Трябва ли на някого да се разреши да не се ваксинира - на гърба на всички остана

  • 48 116
  • 815
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 050
Тази тема тръгна от ваксини и стигна до домати и краставици.

Да, виждала съм деца, увредени от ваксина, но съм виждала, чела и чувала за много повече случаи на неваксинирани увредени или починали деца, от колкото на деца, увредени от ваксина.
 
Ето ви пресен пример от тази година. Не ваксинирали едно поколение хлапета срещу заушка и пламна епидемията. И всички викнаха, защо не ги били ваксинирали. Когато почина преди 3 години момчето от софийската МГ, всички родители викнаха защо нямало задължителна ваксина срещу менингит.
Ама то така, трябва да почине някое неваксинирано дете, за да се разбере ползата от ваксините.
Аз моето си го ваксинирам. И аз съм ваксинирана. Едно време по соц-а, за да излезеш от България те правеха на решетка. За едно ходене до Гърция, ваксинираха срещу жълта треска, малария и незнам още какви глупости. Направо ни надупчваха. Но не ме е увредило това. И аз сега ваксинирам сина си.

Ваксината не може да увреди напълно здраво дете. Естествено винаги има риск. Кой от нас е сигурен, че детето му е напълно здраво? Дай боже всичките да са здрави, обаче никога не знаем със сигурност. Въпреки това смятам, че ваксината е по-малкото зло.

На въпроса - то дали аз съм съгласна или не, кой ме пита. Обаче смятам, че ваксинациите трябва да се проверяват за всички деца, които се записват на ясла или градина ( както си е и сега, но ако може контролът да е малко по-стегнат. А не някакви хвърчащи листчета да се представят. )

# 106
  • Мнения: 4 496
Тази тема тръгна от ваксини и стигна до домати и краставици.



smile3521 smile3521 smile3521

# 107
  • Мнения: 1 199
Ама на мен никой не ми отговори защо ако вашето дете е имунизирано ще се страхувате че неимунизирано дете може да го зарази? Много моля, ще се радвам и авторката на темата да ми отговори.

В началото на това лято отиде на съд в САЩ първото дело за връзката между една от ваксините и по-скоро съставката Тимерозол в нея и аутизма. Не знам дали сте чували че освен че случаите на болни от болести като полиомелит са намалели драстично, случаите на аутизъм и автоимунните болести са скочили драстично. В статията на Вашингтон поуст, от която ще ви дам линк за делото, пише че аутизма е приел  епидемични размери. Това че в Щатите случаят с ваксините е отишъл на съд е важен прецедент, защото има процедура според която комисия трябва да реши дали може или не да се ходи на съд. Още 5 хиляди семейства в САЩ смятат също да ходят на съд заради ваксините. 
Тук в Канада ваксините не са задължителни, радвам се че страната е цивилизована и в това отношение. 
Ето ви и статията за делото срещу ваксините. Аз лично очаквам големи разкрития и промени по отношение на ваксините не толкова в близко, колкото в средно бъдеще.
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/06/09/ … 007060901344.html

Само да добавя че аз имам автоимунно заболяване, което получих на 30 + години, което по принцип се предава по наследство, но не и при мен. Слагани са ми всички ваксини. Нямам доказателства че това е причината, ама си имам едно наум. Отрицателните ефекти се натрупват постепенно в организма и който е по-слаб, в един момент, много години след първопричината, може да избие в болест.


# 108
  • Мнения: 46 641
Ама на мен никой не ми отговори защо ако вашето дете е имунизирано ще се страхувате че неимунизирано дете може да го зарази? Много моля, ще се радвам и авторката на темата да ми отговори ...

А НЕавторката може ли? Аз вече отговарям няколко пъти ...

Не подкрепям петицията.

И още нещо. Какъв риск поемаш ти? Твоето, нали е ваксинирано,него болести не могат да го ловят. hahaha

Виждам, че си наясно с ваксините, така че знаеш, че не защитават 100%, особено при епидемия (на неваксинираните), риск има И за ваксинираните.

# 109
  • София
  • Мнения: 17 597
Ама на мен никой не ми отговори защо ако вашето дете е имунизирано ще се страхувате че неимунизирано дете може да го зарази? Много моля, ще се радвам и авторката на темата да ми отговори.

В началото на това лято отиде на съд в САЩ първото дело за връзката между една от ваксините и по-скоро съставката Тимерозол в нея и аутизма. Не знам дали сте чували че освен че случаите на болни от болести като полиомелит са намалели драстично, случаите на аутизъм и автоимунните болести са скочили драстично. В статията на Вашингтон поуст, от която ще ви дам линк за делото, пише че аутизма е приел  епидемични размери. Това че в Щатите случаят с ваксините е отишъл на съд е важен прецедент, защото има процедура според която комисия трябва да реши дали може или не да се ходи на съд. Още 5 хиляди семейства в САЩ смятат също да ходят на съд заради ваксините. 
Тук в Канада ваксините не са задължителни, радвам се че страната е цивилизована и в това отношение. 
Ето ви и статията за делото срещу ваксините. Аз лично очаквам големи разкрития и промени по отношение на ваксините не толкова в близко, колкото в средно бъдеще.
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/06/09/ … 007060901344.html

Само да добавя че аз имам автоимунно заболяване, което получих на 30 + години, което по принцип се предава по наследство, но не и при мен. Слагани са ми всички ваксини. Нямам доказателства че това е причината, ама си имам едно наум. Отрицателните ефекти се натрупват постепенно в организма и който е по-слаб, в един момент, много години след първопричината, може да избие в болест.


Отговарям, с удоволствие.

1) Броя на ДП е намалял драстично в последните години - факт - паралелно с драстичното намаляване на броя на безотговорните родители, лишаващи децата си от ваксина срещу тази коварна болест.

2) Понятие си нямам какво предизвиква аутизма. Както, впрочем, и оговор на този въпрос няма и цялата международна медицинска общност...


3) Това, че някой съди някого за нещо в САЩ не означава много, нали? Това на тях им е националния спорт. Все едно да вземем да се тръшкаме при вида на швейцарец на ски. Ами... то си върви по рождение.


4) Имаш автоимунно заболяване. И са ти правени ваксини. Следователно те са виновни за болестта ти... логиката е желязна, нали? Кажи ми - кисели краставички в живота си яла ли си? Понеже ако отговора е положителен, предлагам тях да обвиним. Или, защо не, слънчевите лъчи, мобилните телефони, интернет, телевизията, градския транспорт, сандвичите, стегнатото бельо или синия цвят. Ама не ги е срам, значи! Някой пък може да предпочита небе в тъмно-виолетово. А тази синилка да му предизвиква главоболие... и представете си, какво безобразие - на всякъде, за всички, все е синьо! Къде е правото на избор!?

# 110
  • Мнения: 3 914
Какво излиза дотук,че тези които са притеснени от контакт с неваксинирани,са точно родителите на ваксинирани деца.Ама защо нали сте си ги ваксинирали,от какво се притеснявате тогава ,след като сте убедени ,че сте взели всички мерки Wink
Аз мога да кажа ,че моето дете не е ваксинирано и до този момент е имало 4 пъти контакт с разболели се от коклюш ваксинирани деца, мойто не се разболя в нито един от тези 4 пъти.
По пътя на тази логика и аз вече не искам детето ми да има контакт с ваксинирани,ами че те постоянно са болни от нещо.

# 111
  • Мнения: 4 700
Какво излиза дотук,че тези които са притеснени от контакт с неваксинирани,са точно родителите на ваксинирани деца.Ама защо нали сте си ги ваксинирали,от какво се притеснявате тогава ,след като сте убедени ,че сте взели всички мерки Wink


Спрете вече да zадавате един и съЩи въпрос. Ето го отговора. Няколко пъти ви отговориха.
Ама на мен никой не ми отговори защо ако вашето дете е имунизирано ще се страхувате че неимунизирано дете може да го зарази? Много моля, ще се радвам и авторката на темата да ми отговори ...

А НЕавторката може ли? Аз вече отговарям няколко пъти ...

Не подкрепям петицията.

И още нещо. Какъв риск поемаш ти? Твоето, нали е ваксинирано,него болести не могат да го ловят. hahaha

Виждам, че си наясно с ваксините, така че знаеш, че не защитават 100%, особено при епидемия (на неваксинираните), риск има И за ваксинираните.

# 112
  • Мнения: 46 641
Спрете вече да zадавате един и съЩи въпрос. Ето го отговора. Няколко пъти ви отговориха.


Оооо, то да беше само сега, с Viki i mama си играем на въпрос - отговор от доста време  Grinning

# 113
  • Мнения: 1 199
Много интересно - защото аз имам приятелка, работеща в детското отделение на най-предпочитаната в момента болница, а пред това - в най-голямата педиатрична болница в страната. Та нейното мнение по въпроса беше, че имат много често случаи на коклюш - все на ваксинирани деца. И понеже имат куп разправии с ХЕИ, когато се запише, че дете е болно от коклюш, просто се записва като нещо друго, за да си спестят разправиите и процедурите. Ваксината не предотвратява заболяване от коклюш. При това се поставя след втория месец Peace
Полиото в огромната част от случаите не оставя никакви поражения - трайни парализи се появяват само в малък процент от децата (не че това е маловажно - рисковете са реални, но просто информацията ти и за болестите, и за ваксините далеч не е това, което би трябвало да бъде).
Ваксината против туберкулоза пък е съвсем неефективна - с влошаване на социално-икономическите условия има такъв сериозен взрив на туберкулоза, че направо не е за вярване като за европейска страна като нашата.
И само за информация, понеже го мернах в темата около споровете за шарките - твърде отдавна не се прави ваксина срещу едра шарка (вариола). Ние сме ваксинирани, но нашите деца не са.

Всеизвестен факт е че с течение на времето имунитета създаден от ваксините към определени болести отслабва. Затова именно са и реимунизациите - например на всеки 10 години се реимунизира за тетанус, също така и за туберкулозата с течение на времето отслабва имунитета и затова се прави манту и съответно реимунизация.
За коклюша също - няма доживотен имунитет нито след ваксина, нито след преболедуване. Целта на ваксината е да се избегне разболяване в най-ранна детска възраст, когато опасността от сериозни усложнения е най-голяма.

Ами нали за това става дума - че ДЕЦА, ваксинирани от коклюш, се разболяват от коклюш. Не става въпрос за възрастни, които като деца са били ваксинирани, а за такива които все още са деца и се ваксинират според имунизационния календар. И значи това че си ваксинирате децата не ви дава пълно успокоение че това ще ги предпази newsm78 Ама за мен е смешно да правите нещо, за което нямате пълна гаранция че ще има полза от него, но за което се знае със сигурност че носи риск, и на всичкото отгоре да се изисква задължително да се прилага. 

Значи докато учените не намерят обяснение за рязкото покачване на случаите на аутизъм и автоимунни заболявания, аз не мога  спокойно да си ваксинирам детето. Това е един голям въпрос който остава отворен. В медицината се е случвало много често да се отхвърлят напълно практики и лечения като вредни. Според мен въпросът за ползата и вредността на ваксините тепърва ще се разнищва.
Аз самата казах че не съм сигурна че автоимунното ми заболяване е причинено от ваксините. Но е факт че както медицината се развива и уж биват побеждавани болести, така други болести, не по-малко коварни и за разлика от туберкулозата нелечими, стават все по-разпространени. Може ли някой отговорно да отхвърли напълно хипотезата че причината за това са ваксините?

# 114
  • Мнения: 4 700
Веротността ваксинираното ми дете да се раzболее от коклюШ се увеличава при контанкт с неваксинирано дете. Колкото повече ваксинирани деца има, толкова по малка е въzможността да се раzболее ваксинираното ми дете. За това става въпрос. Никой тук не е отрекъл, че ваксинираните деца не се раzболяват. Как да ви се обясни това? Затова и аz искам всички деца да са ваксинирани, zатова и аz не искам децата ми да имат контакт с неваксинирани. Точно zаЩото няма 100% гаранция, го искам това.

Междудругото, аz съЩо имам автоимунно zаболяване. Както и много други. Нелепо е да се твърди, че причината е във ваксините. Аz пък мога да ви иzкарам научно проучване, което твърди, че стерилитет се лекува със сладолед и сироп zа каШлица. Вие Ще повярвате ли? Никой не може да каже дали аутиzмът е  в следсвие от ваксина.

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 18:48 от milepetrova

# 115
  • Мнения: X
по принцип съм против.но при постъпване на ясла или градина искат имунизационият паспорт на детето и ако липсват ваксини не ги приемат.

# 116
  • София
  • Мнения: 44 354
по принцип съм против.но при постъпване на ясла или градина искат имунизационият паспорт на детето и ако липсват ваксини не ги приемат.

e да, но хората, които не поставят ваксини на децата си, защото така са решили, си плащат на лекар и им дават такава бележка, че си имат всички ваксини....

# 117
  • Мнения: X
нито един педиатър няма да допусне това.това не е шега работа.

# 118
  • София
  • Мнения: 44 354
но е факт

# 119
  • София
  • Мнения: 410
По пътя на тази логика и аз вече не искам детето ми да има контакт с ваксинирани,ами че те постоянно са болни от нещо.
Така е. Това, което иска авторката, а и други хора, е абсурдно. Тези деца не са прокажени. Ще ми се всеки да има право на избор - предполагам, че привържениците на ваксинирането ще бъдат доста, така че няма да се загуби "стадния имунитет" или там каквото го наричат лекарите.

Общи условия

Активация на акаунт