Трафик на деца. В България.

  • 2 052
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Разликата беше в посредника.

Той не беше циганин. Говореше много добър английски. Не му пукаше откъде идва при него детето, дали е крадено, или пък дали го купува педофил. Това беше кръвосмръзяващото. Хладнокръвен търговец на хора.

Изобщо не ме учудва. Въпросната циганка(за която споменах по-горе) Карбовски я пита няколко пъти в ролята на адвокат, дали се притеснява нещо да не му направят на детето и др. а тя само кимаше отрицателно с глава и насочваше разговора към парите как ще станел превода, точната сума и т.н.
А това какво е?

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033

Много ги боли, 4е Ванко1 оЩе е в затвора, затова.
Пък може и ве4е да не е в затвора всъЩност. Може да са успяли да го измъкнат, знам ли.
Вече отдавна не е  Confused Освободиха го- за добро поведение, за какво ли, не помня. За да  е пълен фарсът, Ванко (колко сладко  Rolling Eyes) искаше да се връща в затвора и да си доизлежи присъдата

# 17
  • Мнения: 413
В Австрия по държавната телевизия казаха, че не може една държава да бъде в Европейския съюз след като.....се продават деца.  Направо изпаднах в шок от начина на изложение. ...А после защо ни приемат нас българите винаги с едно на ум, винаги с резерва и все трябва да се доказваме.   ----------цензурирано------

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 09:58 от Доня Туфиня

# 18
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Тук постоянно дават подобни случаи, в 99% са български или румънски роми, които продават бебета на гръцки бездетни семейни двойки.

В Австрия по държавната телевизия казаха, че не може една държава да бъде в Европейския съюз след като.....се продават деца. 

Само не разбирам, защо не може да си член на ЕС като продаваш хора, а може, щом ги купуваш. Нещата са двустранни, докато богатите европейци плащат за това, ще има и кой да продаде. Може да е цинично, но е факт. Трябва законите да са много по сурови за купувачите.

Тъжното и страшно е, че само до преди десетина години, в нашето законодателство, трафика на деца въобще не е бил регламентиран.

# 19
  • Мнения: 1 817
В България обикновенно циганите си продават децата...

# 20
  • Мнения: 2 032
ZiMa, не разбрах какво искаш да кажеш?

# 21
  • Мнения: 1 817
Ами това, че обикновенно тези, които си продават децата са от ромско потекло. А ромите са малцинство в България. Дори на снимката на статията жената и детето са от доста тъмна боя...

# 22
  • Мнения: 2 032
Което не го прави "по-малко" престъпление обаче. Все едно някой да каже, абе кражбите с взлом в Америка са дело предимно на чернокожи. Етносът на извършителя да не би да прави престъплението по-маловажно? Да не говорим, че на посредника не му пука циганчета или "цисти българцета" са децата, той пласира...мръсна гад.

Както и да е, разбрах какво искаш да кажеш, явно гледаме на нещата различно.

# 23
  • Мнения: 1 817
Разбира се, че няма значение от какъв етност са децата и че е гадно, подло и нечовешко те да бъдат продавани! Дано след 50 години и в България законите и полицията се пооправи и не се случват такива неща! Peace
Исках само да кажа, че за съжаление в България много роми сами продават децата си на такива посредници. Но те и като женят дъщерите си ги продават...Явно при тях това е нормално  Crazy !

# 24
  • Мнения: 2 292
 
...  А ромите са малцинство в България. ...

Това поставям под въпрос.

# 25
  • Мнения: 2 032
Би ми искало това отдавна да е затворена тема (в смисъл решен проблем). Ама не ги ли е срам хората заради Румен Петков. Banghead

http://www.capital.bg/show.php?storyid=367119

# 26
  • Мнения: 934
Ама не ги ли е срам хората заради Румен Петков. Banghead

Срам ги е - виж коментарите към статията!
Това за трафика на деца отдавна се знае и не е нищо ново - само че неофициалната реакция на средностатистическия българин е: "Кво ме интересува мене че некви мангали си продавали децата!"
Новото в случая е, че се видя колко здраво е замесено МВРто в тия работи. Предполагах, че тоя-оня е подкупен, но чак на такова ниво - не, честно. Явно съм наивна.
И друго ме потресе - неадекватната им реакция. МВРто свикнало да решава проблеми в "традиционен" стил: "Абе, я намерете некой компромат за тия..."

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 22:15 от шемет

# 27
  • Мнения: 312
Ами според мен проблема на циганина е,че винаги търси лесния начин и предпочита да си лежи в леглото с циганката или да е в някоя кръчма,отколкото да работи нормално.След кражбите идва ред да си продават децата,защото е по-лесно. Прави си "кефа" и в същото време и пари му дават за това.Възмутена съм, как не ги е срам тия хора  #Cussing out ! И защо няма закони в тая страна или може би законите са само за българи?
Извинявам се за расисткото си изказване,но ми е обидно, че в голяма степен те ни представят в света. newsm61

# 28
  • Мнения: 4 451
Винаги ме побиват тръпки, когато прочета подобна информация. И да, проблема не е от вчера, но винаги е страшно, с такива новини не се свиква.
Факт е, че ромите са превърнали раждането на деца в бизнес. Нали им знаете прословутите реплики в "Социални грижи": "Ех, майчинството свърши, трябва да правим друго бебе". Shocked Това е, много по-малко зло от продаването на децата си. Но е доста показателно.

Общи условия

Активация на акаунт