Ядосах се и искам да питам.....за анкетите и проучванията.

  • 1 282
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 843
Както казах по-горе, всеки има право да откаже да бъде анкетиран. А и ако ви се сторят съмнителни въпросите, може пък и вие от своя страна да попитате каква е целта на анкетата, защо точно това се пита и т.н.
Някой каза, че в крайна сметка никой не ви иска пари, напротив, за някои анкети даже се плаща на анкетираните някаква малка сума, като стимул да продължат да правят тази анкета, тъй като анкетата е месечна в продължение на 3 месеца например, те дават подробна информация. Но хайде да не изпадам в подробности сега.

   Защо...  изпадни в подробностти.  Grinning Полезно е за всички останали, включително и как да се пазят.
      За малко време  - някога  съм работила и това.  / В началото на началото. Но под друга шапка. Не ставам  и го разбрах бързо. Много се притеснявам да  питам.   Но пък при коректно легитимиране съдействам винаги... знам какво е.   Досега не са ми искали ЕГН, разбира се.  Останалото е нормално  Пол, град, възраст, образованиеи пр.  Това е основата на повечето представителни извадки.
    Не се плашете.  Вижте картите  за легитимация.   Ако сте  уморени и прегрели, просто пожелайте " Всичко добро"..и толкоз.
Никой не ви се сърди... част от работата е.
 Чери, благодаря.
  На автора :  Ако  те съмнява нещо, ако не ти е приятно, просто се усмихни, кажи " Не, благодаря" и затвори вратата.
 И аз съм го правила... има такива моменти. Laughing

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Найке, кака, как го докарваш тоя рошав текст? Има ли трикове специални или той сам така се докарва? Laughing

А аз съм била преброител на населението. Точно по нощите обикалях, да хвана хората у тях. Аз на 14, уж изкарвам първи пари, а майка ми - с мен, да ме пази Joy ама на нея не й платиха.

# 17
  • Мнения: 1 299
Хората не се доверяват лесно. А майка ми дори ги пита и колко пари получават и колко харчат. Т.е. статистиката прави съпостявяне на приходите в семейството  с разходите.

и после да не се чудим, защо статистиките не са вярни  Laughing

# 18
  • Мнения: X
и после да не се чудим, защо статистиките не са вярни  Laughing
Гаранция - не са верни! Насосани са, колкото си искаш! Peace

# 19
  • Мнения: 459
И какво ако е от статискитата?
Не си длъжна да отделяш от времето си, нито пък да отговаряш на въпроси.
Още повече, че направо си е опасно.

# 20
  • Мнения: 4 111
Би трябвало анкетата да е анонимна. Но не е, имам спомени, че се обаждат на анкетираните само за да ги попитат дали действително са участвали в анкетата, да не са нагласени от анкетиращия и дали въобще е ходил по адреси.

# 21
  • Мнения: 2 180
Анкетирали са ме-вземат двете имена, мобилен телефон и адрес колкото да определят района- улица и номер или квартал, както сам избереш да кажеш /ако анкетират на улицата/. В никакъв случай не са ми искали данни повече от това, а и не е нужно. Освен това не се анкетират временно пребиваващи, т.е. хора на квартира /като мен/ или студенти. Аз уточних, че не живея тук, но това не спря анкетьорката.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 299
и после да не се чудим, защо статистиките не са вярни  Laughing
Гаранция - не са верни! Насосани са, колкото си искаш! Peace

Наскоро четох, че банките изобщо не вярват на НСИ и си правят свои собствени статистики, които драстично се различават от тези на НСИ... Tired

Общи условия

Активация на акаунт