Да ви напомня за този десерт-хит от миналото лято

  • 33 347
  • 258
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 208
И аз се включвам към почитателите на този десерт.  Mr. Green
Специални благодарности на Сладка Хапка  Hug  Heart Eyes

Зимата ме водиха в една местна сладкарница, специално този десерт да си хапнем. От тогава съм фен, но не съм предполагала, че аз някога  ще си го приготвям и дори ще бъде още повкусен. Вече пробвах няколко вариации - най-много ми допада с бисквити Житен дар - ябълка и канела и Мюсли ябълка и канела, но аз съм пристрастена към канелата  Grinning И без никаква допълнителна захар.  Naughty Но заради домочадието, правих и подсладени варианти. Върви и с мюсли с мед. За млякото, мое мнение,  Peace е добре да се сложи един желатин за да запази формата си. Добре става и със разбита подсладена сметана смесена с кисело мляко или крема сирене.

Още веднъж целувки за Сладка Хапка  Heart Eyes

# 196
  • Мнения: 930
другата седмица това ще е десерта

# 197
  • Мнения: 1 798
Обожавам тази торта!
Перфектен десерт за летните жеги.

# 198
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Таратор , пиле с ориз .

# 199
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605


Извинявам се ....грешка  Embarassed

# 200
  • София
  • Мнения: 1 654
Прекрасна рецепта, приготвих я с мюсли тропик, украсих с пресни банани/сложих и между блатовете/ и стана Heart Eyes

# 201
  • SOFIA
  • Мнения: 160
Тази торта я прави свекърва ми всеки път като ходиме. Само че,вместо мюсли слага орехи.Става страхотно, а  и е по - полезно. През зимата когато няма пресни плодове слага от сладко.

# 202
  • Мнения: 1 029
Вчера я правих с банани и кайсии, стана много бързо, сина ми (на 3год) помага, а после нямаше търпение да я пробва. Много ни хареса на всички и явно това ще бъде летния ни десерт.  bouquet

# 203
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Не знам от кое лято е хит тази торта, но аз я правя от миналата година. Поне 2-3 пъти месечно  Blush Чудесна е и търпи доста варианти. Много я харесваме вкъщи.

# 204
  • Видин
  • Мнения: 685
Направих я.Дали нещо не стана както трябва или аз имах друга представа за нея?
Купих бисквити ПЕТИТ,наредих ги в тавичка,но те се надигнаха при заливането с млякото.
Направих 4 реда ,но много се разместиха и някъде се препокриха .
Стоя цяла нощ в хладилника,но крайния резултат е попара с бисквити, кисело мляко и мюсли+плодове .
Сбърках ли нещо или такъв и е вкуса?
Аз я правя с бисквити закуска. Използвах 2 големи пакета и 3-4 кисели млека, това е за да сравниш. На мен ми стана много хубава. Сега много ми се иска да я направя но съм на диета и не мога да ям бисквити. Дано до края на лятото съм отслабнала, за да мога да и се порадвам

# 205
  • Мнения: 3 360
Ооооооо,при толкова добри отзиви ще я направя и аз PeaceБлагодаря за рецептата!

# 206
  • Мнения: 1 318
Това е един от най-любимите десерти вкъщи. Случвало се е да ме изненадат гости и след като опитат да ме питат откъде съм купила тази фантазия. Аз добавям и малко бадеми (може и орехи) и става невероятно вкусна. Определено с банани най-много ни харесва.

# 207
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Точно навреме попаднах на рецептета. Утре свекър ми има рожден ден и исках му приготвя нещо различно, това определено ще му хареса, защото си е на години и обича сладичко. Благодаря за идеята.  Two Hearts

И да допълня поста си от днес - купих продукти, направих я и сега си почиваме - тя (тортата)  - в хладилника; аз - пред компа. Само дето ми "изпи" толкова кисело мляко, че дано не стане на попара: понеже въодушевена от форума извадих тежката артилерия (най-голямата си тава) и един пакет бисквити направи точно един ред, съответно тортата глътна 5-6 кисели млека. Направо си ги засмукваше като черна дупка.
Сега тръпна за резултата утре и да видим нашето деденце дали ще я хареса.

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 18:45 от Didranad

# 208
  • Мнения: 247
А бихте ли поместили рецептата тук отново, защото посоченият линк в предишната тема нещо не ми се отваря.... Sad

# 209
  • Мнения: 1 798
А бихте ли поместили рецептата тук отново, защото посоченият линк в предишната тема нещо не ми се отваря.... Sad
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%A2&id=295

Общи условия

Активация на акаунт