сок от диня?????????????????????

  • 7 441
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
Ама как-влиза в стомаха,наема се,хваща червата и ги сплита  hahaha Я стига глупости,пийте/яжте си дини и се радвайте на лятното изобилие  Mr. Green Peace  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 807

 newsm10

Само да добавя, че не се препоръчва преди 8-9 месец.

# 17
  • Мнения: 8 769
Според мен зависи кога детето е захранено. Дъщеря си захраних на 4м, и на 6 вече безпроблемно смучеше сока на динята от парчето....

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
Само да добавя, че не се препоръчва преди 8-9 месец.
Това е и моето мнение  Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Само да добавя, че не се препоръчва преди 8-9 месец.
Защо? Питам сериозно, без да се заяждам, просто не съм чела нищо по въпроса. Според нашето доки нямало проблем да давам, а ние тепърва започваме соковете. Преди 3-4 дни й давах малко сок от диня, а сега имаме проблем с яденето и започвам да се чудя дали няма връзка с това след като прочетох мнението ти.

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз ще се отклоня малко от темата, но динята (ако реша да дам) може ли да е купена или задължително трябва да е домашно отгледана. Тоест, ако някой е запознат с производството на дини да каже дали се торят и т.н. (ама, че глупаво звучи ooooh!)

# 21
  • Мнения: 4 621
Можеш да даваш спокойно, това са сплитането на червата е поредната голяма глупост ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 217
Когато питах нашето педи за динята,тя каза,че прави много газове.
Тъй като Калоян беше със силни колики и не му давам,а така ми се иска.
Но да настъпи пак онзи кошмар с коликите......... Sick #Crazy #Crazy
Хем ми се ще да пробвам,хем ме е страх.

# 23
  • Мнения: 941
то ако тая глупост беше истина,в тия жеги всички щяхме да ходим с преплетени черва из улиците Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз не виждам проблем,ако бебето е в подходяща възраст,разбира се!
Може ли да те попитам защо има 21 въпросителни в заглавието на темата?

# 25
  • Мнения: 5 468
 Диня - високото съдържание на калий допринася за нормализиране на кръвното налягане, регулира сърдечния ритъм и обуславя диуретичното действие на динения сок. Това прави динята подходящо средство и при сърдечна недостатъчност, защото спомага за намаляване на съществуващи отоци и тонизира сърдечната мускулатура. По съдържание на желязо дините държат едно от челните места сред плодовете и зеленчуците и затова се препоръчват при анемия. Диненият сок действа ободряващо и е много подходящ при силно изтощение.
Добре че си го постнала това. Много се чудих, какви витамини давам на моето хлапе, като й давам сок от диня (и има ли нещо въобще), защото много го обича. Сега ще съм абсолютно доволна, като й го давам Peace.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз ще се отклоня малко от темата, но динята (ако реша да дам) може ли да е купена или задължително трябва да е домашно отгледана. Тоест, ако някой е запознат с производството на дини да каже дали се торят и т.н. (ама, че глупаво звучи ooooh!)

Незнам за торене,но ги инжектират с урина за по-бързо узряване(не всички предполагам) Sick Но в тези случаи мястото си личи,там динята е по-мека и седи като гнила.Това не ни пречи да изяждаме големи количества от нея,но все пак понеже питаш.

# 27
  • Мнения: 721
Вярвайте ми черва могат да се преплетат от много, различни и странни неща. За диня не съм чувала, но за ред други неща съм! Ще го проуча това  Thinking

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
не съм убедена, че сокът от диня е толкова нужен за 5-6 месечно бебе. огромно количество захар, а наситеността с калий не го прави подходящ за малки бебета. щадете им бъбреците, още не е функционират със 100% капацитет.
освен това, вкарването на прекалено много калий при бедна на натрий диета може да доведе до нарушение в калиево-натриевата помпа на организма.

# 29
  • Мнения: 169
Моето момченце е на 6 месеца и му давам сокче от диня. Много го харесва и засега нямаме никакви оплаквания. Мисля, че пресните сокчета в малки количества са много подходящи за тонизиране в тези небивали жеги. А и кога ще му дадеш диня или какъвто и да е било подходящ сезонен плод?! - На зима ли?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт