Един съвет към бременните майчета.

  • 12 688
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Да не давате водичка на обчовците в тази жега си е чист садизъм. Бих препоръчала на поддържащите тези модерни теории да се пробват няколко месеца на подобен режим - без вода, само на мляко - и ако оцелеят, тогава да подлагат и невинните си бебета на него.

Садизъм е даването, защото детето остава недохранено  Confused
Това го писах точно по повод твой пост, но явно не си го прочела, виж колко ВОДА поемаше детето ми.

... София пиеше по 1200 мл. мляко, от които само 140 бяха сухо вещество, останалото 1050 мл. беше ВОДА ...

Как ли оцеляват горките дечица по целия свят, горките  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 924
Да не давате водичка на обчовците в тази жега си е чист садизъм. Бих препоръчала на поддържащите тези модерни теории да се пробват няколко месеца на подобен режим - без вода, само на мляко - и ако оцелеят, тогава да подлагат и невинните си бебета на него.

Първо, сравнението на възрастен човек и бебе е доста неуместно.Възрастните поемаме голямо количество твърди храни,заради което се нуждаем от течности и вода.
Но малките бебета нямат нужда от допълнителна вода, при положение, че кърмата съдържа 80%, а адаптираните млека се приготвят с вода.

И модерни или не, тези "теории",както ги наричаш, са препоръчани от Световната здравна организация.

А постът ти в онази тема ( за даване на вода преди храненето) е най-безумното нещо,което съм чувала , и сигурен начин да си държиш детето на диета.Дори педиатрите-поддръжници на даването на вода, съветват това да става между храненията.

# 17
  • Мнения: 46 518
... И модерни или не, тези "теории",както ги наричаш, са препоръчани от Световната здравна организация ...

И са от както свят светува, преди 100 години никой не е давал вода, през миналия век са пробвали, видели са, че не става и пак препоръчват НЕдаването, та кое в крайна сметка е новост?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 056
Да не давате водичка на обчовците в тази жега си е чист садизъм. Бих препоръчала на поддържащите тези модерни теории да се пробват няколко месеца на подобен режим - без вода, само на мляко - и ако оцелеят, тогава да подлагат и невинните си бебета на него.



Моето оцеля и си му беше много добре миналото лято. Той е роден на 13.01.06 г. и до 6,5-тия месец беше изключително и само на кърма. Много е важно майките да знаят, че когато бебето се кърми на поискване (без режим), то не чувства нужда от вода, тъй като самата кърма е 88% вода(е, за процентите не съм съвсем сигурна, но там някъде). То нищо не пречи да се предлага водичка, но само ако бебето иска. Иначе, когато бебето е жадно суче по-често, но кратко (т.е. изпива предното мляко, което е по-рядко и воднисто за утоляване на жаждата), а като е гладно суче по-дълго от гърдата (за да изпие и задното, гъсто, калорично, по-мазно мляко за засищане на глада). Интервалите между кърменията не са от значение, може да поиска след 2 часа, следващото може да го поиска след 50 минути (ако е ожадняло), следващото може и след 4 часа (ако е сладко заспало).

Абе, не искам да се превръщам в наставничка и не искам да агитирам никого да гледа детето си както не иска. Само искам да кажа на бъдещите майки, че ако искат да кърмят успешно бебетата си, трябва да се информират как от тези, които вече са кърмили (и кърмят) децата си по година-две-три. И да ги призова да го правят още преди да родят, защото осъзнах, че това е била моята грешка и нямаше да имам и половината от проблемите си, ако бях влизала в кърмаческия преди да родя.
Наистина тогавая съм била погълната от бременноста и раждането и въобще не съм си помисляла, че няма да знам как точно да сложа детето на гърдата, така, че, да не станат рагади. Не знаех как да си цедя гърдите...Айде ще разкажа как си напуках вените на гърдите когато бяха станали на камък, щото притисках гърдата от основата към зърната, а то всъщност (добре, че беше една чистачка да ми покаже)трябвало да се стиска само ареолата, там е жлезата, която стимулира потичането. В Библиотеката на кърмаческия има описание и отговори на много от тези въпроси, а майчетата са много отзивчиви...

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мда. И аз същото бих ги посъветвала. Не бях чела нищо и съответно нищо не успях да направя по този въпрос  Tired
Е, аз малко се помъчих, но много малко. Ако имах информацията тогава, може би щях да кърмя по-дълго.

Чета за водата - две горещи лета изкара дъщеря ми без вода. Тя не искаше.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 244
Подкрепям! Библиотеката в Кърмаческия е чудесна и благодарение на нея сега се чувствам много добре подкована теоретично! Simple Smile

И ако може още един съвет, който всъщност ми го даде друга мама:
След като почетат в кърмаческия, да си разпечатат някои основни положения и правила за кърменето и да си ги сложат в багажа за болницата. Аз така направих и сега определено ми е по-спокойно, че няма да има нужда да се чудя "абе това как беше, как се правеше"  Grinning Казват, че първите кърмения и първите дни са най-трудни и проблемите (рагади, запушвания) най-често се появяват тогава....  Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да не давате водичка на обчовците в тази жега си е чист садизъм. Бих препоръчала на поддържащите тези модерни теории да се пробват няколко месеца на подобен режим - без вода, само на мляко - и ако оцелеят, тогава да подлагат и невинните си бебета на него.
На моя съм му давала да пробва и сам си е отказвал,какво да го мъча и на сила да му давам ли.
Пропи вода чак към година и два-три месеца.
Четете момичета и аз нямаше да кърмя толкова време ако не беше кърмаческия

# 22
  • София
  • Мнения: 431
Наистина темата е страхотна. Дано бъдещите майки изпълнят съвета. Докато бях бременна аз лично непрекъснато имах някакви проблеми и тъй като все се притеснявах нямах никакво желание да чета за нещата след раждането. И това ми изигра много лоша шега. Но благодарение на информацията за кърменето тук все още кърмя детето си (е, някой ще каже, че е само на 6 месеца, но за тези 6 месеца поне 3 пъти бях на косъм да се откажа).
Между другото, една педиатърка ми препоръча да чета този форум (най-вече по въпросите за кърменето), за което съм й много благодарна!  bouquet

# 23
  • Мнения: 374
мда добър съвет!  Peace
аз много съжалявам, че не се информирах предварително
канех се да кърмя поне до 6-тия месец на Олег и тъй като считах кърменето за най-естественото и съответно лесно нещо не четях по темата и съжалих много
в родилния дом(поне в Русе)са доста пестеливи откъм съветите
и като не се оказа толкова лесно колкото повечето хора си мислят, кърменето ми се съкрати на 1 месец
+1 месец цедене
така, че ЧЕТЕТЕ  Hug

# 24
  • Мнения: 2 381
Да не давате водичка на обчовците в тази жега си е чист садизъм. Бих препоръчала на поддържащите тези модерни теории да се пробват няколко месеца на подобен режим - без вода, само на мляко - и ако оцелеят, тогава да подлагат и невинните си бебета на него.
Аз предлагах вода, но дъщеря ми отказваше.Започна да пие на 10-11 месеца по малко, като постепенно увеличи количеството.
 ludmilana, много хубава тема  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 3 787
Напълно вярно Hug
Благодарение на ценната информация в Кърмаческия форум,кърмих детето си една година.Успях да се подготвя с информация предварително и след това ми беше много лесно Wink

# 26
да, и аз не бях подготвена, но слава богу не ми спря кърмата докато влязох в час.

# 27
  • Мнения: 3 069
Съгласна съм с всичко НО за протокола.....двамата батковци са кърмени и са пили водичка и пораснаха големи мъже.Как например на тези жеги да не се дава вода на бебе???
Това си е престъпление направо.
Лично мнение, моля не започвайте с нападки!

# 28
  • Мнения: 2 242
и на мен инфото в кърмаческия страшно много ми помогна   bouquet

родих 25 дни преди термин и не успях да си отговоря на всички въпроси, нито пък после имах време да дочитам, та моята тактика (след като родих) беше директно да си питам по проблемите  Mr. Green
свързах се с мами кърмили успешно или в критични моменти съм пускала теми
Подкрепата също се оказа решаваща  Peace

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 17:09 от Slavi

# 29
  • Мнения: 195
Моят юнак пиесамо чайчето противколики (ако 2 глътки са пиене де...)!
И аз не смятам да давам вода. Доколкото знам кърмата е 80% вода все пак.
Иначе няма спор, че кърмаческия е от огромна полза.
Но аз противно на очакванията бързо включих как става номера  Whistling Два дни си поревавах, че бебо стои гладен, а аз нямам кърма, но на третия ден като бликна та не спря  Peace  Намерихме си с бебко удобна и за двамата поза и започнахме да се учим взаимно.
Аз съм на мнение, че то си е заложено у всяка жена. Просто трябва да се настроите с бебето един към друг и няма начин да не стане.
Първоначално гърдите мого ме боляха, образуваха се и бучки, но постепенно Макси си ги настрои според режима си на хранене и сега по гърдите си мога да разбера кога му е време за манджа  Grinning
Само се надявам да имам още дълго кърма Peace

Общи условия

Активация на акаунт