В паника сьм

  • 1 961
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
Пиете ли някакви лекарства?
Искам само да разкажа как баткото го изкараха със салмонела, без да са изолирали нищо. Просто е имал също кръв, но майка ми (беше с нея на море) забелязала че писъците (болките са жестоки) започват 1/2 час след приема на лекарството. Добре че тук намерих свястна лекарка да ми повярва, щото щяха да продължат да го тъпчат с антибиотици. Тя постави диагноза "мембранозен колит". Просто искам да ти обърна внимание, че и това е възможно.

Освен това ще споделя с теб какво научих в инфекциозна болница. Нищо не запича повече от варени моркови. Убедих се в това. Можеш да комбинираш и 2 прахчета смекта с 2 прахчета ентерол за деня - редувай ги. И давай повече вода. Това би помогнало, но не и в случай на салмонела или други подобни дето се лекуват само с антибиотик.

А за дъщеря ми - и аз така се надявах да мине до около 2 годинки, ама сега сме на 3 и още има проблеми с кисело мляко (да не говорим за прясно)

# 16
  • София
  • Мнения: 39 764
в нашата градина тортите се носят само със сертификати
Но от 8ми имаха карантина (групата) заради ентероколит, той също е много висока температура, повръщане и разстройство, изследваха цялата група. Аз оставих мойта да се седи в къщи, днес я заведе баща й за 1ви ден

# 17
  • Мнения: 998
Засега никакви лекарства не давам, сега се врьщам от педиатриата оставих за изследване, но еднното ще е готово след една седмица. Иначе това което взеха с клечка от дупето казаха, че е отрицателно, това ме успокои сега в 12 ще ходя да взимам от вирусологията!

# 18
  • Мнения: 1 250
Не мога да си представя какво се е полепило по клечката, щом имате толкова силно разстройство. Радвам се че не са изолирали нищо, дано да е грип.

Ако си навита да пробваш с варените моркови и прахчетата - нас това ни оправи. В болницата в гърнето все едно че беше пишкала - тук-таме някакво оцветяване. В началото ни даваха някакви прахчета и положението се подобри. Но явно на 2рия ден решиха да се оправя без тях... та си попитах дали да не ги купувам аз, та чак тогава продължиха да ги дават. Не искам да кажа нищо лошо - там се държаха много добре с нас.

Понеже детенце беше малко - на 1,2г. - и си хвърляше бибероната навсякъде (от което изпадах в ужас - намирахме се в инфекциозна болница) настоях да ни изпишат. Това което правих в следващите 3 дни ни оправи:

Варени моркови
Във водата от морковите варя ориз (вари се по-продължително, защото явно соса от морковите не позволява на ориза да се свари бързо)
2 прахчета смекта+2 прахчета ентерол за деня
солети почти не и давах.
Наливах я с много вода - не помня минимално необходимото количеството, но засичах изпитата вода.

# 19
  • Мнения: 998
Добри новини, виросологичното и секрета са отрицателни, другата седмица ще излязат ощв две изследвания, дребната е добре днес не е имала разстройство, надявам се да е отминало вече  Praynig   Много благодаря на всички за подкрепата  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт