Спешни манджи - почти аламинути за работещи бг-мами.....

  • 131 425
  • 155
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 367
..готвя накуп уикенда..за моето сем. 30 минути да се изпекат картофите са много време което не дават..та от вратата са на масата и само топля..
ако много сме го закършили:
-сандвичи с фъст.масло и сладко и с масло от бадеми и сладко / печени сандвичи всякакви видове
-студена вечеря-кашкавал,домати чери,авокадо на парчета,кремвирш (гнус,ма ядат)

*винаги имам сварени спагети /равиоли/ тортелини за всеки случай

# 61
  • Мнения: 4 496
Едно БЪРЗО ПИЛЕ по рецепта от Перфектната вечеря.

500 гр пилешки гърди
1 главичка лук
1 ч.ч бира
сол,кимион,олио
Пилешките гърди се измиват,нарязват се на хапки и се слагат в йена.Към тях се прибавя нарязания на ситно лук,сол,олио и кимион на вкус.Оставя се 20-тина минути.Залива се с бирата и се слага в МФ за 30 минути.По желание може да се полее с някакъв сос.
Приятен апетит!  chef

# 62
  • Мнения: 3 034
Ох, и аз ще следя. Simplyaven, можеш ли да кажеш каква смес замразяваш? С полусварения ориз ли?
Яйца пържени
Яйца по панагюрски
Омлет
Картофи варени, обелени и после запечени с малко масло и подправки
Рататуй (запича се едронарязан лук плюс доста чушки, патладжан и тиквички, като се изпече хубаво, се полива с доматен сок и мащерка и се пече още мъничко)
пилешки филенца с някакъв зарзават - задушени в тиган

Май това е, чакам още идеи. С предварително замразена част също става.

Aнда, аз го добавям после ориза - малко постоял във вода - 15-20 минутки, не повече, от майка и баби си го знам това, той после бързо увира в яденето, а и не се разварява  Peace и така сместа става и за мусака примерно, или руло Стефани -  в които няма ориз  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 7 474
Ами аз преди време бях пуснала такава тема - за улеснение на всички, които са заети или ги мързи Mr. Green Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209178.msg4535831#msg4535831
Ако някоЙ иска, да допълва.

Ще ги слея, защото са еднакви  Wink

# 64
  • Мнения: 295
Нарязвам чушки и ги изпържвам после чуквам яйца и ги разбърквам .Скумрия на скара или с доматен сос хвърлям във фурната за 30 мин и готово .Сандвичи ,принцеси ,тостери .Пилешки те дробчета също стават бързо ,спагети . Засега само това се сещам.

# 65
  • Мнения: 2 100
И аз да споделя едно мързеливо лятно постно хапване. По принцип не съм въобще кулинарка, но това като го направих на мъжа ми искаше няколко вечери поред само това да яде  Grinning Може да я знаете, но все пак:

Вземате пресни картофи. Без да ги белите ги измивате (изтърквате) много добре, така че кората да блесне Simple Smile След това ги нарязвате на половина, хоризонтално (да станат на 2 сплескани половинки), слагате в тава, обърнати с вътрешната част надолу. В тавата слагате олио-толкова, че да стигне почти до половината на картофите. Посолявате отгоре картофките и печете. Пече се докато корите станат златно-розови.
Добър апетит! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 721
Ей това е точно за работещи мами http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222284.0

 Peace

# 67
  • Мнения: 3 034
това ми звучи супер  Grinning благодаря за рецептичката!

аз се сетих и за любимите ми едновремешни домати с ориз, като им добавя по някоя наденичка/кренвирш/ останало печено от скарата или просто шунка/салам и вечерята е готова  Wink

# 68
  • Мнения: 2 211
Голямо кюфте

Омесва се кайма за кюфтета и се разстила в кръгла тава. Слага се във фурната и като се позапече, доливам водичка или бира, намазвам със салца и отгоре поръсвам кашкавал /ако не е много солена каймата/. Понякога чукам и яйца. Като се изпече нарязвам като торта и поднасям със салата.


Спаначено суфле

5 яйца
1/2 ч. брашно
1 ч.ч. прясно мляко
замразен спанак
черен пипер
сол

Забърквам смес от продуктите, която пека в намаслена тава, поръсена с галета.


Пиле със сметана

1п пилешки бон филенца
1 малка заквасена сметана
чесън
розмарин
черен пипер

Нареждам филенцата в тава поръсвам подправките. Разреждам сметаната с вода, заливам отгоре и пека във фурната.

# 69
  • София
  • Мнения: 508
Ето и едно бързо ястие за любителите на царевица  Wink
Загрявам масло или маргарин в тефлонов тиган и слагам какъвто изостанал колбас имам в хладилника - става и със сурово пилешко. Когато се запържи хубаво слагам консерва царевица и покривам с капак за да се задуши малко. Добавям червен и черен пипер, къри и малко лют червен пипер. Когато поизври водата от консервата слагам кашкавал и бъркам пет минути докато се разтопи и омеша с останалото. Това е любимата бърканица на мъжа ми, а и ми отнема не повече он 15тина минутки  Sunglasses
И едно вкусно пилешко:
Една тарелка бяло пилешко месо нарязано на дълго топвам в майонеза и после в предварително счукани на едро солени бисквитки Чизи. Редя в тавичка с мъъъничко вода и пека половин час.

# 70
  • Мнения: 11 607

За това кюфте доста ласкави отзиви имаше преди време във форума......

# 71
  • Мнения: 1 318
Яйца по панагюрски;
Гювече с каквото има в хладилника;
Пилешки гърди запечени във фурна с малко бира и картофки соте - стават учудващо бързо (първо ги сварявам нарязани на кубчета, след това ги запържвам с малко подправки);
Таратор.

# 72
  • Мнения: 150
Всичко това, което ще прочете тук, се приготвя за около половин час. Тук не броим предварителното сваряване на картофите (в една от рецептите). Няма да има точни мерки, защото всичко се прави на око и на вкус. Езикът на рецептите е умишлено разговорно-диалектен, за да се предаде максимална близост до евентуалния читател, както и да се избегне елитарния изказ на майстор-готвача (като например онзи пръдльо, дето е 1,50... абе по БТВ дето готви).

Пица

БрАшнуту съ фърга в иднъ гулямъ купъ. Пляскъми вътри кисилу мляку, ама аку нямъ можи и вудъ. Взимами сода каустик... таковъ беее, бикарбонат (дет гу пийм за кисилини и махмурлук) и рътвами една дозъ. Посли бърками с вилицътъ (можи и с шпатулътъ). Кат замязъ на разтвор за шпакловкъ - тутову йе! Взимами празну шише от биръ, шпакловкътъ я млатвами в тъвътъ и разточвъми. Ей, дъ ни забраа - тъвътъ я мажим с оливу и посли поръсвами брАшну. Кат разточим шпакловкатъ е лесну - взимами сирини, къшкавал, салам, маслини, гъби (аку има де), чушки, думати, лютиницъ (ама думашна... ама можи и купешка). Мажим всичку тува връз шпакловкътъ, бийм идин шут на тъвът във фурната и чаками петнайс минути. Посли йе готову!

Салата (картофена)

Картофите се варят докът се нацвъкат. Посли им съ маща кафявуту, дет съ бели. Взима съ идин млат и съ млати, докът станът на нищу! Кат станът на нищу им съ рътва: май... мъюнезъ (цялуту чуду, или квот е останълу), лук (ама не цялата глъвъ), зеленийки и тревуляци (тва магданоз, тва чубрица, тва квот има) И посли съ гледа кво ощи има в хладилника. Аку има мляку - дубре. Мириши съ и аку нийе развалену - ръгва съ и то в бъркоча. Да йе около два пръста, да ни йе повичи, щот шъ стани на чорбъ. Пак дзяпами кво има в хладилникъ. Кво има тук, бе да му ... маматъ? Аааа! Сиринье! Можи! Ръгва съ и то! Посли бръквами в пакетъ със султа и взимами две големи щипки (между палицъ и пукъзалицъ). Кат ръгним и султа - гутоу! Посли саму бърками с вилицъта, ама можи и с отверткъ, и тва е!
Жина! Дай ся бира!


Омлет с картофи (май няма друго име)


Бръквами в турбътъ и вадим един гулям къртоф. Белим го внимателну, да остани повече от негу. Кат гу убелим гу режим на филии (да мяза на пържини къртофи, дет ги праат по кръчмити). Пържим гу с оливу. Кат ни хареса как изглежда - фъргами яйца (три броя) в тиганя. Ама първу сме ги разбили, та да стани нещу кат жълта помия. Те таз помия фъргами смелу и безотгуворну в тиганя. Палим цигара и кат я допушим - готову йе! Ръсим със соль, ама можи и с магданозец... Аку съ ви малки чиниити - сгъвъти кръглото от яйца и картофи в тиганя на две. То заприличва на полукръг. Тогава влиза в чинията. Ама аку ви е многу малка - сгъвати още веднъж.

Тва е! Посли пак!

# 73
  • под тепетата
  • Мнения: 9 309
Много съм впечатлена, яд ме е че съм пропуснала миналото издание  #Cussing out
 Ако може линк към него , че да го дам на любимия да си готви по него като ме няма  Joy

# 74
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Бях любопитна, да го прочета, но е неразбираемо.

Не изисква ли голямо усилие да пишеш така?

Общи условия

Активация на акаунт