любимите туршии!

  • 42 050
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 160
Публикувана от: Tasha 
За туршиите е още рано, но в събота с майка ми направихме страхотно сладко от сини сливи с орехи - пръстите да си оближеш 

а би ли споделила рецептата?  bouquetблагодаря предварително.

# 16
  • Мнения: 3 622
Публикувана от: Tasha 
За туршиите е още рано, но в събота с майка ми направихме страхотно сладко от сини сливи с орехи - пръстите да си оближеш 

а би ли споделила рецептата?  bouquetблагодаря предварително.

Ще ти пиша нашата доза която правим, като ти може да си направиш по - малка или по - голяма. Сливи 5 кг., захар 1.5 кг., лимонена кисилина - половин пакетче, орехи колкото обичате.
Измиваме и нарязваме сливите на четири, слагаме ги да врат заедно с захарта и една чаша вода. Варим на слаб огън около 2 - 2.30 часа и слагаме лимонената кисилина и орехите /ние слагаме повечко/ Докато се вари, разбъркваме отвреме на време и ако не ви е достатъчно сладко може да добавите и още захар. Сипваме и запечатваме в бурканчета докато е още горещо

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има вариант с печени сини сливи и орехи? някой да знае пропорции?

знам, че сливите се режат на половинки, слагат се в тава,поръсени със захар и се печат. после във всяка слива се слага половинка орех, затваря се сливата и - муш в бурканчето...

ама какви са пропорциите newsm78

# 18
  • Мнения: 3 622
Може би подобни на тези ние дето ги правим  newsm78

# 19
  • Мнения: 399
Фиксовете за туршии на д-р Йоткер са повече от добри - 2 години правя с тях кисели краставички и люти чушлета. Тази годена пак ще правя. А, и сурова туршия става много хубава - миналата година само пробвах, но тази ще направя повече.
И фиксовете за сладката са супер.

# 20
  • у нас
  • Мнения: 443
миналата година пробвах фикса за туршия просто е супер,лесно и вкусно.Тази година пак,ще правя туршия, но повече.

# 21
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Засега само запис,а по-късно ще пусна и моите рецепти. Laughing

# 22
  • Мнения: 884
Какви са тези фиксове,момичета?  newsm78
Какво има в тях?
Тук, естествено, не се правят туршии,и няма да има такъв фикс,но аз смятам да опитам тази есен!

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
aМи малко пакетче, като бакпулвер.

някакъв консервант е, ама нямам под ръка да погледна кой. разтваря се във вода и си правиш туршия или краставички.
И в Германия няма туршии, ама фикса е немски  Wink

# 24
  • Мнения: 884
Аз знам ,че марката е немска,но  много неща има,които тук ги няма.Например кремчетата им на прах-тука няма такова животно  Laughing
Предполагам е нещо като аспирин вътре  newsm78. Нали това се слагаше едно време на бурканите?

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
незнам какво е, не е аспирин. но не е и натриев бензоат.
май е това E 212 (Kaliumbenzoat)

ама по спомени, че нямам такъв фикс в момента.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Фиксовете са голямо удобство. Правя с тях рязаната туршия с карфиол, камби и моркови (то аз друга туршия не правя де  Mr. Green). Спомням си, че бях вземала някакъв сладко-кисел фикс, но на д-ра Йоткер ли беше не помня. Ще проверя по магазините и ще ви кажа. Миналата година като не ми достигна и си добвих красическото аспиринче, същата работа. Но хайде, нека сме съвременни!  Wink Sunglasses

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
ПрепоръчаЙте ми някаква търговска марка на такъв фикс да знам какво и къде да търся.

# 28
  • Мнения: 3 622
ПрепоръчаЙте ми някаква търговска марка на такъв фикс да знам какво и къде да търся.

На д-р Йоткер има сладко - кисел и пикантен и двата са хубави. Аз съм правила кисели краставички, чорбаджийски чушлета и моркови

# 29
  • у нас
  • Мнения: 443
Какви са тези фиксове,момичета?  newsm78
Какво има в тях?
Тук, естествено, не се правят туршии,и няма да има такъв фикс,но аз смятам да опитам тази есен!
незнам какво е, не е аспирин. но не е и натриев бензоат.
май е това E 212 (Kaliumbenzoat)

ама по спомени, че нямам такъв фикс в момента.
и малко подправки и овкусители кипва се с вода и се заливат трушиите Peace

Общи условия

Активация на акаунт