Как се справяте с хиперактивните деца- моля споделете

  • 7 359
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
На моето не смея да му поставям диагнози, просто е много палаво. За заиграване- заиграва си се и то много задълбочено, само дето не с каквото трябва  Twisted Evil рядко е агресивна и яде здравословна храна. Проблемът са пакостите, не мога да се справя с тях  Tired

# 16
  • Мнения: 588
Мили майчета, не бъркайте хиперактивното дете с палавото дете. Разликата е много голяма. Даването на детска ясла няма да разреши проблема, а може и да го задълбочи, защото хиперактивните деца не обичат да се подчиняват и развалят дисциплината в групата. Може да чуете и забележки от сорта, че детето ви не е спало и е събудило другите деца от групата, че по време на хранене става и сяда от масата, докато другите деца стоят спокойно на масата и докато не се нахранят не стават от нея. Освен това отказват да участват и в груповите занимания и проявявят интерес само тогава, когато нещо им стане интересно.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също е страшно палава, буйна и бясна и гледам да насочвам енергията й в правилната посока - дивеен, търчане и игра навън.
Като беше по-малка също се опасявах за хиперактивност, но с течение на времето тези ми съмнения се разсеяха. Все пак, ако имаш такива притеснения, би могла да заведеш детето на прегледи при различни специалисти.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 345
Мн. благодаря маминки малко се успокоих. Но все пак ако продължава да се увеличава " дивотията" му ще го заведа за мое успокоение на специалист.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
За нас градината оказа добро влияние - е , още го взимам на обяд, защото не иска дори да легне в кревата, но... почна да сяда с нас на масата, използва лъжица и не се олива...рисува - имаме опити за оцветяване от градината. С нетърпение чакам есента, когато почват заниманията ни по плуване. Ходим на психолог - тя успява да го накара с награди - солетки, кубети - да седне и да работи - подреждат пъзели, рисуват, реди мозайка, подрежда цветове, ръчичките му стават все по-чевръсти. Много му се радвам и виждам, че усилията на всички си струват. Успех. И вярвай в способностите и в потенциала на детето си.

# 20
  • Мнения: 588
Mama mariana, при нас проблемите лъснаха в детската ясла, тъй като там песонала не е обучен да работи със "специални" деца и по-точно хиперактивни. След изписването ни от детската ясла се свързахме с логопед, който работи индивидуално с дъщеря ми в къщи и в Специализираната детска градина за деца със специални нужди от близо 1 год. При нас настъпиха също подбрения започна да съставя изречения, оцветяваме книжки, подреждаме кула от кубчета, правим къща от строителя. А във специализираната детска градина персонала е обучен да работи с такива деца като ни подготвят на есен да бъдем интегрирани и в обикновена детска градина.

# 21
  • Мнения: 1 434
И ние  от септември  сме на градина   и ми е малко  притеснено..но  трябва малко по малко да  свиква с децата .. Hug

# 22
  • Мнения: 588
Точно това ми беше идеята, че в Специализираната детска градина се научихме на ред и дисциплина, а в детската ясла я оставяха да прави каквото иска:не са настоявали да стои на масата докато се храни, да участва в заниманията заедно с другите деца. Но сега положението е съвсем различно и от Специализираната детска градина ни казаха, че вече спокойно можем да я преместим в обикновена детска градина, макар че и аз се притеснявам как ще се адаптира там, тъй като в Спец.ДГ им се обръща много внимание.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 345
Точно това ми беше идеята, че в Специализираната детска градина се научихме на ред и дисциплина, а в детската ясла я оставяха да прави каквото иска:не са настоявали да стои на масата докато се храни, да участва в заниманията заедно с другите деца. Но сега положението е съвсем различно и от Специализираната детска градина ни казаха, че вече спокойно можем да я преместим в обикновена детска градина, макар че и аз се притеснявам как ще се адаптира там, тъй като в Спец.ДГ им се обръща много внимание.



Би ли дала по подробни симптоми по които "заподозря" нещо изощбщо преди диагнозата и какво направи ? При нас се получи точно същото като тръгна на ясла започнаха да се случват тези неща. Там не играе с децата бута ги само с едно единствено контактува, но ходи малко после ваканция сега пак ще почваме - да знам какво да наблюдавам.

# 24
  • Мнения: 588
Мила Ева23, проблемите с дъщеричката ми започнаха след навършване на 2 год., дотогава тя беше спокойно и весело дете. Започна да се катери навсякъде, да се тръшка на земята при всяка наша забележка или ако не стане по-нейното, не се заиграваше дълго време с 1 играчка, вземе дадена играчка хвърли я после вземе друга. Имахме и проблеми с говора казваше само: мама, тати, баба и кака. Благодарение на работата с логопед от близо 1 год. вече съставя изречения от 3 думи. Логопеда работи с нея и като псохолог/това й е втората специалност/ по време на урока редува четене на книжка или редене на мозайка или някаква друга игра за концентрация с игри свързани с бягане, скачане.
   С постъпването на ДЯ  стана много нервна започна да си дъвче ръкавите на дрешките, не се заиграваше с децата, ставаше и сядаше от масата по време на хранене, макар че не е злоядо дете или при груповите занимания, след обед не спеше, всяка сутрин влизахме с ревове и писъци в групата.
    Първото нещо, което направихме: отидохме на преглед при детски психиатър, който ни постави диагнозата: "Хиперактивност с дефицит на концентрация". А след това работата с логопед и постъпването в Специализ. ДГ значително я промениха, може би заради огромното внимание, подходящия подход и занимания към децата и въведения ред и дисциплина в групата. Макар че има още какво да се желае. Ако имаш още въпроси ми пиши. Успех. Peace

# 25
  • Мнения: 3 480
леле, като ви чета стигнах до извода, че първородният ми син има същите симптоми ... с изключение на това, че от 3 месеца се опитва да повтаря и запомня почти всяка дума, която ние казваме, макар и с неуспех ... но говори на бебето и му казва "как си,бебе" и "бебе си, паче и папа" което означава, че бебето спи, плаче и папа ... взе общо взето да се мъчи да връзва някакви изречения. аз обаче се притеснявам как ще го разбират като тръгне януари на прискул и там му говорят на английски и как ще ги разбира и той ... чувам от мамите тук, че е погрешно да говориш на детето си на английски, освен ако не възнамеряваш да не разбира и говори български ... но той също не стои на едно място като му се четат книжки ... заглежда се единствено по рекламите и по тв планета  #Crazy Stop и по филмчетата, които му пускам на компютъра ... иначе му дай да се бие, да блъска и хапе децата ...тук ако поискам консултация със специалист ще чакам поне 3-6 месеца ... направо не знам.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не си поставяйте сами диагнози, моля ви! Хиперактивните деца с дефицит на вниманието са доста по-различни от останалите, не става дума за палаво и буйно дете. Диагнозата се поставя обикновено след 3годишна възраст, такива деца обикновено спят лошо, малко (и след тази възраст), много нервни и раздразнителни са и без причина, обикновено говора изостава, правят истерични кризи, не могат да се занимават с нещо повече от три минути и т.н. Диагнозата се поставя след третата година, защото до тогава няки от тези неща се считат за нормални.

# 27
  • Мнения: 3 537
Съгласна съм с Любознателна. PeaceАко имате съмнения,потърсете специалист,той ще ви насочи после какво да правите.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Моят син вчера кръстосал крак връз крак, взел една книжка - на батко му за превозните средства, и гледа една картинка на автовоз - и нарежда - бати, тати, мама - коли за бати тати и мама

# 29
  • София
  • Мнения: 819
"Как се справяте с хиперактивните деца- моля споделете"

Само да уточня, че едно дете може да бъде наречено "хиперактивно" след серия лекарски прегледи. Това е диагноза и то сериозна...

Не бъркайте понятията "хипеаркивност" с "щуро", "диво", "буйно" и т.н. дете.

Ева 23, колко голямо е детенцето ти?




НЕ е диагноза все още, засега докторите и специалистите се ограничават до СИНДРОМ или СЪСТОЯНИЕ, но се съгласявам, че наистина е сериозно и много трудно да се улови тънката граница между буйно и палаво дете и дете със синдром на хиперактивност с придружаващ го дефицит Peace Имам материал по темата, но незнам как да го дам, защото е в WORD формат, а е дългичко (4 страници) за COPY-PASTE newsm78

Общи условия

Активация на акаунт