещо друго....по-удачно.

# 21
  • Мнения: 2 401
Да ама е мноого красиво, помисли пак  Wink
...бъзикам се, чистенето е  досадно.

# 22
  • Мнения: 2 768
...бъзикам се, чистенето е  досадно.


...ама няма такава повърхност, дето да не се налага да се почиства - на белите плочки изпъква тъмната мръсотия, на черните белият прахоляк.
Лъскаво - нелъскаво, черно-бяло, все чистене иска!

# 23
  • Мнения: 312
...бъзикам се, чистенето е  досадно.
...ама няма такава повърхност, дето да не се налага да се почиства - на белите плочки изпъква тъмната мръсотия, на черните белият прахоляк.
Лъскаво - нелъскаво, черно-бяло, все чистене иска!

Абе то така,ама не ми се стои с парцала по цял ден newsm75 Искам да ми остава време и да се наслаждавам на красивия дом. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
В осмия месец бременна така паднах на този гланцирам гранитогрес вкъщи, че още помня.Ако си бос и е мокър, направо си като на пързалка.Но ако си обут - няма проблеми.Аз паднах сутринта, защото мъжът ми беше излязъл бос от бяната/без коментар/и стигнал до хола по този начин, та цялото антре беше на мокри стъпки, които аз просто не бях забелязала, докато преджапвах/и аз боса - също без коментар/ към кухнята да правя кафе.

Иначе е красиво и се чисти лесно.Аз харесвам ефекта на такива повърхности.

# 25
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Коридора е първото помещение  ,в което се влиза отвън  Naughty и с мокри обувки си е доста опасно ! Според мен най добрият вариант е  средно положение , нито много гланцирани плочки , нито много матирани ( трудни са за почистване ) . Успех при избора  Peace

# 26
  • Мнения: 2 099
Коридора е първото помещение  ,в което се влиза отвън  Naughty и с мокри обувки си е доста опасно ! Според мен най добрият вариант е  средно положение , нито много гланцирани плочки , нито много матирани ( трудни са за почистване ) . Успех при избора  Peace
Напълно съм съгласна, ние сме с матиран гранитогрес в коридора и кухнята и колкото и да го почиствам вечно изглежда мръсен. Относно гланц.плочки аз лично много ги харесвам, майка ми има в банята такива и не бих казала, че се цапат бързо, чисти ги веднъж-два пъти седмично. Вярно е, че като са мокри много лесно можеш да паднеш, но резултата е същият и при останалите плочки и аз съм падала в къщи, където сме с матирани.

# 27
  • Мнения: 3 576
Не, не се пързаля.
Като купувахме за кухнята така се опитваха да ме разубедят, че ще се пребия щом пръсне малко вода на пода.
Ми да чукна на дърво, още не съм падала на него, че даже и хола направихме с такъв.
Само горкото ни дете беше пострадало, че веднъж го пуснахме с някакви гумени сандалки и то горкото се разби от падане, въобще не можа да се задържи, много се пързаляше.  Crazy
С пантофките няма проблеми.

Бележка си взех само за цвета - от бял в кухнята, минахме на черен с нишки в хола.
Искам да ти кажа, че и една седмица да не е чистено, не си личи (не че си позволявам толкова време да стои мръсно)....

# 28
  • Мнения: 3 153
Вкъщи всичко, освен детската е с такъв гранитогрес и се пързаля единствено, ако си с мокри крака и бос. Ако си с чехли или обувки няма никакъв проблем Peace

# 29
  • Мнения: 22 978
Aз съм за полирания гранитогрес,освен че е красив се чисти много лесно.А да се пребиеш можеш навсякъде,ако е мокро.

Общи условия

Активация на акаунт