Вие ще се ядосате ли ако сте на мое място?

  • 3 021
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
Ню това беше преди 8 години , бях млада и неориентирана.Сега не бих си замълчала.Но по принцип съм си тиха и всичко взимам на вътре - което е по-лошо Confused

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дъщеря и е и затова...сега едва ли има смисъл да критикуваме жената ...Твоята майка като тръгне на море кой ще вземе , теб или снахата

# 32
  • Мнения: 5 468
Абе не ги мисли толкова. Нека им е гадно там на това слънце опулени на пясъка Mr. Green. Знаеш ли, как пари сега пясъка на плажа?

# 33
  • Мнения: 1 230
Я си гледай живота - имаш 2 прекрасни деца. Голяма работа, че каката ще пропусне морето тази година. Ама догодина  newsm44 - нали така  Peace Пък и да ти кажа - не мисля, че на детето щеше да му е по-приятно с баба му, вместо с вас  Hug

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Според мен няма нищо невероятно и чудно в това, че е заминала с дъщеря си и внучката си на море (почивка). Сигурно дъщеря й е искала да иде на почивка с детето и е взела и майка си да има компания и да й помага.
Няма за какво да ти е обидно на тебе. Не трябваше да заминават ли, защото и вие нямате възможност или какво? Как мислиш? Не те разбирам.
Ъ, и аз от малцинството, което не смята, че някой му е длъжен с нещо...
Защо да казва, още повече да предлага да води другото дете? Кой плаща за почивката? Даже тя да плаща - може да няма финанси да вземе внуче, ако плаща дъщеря й - също е валидно. Недей казва кой колко пари вади - веднъж, че не е длъжен да ги похарчи за друг, второ, че може да не може по някаква причина.
Че е тръгнала без да ти каже - дали нещо в твоето поведение не я кара да се "крие", т.е. да е очаквала такава реакция от теб и да е искала да си я спести?

# 35
  • София
  • Мнения: 3 680
Не. Не бих се ядосала, не държа да имат такива задъжения към нас, ние сме отделно семейство.

Разбира се, че сме отделни семейства. Не става въпрос да се обадят и да искат да вземат детето на море, защото е задължително, но можеха да кажат, че отиват, да я попитат ще се справи ли, а ако детето иска, защо пък и да не го вземат. Всички знаем колко е трудно с малко бебе и на каката сигурно й се ходи някъде. От уважение би следвало да се обадят поне да кажат и ако не искат, винаги могат да измислят нещо и да се извинят защо няма да вземат детето. От кумова срама, както се казва. Така смятам аз, разделението между децата и внуците винаги е неприятно и нередно според мен.  
Съгласна съм с Блонди-въпреки, че сме отделно семейство,много ще ми стане болно ако постъпят така,и то най-вече заради детето ми Tired

# 36
  • Мнения: 5 468
Представям си темата да беше пусната така -

Имам дъщеря на 3 г. До сега не сме ходили на море. Тази година помолих майка ми да ми даде някой лев и аз събрах някой, та успяхме да се организираме да заминем аз, детето и мама на море. Обаче снаха ми (жената на брат ми), надигна луд вой за това. Трябвало да вземем и нейното дете, как така само ние ще ходим на море, като те нямат възможност, трябвало да им помогнем и на тях... и т.н. Много ми е обидно, че не мога да ида на море със собствената си майка, без това да предизвика скандали Cry.

Какви ли реакции щяха да бъдат тогава Laughing? Не ми отговаряйте - знам.

# 37
  • Мнения: 4 362
Определено няма да ми стане приятно  Naughty Но ще намеря начин и на нея да и го кажа,не директно,но все пак ще и го кажа  Peace

# 38
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз бих се ядосала, поне да не се крият,ноо ще й го кажа при първа възможност и пред публика съвсем неволно Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 2 096
Никой не ми дължи отчет.. Аз също на никой не дължа.. Майка ми не би постъпила така обаче.. Ако аз не мога да ида на почивка, тя никога не би отишла.. такъв и менталитета.. тя ако някой я почерпи нещо на работа първата и мисъл е "ааа аз да ям пък детето ми не и си го прибира за вкъщи.." въпрос на характер.. свекърва ми не е така.. те са малко западно европейски манталитет.. никой не ни пита вие на почивка ще ходите ли, а възможност имате ли.. само се обадиха да не се разкарваме до тях тази седмица, че ще ходят на обзор.. ами добре .. не се ядосвам.. просто приемам хората такива каквито са (добре че не живеем с тях, тогава едва ли бих била толкова либерална)

# 40
  • Мнения: 1 044
Представям си темата да беше пусната така -

Имам дъщеря на 3 г. До сега не сме ходили на море. Тази година помолих майка ми да ми даде някой лев и аз събрах някой, та успяхме да се организираме да заминем аз, детето и мама на море. Обаче снаха ми (жената на брат ми), надигна луд вой за това. Трябвало да вземем и нейното дете, как така само ние ще ходим на море, като те нямат възможност, трябвало да им помогнем и на тях... и т.н. Много ми е обидно, че не мога да ида на море със собствената си майка, без това да предизвика скандали Cry.

Какви ли реакции щяха да бъдат тогава Laughing? Не ми отговаряйте - знам.
Добре, имаш две деца момче и момиче. И двамата са големи, имат семейства, деца. И двамата са бедни или затруднени и нямат възможност да отидат на почивка. Вместо да вземеш внучетата и само с тях да отидеш или да си останеш тук и да помагаш с каквото можеш, ти какво правиш - предпочиташ едното дете и неговото дете и си заминаваш на море - а другото? То не ти ли е дете? Две гладни деца - даваш хляб само на едното, а другото кучета го яли - не е ли същото?

# 41
  • Мнения: 405
Не , няма да се ядосам.
Всеки е длъжен да направи себе си щастлив на първо място.
Уважавам това.
Никой не ми е длъжен  Peace

# 42
Въпроса не е до финанси, въпроса е до отношение.А пък ако погледна от финансова гледна точка- тя се прави на интересна с богатата си щерка /макар че ако беше предложила да вземе детето щяхме да му поемем разходите/.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако свекърва ти не те харесва, а твоето отношение към нея се предава на отношението и към детето, може би е искала да си почине малко от вас ...  като остарея, не би ми харесвало да ме карат да се чувствам виновна от това,  че не гледам внуци

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 16:49 от secretgarden

# 44
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Представям си темата да беше пусната така -

Имам дъщеря на 3 г. До сега не сме ходили на море. Тази година помолих майка ми да ми даде някой лев и аз събрах някой, та успяхме да се организираме да заминем аз, детето и мама на море. Обаче снаха ми (жената на брат ми), надигна луд вой за това. Трябвало да вземем и нейното дете, как така само ние ще ходим на море, като те нямат възможност, трябвало да им помогнем и на тях... и т.н. Много ми е обидно, че не мога да ида на море със собствената си майка, без това да предизвика скандали Cry.

Какви ли реакции щяха да бъдат тогава Laughing? Не ми отговаряйте - знам.
Добре, имаш две деца момче и момиче. И двамата са големи, имат семейства, деца. И двамата са бедни или затруднени и нямат възможност да отидат на почивка. Вместо да вземеш внучетата и само с тях да отидеш или да си останеш тук и да помагаш с каквото можеш, ти какво правиш - предпочиташ едното дете и неговото дете и си заминаваш на море - а другото? То не ти ли е дете? Две гладни деца - даваш хляб само на едното, а другото кучета го яли - не е ли същото?

Никъде не прочетох, че бабата дава пари за почивката. Все пак може и дъщерята да води детето си и майка си на море, нали така...

Общи условия

Активация на акаунт