Стрептококова инфекция в 38г.с.?

  • 11 531
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
Стрептококи алфа са по-безобидни и може да не се приложи лечение предварително, но за стрептококи бета зная че се прилага задължително лечение и ако не се изчистят родовите канали се препоръчва секцио. Везможно е да доведат до спукване на околоплодния мехур, но няма страшно  Wink все пак си 38 г.с.. Добре щеше да е ако имаш време да ги излекуваш, започни си лечението, ако пък не стане - АБ на бебчо. Няма да е първото! Няма страшно  Peace Hug

# 16
  • Мнения: 188
Ако се приложи лечение на майката - венозно антибиотици по време на раждането, опасност за бебето няма.

В горния линк с информация (прочете ли го?) пише, че оралното приемане на лекарства не дава гаранция, че бебето няма да получи инфекцията.

Инжекциите с АБ започват, когато започне раждането (регулярни контракции) или когато водата изтече.

Идеалният вариант е лекарствата да ти се дадат 4 часа преди самата поява на бебето. Ако раждането протече бързо, се препоръчва 48 часа бебето и майката да са под наблюдение за евентуални проблеми.

Говори пак с лекаря, който ще ти води раждането. Настоявай за описаното лечение! 

Къде ти направиха изследването? Приятно съм изненадана, че е направен такъв тест по инициатива на твоя лекар.


Всички бременни в 35-37-ма седмица трябва да си правят такова изследване.

Освен тези, на които съм сигурност им предстои секцио (но никога не се знае... Rolling Eyes)...





Ами то изследването си беше стандартна микробиология в 36г.с. Само че аз си проверих резултатите една седмица по-късно по телефона и докторката каза, че всичко било ОК #Cussing out И когато тази седмица отивам на консултация, тя ми казва, че имало стрептокок и нищо #Cussing out не ми изписа нищо, нямало страшно. Обаче после бях при докторката която ще води раждането и тя като чу стрептококи тип Б, настръхна. Предписа ми Unizyn i Полижинакс глобули. Обаче първия не мога да го намеря никъде по аптеките, а втория не мига да го почна, защото след прегледа прокървих Sad
И сега незнам...

# 17
  • Мнения: 4 915
Сега ще говориш пак с докторката и директно я питай за АБ венозно по преме на раждането.
Полижинакс не е ли за гъбички? Сигурно заради антибиотика ти го е предписала...

Ако не откриеш Уназин, питай лекарката за алтернатива - със същия състав май е Ампицилин - едно момиче по-горе беше писало, че са й вливали по време на раждането. Лекарство на Pfizer е. Обади се на Търговска лига да питаш дали го имат. Или разгледай  тук
(http://www.pfizer.com/pfizer/download/uspi_unasyn.pdf. )

Ти си настоявай да говорите за лекарства венозно вливане, когато раждаш, защото четох, че орално приеманите преди раждането не дават гаранции.

mimi123 , принципно стрептококи Б тип, се изследват от вагинален и анален секрет. Предполагам, и с обикновена микробиология става, но не всички правят микробиология в този период: 35-37-ма седмица.

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 12:39 от Free Soul

# 18
  • София
  • Мнения: 431
А освен това четох (не знам колко е вярно), че секциото не е гаранция, че детето няма да се зарази, затова и си родих нормално.

# 19
  • Мнения: 4 915
Рискът при секцио е почти нулев, ако секциото се прави планирано - преди изтичане на водите и преди раждането да е започнало по нормален начин. Бебето обикновено се заразява при преминаването му през родовите канали.

Въпреки, че раждах планирано секцио и втория път, си направих този тест в 36-та седмица, защото не можех да съм сигурна как и кога точно бебето ще тръгне да се ражда...В последствие операцията бе чак 2 дни преди термин, по стечение на обстоятелствата, та поне бях спокойна с отрицателния резултат, ако се случеше водите да изтекат или раждането да почне...

# 20
  • Мнения: 2 208
Рискът при секцио е почти нулев, ако секциото се прави планирано - преди изтичане на водите и преди раждането да е започнало по нормален начин. Бебето обикновено се заразява при преминаването му през родовите канали.

Абсолютно вярно! Аз бях на антибиотика на pfizer след секциото... Обаче не знам как се казва. Гинекологът ми го занесе в болницата и им каза да ми го слагат.
Скоро не съм се изследвала (че все не ми остава време) но съм от онези 30%, които са предразположени към тази инфекция  Cry

# 21
  • Мнения: 174
Стреп Б при новородено може да доведе до много сериозни усложнения засягащи мозък (и гръбна4ен), бели дробове и т.н. Няма да ви плаша с детайли...

  bouquet

Благодаря за информацията newsm45, а сега моля те успокои ме, че антибиотиците ше помогнат на бебо и тези коки няма да го увредят newsm45

Спокойно, по-нагоре са ти казали, 4е ако те лекуват по правилата шанса малкото да се зарази е 1:4000. Така е. Това си е много добра вероятност! Освен това, дори ако се слу4и ти да си каръка, след като знаят 4е си колонизирана, ще следят бебето много внимателно и по усмотрение на лекар ще го сложат на АБ от самото на4ало или при първия симптом. Никой антибиотик не е напълно безобиден, особенно широкоспектърните, но (освен ако имате алергии към антибиотици с мъжа ти) страни4ните ефекти на АБтата са къде, къде по-малкия дявол, като се има пред вид какви поразии може да направи нелекувана стреп Б инфекция.

Най-важно е да се избегне първи4ната стреп Б инфекция (първите 7 дни), втори4ните не са толкова страшни...но про4ети какви са симптомите за да можеш да вдигнеш аларма, ако нещо ти се струва съмнително след като ве4е сте си в къщи (втори4ната настъпва до месец, два след раждането, ако си спомням добре)...

Няма при4ина за паника, но се погрижи вси4ки лекари които са около теб да знаят за положителния резултат... Ако съм на твое място ще стоя дале4е от лекар който си мисли, 4е стреп Б не е проблем при бременнта жена...

  bouquet

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 17:06 от Nanny Ogg

# 22
  • Мнения: 188
Благодаря ви, мили мами.
Вече съм по-спокойна, почвам АБ-то тази вечер. Говорих и с доки за венозното вливане и тя потвърди, че ако се наложи ще се приложи. Остана само да се надявам бебо да не се появи по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт