Форумски цветарки- вече отпускарки. 12

  • 35 374
  • 580
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 095
Снежна, утре имам среща с Весела, дано оживеят бананите в моите ръце и като си идваме ще ти донеса Hug

# 46
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Дечи, това определно не са Еленови рога, а нечии други. Laughing
С Азалиите и аз имам лош опит. При едно от многобройните ми местения по квартири, моята измръзна и не можах да я спася. Повече не съм си купувала. Рододендронът и Азалята не са едно и също, но май са от един род. Рододендронът е по-издържлив и става занавън, но Азалията не.
Според мен трудно вече ще се намери разсад за цъфтящи цветя, а за семена е късно.

Къде изчезна Ламита? Да не е сърдита нещо?

# 47
  • Мнения: 9 095
и аз щях да питам къде е, последно щеше да ходи в ботаническата в Балчик Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 3 810
Последно си писах с нея по други дела- след отпуската си...четеше за изпити.

Спинки, пусто женско любопитство, но ми се струва, че имаш агрономско образование. newsm78 Ако ли не- значи много си чела Hug

А аз за Еленови рога знам една разновидност на алоето, но може и да греша...

# 49
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Много от отдавна не съм писала но пак имам цвете което не му знам името и естествено ще питам вас:
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126594&photo=20
Две от цветята ми се борят за оцеляване,голямата ми драцена и Антуриума-който така много си харесвах.Заболяха от някаква гъбичка,пожълтяха им листата а драцената стой като изсмукана.Ходих на спец.които са от Добрич знаят чак на Зена и ми препоръча да ги поливам с Топсин-М и течен тор на Лактофол.
А за хубава зелена маса пи е писал 1 път месечно-1гр.Топсин-М+веро 0,5мл. в 1 л. вода.Пръскане с пулвилизатор.

# 50
  • Мнения: 3 810
Хм, Емчо Wink това го имах преди години. Пуска мляко нали? Внимавай, до колкото си спомням е отровно...

# 51
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много от отдавна не съм писала но пак имам цвете което не му знам името и естествено ще питам вас:
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126594&photo=20

Това е каучуково дърво.

А иначе това са пак еленови рога, но не са папратови, а са вид суколентни. Свекърва ми има също такива и така си им  казва, вазможно е да е селско кръстено така цвете, но и аз го знам като еленови рога, иначе имам папрат еленови рога, но е в София и не мога да си я покажа тук.

# 52
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
благодарско,макар че не можах да фо намеря..  bouquet
Някой може ли да ми обясни подробно как се прави дренаж??? newsm78

# 53
  • Мнения: 3 810
Емчо, намерих му лат. наименование- ето
картинки от Гугъл

Зимата листата му опадват, не е трудно за гледане.

# 54
# 55
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Спинки, пусто женско любопитство, но ми се струва, че имаш агрономско образование. newsm78 Ако ли не- значи много си чела Hug
Миме, нямам за съжаление. Правя се на интересна, че в нашата тема, хората с чувство за хумор, не ги уважават.

Pavletutka, и на мен скоро ми дадоха Каучуково дърво, но понеже нямаше коренчета го сложих във вода. Сега забелязвам, че е много оклюмало и въобще незнам ще стане ли нещо от него.
Топсина е фунгицид и е наистина за гъбични заболявания. Аз преди месец си пръсках и поливах Бегониите с него, но нямаше ефект. Може би е било късно. newsm78 Изгниха.
При мен пък Дифенбахията стана така, Отрязох и върха и си мислех, че ще избие отонов, но всъщност малко по малко и изсъха стъблото.
Малко не мога да разбера каква връзка има зелената маса с Топсина? По-скоро веро+Топсин е профилактично против гъбичките, а Лактофола е за зелената маса. Аз въобще не съм доволна от Лактофола. Купувала съм и за цъфтящи и за листодекоративни. Сега съм с бял Кристалон.

# 56
  • Мнения: 3 810
Правя се на интересна...

 Joy Продължавай! И внимавай с дупките Wink
А познай кой от анкетата не се отделя от цветата си, за да почива Hug

# 57
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Момичета  много пишете бе уж цветарки отпускарки пък почивка няма,прочетох всичко от до
Някой питаше за хибискуса дали е нормално да порасне с 30 см за 1 месец - да нормално е той с всеки цъфнал цвят расте поне с 5 см
Имаше и снимки на азалий едно цвете от което всяка пролет си купувам и винаги след пресаждането ми отива на кино
Някой питаше за каучуковото дърво ,за него доста си поприказвахме в предната тема и стана ясно че цъфти и пуска някакви плодове ,но моето е на 5-6 години а цвят не съм видяла още
Отдавна бях обещала да покажа кампанулата тя ще прецъфти а аз още се размотавам снимките  са малко некачествени но засега това са ми възможностите
това е лилавата  ама много не личи Mr. Green
и бялата
Надявам се да ми остане малко повече време Hug

# 58
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Отдавна не съм се включвала с китки... много ги мори моите жегата... на южна отворена тераса едвам издържат, обаче "кучета са те"!!! Mr. Green
Сега да се погваля с моята нова теменужка, която още на есен си пренесох от мама в Ямбол по влаковете - беше едно листо, сега преди два месеца изведнъж се отрупа с листа и преди 3-4 дни забелязах свенливи пъпчици между листата.. а днес вече и първия цвят.. не мога да й се нарадвам, като н адетенце й говоря....даже идея нямах какъв цвят ще е!!! Листа, който е повяхнал под цвета е този от който се  хвана тя

...
и разбира се с любимата си китайска роза, която в началото неуверено ми даваше по едно цвете на два дни, а сега са по 3-4 наведнъж!!!!
АниМ, не съм те засичала, върви ли тази която ти дадох?

# 59
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
spinki моето беше една суха сопа,но направо я бучнах в пръста и тя се хвана.Малко да порасне и ще ти дам.
А за дренажа нищо не разбрах  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт