Шибаните доктори

  • 8 230
  • 198
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 288

Цитат
Мерси, че го написа вместо мен. Не знам дали е пълнолетна или не, ама определено мисли като ... няма да казвам какво.

Като човек добре запознат със системата и богат житейски опит. А ти като каква?


Цитат
Тука се чудя да те питам ли: "Ама ти сериозно ли питаш?" ама си викам, че няма никакъв смисъл.
"На кой свят живееш?" е далеч по-подходящ въпрос.

Ама съвсем сериозно питам. Дай конкретни примери- тази и тази еди-къде си ми поиска еди-колко си за това и това. Чакам с нетърпение да чуя, защото нито съм чувала подобно нещо, нито виждала. Много ще ми е любопитно.

  Ами в неврологията, когато баща ми получи инсулт, всички даваха- и на сестри,и на доктори- ако искаш да не се държат с близкия ти като с куче, даваш.
  В АГ-тосъщо се дава и на сестрите. Иначе например в патологията ако изкървиш силно в събота, не можеш да намериш мижав доктор, а сестрата ти обяснява, че за да докажеш, че си спешна, трябва да събираш кървави превръзки и парчета лигавица в торбичка, иначе няма анестезиолог.После се шмугва в стаята да гледа телевизия. Ще дадеш пари, къде ще идеш. После стават малко по любезни и може да се разтичат да намерят доктор.
   Радвай се, Ксения, че не си ги разбрала тези работи от личен опит.

# 121
  • Мнения: 2 673
зън-зън,
вярвам ти, щом казваш ..това за неврологията, за парите....

ама чак пък парчета лигавица...и сестрата да си гледа ТВ... Shockedнемога да го повярвам Shocked

# 122
  • Мнения: 288
   Ами точно така си беше- така ми обясниха да правя. И след като направиха кюретаж без никаква упойка на момичето от моята стая аз събота и неделя почти не ядох и вода не пих, за да не се случи и на мен- дане изкървя по силно и да ми откажат анестезия. Ужас някакъв.

# 123
  • Мнения: 2 673
аз бях свидетел на това как в патологията на Шейново, момиче претърпя за втори път спонтанен аборт - още не беше излязла от упойката, оставиха я на висока количка в стаята..и я зарязаха. Добре че другите - бременелки - бяхме що годе подвижни та я наблюдавахме докато се събуди...Помолих санитарка за одеало, защото от упойката я втрисаше, санитарката се размрънка..че не и било студено ДАЖЕ НАПРОТИВ! викам ...а бе я не ми обяснявай ТОЧНО пък на мен....тя ме погледна и донесе завивка..

# 124
  • Мнения: 2 401
Че то това е нормална практика навсякъде... като те чета имам чувството, че не си посещавала болници много много   Simple Smile (чук чук на дърво)

# 125
  • Мнения: 1 952
Допустимо ли е да съществува такова заглавие?
Шибаните доктори спасяват шибаните Ви животи.

# 126
  • Мнения: 2 401
А допустими ли са  описаните тук и стотиците хиляди още неописани подобни и далеч по-гадни случаи, освен ако наистина не става дума за шибаняци?

# 127
  • Мнения: 1 952
За стадото
Майка ми е лекар, има 3 висши образования, продължава ежедневно да се обучава и да се информира за новостите, работи по минимум 12 часа на ден, работи в София и още един град, пътува всеки ден, полага също така 24 часови дежурства, участва в проучвания и международни изследвания.
Извършва безплатни манипулации, струващи реално по 200лв безплатно и го прави на напълно непознати хора. Притежава рядка в световен мащаб квалификация и е канена на работа в редица европейски държави.
Получава 350лв заплата, лишава семейството си от твърде много неща и спада към шибаните доктори.

# 128
  • Мнения: 2 673
Допустимо ли е да съществува такова заглавие?
Шибаните доктори спасяват шибаните Ви животи.

нещо май зациклихме ... за "шибан" живот не бях чувала  Shocked Нали именно за живота като най-голяма ценност иде реч ... Ква беше тая храчка newsm78
The same myself , коментираме НЯКОИ хора в бели престилки, не ВСИЧКИ!!! Едва ли не си се сблъсквала с бездушие и отчайваща некомпетентност ...ДАНО не си и никога да не ти се случва Naughty

# 129
  • София
  • Мнения: 3 328
Що не мога да се сетя за епизод от "Спешно"-то, в който лекар, сестра или санитар да е изръмжал на пациент или негов близък  newsm78
Да си говорим за хуманно отношение в най-хуманната професия? Има ли смисъл?
Виждала съм го само на две места - в Пирогов - детското интензивно, и в Окръжна болница - ЛЧХ - от университетски преподавател.
Ще го запомня, уви, заедно с отношението на гинеколога /д-р Шишенкова - І-ва АГ или някакво ДКЦ в същата сграда/, която при първоначален преглед след вече констатирана бременост, след като със завидна за жена физическа грубост беше предизвикала болка, ехидно ми се изхили: "какво охкаш, ма? Като го прави, охка ли?" Тези думи ще звучат в ушите ми, докато съм жива. Ето това НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ЧОВЕК. За шибан и за лекар дума не искам да споменавам. А като това природно недоразумение са хиляди.

# 130
  • Мнения: 2 401
За стадото
Майка ми е лекар, има 3 висши образования, продължава ежедневно да се обучава и да се информира за новостите, работи по минимум 12 часа на ден, работи в София и още един град, пътува всеки ден, полага също така 24 часови дежурства, участва в проучвания и международни изследвания.
Извършва безплатни манипулации, струващи реално по 200лв безплатно и го прави на напълно непознати хора. Притежава рядка в световен мащаб квалификация и е канена на работа в редица европейски държави.
Получава 350лв заплата, лишава семейството си от твърде много неща и спада към шибаните доктори.


Аха - СТАДОТО, разбрах. Сред нас  пациентите също се понамирват хора с по няколко висши, редки и ценени професии, които обаче не се смятат за БОГОВЕ а просто си вършат работата.
Защо майка ти не се възползва от поканата?
Иначе аз подкрепям всеки доктор, който има възможност - да заминава.  Поне ще се научи какво е ДОКТОР и какво е ПАЦИЕНТ.  

# 131
  • Мнения: 5 622

  Ами в неврологията, когато баща ми получи инсулт, всички даваха- и на сестри,и на доктори- ако искаш да не се държат с близкия ти като с куче, даваш.
  В АГ-тосъщо се дава и на сестрите. Иначе например в патологията ако изкървиш силно в събота, не можеш да намериш мижав доктор, а сестрата ти обяснява, че за да докажеш, че си спешна, трябва да събираш кървави превръзки и парчета лигавица в торбичка, иначе няма анестезиолог.После се шмугва в стаята да гледа телевизия. Ще дадеш пари, къде ще идеш. После стават малко по любезни и може да се разтичат да намерят доктор.
   Радвай се, Ксения, че не си ги разбрала тези работи от личен опит.

За съжаление сестрите масово са груби и коравосърдечни...да не употребя и някоя по-силна дума.... Поне аз това съм виждала като съм работила.
Винаги ми е било много криво, защото пациентите не са виновни, че сестрите са изтъкани от нерви заради ниското заплащане и кой знае какви още куп лични неудачи и проблеми..(самата аз съм била потърпевша на интригите им, пак като резултат от изброените по-горе неща...)
И, да гледат си ТВ и си пушат в стаята и не ми пука много много за никого(ако има стажантки, това е рай..въършат им цялата работа..)...Обиждат и наричат пациентите с какви ли не имена....  Rolling Eyes
Като цяло това съсловие е пропито от злоба и простотия..ЗА съжаление...Не случайно сме(сестрите) си заслужили неуважението на хората и даже на самите лекари....
От там нататък, обаче всеки сам прави за името си това, което сметне за необходимо..За сестрите може да говорят какво ли не, но като покажеш, че ти не си такъв, с думи, с отношение, никой няма да посмее да те сложи под общият знаменател..ЗАради това аз лично никога не съм се притеснявала от него(общият знаменател..).

Пари никога, никой не ми е предлагал, защото съм достатъчно грижовна и без да ми се предлагат подкупи. Виж, като изписваме пациент или като му дойдат близки, винаги са ме черпили с нещо, лично, само мен, като тяхна сестра(на стаята на съответният болен) На мен ми е било голямо удовлетворение факта, че болните ме искат и като ни завъртят и сменят сестрата им, ходят да питат защо и кога пак ще ме върнат.....

Пак казвам..Всеки сам прави нещо, за да опровергае всеобщото негативно мнение за даддено съсловие..а то е такова за почти всяко.....

# 132
  • Мнения: 1 952
1.Тя не се смята за Бог, просто тайно се надява, че някога трудът й ще бъде признат.
2.Ще се научи какво е ДОКТОР и какво ПАЦИЕНТ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Довечера, когато се прибире скапана от работа и пътуване, защото цял  ден е спасявала нечии животи и държавата не й е платила нищо за това - ще й кажа, че е шибан доктор и не знае какво е то негово величество пациентът.
Просто е жалко и обидно, защото съм я наблюдавала през всичките тези години.

# 133
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Ох, xenia не знам колко ти е богат житейския опит, ама май си го минала живота на куц крак щом така приказваш и се подиграваш. Изобщо не засягам темата, че се опитваш да се изкараш медицински кадър, в което дълбоко се съмнявам или си от тези дето си взимаха изпитите по медицина с алтернативни методи.

# 134
  • Мнения: 2 673
БУБА, аз също съм сестра и не съм си позволила да правя груби забележки, за съм цинична, камо ли пък зла Mr. Green В болницата, в която работя това е недопустимо, има редки изключения. Ако се прояви грубост, нахалство и т.н. този който е сгафил е моментално наказван с рязане на клинични пътеки, предупреждение за уволнеие и пр. Но и без този "страх" от наказание, персонала \поне в нашата клиника\ е много добър, може би защото става въпрос за добре възпитани, обучени, квалифицирани хора. Повечето работили години на ред в чужди клиники, специализанти на най-реномираните болници в Европа. Сестрите са с висше образование, почти всички владеещи минимум един западен език, почти всички са излизали на работа в чужбина, обучени сме да работим с доста сложна, най-модерна апаратура. Не е възможно да СПРЕШ да четеш, да учиш, защото иначе тотално изоставаш..Аз сега, по майчинство направо се плаша как ще се върна да работя след две години, ...дотогава тооолкова нови медикаменти, техника ...Просто не ми се мисли...
Не ми побира главата как колежки си позволяват да са толкова прости и ...гнусни дори Shockedеле пък докторите, с техните претенции за Висш-изъм.. ooooh!



The same myself ,
учудвам се че майка ти, е пренебрегнала ценза си, и е отказала работа "зад граница". Не познавам добре обучен, опитен лекар,  да се е примирил със заплата от 400 лв. Това е характерно за посредствените общопрактикуващи лекари, чиято работа се свежда до изписване на рецепти на хронично болните баби и дядовци.

Общи условия

Активация на акаунт