Какъв е този вирус

  • 2 878
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
Момичета,съжалявам,че дечицата ви са болнички.Искам само да ви кажа-при диария не се слагат свещички-още повече разстройват.
Давайте глюкоза-5 процентова,постоянно с една лъжичка-когато се сетите.
Също е хубава оризовата вода за запичане,шипковия чай или този от дренки.
Не ги насилвайте да ядат.Важното е да пият.
И ако имате най-малкото съмнение,че детето е обезводнено-отивайте в болницата.
Желая бързо оздравяване на мъниците! Peace

# 16
  • Мнения: 656
Момичета, малкият е с температура, разстройство и повръщане от вчера сутринта Sad. Явно е пипнал летния вирус, много е отпаднал милия. За сега увладяваме положението, но от вчера не е пишкал, а пие доста водичка от сутринта е и изпил близо литър. Иначе от сутринта ака около 10 пъти дали затова не пишка Cry Притеснена съм вашите мъничета пишкаха ли?Страх ме е да не го обезводня.

# 17
  • Мнения: 145
И ние сме на същото положение Т 38.8 повръщане и разстройство, давам глюкоз с лъжица......рикувах и дадох нурофен през устата защото с това разстройство от свещичката нищо не остава, не го е повърнала до момента, но само иска да спи, кажете кави са признаците че детето се обезводнява и не се чака повече за болница.........

# 18
  • Мнения: 2 631
мимка, хидрасек й вземи, Алекс с него го оправихме  Peace
бързо оздравяване   bouquet

# 19
  • Мнения: 17 407
Разбира се, че сме се консултирали с доктор пиеме Ентерол, смекта , нещо против обезводняване, свещички Ефералган и свещички срещу порвъщане.
ЗАщо свещички, след като детето е с разстройство? ТАратлета, няма да стане с "наливане", защото още повече ще повръща. Оводняването се прави на 5 мин по лъжичка (серум глюкозе, вода или хидратин).

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Признаците за обезводняване са точно малкото количество пишкане, сънливостта. Това, че има много изхождания не значи, че не трябва И да пишка достатъчно.
Не знам дали става с наливане, аз моята така я оправям- независимо колко повръща, трябва да поема доволно количество течности. Слава богу, не сме стигали до даване на глюкоза с лъжичка  Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 642
Записвам се и тук.
За повръщането има много хубаво сиропче, което сме пили ние. "Натриев цитрат" се казва. Има го и на ампули, но на децата давам сиропа, защото е приятен на вкус. И Хидрасек сме пили, но така и не разбрах за какво точно се даваше, защото малката тогава беше и с разстройство, и с повръщане едновременно.
За повръщането и диарията (разстройството) давам също и чай от мента. Знам, че трябва да е без захар, но иначе не го пият и затова слагам мъничко.

Общи условия

Активация на акаунт