преустройство на апартамент-давайте идеи!

  • 8 385
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 085
ени , БЛАГОДАРЯ!!!Вторият вариант е особено добър smile3501

# 16
  • Мнения: 386
 Така... а при втория вариант, как ще стигне аспиратора, който трябва да е над печката до комина. Не би ли трябвало печката да е близо до комина ?

# 17
  • Мнения: 98
klaris  За нищо. Успех Simple Smile

Така... а при втория вариант, как ще стигне аспиратора, който трябва да е над печката до комина. Не би ли трябвало печката да е близо до комина ?

Права си, но понякога се налагат и други решения. Има абсорбатори с активен въглен, а и е възможно са се включи в отдушника на малката тоалетна ... май  newsm78 
Просто това ми хрумна  Wink

# 18
  • Мнения: 2 085
Така... а при втория вариант, как ще стигне аспиратора, който трябва да е над печката до комина. Не би ли трябвало печката да е близо до комина ?

и аз това умувах досега Laughingно е по-удобно така, отколкото печката и мивката на срещуположни стени Peace  Като идея много ми харесва, ще продължавам да умувам Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Така... а при втория вариант, как ще стигне аспиратора, който трябва да е над печката до комина. Не би ли трябвало печката да е близо до комина ?

Тръбата може дасе скрие с гипсокартон или висящи шкафове, има правоъгълни профили за тръбите, които отвеждат въздуха и хабят по-малко пространство и в шкафовете.

# 20
  • Мнения: 2 085
Тръбата може дасе скрие с гипсокартон или висящи шкафове, има правоъгълни профили за тръбите, които отвеждат въздуха и хабят по-малко пространство и в шкафовете.
и аз това мислех-да мине по тавана тръбата Peace....не знаех, дали може да е толкова дълга

# 21
  • Мнения: 98
1. Да се включи в отдушника на тоалетната. На плана се вижда, че има такъв.
2. Мощен аспиратор със скрити тръби до комина (при теб е 2.70 м.) Явно е възможно.

"ИЗБОР НА АСПИРАТОР
Освен дизайна и вида - модерен или класически, островен или стенен, основният показател при избора на аспиратор е неговият капацитет, измерен в куб. метри пречистен въздух за 1 час. За да се избере подходящият капацитет, трябва да бъдат взети предвид следните основни дадености и препоръки:
- Обем на кухнята/помещението в куб. метри,
- От 6 до 12 - кратен обмен на въздуха в кухнята за 1 час работа на аспиратора,
- Оптимално разстояние от аспиратора до комина - 3 метра,
- Дъги на 90° - до включване в комина не повече от 3 броя,
- Ниво на шума при работа на аспиратора, измерено в децибели." http://www.atatandem.com/falmec.php

3. Аспиратор с активен въглен. При активно готвене филтъра се сменя на 3 месеца.

Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 19:44 от ени

# 22
  • Мнения: 2 085
ени, ти си истинско злато Hug

# 23
  • Мнения: 2 865
Втория вариант на ени изглежда добре, но страшно много се обикаля от входната врата да се стигне до спалните.

Като че ли повече ми харесва варианта на krasian с едно изменение-малката тоалетна да се обедини с килерчето и да стане вграден шкаф, а между антрето и дневната да се сложи врата. При този вариант и кухнята е най-голяма.

# 24
  • Мнения: 2 085
стремя се да запазя малката тоалетна Tired(по желание на съпруга)

# 25
  • Мнения: 98
Възможностите не са много, ще има компромиси при всички случаи.

# 26
  • Мнения: 1 311
Освен другото, аз бих сменила мястото на меката мебел и трапезарната маса. Което вероятно означава, че трябва да се обърне и балконската врата от другата страна.

# 27
  • Мнения: 2 085
Освен другото, аз бих сменила мястото на меката мебел и трапезарната маса. Което вероятно означава, че трябва да се обърне и балконската врата от другата страна.
да, много е неудобно така Thinking Най-вероятно ще се наложи да я обърнем

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 01:03 от klaris

# 28
  • Мнения: 2 085
сега погледнах линка от ени, и малко ме озадачи следното:"- Да не се свързва въздуховодът към комини за печки и камини, вентилационни шахти за бани и тоалетни." Къде се включват по принцип въздуховодите? newsm78
 

# 29
  • Мнения: 647
сега погледнах линка от ени, и малко ме озадачи следното:"- Да не се свързва въздуховодът към комини за печки и камини, вентилационни шахти за бани и тоалетни." Къде се включват по принцип въздуховодите? newsm78
Има си такива специално за аспиратора който ще ти е в кухнята .Не само на теб ти се налага да преустройваш апартамент и има честа и порочна практика кухненските аспиратори да се включват към най-близкия /удобния/ комин или вентилационна шахта. Така става , че съседа ти докато се къпе ще му мирише на пържени тиквички които ти приготвяш за обяд например #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт