Дрешник

  • 22 562
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13 512
недопустимо е в дрешника да има мокри процеси. Това е дрешник- не трябва да има влага. Пералните помещения се правят с фаянс и теракота, не с латекс и паркет. Дори и гладенето с пара не е препоръчително, но - може да се направи компромис. Аз аради изпаренията от парната ютия съм сложила влагоулловител в  дрешника и се пълни средно с по литър на месец.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 867
И още нещо, ако аз мятам за пране всичко, което е обличано, така ли прави мъжът ми  newsm78, защото предполагам, че и неговите дрехи ще стоят там.

Е, сигурно знаеш какво прави мъжът ти с обличаните дрехи. Пък и двама души като поживеят заедно обикновено стигат до уеднаквяване на хигиенните навици. Едва ли единият ходи чист и изгладен, а по дрехите на другия можеш да познаеш къде е бил и какво е ял през последната седмица.

marieta 82, проблемът при теб е, че жилището е ново и стените не са добре изсъхнали. След няколко години отопляване и проветряване влагата ще намалее драстично.

При мен пералнята, сушилнята и масата за гладене са в отделно помещение, където един от прозорците е винаги отворен.

# 62
  • Мнения: 13 770
Момичета, а не се ли прашат дрехите по тези открити рафтове и лостове за закачалки?

# 63
  • Мнения: 6 039
Момичета, а не се ли прашат дрехите по тези открити рафтове и лостове за закачалки?

принципно, всички дрешници са открити- нямат врати
гардеробите са друго нещо - те са за стая, където е логично нещата да са скрити от чужди погледи

нямам никакви- ама никакви грижи с прашенето на дрехите - това просто е мит!

# 64
  • Мнения: 650
аз започвах трих и мислих че съм си оправила изреченията ама не Embarassed
Имах предвид дрешник отделно и отделно перално помещение и там дъската за гладене и подобни. Аз имам и двете и това беше едно от нещата на които държах като купувахме къщата
И моите дрехи не се прашат, но моя дрешник има врата. Ако отворя вратата и прозореца към другото помещение не разбирам за какви митове говорим-просто е физика и ще влиза каквото си искаш и да ще събира прах. Не мисля че само висшето обществоSimple Smile с домашните помощници имат дрешници. Ние, обикновените хора като отворим вратата и дрехите ще се прашат.

# 65
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Момичета, а не се ли прашат дрехите по тези открити рафтове и лостове за закачалки?

Не, не се прашат!
Гардеробите в стаята се прашат отвътре, защото в стаята се влиза за много неща или поне ние у дома ползваме стаята не само за спане!Малката се разхожда навсякъде, играе навсякъде.Мъжът ми редовно гледа там телевизия и ако и аз се завъртя там и малката веднага идва и всички се свираме там.Аз простирам на терасата, за която се минава пак през нашата стая, гладя пак там, поради липса на помещение за целта и т.н...и затова мога да кажа, че дрешника ми /той е отделен с врата в спалята ни/ е доста чистичък! Но там се влиза само за да си вземеш дреха.
Естествено, че ако цяла година не пипна нищо там и не забърша щендерите ще има прах, но определно в дрешника се праши доста по-малко.

# 66
Ето такова помеюение си представям освен дршника: http://www.birex.it/ita/complements/lavarello.htm
Тук има няколко идеи

# 67
  • Мнения: 326
Ето такова помеюение си представям освен дршника: http://www.birex.it/ita/complements/lavarello.htm
Тук има няколко идеи

Давай смело, сега е момента да го направиш щом ти се предоставя такава възможност.  Peace Невероятно удобно ще ти е, а има някакъв много приятен стил в тези стаички-мокри помещения им казвам аз. Не говоря от опит за съжаление нямам такова в къщи, но ако имах тази възможност щях да си направя и дрешник и мокро помещение. Не го умувай много , ами действай  Peace  Hug   bouquet

# 68
  • Мнения: 650
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечта:)

# 69
  • Мнения: 6 039
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечта:)

ама кога съм събирала заено мокро помещение с дрешник - това са 2 съсвсе различни неща

# 70
  • Мнения: 650
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечта:)

ама кога съм събирала заено мокро помещение с дрешник - това са 2 съсвсе различни неща

чети подред..кога съм казала че си събирала newsm78 Харесва ми това което съветваш но понякога имам проблем колко е функционално.   bouquet

# 71
  • Мнения: 6 167
аз разбирам дрешника като стая за дрехи, по-удобно нещо от гардероба, но в крайна сметка със същата функция.
събира дрехи. та, струва ми се нелогично да правя нещо друго там, освен да се обличам/събличам.
с др. думи това, че в един гардероб има място за дъска за гладене прави ли го място, където може да се глади  Laughing

мокрото помещение е мокро, защото там има вода. и мястото за гладене, ако има място е пак там, евентуално.

аз не гладя, а в редките случаи когато го правя си мъкна дъската за гладене в хола, разполагам се пред телевизора и процеса сякаш тече по-бързо  Laughing

# 72
  • Мнения: 6 039
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечтаSimple Smile

ама кога съм събирала заено мокро помещение с дрешник - това са 2 съсвсе различни неща

чети подред..кога съм казала че си събирала newsm78 Харесва ми това което съветваш но понякога имам проблем колко е функционално.   bouquet



това да си гладиш дрехите в помещението, в което ги подреждаш - не виждам нищо странно
напротив - абсолютно логично
гладенето не е мокър процес, изискващ сифон на пода все пак. Единственото условие е да има естествена светлина. От което следва , че има и естествена вентлация.
Просто в стая - дрешник, винаги има прозорци. Но в килер-дрешник - няма. Така, че там ,разбира се, не е подходящо , а и едва ли ще има място за дъска за гладене.
вече 15 години живея в такава къща. Така, че давам съвети само след проверени обстоятелства.

интериорен дизайнер  - не съм.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 15:11 от Malenna

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
Не виждам правилно съчетание между хавлии и обувки. За мен дрешника може да е отделно помещение, в което обаче обувките нямат достъп, а последващ такъв след измиване, сушене...

на пода държа сезонни обувки в кутии, на 160 височина държа хавлии. Да ти кажа още не сме посетили ХЕИ, заразени от неизлечима болест.

ХЕИ няма как и да го посетиш доброволно, на всички е ясно. Да не говорим за антирекламата. А оборотните  обувки какво ги правим? С все мравките и кучешките акита ги пъхаме в гардеробното ли? Душчета в предверието? Или като гардеробно помещение смяташ склада за обувки, който в следващия сезон не е актуален?

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 11:27 от AlexaS

# 74
  • Мнения: 13 512
Ами в дрешника си има шкаф за обувки.  Там се обличам, там се и събувам. Къде иначе бих могла да побера всичките си обувки, че и да са подредени? Вие .които имате дрешници, къде ги държите? Аз нямам друго място за дрехи и обувки, освен в тази стая-дрешник. Шкафът с обувки е  затворен, нито се виждат, нито се чуват!

Общи условия

Активация на акаунт