Кажете си рецептите за любимите кексове?

  • 30 488
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
Един лесен кекс, който винаги става

1 кофичка кисело мляко
1 ч.чаша и половина брашно
половин чаша олио
чаена лъж. сода
какао - 4 суп.лъжици
ванилия

Содата се слага в киселото мляко, докато бухне. Прибавят се останалите продукти.  Аз го правя в кухн. робот.
Кексът става супер ако се изпълнят две неща - тестото да е по-скоро рядко/зависи от кис.мляко, затова на око го правя/и второ - какаото да е хубаво. Аз ползвам ION, гръцко, има го в Била. Кексът става супер лек, и може да се гарнира с разбита сметана отгоре и цветни пръчици.

Това без яйца ли е?  newsm78



Без яйца е кексът.
А захарта съм пропуснала - 1 чч захар Embarassed

# 16
  • Мнения: 22 867
И това ще ми стане любим кекс. Половин доза от тортата с моркови на Анда с леки импровизации. Нямах ананас и сложих парченца праскова, също така липсва и индийското орехче, оказа се, че съм го свършила. Все едно, чудесно кексче се получи. Ще го правя и на торта! Grinning

 

# 17
  • Мнения: 526

Без яйца е кексът.
А захарта съм пропуснала - 1 чч захар Embarassed
Ще взема да го пробвам Rolling Eyes
Дано да го опека някак.Най-много да стане поредния "глетавиш"-термина на мъжа ми за това,което се получава от мойте кексове Tired
 labrex ,екстра ти е станало кексчето!

# 18
  • Мнения: 1 674


Аз пека в началото на 160, на вентилатор и след 15мин намалявам на 140 и така още половин час. Винаги става, само не го прави много гъст и всичко ще е ок. Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 802
labrex, ще стане ли пак ако го направя с половината продукти?

# 20
  • Мнения: 22 867
labrex, ще стане ли пак ако го направя с половината продукти?

Ще стане, просто ще е по-малък. Иначе го правят и с 9 яйца. Grinning Можеш да го печеш във формата за кекс.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
А може ли някоЙ да даде рецепта без никаква мазнина в кекса?

Ето една рецепта за лек швейцарски морковен кекс без мазнина.

Продукти:
3 яйца
¾ чаша захар
1 ½ ч.л. настъргана лимонова кора
2 с.л. лимонов сок
1 чаша настъргани моркови
1 чаша смлени орехи /бадеми/
¼ чаша брашно
1 бакпулвер
щипка сол
 
За глазурата:
¾ чаша пудра захар
1ч.л. лимонов сок

Начин на приготвяне:
Фурната се загрява до 180 град. Форма с диаметър 20 см се намазва с олио и се поръсва с брашно.
Жълтъците се отделят от белтъците. Разбиват се със захарта. Добавя се лимоновия сок, лим.кора, морковите, орехите, брашното, бакпулвера и солта. Добре се разбърква.
Белтъците се разбиват на сняг и внимателно се добавят в тестото. Сместта се излива във формата. Пече се около 45 мин на 180 град. След като изстине, по желание може да се украси с глазура.

А ето почти същата рецепта, но изпълнена като торта.




Благодаря за рецептата   bouquet Мисля да го спретна, но с ябълка, че нещо с моркови ми се струва странно  Simple Smile Мисля си, че през есента и с тиква би могло да стане  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 701
Кекс с ябълки ми е любимият:  chef

1 яйце
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. олио
1 суп. лъж. кис. мляко
1 каф. лъж. канела
1 каф. лъж. сода
2 настъргани ябълки
1 и 1/2 ч. ч. брашно

# 23
  • Мнения: 6 017
Здравейте мили дами. Ето и моята рецепта за кекс....
Необходими продукти:
7 яйца
1/2 ч.ч. вода (може и прясно краве мляко, ако имате под ръка)
1/2 ч.ч. олио
3 ч.ч. брашно
бакпулвер
счукани орехи (може и стафиди, ваш избор)
какао
пудра захар

Приготвяне:
Първо яйцата и захарта се разбиват с миксер много добре. След това към тях прибавяме и брашното, олиото, бакпулвера и водата. Всичко се разбива до получаването на гъста смес. Половината от сместа се отделя и към нея се прибавя какаото, а към останалата половина се прибавят орехите. След това сместта без какао се изсипва в подходящ съд намазнен с олио и набръшнен(за да не залепне кекса), а отгоре и на различни ивици или кръгообразно(пожелание вида)се изсипва и сместта  с какаото. Пече се в предварително загрята до 150*С фурна. След като се опече се поръсва с пудра захарл Приятен апетит!
  chef Надявам се рецептата ми да ви се хареса. На мен лично, а и на моето семейство ми е любимата за кекс.  lalalala

# 24
  • Мнения: 22 867
Нали съм по морковените изпълнения, ето още едно - бързо, много нежно и вкусно. Става за всеки ден и като блат за торта. От руски източник е.

   Изумительный морковный торт

1,5 ч.ч. брашно,
1 ч.ч .захар,
1 бакпулвер,
1,5 ч. л. канела,
пакетче ванилова захар, /аз използвам ваниловата есенция на д.р Йоткер/
3/4 ч. ч. маргарин,
3 яйца,
2,5-3 средни моркова,
стафиди,
1 ябълка.
За всекидневна употреба!

За празник, тортата се разрязва на две и се слепва с крем:
300 гр. - заквасена сметана,
150 гр. – течна сметана, високомаслена,
Заквасената се разбива, добавя се течната и пак се бие.
орехи

Въздушен, лек, мек десерт, никой няма да познае, че това е зеленчукова тортичка.  Grinning Морковите придават на тортата аромат и изтънчената сладост на лек десерт.

Разбиваме маргарина със захарта, добавяме едно по едно яйцата, настърганите на едро ренде моркови, нарязаната на кубчета ябълка, канелата, стафидите. Аз добавям и орехи, но и без тях е хубаво. Накрая се слага брашното с бакпулвера и хубаво се разбърква – правя го с миксера.
Пече се във форма с диаметър 26 см, намазана с масло или олио. Пече се в умерена фурна, проверява се дали е опечена като кекс – с пръчица, клечица – кой с каквото го прави.
На здоровье!



А ето и вариант торта /снимката е от руския сайт/, вкъщи бързаме да го нарежем и няма кой да чака за украси.




# 25
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Ефектен кекс

Жълта смес            Бяла смес                  Кафява смес
4 жълтъка              4 белтъка                 1 ч смлени орехи
2 яйца                    1/2 ч. захар              2 с. л. какао
1 ч. зхар                 1 с.л. вода
2 с.л. вода              1 с. л. олио       
2 с. л. олио             1/2 ч. брашно
1 ч брашно
Разбиват се поотделно смесите, както е традиционно за всеки кекс.
Кексова форма се намаслява и набрашнява. Сипва се половината жълта смес, половината кафява, цялата бяла, другата половина кафява и се завършва с жълтата. Наръсва се с пудра захар.

# 26
Здравейте, ето я и моята любима рецепта за кекс:
3 яйца
125 гр. захар
50-60 мл. вода
3 суп. л. олио
1-2 бр. ванилия
125 гр. брашно + 1 ч. л. бакпулвер
---------------------------------------------------
Продуктите се разбиват в тази последователност, който желае добавя какао. Пече се на 170-180 градуса /това е без вентилатор/, за колко време става готов не мога да кажа, защото не съм засичала /пробвайте с клечка/. Отгоре поръсвам с пудра захар или шоколад. 

# 27
  • Мнения: 22 867
Ето и нещо страшно лесно, бързо и икономично. Чудесно върви с кафе, айрян, чай. Пак е от руски форум, побългарено от мен с добавяне на орехи и без кефир.

1 яйце
3/4 ч.ч захар
1/2 ч.ч. сладко или  конфитюр
3/4 ч.ч. разбито с вода кисело мляко / в руския вариант - кефир/
1,5 ч.ч. брашно
бакпулвер
натрошени орехи

Продуктите се смесват с миксер или се бъркат на ръка с вилица, лъжица или тел, изсипват се в намазана с мазнина тавичка с диам. 24 см. и се пече в загрята умерена фурна. Проверява се с клечица дали е опечено. В моята фурна става готово за 20-25 мин.
Може да се нареже като кекс, а може да се разполонви на два блата, които се слепват със сметана, разбита с 1-2 л. сладко. Изчаква се около 20-ина мин. да поемат блатовете от пълнежа.

# 28
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето рецептата на моят любим кекс, съвсем обикновен, без никакви ядки, стафиди и прочие  Mr. Green става превъзходен  Peace

3-4 яйца
1ч захар
1ч кисело (прясно) мляко
1/2ч олио
2ч брашно
1ч.л.сода (равна)
1 ванилия

разбивам яйцата и захарта, добавям едно след друго млякото, олиото, брашното+содата и ванилията. изсипвам сместа в намазнена форма, в повечето случаи в част от нея добавям какао или оцветявам. пека в предварително загрята фурна на 200°С - 45минути. 
днес реших да го залея с глазура: 1 1/2 ч пудра захар, 2с.л. какао и 6с.л. вода се варят до сгъстяване, накрая прибавих и малко масло. ::

да ви е сладко:


Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 13:11 от blueeye®

# 29
  • Мнения: 407
blueeye® , кекса ти изглежда превъзходен.
С какво оцвети сместа, за да се получи този розов цвят? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт