Aх, това кино!

  • 17 020
  • 296
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 605
Моля някой да обърне внимание на въпроса ми, нечие друго мнение за филмите на Карлос Саура, ще се радвам  Simple Smile


Дулсе, аз също харесвам Саура, дори навремето преведох "Танго" за киноразпространението в България, не че това има нещо общо с харесването, просто така се случи, но ми достави удоволствие.. И не че имаше кой знае какво за превод, все пак повече отколкото в други негови филми.... ето това за мен е най-ценното при него - думите са излишни. Peace

Котка, радвам се че срещам съмишленици   bouquet А за "Танго" специален поздрав http://www.youtube.com/watch?v=-an9bNipXRs&mode=related&search=

# 91
  • Мнения: 2 241
Много ти благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Връщам ти комплимента с танго сцена от филм, който не съм гледала Take the Lead, но пък това танго ... ще видиш (надявам се, че харесваш Антонио Simple Smile)

http://www.youtube.com/watch?v=DEwZIufmafo

Ако някой е гледал целия филм, да сподели как е останалото Simple Smile

# 92
  • Мнения: 605
Пак аз, но не мога да отмина с безразличие смъртта на двама от най-великите кинотворци, за Бергман се писа, но ето ви нещо от Антониони - краят на Забриски Пойнт от 1970 г. (най-великият филмов финал на всички времена според мен):

http://www.youtube.com/watch?v=-f8DbODGsUM&mode=related&search=

Аз благодаря за това  Simple Smile и за тангото от Take the lead - филма съм гледала, не е лош, определено това е най-хубавата сцена  от него   bouquet

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Антониони - краят на Забриски Пойнт от 1970 г.

 Peace  Hug (но аз тук съм пристрастна заради музиката)

# 94
  • Мнения: 2 241
Антониони - краят на Забриски Пойнт от 1970 г.

 Peace  Hug (но аз тук съм пристрастна заради музиката)

Да, и аз - комбинацията с Пинк Флойд е просто убийствена Grinning

# 95
  • Мнения: 189
Тъй като темата е отправена и към кино-любителите, ще си споделя :
И аз харесвам екранизациите на Джейн Остин, с изключение на "Гордост и предразсъдъци". Книгата беше сдъвкана и изплюта. Изобщо не са уловили смисъла на книгата, или са го изгубили при монтажа.
Екранизацията, която на мен най-много ми допадна е на "Мемоарите на една гейша", максимално близо до книгата, без да се губи нито смисъла, нито динамиката на филма.
Никога не бих могла да разбера смисъла на съвременния прочит ( "Големите надежди",напр.), какво му е на оригиналния период?

Повечето от филмите, които харесвам, вече сте ги изброили. Гледам филми за развлечение, скоро гледах "88 минути" с Ал Пачино, не беше лош. Някой спомена " Tais-toi", наистина е супер. Честно казано, най-смешното нещо, което съм гледала напоследък е "Шрек2"Laughing

Имам много, ама пак по-натам:)

# 96
  • Мнения: 2 617
Moмичета, нямаше ме по ред субективни причини извън форума.

Радвам се, че отново намерихте oбщ език, сигурно Лени ще се окаже права, че темата тепърва ще стане ценна.
 Peace Затова и ще продължа да пиша тук  Peace

Dulce, как вървят филмите на Бергман?  Wink Ако имаш възможност да гледаш  Лято с Моника, който е от по-ранните му, може да се изненадаш  Wink
За Саура  мога да кажа само, че ми беше харесал в началото, но след това ми омръзна  Rolling Eyes Вината вероятно е моя.

Що се отнася до Мел Гибсън, "Смело сърце" го изгледах с голяма мъка, признавам  Embarassed Стори ми се прекалено дълъг. Намирам го за много амбициозен и упорит. Не се ли говореше, че ще прави екранизация на "Ана Каренина"? Имате ли някаква информация повече за това?

Мир на праха на Антониони! Моята първа режисьорска любов! Останах обаче почитател на ранние му филми.

# 97
  • София
  • Мнения: 983
Най-накрая намерих време да изгледам на спокойствие La Tigre e la Neve - много, много красив филм  Heart Eyes

# 98
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 814
Пак аз, но не мога да отмина с безразличие смъртта на двама от най-великите кинотворци, за Бергман се писа, но ето ви нещо от Антониони - краят на Забриски Пойнт от 1970 г. (най-великият филмов финал на всички времена според мен):

http://www.youtube.com/watch?v=-f8DbODGsUM&mode=related&search=

Аз благодаря за това  Simple Smile и за тангото от Take the lead - филма съм гледала, не е лош, определено това е най-хубавата сцена  от него   bouquet


От филма с Антонио Бандерас ми хареса това танго, както и заключителни общ танц. А можете ли да намерите и тангото на Ал Пачино Blush

# 99
# 100
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 814

ВЕЛИКО!!!!!

как мога да си сваля клипчетата от този сайт?

# 101
  • Мнения: 6 167

винаги съм мислила, че тази жена си изживя живота в тази минута танц.

# 102
  • Мнения: 605
Лютисия, "Мемоарите на една гейша" ме развълнува много като филм, книгата не съм чела за съжаление.
Tsugumi, оказа се че трябва ад потърся субтитри за другите филми на Бергман които имам но днес пуснах за сваляне и Лято с Моника    bouquet

И още едно красиво танго http://uk.youtube.com/watch?v=j5RteM-3utI

# 103
  • Мнения: 2 241

ВЕЛИКО!!!!!

как мога да си сваля клипчетата от този сайт?


не може - само се гледат, можеш и да си ги запазваш в любими, за да не ги търсиш после, има друг сайт за сваляне, ама трябва да видя кой беше, не го ползвам.

# 104
  • Мнения: 4 390
Цитат
не може - само се гледат,


Може.

Как да сваля клипче от youtube

Общи условия

Активация на акаунт