AM с/у киселото мляко

  • 1 197
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 707
Копирам отговора на педиатъра на zададен от мен въпрос zа прясното мляко:
Цитат
Прясното мляко се въвежда след 12 месец. То заменя АМ изцяло след 12 месец. Аз не съм привърженик и не давам млека на прах, или концентрирани, след 12 месец. Млякото след 12 месец е препоръчителна, а не задължителна храна.

# 16
Ох, ама кой казва, че си си го измислила ти!
Питам защо педиатърката мисли така? Ако се е мотивирала, разбира се.

Judy, само в БГ се дава АМ до пълнолетие. След годинката и при нас се минава на обикновено прясно мляко.

# 17
  • Мнения: 24 467
Таня, прочетох мнението, но не разбрах причината, мотивирала педиатърката да го изрази.
Млякото за деца след 1 г. все пак не е точно АМ, а пълномаслено такова. Ние в къщи, дори възрастните купуваме и за нас мляко на прах понякога, не за бебета, също на Нестле, напр. То обаче не изключва и прясното и киселото мляко- разнообразяваме си. Всеки ден си пием фрапета, а на големия син правим фрапе с какао.

# 18
  • Мнения: 27 524
Педиатрите в Блегия също настояват след годинката да се дава чисто прясно мляко. Не съм питала за причините.

# 19
  • Мнения: 292
Аз давам и двете като киселото го давам от три месеца.Сутрин и вечер АМ.На обяд кисело.
И мисля така да продължавам поне до 2годишна възраст.

# 20
  • Мнения: 1 986
  Ще давам АМ докато тя иска-колкото по-дълго-толкова по-добре PeaceСлед годинката нищо не пречи да се дава и кисело мляко,и АМ-едното не замества другото Wink

# 21
  • Мнения: 1 483
Давала съм кисело мляко вечер (понеже не искаше АМ),но се оказа,че не го засища много-много и с много усилия минахме АМ.Сега давам кисело мляко следобяд.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Пием си АМ сутрин и вечер,а като следобедна закуска ядем и кисело.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Бих давала АМ поне до 3 години. Друг е въпросът, че моята сама го отказа отдавна. Не е и на кисело обаче  Grinning

# 24
  • Мнения: 46 520
Аз избрах да давам пълноценно мляко за след 1 година сутрин и вечер, а за следобедна закуска кисело.

# 25
  • Мнения: 707
Таня, прочетох мнението, но не разбрах причината, мотивирала педиатърката да го изрази.
Не се е обосновал (педиатър е) zаЩо е по-добрият иzбор прясното мляко пред АМ след въвеждането му, но предполагам, че е като да иzбереШ пресният плод пред иzсуШеният.
Аz поне zа мен така си го обясних.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Педиатрите в Блегия също настояват след годинката да се дава чисто прясно мляко.
И в Англия е така, но аз давах АМ до 2г.4м.Сега пие прясно мляко, не отказва и киселото, но аз съм за прясното.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм за АМ колкото е възможно по-дълго.Стига детето да желае.Това мляко е съобразено с детския организъм и се усвоява по-лесно.Бих давала АМ до 3 годинки,но сина ми го отказа на 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт