Как бихте предпазили бракът си от навика?

  • 2 204
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 783
С обич и даване на лично пространство и свобода.

# 16
  • Мнения: 836
Вече нищо не правя по въпроса. И ентусиазмът е до време.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И ентусиазмът е до време.
И това е вярно. С годините ти писва да вървиш срещу течението и просто се оставяш да те носи.

# 18
  • Мнения: 836
... С годините ти писва да вървиш срещу течението и просто се оставяш да те носи.
Ренка, много добро сравнение!  Wink
И като го проумее човек това, вижда колко е по-приятно по течението.

# 19
  • Мнения: 533
Точна рецепта няма. Всеки сам си забърква любовните билките , а дали ще има ефект  времето ще покаже. newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 397
Това, че излизате поотделно не значи,че вкъщи няма рутина.По-скоро трябва да имате повече преживявания заедно,но разнообразни-на различни места и с различни хора,за да преоткривате постоянно човека до себе си и да го виждате в различна светлина. Това е по-осъществимо, когато децата поотраснат и не изискват толкова преки грижи.Иначе и аз съм "за",че рутината си има и своите плюсове. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 408
Не можете да избягате от всичко това.
Можете просто да пресътворите първоначалната луда страст и магия в сигурна и спокойна любов, на базата на взаимна обич, грижа, деца, приятели и социален и делови живот.
Малко лично пространство на всеки от вас, разбира се.
И ествствено раздялата с мита, че всичко първоначално може да се върне, или, че бракът съществува без рутина и битовизми.

# 22
  • Vienna
  • Мнения: 519
 Laughing абе в добрия секс му е цаката. и всеки да има време 3а себе си и интересите си.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Иначе и аз съм "за",че рутината си има и своите плюсове. Peace

Добре де, интересно ми е да знам- кои са тези плюсове на рутината ? питам, защото не съм омъжена, нито съм живяла с някого на семейни начала?

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Иначе и аз съм "за",че рутината си има и своите плюсове. Peace

Добре де, интересно ми е да знам- кои са тези плюсове на рутината ? питам, защото не съм омъжена, нито съм живяла с някого на семейни начала?
Разбира се,че има - познаваш човека до теб, знаеш че винаги можеш да разчиташ на него, знаеш всички негови малки и големи недостатъци и въпреки това го обичаш и дори тези му несъвършенства те карат да се умиляваш  Heart Eyes доверието за мен е най-важно, да тръпката не е като в началото, нямам пеперуди в стомаха, но се чувствам спокойна и уверена, знам че мога да разчитам на него винаги, да ме подкрепи за всичко - това за мен е най-важното, тръпката в секса я има, знаем кой какво харесва, екпериментираме често нещо ново  Whistling
аз не мисля че рутината е лошо нещо - напротив аз съм здравомислещ човек за мен доверието се гради всеки ден с тези малки и големи неща, които правим един за друг.

# 25
  • Мнения: 3 634
А може би е въпрос на гледна точка... за мен навикът не е лошо нещо. Не обичам промените и този "навик" ми дава сигурността, от която имам нужда.

# 26
  • София
  • Мнения: 397
Хубаво е да знаеш,как ще реагира във всеки един момент и да няма вече остри търкания и номера. Peace

# 27
  • Мнения: 1 680
Заедно сме от 13 години - 5 гаджета и 8 год. брак. Не се и опитваме да се предпазим от навика, рутината. Тайната е в това , че държим един на друг и вярваме в семейните ценности.

# 28
  • Мнения: 804
След 30 години брак, мога да си позволя да пиша тук, като ветеран.
1. Пазя моето и това на партньора ми лично пространство. Не го лишавам от старите хобита и старите приятели, не се отказвам и от моите.
2. Не го задушавам с прекалена грижа и не разпитвам настойчиво за неща, които той не е готов да сподели с мен.
3. Не го отегчавам с безкрайни разкази за ежедневието си, ако той не е пряко свързан със събитията. Не мънкам и не мърморя. Наричам проблемите, които са се появили между нас с точните им имена и разговаряме за тях без да отлагаме.
4. Не забравям никога, че съм жена. Не се отпускам, не съм станала повлекана, не съм заприличала на отегчен чувал с картофи.
5. Не поставям децата на предан план. Имали сме си винаги нашите минути всеки ден. Винаги съм показвала, че въпреки децата той е много важен за мен.
6. Никога не сме се отказвали да експериментираме в секса  Embarassed. Никога не сме допускали той да се превърне в упражнение по график. Намалила съм "вечерното главоболие" до минимум, но винаги съм била взискателна към него и съм искала своята доза удоволствие.
7. Създали сме само наши си ритуали и до днес се придържаме към тях.
8. Не пропускаме да празнуваме - традициите създават уют в едно семейство. Украсявам дома си за празниците, имам специални прибори, покривки и дребни аксесоари за различните поводи. Никога не забравяме малките подаръци изненади.
9. Никога не сме намесвали родителите си в нашите отношения и не сме използвали обидни квалификации по техен адрес. Никога не сме използвали децата при възникване на проблеми и по-остри спорове.
10. Никога не сме се заплашвали взаимно с неща, които не смятаме да направим.
11. Винаги, когато сме си прощавали е било истинска прошка и не сме си натяквали след това за "прегрешенията".
Мога да пиша още много, но мисля, че това е най-важното за което се сетих в момента. В резултат на тези прости неща, след 30 години брак и 2 години предбрачна връзка в нашия брак няма навик и рутина в лошият смисъл на тези две понятия.

# 29
  • Мнения: 2 556
Нямам време да измислям стратегия, действам според ситуацията, не само в брака, а навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт