Aх, това кино!

  • 17 016
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 617
Eдна от най-добрите екранизации, които са ми попадали:

http://imdb.com/title/tt0844330/

и една от най-несполучливите като каст:

http://imdb.com/title/tt0847182/

# 271
  • Мнения: 511
"Кралството" е много въздействащ филм.
Тероризъм.

# 272
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Да се похваля  - снощи гледах на кино това:
фадо

Прекрасно изживяване, все едно съм си пуснала сборен диск с фадо, но и с голям екран. Салонът беше тъпкан с хора на видима възраст 30-75г. и НИКОЙ не гризеше пуканки! Е, някои си носеха бира...
Само едни вариации в стил хип-хоп ми дойдоха в повече, но няма пълно щастие Laughing.

Довечера ще гледам "Последният дуел на Пушкин". newsm44

# 273
  • Мнения: 2 241
Ух, как завиждам за Фадото, и аз съм му се наточила, но в София ще го дават чак на 18-ти.

Ние пък снощи гледахме "Когато бях певец" с Жерар Депардийо:



По атмосфера и дори сюжет напомня "Изгубени в превода".

# 274
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
Напълно съм съгласна за Лео в "Кървав диамант" - там определено замяза на мъж.

# 275
  • Мнения: 145
Искам и аз да си кажа кой ми е любимия азиатски филм  Blush   "Тигър и дракон"

Напълно съм съгласна за Лео в "Кървав диамант" - там определено замяза на мъж.
Напълно подкрепям! Харесвам го и в "Защо тъгува Гилбърт Грейп",в останалите му роли никак.

А вчера гледах "Звезден прах",много приятно филмче  Wink

# 276
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...А вчера гледах "Звезден прах",много приятно филмче  Wink

Би ли споделила дали е подходящ за аудитория от второкласници и третокласници? Т.е., да няма оливане с кръв и твърде горещи сцени.  Доста му се чудих вчера, но предпочетох да изчакам някакви лични впечатления.

# 277
  • Мнения: 605
Специален поздрав и от мен с Фадо на Карлос Саура http://www.youtube.com/watch?v=jMKfH5soGUc&feature=related - едно страхотно преживяване  Heart Eyes

# 278
  • Мнения: 145
Би ли споделила дали е подходящ за аудитория от второкласници и третокласници? Т.е., да няма оливане с кръв и твърде горещи сцени.  Доста му се чудих вчера, но предпочетох да изчакам някакви лични впечатления.
Не,няма такива сцени.Но има други моменти,които може да се видят странни на дечица 2-3 клас (е,не мога да преценя много). Примерно- в историята има крал със седем сина,та синовете му се избиват един друг-е,няма кървища,но си остава моралният въпрос ; мъртвите витаят като призраци до края на филма.Или..ролята на Робърт де Ниро е на гей,капитан на кораб и понякога се облича с женски дрехи.
Ако още някой го е гледал нека даде коментар.

# 279
  • София
  • Мнения: 4 899
gargamela,
в IMDB "Звезден прах" не го препоръчват за деца под 13 години, защото има малко, цитирам "фентъзи насилие" с една вещица накрая и ще е малко страшничко. Но пък аз мога да ти препоръчам един друг филм-приказка, който мисля, че ще е подходящ за вас: Ella Enchanted, малко по-старичък е, от 2004, но е разкошно филмчето и си мисля, че и ти ще го харесаш!
 Hug

# 280
  • Мнения: 880


Напълно съм съгласна за Лео в "Кървав диамант" - там определено замяза на мъж.

И преди да замяза пак ми харесваше.Голям актьор!Харесвам го във всичките му роли.Но един от любимите ми е "Хвани меако можеш".Страхотен е и в "Авиаторът".Щом и моя го харесва,а той определено не си пада по мъже. Wink

# 281
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бубка, гледа ли вече "За лъвовете и агнетата" на Р. Редфорд?
Ако да, може ли да споделиш впечатления.

Не съм, на кино не съм ходила от години.  Embarassed Тази седмица пътувах и имах малко свободно време за себе си, почудих се дали да не гледам точно "Лъвове и агнета" (Между другото този израз винаги ми е напомнял за "Идат кат' аслани....") или "Майкъл Клейтън" с Джордж Клуни... обаче се отказах и гледах последния "Хари Потър" в хотела си - много ми хареса.

# 282
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Keks4e и Kally May, благодаря за отговорите.  bouquet

# 283
  • Мнения: 605
Момичета  Hug! Занемарихме хубавата тема!
Днес бях на кино и бързам да ви се похваля с Летете с Росинант - наистина много смешен нов български филм! Зарадвах му се много - на абсурдните, смешни до сълзи ситуации, на музиката /на Горан Брегович е btw/ ето ви  едно малко намигване
Дайте му шанс и няма да съжалявате!
  bouquet

# 284
  • Мнения: 2 617
 ДулчеМулче  Peace
Скоро гледах едно интервю на Брегович тук, сега свързвам, по какъв повод е бил тук.
Много харесвам музиката му за "Кралица Марго"


Понеже днес е моят Рожден ден, ето откъс от един филм
 (също екранизация), като специално отношение към всички, които бяхте с мен досега

   Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт