Няколко въпроса от начинаеща мама :)

  • 1 414
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
  :bouquet:Честито и леко бременеене!

# 16
  • Мнения: 131
ааа по отношение на изследванията...наистина цитонамазката е важна Peace и не съм чувала да се прави избор за вземането й....на мен лично ми взеха проба в началото и в края на бременността. Също така четири пъти кръвни проби и урина,.....съветвам също така да се прави и изследване на кръвта за Синдрон на Даун...Мисля че вагиналните изследвания никак не трябва да те плашат Flutter
Избягвай басейните, но пък се порадвай на солената водичка-полезна е! Hug

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
ааа по отношение на изследванията...наистина цитонамазката е важна Peace и не съм чувала да се прави избор за вземането й....на мен лично ми взеха проба в началото и в края на бременността. Също така четири пъти кръвни проби и урина,.....съветвам също така да се прави и изследване на кръвта за Синдрон на Даун...Мисля че вагиналните изследвания никак не трябва да те плашат Flutter
Избягвай басейните, но пък се порадвай на солената водичка-полезна е! Hug



И при мен беше така!Ходих на море в 7 месец  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 230
Да - има мнения, че вагиналните прегледи и манипулации не са желателни по време на бременността. Това се отнася най-вече за майчета с проблеми (то и секса тогава не се препоръчва Mr. Green).
Що се отнася до цитонамазката - здравна каса имат изискване да се направи във 2рия месец от бременността. Моят лекар също ме уведоми че мога да откажа и и регистрира отказа ми документално. Според него не е времето и мястото тогава на такова изследване, тъй като каквито и да са резултатите, не могат да се предприемат мерки за лечение или манипулации по време на бремеността. Всичко това се прави след раждането.
За морето - не мога да кажа - аз лично нарочно пропуснах морето и басеините поради опасенията ми от гъбични и др. инфекции
За спането по корем - ами мисля че към 4-5 месец и да искаш, вече няма да можеш да спиш по корем

Лека бременност и раждане  Hug

# 19
  • Мнения: 526
За цитонамазката вече са ти отговорили изчерпателно.На море няма проблем да ходиш,стига да се чувстваш добре и да нямаш някакви по-специфични оплаквания.По корем спиш,докато можеш Simple Smile
Честита бременност  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 069
Мамите много добре са те ориентирали вече а за спането по корем още в началото на 2-я месец несъзнателно започнах да го отбягвам...инстинктивно.
Честито  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт