Кога се превърнахме в мъже

  • 1 845
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Аз също понякога забравям от кой пол съм... Въпреки че не се съдирам от работа вкъщи, това, което чувствам през останалото време, ми е достатъчно. Доказвам се ежедневно в професията си, и никога не си позволявам някой да остане с впечатлението, че съм негодна за някоя задача, защото съм жена. Всъщност, като се замисля понякога забравям, че съм и човек. Заставям себе си да съм дисциплиниран работник от 9 до 18, да върша интелектуалска работа и пр, и понякога се улавям как нещо в мен крещи, че иска да избяга, да прояви детска наивност, да помързелува и да бъде мен самата.

# 16
Аз също понякога забравям от кой пол съм... Въпреки че не се съдирам от работа вкъщи, това, което чувствам през останалото време, ми е достатъчно. Доказвам се ежедневно в професията си, и никога не си позволявам някой да остане с впечатлението, че съм негодна за някоя задача, защото съм жена. Всъщност, като се замисля понякога забравям, че съм и човек. Заставям себе си да съм дисциплиниран работник от 9 до 18, да върша интелектуалска работа и пр, и понякога се улавям как нещо в мен крещи, че иска да избяга, да прояви детска наивност, да помързелува и да бъде мен самата.
Аз се чувствам точно така, но мен ме спасява хобито ми. Занимавам се с огньове най-общо казано и там си най-убедителен и въздействащ, когато съзнанието ти е далече от битовизмите и работата и иииии

# 17
  • Мнения: 263
И аз се чувствам мъжът в семейството! Работим наравно, но като се приберем аз продължавам. Трябва ли да се поеме няккаъв ангажимент го поемам аз, защото "той не знаел как"! Аз планувам всичко, после ми се мърмори... Е, поне мърморенето да беше останало наш си приоритет!
И при мен е така. Обаче като се земислиш като му дадеш свобода и все глупости върши Laughing А оправдания хиляди...те май просто престават да мислят #2gunfire
Май така се случва с мисленето. А иначе моя, ако някой път вземе, че поеме инициатива не винаги следва провал! Просто му е по-удобно някой друг да тегли за него...

# 18
И аз се чувствам мъжът в семейството! Работим наравно, но като се приберем аз продължавам. Трябва ли да се поеме няккаъв ангажимент го поемам аз, защото "той не знаел как"! Аз планувам всичко, после ми се мърмори... Е, поне мърморенето да беше останало наш си приоритет!
И при мен е така. Обаче като се земислиш като му дадеш свобода и все глупости върши Laughing А оправдания хиляди...те май просто престават да мислят #2gunfire
Май така се случва с мисленето. А иначе моя, ако някой път вземе, че поеме инициатива не винаги следва провал! Просто му е по-удобно някой друг да тегли за него...
Аз обаче май не се чувствам много добре да мисля за трима- мен, мъжа и детето. Само за детето и останалите отговорности ми е достатъчно, но явно ще трябва да намеря някой будиски метод за търпимост и вечна сила Joy

# 19
  • Мнения: 145
И без будистки методи можеш да се справиш!
Една колежка казваше,че няма нищо лошо понякога да те "боли глава"! И аз съм оправна и организирана,но не сменям бушоните вкъщи! Като покажеш на мъжа,че можеш всичко какво очакваш????? Много ясно,че все на теб ще чака.
Айде да не обяснявам начините как да се промени положението.Бъдете преди всичко жени!

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Жена съм,но в семейството съм мъж за съжаление. Даже днес се скарахме за това. Само работата му дай,а другото да се оправям аз. Мисля да спра и да му покажа,че и аз като другите жени една вода не мога да си сипя сама Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 423
Българката изобщо не е еманципирана!
Каквото и да си говорите. Не сте виждали
истинско еманце. Полазват ме тръпки, ей.
Аз съм жена и по паспорт и по номера.

# 22
  • Мнения: 35
 И аз за съжаление често се чувствам "мъжа" в отношенията ни. SadПо-оправна и напредничава съм от него,но това е. Караме се понякога за това,незнам,но е доста сложно. Сигурно доста ще ми дотежи един ден,ако нещата не се променят.

# 23
  • Мнения: 4 390
Аз съм жена и по паспорт и по номера.

Добре казано. Grinning
Отнася се и за мен.

# 24
  • Мнения: 1 589
То,мъжът,както го научиш!Ако от самото начало искаш да огрееш навсякъде....естествено,че всичко сама ще вършиш за в бъдеще.
Но само аз ходя на козметик и определено се чувствам и съм жена

# 25
Добре тогава!Оказва се, че жените, които обичат да контролират положението и са в типично мъжка позиция,и са ок с този факт - всъщност са 100% - ви жени.  Grinning

# 26
  • Мнения: 3 376
Ми според мен 100% жени се чувстват тези, които са ОК с положението, в което се намират... Не се чувстват потиснати, онеправдани, измъчени и пр. Няма значение дали ходиш на козметик или не, дали ти командваш или не, дали си домакиня или жена чудо. Познавам различни жени, които се чувстват с "прецакана" женственост, и те принадлежат на всякакви групи според начина на живот.

# 27
  • Мнения: 4 733
Насилвам се да съм жена, макар често да ми се налага да заемам мъжка позиция. Набило ми е се е едно негово изречение в мозъка : " Ти трябва да си нежна във всичко ! "

# 28
Ми според мен 100% жени се чувстват тези, които са ОК с положението, в което се намират... Не се чувстват потиснати, онеправдани, измъчени и пр. Няма значение дали ходиш на козметик или не, дали ти командваш или не, дали си домакиня или жена чудо. Познавам различни жени, които се чувстват с "прецакана" женственост, и те принадлежат на всякакви групи според начина на живот.
Разбирам те, ти говориш за чисто човешката гледна точка, но за друго става въпрос и женствеността също няма общо. Не се заяждам Wink

# 29
  • Мнения: 263
Аз искрено се съмнява, че която и да е жена, поемаща и мъжките задължения (или голяма част от тях), и започнала да се чувства мъжа в семейството и харесва това! И наистина това с ангажиментите не е равнозначно на еманципация. Еманципацията е да имаш право на всичко, но не и задължение да свършиш всичко!
А в БГ тази еманципация се изразява просто в увеличаване на задълженията на жената. И се получава нещо като: "Еманципация им се приискало! Да можело и те да работят, че и шефки да стават! Еи сега ще им дам аз една еманципация като ги натоваря двойно, та сами да поискат да се откажат!"
Никъде в света го няма това: ще ходиш на работа колкото мъжа, ама и домакинството е задължение на жената, а аз силния пол ще полежа повечко! Поне в еманципираните държави го няма де! Не говоря за тези страни, в които жената по закон е по-ниска класа човек...

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 14:39 от mammaPlam

Общи условия

Активация на акаунт