киста на опашката

  • 88 963
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
AnMary
А в какво се състоят тия копреси?Как и с какво ги правиш?

# 16
  • София
  • Мнения: 39 770
Само с йодасепт и стерилни марли. Пироговци рекоха "да пробие, да се успокои, и идвай да те кръцнем".
Обаче мъж ми е като повечето хора щом му мине болката и забравя за проблема. До следващото възпаление.

# 17
При мене е пробило доста отдавна.Преди 4 год ми я цепиха но след време пак се появи.Сега има 2-3 дупчици и се е подула но за момента немога да се полагам на операция.Та питането ми беше с какво малко да я успокоя ?йодасепт?Така ли да кажа в аптеката?

# 18
здравейте на всички искам да споделя с вас и ако може да получа съвет миналия вторник оперираха приятеля ми от киста на опашката на следващия ден след операцията се прибра и му бяха сложили дренаж който първите 2 дена се пълнеше само с кръв и някаква течност но не гной след 3 ден по цялата тръбичка взе да минава гной при срещата му с доктора но не този който го е оперирал той му е махна дренажа на следващия ден се обади на хирурга и той му каза да слага йод и ракия с които да изкара гнойта но като че ли непомогнаха кой знае колко той вдигна температура раната беше много зачервена и му купих от аптеката едно кремче което се казва витамерфен намазах го с него и през 2 часа се налагаше да му сменям превръзките защото се напояваха с гной и сега е така много гной тече това добре ли е питам някой който е минавал през това моля кажете какво да правим той казва че нещо го опъва аз си мисля че раната се затваря и го опъват конците

# 19
  • София
  • Мнения: 39 770
http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/3AC9A613-7F2C-4EAA-B9E2-50535 … 7/Jodasept_BG.pdf

Бояне аз слагам йодасепт на мъж ми когато кистата му се възпали. До пробиването и успокояването. Но поне няколко дена го правя.
Мястото не е много удобно за компреси.
Йодасепта по принцип дърпа гнойта. Кистите се успокояват след пробиването.
Купуваш йодасепт, най-добре стерилни марли, и лейкопласт. Аз преди купувах една бяла безцветна медицинска лепенка. Много е неудобно с тези лепенки, но какво да се прави.

# 20
моля ви нека някой да ми каже много ли са го опъвали конците

# 21
  • София
  • Мнения: 39 770
Аз не мога да отговоря. Мъж ми не помни.

# 22
  • Мнения: 1
здравейте аз  сам на 15 години преди 3 дена ми установиха киста на опашката и ми я цепнаха сега се вазстановявам и след 3 седмици ме о4аква  операциа ако мойе да ми кажете как преминава операцията трудно ли е вазстановяването колко време и други подробности сварзани с проблема ми благодаря предварително и ако може да ми препоръчате лекар и след колко време се прави операцията след цепването.

# 23
  • Мнения: 769
Искам само да споделя,че след две операции на киста и продължитено секретиране на течност от тях решихме проблема с Гранугел.Операцията се зтвори и вече няма секрет и болки.Препоръча ни го хирург от гр.Силистра.За съжаление не зная как се казва.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 302
Сестра ми от ученичка има такава киста и преди месец я оперира за 6-ти път. Вече в чудо се видяхме. Сега се възстановява и не смеем да се надяваме, че ще е за последно. Оправя се за малко и после пак започва да тече и всичко от начало.

# 25
  • Мнения: 10
Аз също съм оперирана от киста преди 5 години. Носих си я около 20 години и се получи от падане и сбиване на опашните прешлени.Не ми е създавала особени проблеми, не е текла толкова години. Боли ме, премине, после пак и така години наред. Докато преди 5 години стана  нетърпимо и постъпих в болница. След операцията, която трая 20-30 мин. хирурга само дето не ме напляска ,че сам чакала толкова време. Кистата е растяла навътре и е стигнала много близо до костта. Не е истина какво е можело да последва ако не сам се оперирала. След операцията се слага тампон и се оставя на вторично   зарастване, раната да се затвори от самосебеси от вътре на вън.След операцията всеки ден се правят по 2 пъти накисвания с калиев перманганат и превръзка с йодасепт. За около месец раната беше  вече зараснала. Преди година на дъщеря ми също се появи киста и затова не се поколебахме да у оперираме веднага. Външно кистата се познава по това, че се вижда малка черна дупчица с отворче като от топлийка . И колкото и малка да изглеждаше отвън на дъщеря ми беше колкото орех голяма  навътре. А я имаше едва от година. Затова моят съвет е НЕ ЧАКАЙТЕ НЕЩАТА ДА  СЕ ЗАДЪЛБОЧАТ - ЕДИНСТВЕНОТО СПАСЕНИЕ Е ОПЕРАЦИЯТА!

# 26
опериран съм от такава киста. 2000 година и до сега нямам проблеми да чукна на дърво. мога да споделя опита си: първо ми се появи болка в опашката.. след ден два болката стана нетърпима! отидох на лекар и той ми постави диагнозата  - киста. първо ме закараха на хирургическа процедура - ,,цепене" (по голяма болка през живота ми не съм преживявал - на 35 години съм!!!) изтече гной и кръв -  мръсна кръв. след 1 ден болката мина и все едно , че нямам нищо! но доктора ми каза че без операция няма да мине ако искам да се отърва от този проблем! аз го послушах и след около 30 - 40 дни се оперирах. трябва кистата да ,, завехне" тоест когато е възпалена не се оперира. много хора когато ги ,,цепнат" първоначално не се подлагат на операция и това е голяма грешка!!! просто спира да ги боли и те си мислят че всичко е свършило, но не е така! сигурно е че проблема се завръща  с по-голяма сила затова моят съвет е когато се появи проблема да не се отлага защото кистата се УВЕЛИЧАВА! а сега за операцията - всичко свършва за около 30 минути не е болезнено!!! упойката е спинална (в гръбнака) от кръста надолу не усещаш нищо. аз след около 4-5 часа след операцията ставах и нямах проблеми. боли малко (търпи се ) 1-2 ден след операцията и следва неприятен период - следоперативен 20 - 30 дни .прави се всеки ден превръзка и промивки има и дренаж, но няма да навлизам в подробности - с две думи неприятно е но се забравя. и накрая СЪВЕТВАМ всеки който има този проблем - ДА НЕ ОТЛАГА операцията!!! ако иска някой да пита за подробности - www.vipivo@abv.bg

# 27
  • Мнения: 296
При моят син възникна такъв проблем. Вчера беше на хирург, дал му е антибиотик да успокои инфекцията и му е казал след два дни да отиде да видят резултата т.е. дали е готов за операция. Само че го предупредил ,че тази операция не се поема от Здравната каса и трябва да си плати. Вярно ли е това? Вие плащали ли сте и колко? newsm78

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 19:30 от адимар

# 28
Мъжа ми го оперираха на 24 октомври 2008 и операцията му струваше 200 лв. с направление, тоест по здравна каса. За съжаление още неможе да се оправи. През януари тази година се затвори и малко след това пак се отвори раната и не спира да тече. Дано се затвори вече окончателно.

# 29
Здравейте, прочетох доста от написаното тук.. и с ръка на сърцето мога да кажа че операцията не е единственият проблем понеже от 2001 година имам такова отваратително нещо наречено 'КИСТА' значи през далечната 2001 г имах супер огромни проблеми с тая киста ходих по хирурзи и на кво ли не още всички казваха да се оперирам и това щяло да отмине завинаги 'ДА АМА НЕ' така, точно по това време ме взеха в казармата.. там нещатата се влошиха още повече и се наложи да постъпя в Военна Болница Гр. Сливен. Та така оперираха ме един ден беше нещо като Филм на ужасите имах чуството 4е съм прасе което го колят и разпорват, така стоях в тази болница около месец всеки ден доктора ми сменяше марлите дренажи и т.н. така после мина известно време и един ден се появиха нови кисти.. на същотото място само че малко по настрани. Както и да е пооправиха се 'УЖ'  преди няколко дена ми се появиха нови 4 кистички.. ходих на хирург а тои ми каза 'Това нещо трябва да се оперира не го одлагай' Е кажете ми драги хора може ли през 8 години да се подлагам на операция траеща 45 мин. с неописуема болка?? Аз съм човек а не животно извинете.. но според мен не мисля че още една такава операция би 'Изчистила си4ки тези гадни нещица..."имам мн. приятели който са оперирани в начален стадий на киста ако мога така да го нарека.. а след операцията минават година 2 и хайде пак всичко наново, е какъв е смисала всеки път от тази операция? този Гъз с извинение на съм го намерил на улицата.. чувал съм че тези неща се лекуват с няколко вида билки и съм склолнен да вярвам че може да стане чудо затова сега съм решил да пропустна 2ра операция на опашката.. Така че ако някой може да помогне по някакъв начин с коментар или писмо на дадения ми е-маил ще му бъда мн. благодарен. това е което мога да споделя за сега 4ао и лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт