Въпрос относно раждането на бебето

  • 7 153
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Говорим за изгонването на плода. Иначе по време на контракциите аз крещях и никак не ме беше еня колко ми се карат акушерките и докторите. Но не е за това темата.

# 16
  • Мнения: X
Самото излизане на бебето, тоест последното финално разтояние " изгонване на плода"- не боли, така че не разбирам защопо филмите викат.  болката от контракциите спира и започват напъни, които не са съпроводени с болка. Тези които крещят през цялото време, го правят щото така и така са набрали инерция, апък и по филмите така правят:) Аз като почнаха болките по-силно и почнах да дишам учестено...в смисъл действително нямах нужда от това, но бях виждала, че така се прави! Което ме постави в много смешна ситуация пред доктора:) В смисъл беше забавно, но няма нищо общо с филм. Тъпо е да се вживееш в някаква роля на многострадалната Геновева и да пищиш  на поразия без да имаш нужда:) Следвайи тялото и естествените си нужди е по-лесно:)

# 17
  • Мнения: 5 468
Самото излизане на бебето, тоест последното финално разтояние " изгонване на плода"- не боли, така че не разбирам защопо филмите викат.  
Ама филмите не са научно медицински за раждането, а това е дадено просто като част от филма. Как да бъде представено раждането, ако не с много болка? Еееххх..., намерила над какво да се чуди как Сия Blush.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Не си спомням кой знае какви болки в последната фаза, само трябваше мощно напъване. В предходната фаза все ми казваха да не напъвам, а това въздържане ме подлудяваше. Когато вече можеше да напъвам - ехей!  Grinning
По филмите просто е за вдигане на интензивността на момента  Laughing
Моето твърдо убеждение е, че раждането не би трябвало да е като корида, но "народът иска зрелища" Grinning

# 19
  • Мнения: 2 792
 Няма как да викаш в процеса на същинското раждане, просто организма е зает да напъва, не е от героизъм или нещо друго.
  По филмите викат за драматизъм и ефект, както и много други неща, не са като в рийл лайфа.
  Примерно със сигурност телефоните номера в Америка не почват с 555 и още четири цифри, няма как в всички да са  такива.

# 20
  • Мнения: 3 042
Не съм крещяла нито по време на контракциите, нито по време на изгонването.
Когато раждах щерката имаше една мацка, която се скъса да крещи докато беше в родилна зала. Докторът също крещеше "Напъвай ма, твойто дете се ражда".

# 21
  • Мнения: 1 352
Аз пък контракциите си ги търпях като пич, даже докторИЦАТА (както казва баща ми) ми викаше: "Кажи ох, бе."
Но, когато бебето реши да излиза болката беше толкова ужасна, че започнах да викам точно като по филмите.
Самото раждане при мен беше много по-болезнено, отколкото контракциите.

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пфу, и аз мислех да вкарам малко драматизъм, ама Кифлата ме изпреварила.
В продължение на десетина дни преди секциото ходех да слушат тоновете на бебето. По два часа дневно и правеха записи. Що бебета се родиха през това време. Наистина, че има странно затишие преди плача на бебето. Но преди това ooooh! Чак бях благодарна че нямах избор.
А едно момиче не издаде звук по време на раждането. Дойде с разкритие и роди за два часа. Безмълвно.

# 23
  • Самоков
  • Мнения: 561
Да, крещях и по време на раждането и по време на най-силните ми контракции. И какво от това, викаше ми се и си виках, не мисля, че имая нещо лошо в това и не се срамувам.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 467
Е, едно време аз си нямах никаква представа какво е раждане. newsm78На нито едно от трите раждания не гъкнах.На първото само си изгризах един нокът до месо,докато течеше системата с окситоцин.После момичето срещу мен с което родихме едновременно и бяхме после в една стая ми каза: Блазя ти ,тебе хич не те болеше , а аз умрях от болки.Само аз си знаех колко ужасно ме болеше А другите две докато се усетя, че раждам и бях родила. Събуждах се с напъни вече и  едва стигах до родилния дом.И на мен са ми смешни тия писъци по филмите.

# 25
  • Мнения: 843
    Нямаме автомобил  тези дни.. иначе щяхме да се довлечем на бира при теб.   И ти прегря,  Сиенцееей:-)) Бирата е наложителна и то "Загорка" - под 5 градуса охладена.  Една на главата.. една  в чашата.
      Иначе  - сериозно... нямам думата и двете ми са родени  със секцио.  Но болката първия ден се равнява на  тон псувни на каруцар с 45-годишен опит. Има- няма - толкоз

# 26
  • Мнения: 920
А едно момиче не издаде звук по време на раждането. Дойде с разкритие и роди за два часа. Безмълвно.

Така родих второто, само че за 1 час.

А за филмите и друго ми е интересно - раждането започва с пронизваща болка, от която падаш. И трае ок. 15 мин., докато стигнат до болницата и готово.

# 27
  • Мнения: 2 254
А за филмите и друго ми е интересно - раждането започва с пронизваща болка, от която падаш. И трае ок. 15 мин., докато стигнат до болницата и готово.
За филми vs. как е в реалния живот,си трябва нова тема....и да,телефоните не започват с 555....

# 28
  • Мнения: 3 423
По време на контракциите не крещях,
защото ми даваха обезболяващи и разни
там хомеопатични топченца под езика.
По време на раждането дишах и пуфтях
заедно с мъжа си, после казах на екипа, че
ми е писнало от тях и да се размърдат вече,
накрая крещях неистово на български, помня.
По едно време май затвориха прозорците.
Изобщо не ми пукаше за нищо и никого.
Исках да свършва по-бързо.

# 29
  • Мнения: 2 849
По време на контаркциите не сък крещяла ,ох-ках и ах-ках само .После също не съм крещала ,напъвах се ,то време  за крещене не остава .Докато раждах и аз това се чудих -по филмите големи викове и крясъци ,пък аз не се изявих подобаващо . Grinning

Общи условия

Активация на акаунт