Втрещих се!

  • 5 684
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Написаното в статията въобще не ме касае. От години не стъпвам по нито едно от гореизброените места. Не ми трябват ни джетове, ни парашути, нито шезлонги, а там, дето ходя, мога да си бучна чадърчето извън охраняемата зона и никой няма да ме набие или застреля. Само дето вземат 2 лева за паркинг за цял ден, но все пак са се постарали и вложили някакви усилия, та, айде, от мене да мине.
И царевици няма по плажа, и пици 2,50 парчето.

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 17:14 от Не тази вечер, Жозефина!

# 16
  • Мнения: 11 315
Момичета, бях за три дена на Равда. Там цените са бих казала нормални.
Хотелче с 2 звезди - тераса, хладилник, телевизор, душ (но без климатик) и детски кът в двора на хотела. Стаята с 2 легла беше 50 лв.
Палачинка - 1,5лв, парче пица - 1,5, цяла пица 3,50. Шише вода 1,5л - 70стотинки. Сок или кола в заведение - левче. Бирата (0,5) - 1,5. Ходихме на каменистия плаж - няма чадъри, няма шезлонги - няма разход, на големия плаж бяхме веднъж - 5кинта чадър, 5 за шезлонг, минаваха сладоледаджии и продавачи на варена царевица.
Бяха от боята.
Таксито от Равда до летището ни взе 40 лв. Излизаше ни по-евтино от трансфера с автобуса на ТУИ (примерно).
До Несебър и Сл. бряг не съм ходила.

# 17
  • Мнения: 3 042
Миналата година се втрещих,като видях,че в Мак Доналдс на Златните цените бяха двойни.Шейк-4,00лв.,Детско Меню-8,00...и тн.,а и в детското меню нямаше играчки Crossing Arms

При нас си имаше играчки.

На Златни цените винаги са си били високи, така, че изобщо не се учудвам.
Но в интерес на истината миналата година купих едни сандали на дребното, който при нас се оказаха на същата цена.

След една седмица ще им видя цените.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 180
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

# 19
  • Мнения: 3 042
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

Що, във Варна цените са си нормални. Поне аз с такова впечатление съм останала.

# 20
  • Мнения: X
Преди няколко седмици бях за малко до Гърция и решихме да отскочим до най-близкото морско градче. Направи ми впечатление,че на плажа няма заведения от масивни постройки.Има подвижни караванки(от тия,където са като микробус,ама как го обясних ooooh!).Навсякъде сложени чадъри,шезлонги.Сложени са от собствениците на караванките.Не плащаш за тях.Може да ги ползваш цял ден,стига да поръчаш поне едно фрапе.Ползвахме голям чадър,два шезлонга,масичка между шезлонгите и стол.1 фрапе струва 2,50 евро.Обслужва те сервитьор,няма нужда да се разкарваш .Никъде около плажа нямаше платен паркинг.Зад пясъка засадени много дървета.Колата ти е на паркинг със сянка.Пред очите ти е.Нямаше сергии,нямаше викачи с храна по плажа.Само чат пат минаваха негри и продаваха дискове с музика,морски сувенири и др.такива неща.Няма да ги чуеш да викат .Много деликатно хвърляха поглед на всеки гледащ  и ако си вдигнеш ръката идва.Ако си легнал,няма и да ги усетиш.
На плажа направени съблекални,душове,детски съоражения(пързалки,люлки и др.такива безплатни)
Извинявам се за дългия пост,но исках да споделя,че в Гърция плажа е направен така,че да им е добре на обикновените хора.Там няма концесионери ,търговци и незнам си какви изнудвачи.
За да му разрешат на човека да си сложи една мижава подвижна караванка,той е длъжен да покрие определени метри плажна ивица с шезлонги,чадъри и други такива неща.Вместо маси и столове.

# 21
  • Мнения: 5 370
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!
Ти на Златните ли живееш? Laughing

# 22
  • Мнения: 212
Щом цените са такива значи има кой да купува на тези цени. Елементарна логика Уотсън, както би казал Шерлок Холмс. Ако можеха биха сложили и по-високи цени ама няма да има кой да купува. Така че докато хората отиват там с пачките в джоба и купуват и цените ще са такива...

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извинете, но аз не отивам на плаж за да се освинвам. Най-много да пия едно кафе и безалкохолно, да хапна сладолед, понякога - бира.
За сведение до плажа стигам(от Ямбол) за 15лв., колата ни побира около 5 души.
Черноморието ни не е онова, което беше преди. С всичките му строежи и навалици, сергия до сергия. Ми не ми харесва да оставам и да нощувам. Затова тази година си ходим на плаж само.

# 24
  • Мнения: 2 180
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

Що, във Варна цените са си нормални. Поне аз с такова впечатление съм останала.
Варна е най-скъпия град в България. Статистики не четете ли? Наемите са най-високи, храната е най-скъпа, такситата имат най-високите тарифи. Да не говорим, че заплатите са почти наполовина спрямо тези в София. Не ми се започва този спор - имам си по-важна работа.  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 5 539
Имам впечатления за това лято от Слънчев бряг и от Китен.
Не бих казала, че на Слънчев бряг е толкова скъпо. Вярно, че цените са малко завишени в сравнение с нормалните, но нали не очаквате на плажа да ви продават на складови цени?! Все пак човек отива на море веднъж за 7-10 дни и трябва да предвиди съответните разходи.
Освен това в Слънчев бряг има кръчми, в които цените ще ви се сторят смешни в сравнение със софийските заведения например. На капанчетата около плажа пък бирата масово е по левче.
В супермаркетите пък цените са горе-долу като на Била плюс 20%.
Издържа се финансово, както виждате.
Само такситата са безбожно скъпи и е добре човек да не прибягва до услугите им.

А на Китен не ни излезе по-евтино почивката, а пък селянията е голяма ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 018
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

Що, във Варна цените са си нормални. Поне аз с такова впечатление съм останала.
Варна е най-скъпия град в България. Статистики не четете ли? Наемите са най-високи, храната е най-скъпа, такситата имат най-високите тарифи. Да не говорим, че заплатите са почти наполовина спрямо тези в София. Не ми се започва този спор - имам си по-важна работа.  Crossing Arms

 Naughty Има и по-скъп град от нашия гр. Варна и това е  Балчик!!! Но както и да е.
При нас - по черноморието, чужденците и софиянци поддържат високите цени!
И за това защото е скъпо и всички реват че им идва много - навсякъде е пълно и няма места!!!

# 27
  • Мнения: 27 524
Отдавна съм спряла да чета Стандарт  Wink

# 28
  • Мнения: 4 841
Отдавна съм спряла да чета Стандарт  Wink

 Peace

# 29
  • Мнения: 5 468
а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?
Много нагло изказване Tired!

На морето, действително е някаква страховита история с цените. Вървиш, гледаш и падаш... Търговците са нахални и нагли, когато им кажеш, че са се поосрали с надценката. Оправдават се с чужденците... Ами това е положението. И казват: Не сте длъжни да ходите на море!

В Слънчев бряг, един печен картоф, в който са сложени 2 салати се води деликатес и хит на сезона, и струва само 6 лв. Peace.

Общи условия

Активация на акаунт