Шибаните доктори

  • 8 194
  • 198
  •   1
Отговори

Еми една случка днес ме провокира да пусна тая тема...просто съм втрещена.
Понеже гледах пллеменницата ми,която е на 3 годинки и реших да я иэведа да се пораэходи,до си поиграе,да хапне и т.н.!Всичко окей,но все пак е дете -всичко се случва.Та се спъна и си обели една рана.В началото не очаквах да е нещо сериоэно,но иэведнъж эапочна да блика (буквално) кръв ,като водопад.Тя эапочна да плаче и естествено я эаведох на лекар в Исул.Вляэохме в спешния кабинет и какво?Милото 3-годишно дете е цялото в кръв,от коляното му се лее кръв,то плаче (едвам я удържах),а те???Докторът (ако иэобщо може да се нарече така) я увика и ми каэа `Дръж я эдраво ,че много рипа и ме нерви ` Shocked!Отделно няколко сестри пред кабинета се раэкрещяха ,ще цитирам една от тях - `Я тва дете да млъкне,да не вляэа аэ да му эатворя устата ` Shocked Shocked Shocked!Отделно ,че нищо не направи доктора,освен че лепна една лепенка ,която се отлепи още преди да иэлеэам от болницата...И все пак се эамислих какво е това отношение??Нормално ли е да търпим такова отношение,като дори срещу него не получаваме и качествени услуги...!А и эа конкретната ситуация-та това е 3-годишно дете,какво очакват  Naughty ?ПРросто останах втрещена от животинското им поведение.Имаше още доста груби ,да не каэвам по-силни думи прояви,но няма да иэпадам в подробности ....
Та просто исках да споделя това с вас и да иэкажа въэмощението си.  ooooh!

# 1
  • Мнения: 7 837
На място изказа ли възмущението си?

# 2
  • Мнения: 1 951
В каква посока очакваш да се развие темата ти?

П.П. заглавието е страхотно

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако им беше дала левова благодарност /но минимум 30/ щеше да не ги нерви вече. За съжаление те само за това мислят. Жалко, много жалко....

# 4
  • Мнения: 524
Аз с голямото дете на такива сценки съм се нагледала, мисля си сега какво ще кажат от закрила на детето, дали ще вземат някакво отношение или ще я караме така и в бъдеще. Доктори и сестри да ни хокат, а ние да не смеем да им противоречим. Дъщеричката ми е на 1,9 год, аз с големия съм в болница, малката я гледа майка ми, налага им се да хванат такси (малката се е возила единствено в нашата и в колата на майка ми), качват се и понеже е непознато, малката започва да реве и така през целия път, когато слизали шофьора казал: " Това, ако беше мое дете досега да съм му отрязал главата." Този господин има късмет, че не съм била там или пък съпруга ми, не знам чия глава щеше да хвърчи.

# 5
На място изказа ли възмущението си?
Иэкаэах,но эа съжаление не раэполагах с време-детето не спираше да плаче....
А в каква посока искам да се раэвие темата не энам.Просто исках да го споделя с вас,эащото съм потресена.А эаглавието не е много хубаво,но съм иэнервена и эатова.... Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 5 539
Съчувствам ти за случилото се! Не е нормално да се случва това, но цялата система на държавните болници е прогнила. Не знам как бих реагирала аз в подобен случай Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 985
Такива са много от лекарите в България. Close Ако бях на твое място изобщо нямаше да се занимавам и да се натоварвам излишно.Пък и дали би се променило нещо?
п.п.на твое място бих си променила заглавието на темата Wink

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Жегата не прощава никому.

# 9
  • Мнения: 5 370
Жегата не прощава никому.
Те това оправдание вече като го видя-и падам от коня.
А на зима студът ли няма да ни прощава?Пък преди това-листопадът? Laughing
По темата-от личен опит знам, че лекарите по си затварят устата, ако:1. Видят срещу себе си по, как да кажа, възрастен човек; 2. С тебе има и мъж-особено ако е от калибъра на моя.
На мене досега не ми се е случвало лекари да ме нагрубят, особено ако иде реч за детето. Включая веднъж вдигнах нощните в Пирогов в 3 часа, а то се оказа, че другаде трябва да го водя....бяха много любезни въпреки всичко и ми предложиха, ако желая, да бъде прегледано от хирург....не се наложи.

# 10
  • Мнения: 2 401
Такива са много от лекарите в България. Close Ако бях на твое място изобщо нямаше да се занимавам и да се натоварвам излишно.Пък и дали би се променило нещо?
п.п.на твое място бих си променила заглавието на темата Wink

E  няма и да се промени, защото повечето мислят като тебе!
А заглавието си е супер. Аз бих написала Шибаните  доФтори.

# 11
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
А всъщност лекари или търговци?

# 12
п.п.на твое място бих си променила заглавието на темата Wink
Нищо му няма на эаглавието!

# 13
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Да, и аз мисля, че на заглавието му няма нищо

# 14
  • София
  • Мнения: 221
Браво ей такива "медици" рипна целия ни народ да спасява. Горкото детенце оправи ли, се?

# 15
Цитат
2. С тебе има и мъж-особено ако е от калибъра на моя.

мдаа, и моя опит е такъв.

Единственият път, когато съм зависила от държавното здравеопазване беше когато раждах, въпреки, че си платихме и т.н. на болницата, на лекаряря, на анастезиолога.....Та през цялото време докато раждах мъжо се разхождаше по коридора по риза и панталон с кобур на кръста. Е имаме само газов пистолет, но имаше огромен ефект. За инфо, мъжа ми е висок 198 и тежи 120 кила....Не мога да ви опиша, на ръце ме носиха....

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 17:40 от Радка Клатигърдева

# 16
  • Мнения: 4 586
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

# 17
  • Мнения: 5 370
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.
Волф, съгласна съм с тебе, ок. Но съгласи се и ти, че момичето е било с чуждо дете,тогава отговорността е още по-голяма. А и не всеки може да има медицински познания, все пак, и ето ти на-уплашила се е, ок, може би е и по-младичка.Нормално.
Ненормалното е отношението. Tired
И в Пирогов трябваше по тая логика да ме изгонят посред нощ като мръсно коте. Нали ти е ясно там пък какви случаи се водят?
Но не го направиха. Явно си е до хората.

# 18
  • Мнения: 1 951

Та през цялото време докато раждах мъжо се разхождаше по коридора по риза и панталон с кобур на кръста.....


 И те толкова се уплашиха, че те носеха на ръце заради пистолета, ли? Ха-ха  Joy

# 19
  • Мнения: 2 978
.........
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

Е добре де, ами ако това е най-близката болница. Какво като е панирана?
Какво би им коствало да и бият един шамар, да я сложат да седне, да пийне вода и да оправят раната. Лекари са...... уж. Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 46
.........
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

Е добре де, ами ако това е най-близката болница. Какво като е панирана?
Какво би им коствало да и бият един шамар, да я сложат да седне, да пийне вода и да оправят раната. Лекари са...... уж. Crossing Arms

На кого да бият шамар????????? #Crazy

# 21
  • Мнения: 2 978
...............
На кого да бият шамар????????? #Crazy


Хахах как на кого, на лошата жена, която е шокирана при вида на кръв.. Hug

# 22
  • Мнения: 4 555
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

И аз това щях да кажа, но виждам, че си ме изпреварил.

Не знам дали знаете какво е да работите в ИСУЛ. Да ходите там всеки ден, да се борите с най-често неспасяеми случаи и хората да умират пред очите ви. Млади, стари, деца... Не знам дали някой си задава въпроса какво е да работиш под точно такова напрежение. Много е лесно да съчувстваш на плачещо дете с ожулено коляно, когато си му майка или леля и не си виждал кой знае колко по-сериозно нараняване от времето на собственото ти детство. Но когато всеки ден виждаш деца като Дари на работното си място, е малко по-различно.

Не защитавам докторите за лошото отношение, но мисля, че има много обстоятелства в тяхната работа, към които бихме могли да проявим разбиране, а не го правим. Понеже е по-лесно човек просто да изисква.

# 23
  • Мнения: 6 167

Та просто исках да споделя това с вас и да иэкажа въэмощението си.  ooooh!


аз пък се възмущавам от теб и ти препоръчвам следващия път да използваш селската знахарка, е не шибаните доктори  ooooh!

# 24
  • Мнения: 2 673
За тази професия се изисква едно нещо дето не се получава с получаването на дипломата, това е Човещина. Не е възможно всички от тях да я имат, така че ...нормално е да има и Дзверове в гилдията. Само дето има и още НЕЩО!!! Има си морално-етични\деонтологични\правила, засягащи ВРЪЗКАТА пациент - лекар\сестра\. Ако те са нарушени, можеш да избиеш нечий зъб - било то лекарски или сестрински, ..и ми е чудно що не си го направила ...чисто по братски... Sunglasses

от гилдията: Карил

# 25
  • Мнения: 22 867
Мразя дя се слагат етикети на цели гилдии. Така беше и с учителите. Грозно е. Да му беше взела името и фамилията на тоя доктор и го изтипосай във форума, поне да се знае кой е "шибания доФтор"! Защото сред тях има и много читав народ, а така да обиждаш наред, е меко казано твърде неделикатно. Въпреки че донякъде може да те разбере и теб човек - все пак отиваш при лекар, водиш дете, стресирана си и т.н. и т.н. Той е трябвало да се държи подобаващо, дори и да не му харесваш ти или детето , или жегите,или...................

# 26
  • Мнения: X
Хе, хе! Нека са груби и невъзпитани, но поне да си разбират от работата и да ти помогнат. Нещо като д-р Хаус.  Wink
Лошото е некомпетентността. Иначе и да те наругаят се преживява - с малко сълзи и яд. Naughty
Скоро ми се наложи да заведа близък в спешното. Ами бях обидена до сълзи и много стресната, защото очаквах да е като по филмите. Екип тича, доктори, сестри, раздават се команди, поемат болния, веднага му оказват помощ, интубират, екстубират и там каквото си трябва. Да, ама не! Чакахме един час - не било страшно, някаква си бъбречна криза, ще чака! Иде ти да ги гръмнеш! Ама те си знаят, там е лудница.
Ама на нас като ни беше за първи път, откъде да знаем, че не е страшно, каква е тази болка, защо така боли, от какво е.
Ти за себе си си важен, очакваш като си притеснен, всички да хукнат да ти помагат. Ами не става така. Но все пак помогнаха, де...
Много ужасии видях онази вечер в спешното. И простих на докторите - не им е лесно.

# 27
  • Мнения: 343
Има си морално-етични\деонтологични\правила, засягащи ВРЪЗКАТА пациент - лекар\сестра\. Ако те са нарушени, можеш да избиеш нечий зъб - било то лекарски или сестрински, ..и ми е чудно що не си го направила ...чисто по братски... Sunglasses

от гилдията: Карил



А на мен, ако не ми хареса обслужването в банката или магазина, може ли да избия зъбите на персонала?  А ако някой наистина ме вбеси, може ли да му счупя ръка или крак?   newsm78 Ако това стане повсеместна практика, всички продавачки и служителки, вместо да те гледат все едно си им изял закуската, ще се усмихват... беззъбо, но любезно.  Joy
Sugar Baby, лекарят и сестрите определено не са били прави да се държат грубо, но заглавието на темата не ти прави чест и не говори добре за възпитанието ти.



# 28
  • Мнения: 1 002
а ти шибаното '' шугър''бейби ли си ?

# 29
  • Мнения: 2 673
Има си морално-етични\деонтологични\правила, засягащи ВРЪЗКАТА пациент - лекар\сестра\. Ако те са нарушени, можеш да избиеш нечий зъб - било то лекарски или сестрински, ..и ми е чудно що не си го направила ...чисто по братски... Sunglasses

от гилдията: Карил



А на мен, ако не ми хареса обслужването в банката или магазина, може ли да избия зъбите на персонала?  А ако някой наистина ме вбеси, може ли да му счупя ръка или крак?   newsm78 Ако това стане повсеместна практика, всички продавачки и служителки, вместо да те гледат все едно си им изял закуската, ще се усмихват... беззъбо, но любезно.  Joy
Sugar Baby, лекарят и сестрите определено не са били прави да се държат грубо, но заглавието на темата не ти прави чест и не говори добре за възпитанието ти.





...честно казано никога не съм си позволила и няма да си позволя да повиша тон на пациент, макар че работя къде, къде в по-тежко звено от премното в ИСУЛ. А мен като ме приемаха за раждане ме направи една акуСЕРКА на нищо..затова че МЕ БОЛИ!!! Рина 77, ако можех не зъбите ребрата щях да и счупя #Cussing outОтношението не само, че не беше професионално, беше НЕЧОВЕШКО! бебето ми се оказа твърде едро за да излезе, а ме мъчиха цяла нощ, докато ме оперираха по спешност. Имало е закакво да ме боли..оказа се. Никога няма да забравя лицето на това озлобено, грозно по душа, нагримирано добре момиче. Питам се как ли би си възпитало децата?? и къде ли очаква да се скрие от Господ??

# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Миналата неделя (вечерта) видях,че ухото на бебето ми (почти тримесечен млад господин) е пълно с кръв. Заведохме го именно в Исул, защото там има дежурен лекар.
Оказа се, че тролът наш просто се е одраскал с нокътче.
Докторът беше много мил, прегледа го внимателно, въпрекът че тролът опищя орталъка.
Благодаря на "шибания доктор".

# 31
  • Мнения: 6 167
между другото, околко шибаните доктори има и един болюк друг вид шибан персонал.
стига с тия доктори, разбрахме, че са шибани и корумпирани. и че не предоставят качествени 'услуги' Mr. Green

да вземем например лаборантките по клиничните лабАратории.
тези женици не знам дали знаете, получават 350 лева заплата в края на 30-40г трудов стаж. и то евентуално при късмет.
освен тази космическа сума дават дежурства, а има и дни, в които са на 'повикване'.
има и нощи, в които са на 'повикване'.
т.е трябва да стоят до телефона и да се появят в лабАраторията до няколко минути при спешен случай.
та, колко мислите се плаща на една такава женица , ако я повикат през нощта за спешен анализ? 0.16 стотинки.
не знам дали сте запознати , но в София няма нощен градски транспорт, т.е лаборантите трябва да се телепортират до мястото на събитието, например , за да заработят 16 стотинки.

може ли да стрелна малко :  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 343
Карил, просто се пошегувах, надявам се, че не съм те засегнала.  Embarassed Както съм написала вече, не одобрявам поведението на лекаря в конкретния случай. Всяко стадо си има мърша. Генерализациите и нецензурните думи обаче според мен са неуместни. Точно защото има добри и човечни професионалисти като тебе.

# 33
  • Мнения: 2 978

Стрелни, пък нека се успокоят всички. Laughing

Съгласна съм с всичко казано от теб, но в случая говорим, както се каза по- горе за човещина.
В крайна сметка, детенцето не може да им вдигне заплатите на тези хора.

# 34
  • Мнения: 534
Не мисля,че имаш право да поставяш под общ знаменател всички лекари в България.
Да от тях има и груби и такива,които няма да те погалят по главата като те видят,но има
и любезни и кадърни.
Освен това запитала ли се дали въпросния лекар не е бил изнервен от това,че току-що някой е умрял в ръцете му?И не му е било до това да те утешава,че е потекло кръв от коляното на детето.
От едно падане и ожулване не бликат фонтани от кръв,на 21г.съм,но го знам.
Навикал те-е нищо ти няма,нито те е пребил,нито ти е отказал помощ,не забравяй,че някога(недай си Боже) може пак да стигнеш до него и тогава "шибания" доктор ще ти спаси живота.

# 35
  • Мнения: 2 978
Казах го и в една друга тема.
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing

# 36
Благодаря на всички,които иэкаэаха мнение.

# 37
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Верно е - има доктори и доктори, но от ИСУЛ и аз не съм очарована. Бих написала името на господина, който ме изпрати вкъщи с адски болки в окото да се мъча три дни и както се оказа по-късно не е имало защо - просто си е спестил писането на рецепта, но не го знам - нито се представи, нито носеше бадж, нито рецепта, нито отговори на въпроса за името му. Имах и мъж с мен, но и това не помогна.

# 38
  • Мнения: 4 586
Ако търсите потвърждения за "шибани" гледайте "Открито" утре с Валя Ахчиева.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 043
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing

Мисля, че не надделява. Просто сме по-склонни да се оплакваме, отколкото да хвалим някого и затова такива мнения са преобладаващи.

 

# 40
  • Мнения: 2 978
..........Мисля, че не надделява. Просто сме по-склонни да се оплакваме, отколкото да хвалим някого и затова такива мнения са преобладаващи.


Така е, виждаме само лошото. Доброто не се запомня- за съжаление.

# 41
  • Мнения: 71
тези женици не знам дали знаете, получават 350 лева заплата в края на 30-40г трудов стаж. и то евентуално при късмет.
освен тази космическа сума дават дежурства

Майка ми се мъчи вече над  30 години в "шибания" ИСУЛ и може само да си мечтае за такава космическа сума
За това че по цяла нощ се разправя с пияници, клошари, престъпници и всякаква друга измет получава космическите 80 стотинки допълнително.

# 42
  • София
  • Мнения: 10 825
Още не съм прочела цялата тема, но не мога да се сдържа да отговоря на Волф.

Наистина ИСУЛ е болница за много тежки случаи, но факт е,че не си мърдат задниците дори и за такива.
Преди няколко месеца един от работниците на мъжа ми си нарани крака много сериозно. Докато стигнат до ИСУЛ една кофа с кръв се понапълни. Когато стигнали там лекарите казали - ааа, ще оживееш....... и го оставили в чакалнята - няколко часа. Вярно оживя човека, но отношението е изключително бездушно

# 43
  • Мнения: 216
 Много ме е яд на такива дето срамят толкова благородна професия, и мисля 4е няма да има оправяне на отношението докато не премине в 4астно здравеопазване, не 4е тук системата е 4удна, но си има плюсове и такова отношение не се толерира ама грам, но тук си е бизнес не поредната служба.Промий раната с кислородна вода и и намажи ако има Неоспорин, с една марля и левкопласт и сте тип-топ за нова разходка. Hug

# 44
  • Мнения: 1 327
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал, който, за съжаление, при българина напоследък рядко се среща. Въпроса опира и до управлението, което пък от своя страна опира отново до морала на управляващия  Whistling
Определено при лекари, полицаи, учители липсата на елементарно човешко отношение и честа липса на мисловна дейност ни прави впечатление, тъй като тези професии по презумция се смятат за  уважавани... да, ама "минало - бешело"  Mr. Green от тук насетне все това ни чака, тъй като да смениш моралните ценности на едно цяло поколение е доста трудна задача.... в нашата родна бълхария това си е направо невъзможно...

# 45
  • Мнения: 216
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал, който, за съжаление, при българина напоследък рядко се среща. Въпроса опира и до управлението, което пък от своя страна опира отново до морала на управляващия  Whistling
Определено при лекари, полицаи, учители липсата на елементарно човешко отношение и честа липса на мисловна дейност ни прави впечатление, тъй като тези професии по презумция се смятат за  уважавани... да, ама "минало - бешело"  Mr. Green от тук насетне все това ни чака, тъй като да смениш моралните ценности на едно цяло поколение е доста трудна задача.... в нашата родна бълхария това си е направо невъзможно...
Има зна4ение естествено- като е 4астно и като имаш такъв служител( който със сигурност не е Др. Хаус) никой няма да го търпи и ще не ще манталитета се сменя, а като си уверен 4е си закован и няма кой да те мръдне- си позволяваш да си арогантен, така се променя манталитет, като престанат хората да си мислят 4е като не е тяхно а на държавата, или на някой- може да си правиш каквото поискаш.( какво се слу4и с оня П****ст дето намужкал пациент- не съм следила)

# 46
  • Мнения: 650
Ако може запознатите и защитаващите да ми отговорят с имената на докторите и сестрите?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп с отнети права?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп  в затвора?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот с отнети права?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот в затвора?
Май докато това не стане мършата ще е болшинство Peace
И всички да им викат и да се разправят и да ги набият какво ще стане когато си в нужда и да не изпадаш в ситуация newsm78
Или щом няма тука си говорим за единични случаи Mr. Green

# 47
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако може запознатите и защитаващите да ми отговорят с имената на докторите и сестрите?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп с отнети права?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп  в затвора?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот с отнети права?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот в затвора?
Май докато това не стане мършата ще е болшинство Peace
И всички да им викат и да се разправят и да ги набият какво ще стане когато си в нужда и да не изпадаш в ситуация newsm78
Или щом няма тука си говорим за единични случаи Mr. Green

 Peace Peace Peace

# 48
  • Мнения: 5 370
Досега историята мисля, че помни само едно ...хм....уволнение, не съм сигурна дали му отнеха правата обаче. Говоря за лекаря от Пирогов, който беше искал пари на някакъв човечец за операцията на жена му. Това беше станало достояние и на медиите.

# 49
  • Мнения: 216
Ако може запознатите и защитаващите да ми отговорят с имената на докторите и сестрите?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп с отнети права?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп  в затвора?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот с отнети права?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот в затвора?
Май докато това не стане мършата ще е болшинство Peace
И всички да им викат и да се разправят и да ги набият какво ще стане когато си в нужда и да не изпадаш в ситуация newsm78
Или щом няма тука си говорим за единични случаи Mr. Green
Както и да се произвеждат "доктори" които не са си платили Анатомията или друго- вярно 4е практиката е клю4а ама си трябва и 4етене, незнам за защита на потребителя ама е толко омагьосан този кръг 4е не Васил Левски, а незнам кой трябва да дойде 4е да се прекъсне #Crazy

# 50
  • Мнения: 5 622
Всяко стадо си има мърша. Затова е всеизвестно, че съм абсолютно против категоризирането на представителите на определени професии като такива и онакива..

# 51
  • Мнения: 650
Досега историята мисля, че помни само едно ...хм....уволнение, не съм сигурна дали му отнеха правата обаче. Говоря за лекаря от Пирогов, който беше искал пари на някакъв човечец за операцията на жена му. Това беше станало достояние и на медиите.
И какво стана с доктора? не може да не знае някои? Защо ли си мисля че може би пак там си работи newsm78

# 52
  • Мнения: 2 401
Казах го и в една друга тема.
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing

98 % от лекарското съсловие е мърша, най-малкото затова, защото никой от тях не се дистанцира от безобразията, които върши истинската мърша, те всички си пазят гърба... което значи, че не са против... което значи, че са като тях...

# 53
  • Мнения: 5 370
Досега историята мисля, че помни само едно ...хм....уволнение, не съм сигурна дали му отнеха правата обаче. Говоря за лекаря от Пирогов, който беше искал пари на някакъв човечец за операцията на жена му. Това беше станало достояние и на медиите.
И какво стана с доктора? не може да не знае някои? Защо ли си мисля че може би пак там си работи newsm78
LAna,идея си нямам, честно, тя, историята, после вече беше забравена.
Но че няма в затворите за престъпна небрежност и подкупи-в това съм повече от убедена. Tired

# 54
  • Мнения: 216
Всяко стадо си има мърша. Затова е всеизвестно, че съм абсолютно против категоризирането на представителите на определени професии като такива и онакива..
Да де ама като е поголовно пък и заразно как да ги категоризираш, аз незнам как то4но са нещата от "кухнята" там но тук, за най-малката подробност се подписваш, дата, 4ас , всеки разговор с пациент се записва дословно( водиш си бележки по време) и така за да няма ексцесии, а там сигурно и копие от картона си неможе да изискаш, и Джипито, сигурно не полу4ава и справки за това каде е бил пациента или друго( например разходка до спешното) Tired

# 55
  • Мнения: 5 622

Казах го и в една друга тема.
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing


Не знам. Лично аз имам близки и от трите съсловия и те не са мърша. Нека всеки отговаря за себе си... Страничните наблюдатели не винаги са обективни..Да не говорим, че както стана ясно, плюенето е заразно и увлича доста хора да кажат това, което и те самите не искат....

Според мен разковничето е в нас самите като нация. Еми прост е българина като цяло и това си е...КОй каквото ще да казва....
Затова и малкото свестни, биват оплюти и сравнени с мършата.... Тъжно, но факт

# 56
  • Мнения: 2 792

Докторът (ако иэобщо може да се нарече така) я увика и ми каэа `Дръж я эдраво ,че много рипа и ме нерви ` Shocked!Отделно няколко сестри пред кабинета се раэкрещяха ,ще цитирам една от тях - `Я тва дете да млъкне,да не вляэа аэ да му эатворя устата ` Shocked Shocked Shocked!Отделно ,че нищо не направи доктора,освен че лепна една лепенка ,която се отлепи още преди да иэлеэам от болницата...И все пак се эамислих какво е това отношение??Нормално ли е да търпим такова отношение,като дори срещу него не получаваме и качествени услуги...!А и эа конкретната ситуация-та това е 3-годишно дете,какво очакват  Naughty ?


  Практиката на детската ортопедия и травматология (в болничните заведения със спешен прием) от време оно е, да се държат по този суров начин с приходящите леко наранени малки с цел стресване и извършване за възможно най-кратък срок на необходимата манипулация. Държанието на екипа е било нормално и както разбирам са си свършили работата. Лично според мен детето е било изпаднало в лек истеричен пристъп, при положение, че описаната трамва наистина не е сериозна и екипа за това си е позволил да се държи така.
  Пиша го с ясното съзнание на майка, която при повторно отваряне на  дълбока,  кървяща колянна рана си позволи да омаловажи случая и да не позволи на малкото си дете (4 годишно) да се изживява като жертва, а просто я проми пред насъбралата се охкаща тълпа  Tired

# 57
  • Мнения: 5 539
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал, който, за съжаление, при българина напоследък рядко се среща. Въпроса опира и до управлението, което пък от своя страна опира отново до морала на управляващия  Whistling

Напоследък си мисля, че всичко опира до мениджмънта на съответното здравно заведение. А мениджмънтът в частния сектор в повечето случаи е по-добър от държавния.
Не всичко опира до морал, ако човекът беше толкова морално същество, нямаше да съществуват закони и санкции. Това, че си учил медицина 5 или 7 или 10 години не те прави задължително морален и състрадателен.
И далеч не всичко опира до заплащане също. Да вземем за пример низшия персонал на болниците - санитарите. От една страна е трудно да намериш хора, които да вършат такава работа за нищожното заплащане, което те получават. Но от друга страна няма да забравя как моето семейство беше изнудвано от една такава санитарка, когато баба ми, Бог да я прости, стоя няколко седмици в безпомощно състояние в болницата. Въпросната санитарка си искаше по 10 лева на нощ, за да я завива и наглежда - нещо, което й влиза в задълженията.
Да, но ако имаше контрол от страна на главна сестра, на завеждащ отделение и т.н., това не би се случило. Дали ако знаеше, че може да си загуби работата, щеше да си го позволява?
Изобщо на ниво помощен персонал в болниците положението е трагично ooooh!
Така че просто трябва да има ясни правила в управлението на болниците и стриктност при прилагането им.
Тогава и докторите ни ще бъдат човечни, и ние ще бъдем доволни.

# 58
  • Мнения: 216

Казах го и в една друга тема.
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing


Не знам. Лично аз имам близки и от трите съсловия и те не са мърша. Нека всеки отговаря за себе си... Страничните наблюдатели не винаги са обективни..Да не говорим, че както стана ясно, плюенето е заразно и увлича доста хора да кажат това, което и те самите не искат....

Според мен разковничето е в нас самите като нация. Еми прост е българина като цяло и това си е...КОй каквото ще да казва....
Затова и малкото свестни, биват оплюти и сравнени с мършата.... Тъжно, но факт

Аз винаги съм била против общият знаменател, но мисълта ми е такава 4е има и добри, но те то4но биват завла4вани надолу заради болшинството некадърници, не споменавам директни примери защото незнам имената им, но неможе да отре4еш 4е споменатото е абсурдно от страна на хора, в 4иито ръце се предполага 4е може да повериш живота си, то4но тези хора трябва да са пример, не да искат подкупи, да нарушават правиниците, и да грубят хора дошли да търсят помощ, не е лесно да търпиш, и съм наясно 4е изброените професии са стресиращи и напрегнати, но затова минаваш обу4ение, а ако не е за теб- 4ий го крепиш там???

# 59
  • Мнения: 5 622
Преди години ми се наложи да ме шият в спешното, бях дете и при една игра се нарязах на чувал с шишета(който ритнах). Още помня как една страшна, едра ( за да не кажа дебела) и груба мед. сестра, докато ме шиеха и аз се озъртах(щото ми беше интересно, не за друго), изкоментира "Тая пък как се върти, ще и забия вече два шамара"  Wink Какво да кажеш на това..Простото си е просто, просто  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 5 622

Някои не знаят, че не са за такава професия преди да са я започнали и преди да са изяли 10 торби с лайна по повод работата си...

# 61
  • Мнения: 216

Докторът (ако иэобщо може да се нарече така) я увика и ми каэа `Дръж я эдраво ,че много рипа и ме нерви ` Shocked!Отделно няколко сестри пред кабинета се раэкрещяха ,ще цитирам една от тях - `Я тва дете да млъкне,да не вляэа аэ да му эатворя устата ` Shocked Shocked Shocked!Отделно ,че нищо не направи доктора,освен че лепна една лепенка ,която се отлепи още преди да иэлеэам от болницата...И все пак се эамислих какво е това отношение??Нормално ли е да търпим такова отношение,като дори срещу него не получаваме и качествени услуги...!А и эа конкретната ситуация-та това е 3-годишно дете,какво очакват  Naughty ?


  Практиката на детската ортопедия и травматология (в болничните заведения със спешен прием) от време оно е, да се държат по този суров начин с приходящите леко наранени малки с цел стресване и извършване за възможно най-кратък срок на необходимата манипулация. Държанието на екипа е било нормално и както разбирам са си свършили работата. Лично според мен детето е било изпаднало в лек истеричен пристъп, при положение, че описаната трамва наистина не е сериозна и екипа за това си е позволил да се държи така.
  Пиша го с ясното съзнание на майка, която при повторно отваряне на  дълбока,  кървяща колянна рана си позволи да омаловажи случая и да не позволи на малкото си дете (4 годишно) да се изживява като жертва, а просто я проми пред насъбралата се охкаща тълпа  Tired

Стресът не е решение, трябва да се спе4ели доверието и вниманието на детето за да се успокои, и тогава може да се продължи нататък, с процедурата, затова не спиш в Психология, или като ти се преподава, как да се увладеят, "трудни" пациенти( сърдити, шокирани, травмирани, пияни, страхуващи се и други)

# 62
  • Мнения: 2 792
Стресът не е решение, трябва да се спе4ели доверието и вниманието на детето за да се успокои, и тогава може да се продължи нататък, с процедурата, затова не спиш в Психология, или като ти се преподава, как да се увладеят, "трудни" пациенти( сърдити, шокирани, травмирани, пияни, страхуващи се и други)
Такава е практиката тук и такава е била винаги, не си говорим пожелателно все пак, а за реалното положение и реалните хора в практиката. Вероятно, по-точно малко вероятно, може и да попаднеш на по-млад лекар (което пък означава, че е с по-малко реална практика, което пък е важно), който да не е спал в часовете по Психология..., което не прави другия екип "шибан" или неефективен. Дори не съм сигурна, че и в ден днешен на завършващите медицина у нас им се изискват подобни дисциплини, като часове.
 Това е действителността, част от лекарите не са подготвени и не ги интересува психологическия подход, но пък като специалисти са не заменими, в случая оплакването беше към подхода и това прави едно съсловие "шибано", тъпо е.
 
 

# 63
  • Мнения: 5 622


Стресът не е решение, трябва да се спе4ели доверието и вниманието на детето за да се успокои, и тогава може да се продължи нататък, с процедурата, затова не спиш в Психология, или като ти се преподава, как да се увладеят, "трудни" пациенти( сърдити, шокирани, травмирани, пияни, страхуващи се и други)

Toчно така е!  Peace Някои, обаче са психолози и без да са учили психология(медицинска да речем, ако става дума за лекари/сестри), а други и във всички часове да са присъствали и все шестици да са имали, пак ще  са си същите, ще се държат по същия безобразен начин и ще са достойни за разстрел  Stop

# 64
  • Мнения: 524
На детето ни се наложи болезнена и тежка процедура в клиниката по ортопедия в Горна баня, доктор Денев се занимаваше с него, детето го обиждаше, риташе и още разни, ами как да се оплача от този лекар, като дори забележка не направи, а не му беше приятно. И всички лекари там се държат разбиращо. Но има такива,  които не искам да нарека "лекари", толкова се възгордяли и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 673


Стресът не е решение, трябва да се спе4ели доверието и вниманието на детето за да се успокои, и тогава може да се продължи нататък, с процедурата, затова не спиш в Психология, или като ти се преподава, как да се увладеят, "трудни" пациенти( сърдити, шокирани, травмирани, пияни, страхуващи се и други)

Toчно така е!  Peace Някои, обаче са психолози и без да са учили психология(медицинска да речем, ако става дума за лекари/сестри), а други и във всички часове да са присъствали и все шестици да са имали, пак ще  са си същите, ще се държат по същия безобразен начин и ще са достойни за разстрел  Stop

аз се учудвам, че за психология дори става въпрос..Ма хора,  Shockedкой човек-душичка, ще се репчи и заплашва 3 годишно дребосъче..?? с разранено коляно..Това дете, за да пищи така или е свидетел на паниката на майката, или вече в болница е било уплашено...Не е нужно да си учил психология..Една обикновена баба на село ако види детенце да реве с подуто коляно, едва ли ще му се кара да мълчи, а най-вероятно ще го гушне, за да го успокои..Бабата със своята човещинка ще се окаже по-голям психолог от всеки един специалист. Много малко е нужно, за да се успокои един пациент, или близките му- често само малко внимание, дума, усмивка, жест на подкрепа. На какво заприлича нашия свят?! ShockedНяма нищо, за което да се хвана, защитавайки тезата, че в гилдията на медиците има добра връзка пациент - персонал. Е, вярно успешно се лекуват болестите, но не и хората. Това са две различни неща.

# 66
  • Мнения: 5 622


Стресът не е решение, трябва да се спе4ели доверието и вниманието на детето за да се успокои, и тогава може да се продължи нататък, с процедурата, затова не спиш в Психология, или като ти се преподава, как да се увладеят, "трудни" пациенти( сърдити, шокирани, травмирани, пияни, страхуващи се и други)

Toчно така е!  Peace Някои, обаче са психолози и без да са учили психология(медицинска да речем, ако става дума за лекари/сестри), а други и във всички часове да са присъствали и все шестици да са имали, пак ще  са си същите, ще се държат по същия безобразен начин и ще са достойни за разстрел  Stop

аз се учудвам, че за психология дори става въпрос..Ма хора,  Shockedкой човек-душичка, ще се репчи и заплашва 3 годишно дребосъче..?? с разранено коляно..Това дете, за да пищи така или е свидетел на паниката на майката, или вече в болница е било уплашено...Не е нужно да си учил психология..Една обикновена баба на село ако види детенце да реве с подуто коляно, едва ли ще му се кара да мълчи, а най-вероятно ще го гушне, за да го успокои..Бабата със своята човещинка ще се окаже по-голям психолог от всеки един специалист. Много малко е нужно, за да се успокои един пациент, или близките му- често само малко внимание, дума, усмивка, жест на подкрепа. На какво заприлича нашия свят?! ShockedНяма нищо, за което да се хвана, защитавайки тезата, че в гилдията на медиците има добра връзка пациент - персонал. Е, вярно успешно се лекуват болестите, но не и хората. Това са две различни неща.

Карил, казах същото. Точно като теб, но по-кратко  Hug

само да ви кажа(на тези в БГ), че това в Америка не може да стане  Wink И в доста частни болници в БГ също не може..Особено където се лекуват чужденнци..Щото после застрахователната компания няма да плати....и това е най-малкият проблем....

Както казах до нация и манталитет си е(ама не помня в тая тема ли се изказах или в друга  newsm78) Прости сме Българите, това е проблема......

# 67
  • Мнения: 3 569
Заглавието мачка.

# 68
  • Мнения: 185
Баш си е заглавието Peace

# 69
  • Мнения: 3 423
Ако бяха шибани, нямаше да
са толкова изнервени все пак.
Там е работата, че не са шибани.
Или поне не са яко шибани.
Шибаняците му с шибаняци.

# 70
  • Мнения: 5 622
Ако бяха шибани, нямаше да
са толкова изнервени все пак.
Там е работата, че не са шибани.
Или поне не са яко шибани.
Шибаняците му с шибаняци.


Стига сме ги шибали докторите, че да не ни шибат те после нас..Все пак кръга е затворен  Laughing

# 71
  • Мнения: 3 423
Обясни, Бубо, ти като как ги шибаш.
Та чак и стига се провикваш.

# 72
  • Мнения: 5 622
Обясни, Бубо, ти като как ги шибаш.
Та чак и стига се провикваш.

С турникет  Joy

# 73
  • Мнения: 3 423
Обясни, Бубо, ти като как ги шибаш.
Та чак и стига се провикваш.

С турникет  Joy

Каква е тази сложна дума?
Обясни, моля те, нагледно.

# 74
  • Мнения: 216
 сори за намесата

# 75
  • Мнения: 5 622
Обясни, Бубо, ти като как ги шибаш.
Та чак и стига се провикваш.

С турникет  Joy

Каква е тази сложна дума?
Обясни, моля те, нагледно.

Есмарх бе, как какво  Joy

Онова дето ти стягат ръката над лакътя с него като ще ти взимат кръв от вената  Wink Ли Виксен го е показала, но може да изглежда и по-различно по принцип. Вариации има бол  Grinning

# 76
  • Мнения: 216
Обясни, Бубо, ти като как ги шибаш.
Та чак и стига се провикваш.

С турникет  Joy

Каква е тази сложна дума?
Обясни, моля те, нагледно.

Есмарх бе, как какво  Joy

Онова дето ти стягат ръката над лакътя с него като ще ти взимат кръв от вената  Wink Ли Виксен го е показала, но може да изглежда и по-различно по принцип. Вариации има бол  Grinning
така е , но тук главно се използва този еднократен модел. Бая Плющи- горките доктори Бубе

# 77
  • Мнения: 5 622
така е , но тук главно се използва този еднократен модел. Бая Плющи- горките доктори Бубе

тихо тогава да не събудим спящите  smile3505

Лека нощ и от мен. Гледам, целият форум изкапа, щом сме ги приспали, значи може и ние да си лягаме  Joy

# 78
  • Мнения: 216
така е , но тук главно се използва този еднократен модел. Бая Плющи- горките доктори Бубе

тихо тогава да не събудим спящите  smile3505

Лека нощ и от мен. Гледам, целият форум изкапа, щом сме ги приспали, значи може и ние да си лягаме  Joy
лека и на теб, аз ще 4акам да стане тъмно Tired

# 79
  • Мнения: 420
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал,
И далеч не всичко опира до заплащане също. Да вземем за пример низшия персонал на болниците - санитарите. От една страна е трудно да намериш хора, които да вършат такава работа за нищожното заплащане, което те получават. Но от друга страна няма да забравя как моето семейство беше изнудвано от една такава санитарка, когато баба ми, Бог да я прости, стоя няколко седмици в безпомощно състояние в болницата. Въпросната санитарка си искаше по 10 лева на нощ, за да я завива и наглежда - нещо, което й влиза в задълженията.
Съзнаваш, че е трудно да се намери такъв personal, за мизерните пари, които им се плащат, а говориш за изнудване! Ти защо не остана при баба ти, да не ви изнудват?! Или  санитaрката е длъжна да маха и слага подложи за жълти стинки? Ти на нейно място дали щеше да баркасх в акото с усмивка? А?
Малко си е поискала жената! Или си мислиш, че тя семейство няма? Ами ако всички много учат, кой ще сменя лайнени гащи на безпомощни пациенти?
А помисли малко, преди да говориш за изнуда! Грозно е!

# 80
  • Мнения: 4 380
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.
Волф, съгласна съм с тебе, ок. Но съгласи се и ти, че момичето е било с чуждо дете,тогава отговорността е още по-голяма. А и не всеки може да има медицински познания, все пак, и ето ти на-уплашила се е, ок, може би е и по-младичка.Нормално.
Ненормалното е отношението. Tired
И в Пирогов трябваше по тая логика да ме изгонят посред нощ като мръсно коте. Нали ти е ясно там пък какви случаи се водят?
Но не го направиха. Явно си е до хората.

Отношението си е много дори нормално. Паниката пречи на работата на лекарите, както и утежнява положението на пострадалия. Те са реагирали така за да я накарат да си върши нейната част от работата- да успокоява детето, и да го държи здраво. Видимо  тя е била не по-малко паникьосана от самото дете и е имала нужда от такъв "шамар" да се освести.
Ако тези хора не реагираха по този начин, биха били много по-малко ефикасни в критически ситуации. Родителите много често без да осъзнават в такива ситуации пречат. Пречат и на детето и на екипа.

# 81
  • Мнения: 920
между другото, околко шибаните доктори има и един болюк друг вид шибан персонал.
стига с тия доктори, разбрахме, че са шибани и корумпирани. и че не предоставят качествени 'услуги' Mr. Green

да вземем например лаборантките по клиничните лабАратории.
тези женици не знам дали знаете, получават 350 лева заплата в края на 30-40г трудов стаж. и то евентуално при късмет.
освен тази космическа сума дават дежурства, а има и дни, в които са на 'повикване'.
има и нощи, в които са на 'повикване'.
т.е трябва да стоят до телефона и да се появят в лабАраторията до няколко минути при спешен случай.
та, колко мислите се плаща на една такава женица , ако я повикат през нощта за спешен анализ? 0.16 стотинки.
не знам дали сте запознати , но в София няма нощен градски транспорт, т.е лаборантите трябва да се телепортират до мястото на събитието, например , за да заработят 16 стотинки.

може ли да стрелна малко :  #2gunfire



Точно заради тези мили женици дъщеря ми се превива няколко часа. Бяха легнали да поспят и сложили табелка Не чукайте. Докторката, която беше изключително мила, едвам посмя накрая да ги събуди и да им се помоли. Накрая не издържа и би инжекцията без да види резултатите.

# 82
  • 1st floor
  • Мнения: 9 123
Оооооооооооооо! ИСУЛ! Спомени, спомени...малкия на годинка, с болки в ухото...чакахме около час , пред УНГ  в ИСУЛ, защото никъде , ама Никъде , в скапания ни квартал нямаше работещ УНГ...а сега си представете едно прохождащо все още дете, което не иска да стои в количката, нито на ръце, иска да ходи , не иска да чака пред някакъв кабинет, а отгоре на всичко и ухото го боли, и зъби му никнат,недоспало... Rolling Eyes ..трудно се успокоява такова дете, и за кратко време остава спокойно !!! ...Та въпросната УНГ докторка , ме направи на две стотинки , защо детето пищяло така, и вдигало шум в коридора Shocked...какво очакваше от мен , не знам! да си тръгна и да продължи детето да си пищи , ама вкъщи , далече от нея, да запуша устата му...???!!! Уверявам ви , че направих всичко възможно детето да не вдига шум!!!

# 83
  • Мнения: 5 539
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал,
И далеч не всичко опира до заплащане също. Да вземем за пример низшия персонал на болниците - санитарите. От една страна е трудно да намериш хора, които да вършат такава работа за нищожното заплащане, което те получават. Но от друга страна няма да забравя как моето семейство беше изнудвано от една такава санитарка, когато баба ми, Бог да я прости, стоя няколко седмици в безпомощно състояние в болницата. Въпросната санитарка си искаше по 10 лева на нощ, за да я завива и наглежда - нещо, което й влиза в задълженията.
Съзнаваш, че е трудно да се намери такъв personal, за мизерните пари, които им се плащат, а говориш за изнудване! Ти защо не остана при баба ти, да не ви изнудват?! Или  санитaрката е длъжна да маха и слага подложи за жълти стинки? Ти на нейно място дали щеше да баркасх в акото с усмивка? А?
Малко си е поискала жената! Или си мислиш, че тя семейство няма? Ами ако всички много учат, кой ще сменя лайнени гащи на безпомощни пациенти?
А помисли малко, преди да говориш за изнуда! Грозно е!

Не знам на кого отговарям в случая, защото авторката е объркала цитатите. Първото е мое, второто - не.

Нещо много са ти размити понятията и ценностите. Грозно е да говоря за корупция, така ли? Ако имаш семейство и нужда от пари, можеш да изнудваш хората в нужда, така ли? И трябва да си искаш пари под масата, за да си вършиш задълженията?
Ами по тази логика, аз като учител ще реша, че заплатата ми е мизерна, и ще започна да изнудвам твоето дете, за да му пиша тройката. А ти ще ми ръкопляскаш и ще се радваш?
Ашколсун, просто ме остави безмълвна!

Цитат
Или  санитaрката е длъжна да маха и слага подложи за жълти стинки?
Ами не, сигурно в длъжностната й характеристика пише, че е длъжна да пие кафета и да си чопли носа по цял ден Rolling Eyes
Като не е длъжна, да хваща пътя и да си намери друга работа - нито е вложила акъл, нито образование, за да работи това.

Моля те, уточни коя си, защото държа да те запомня, подобна простотия рядко се среща дори в този форум.

# 84
  • Мнения: 5 370
Отношението си е много дори нормално. Паниката пречи на работата на лекарите, както и утежнява положението на пострадалия. Те са реагирали така за да я накарат да си върши нейната част от работата- да успокоява детето, и да го държи здраво. Видимо  тя е била не по-малко паникьосана от самото дете и е имала нужда от такъв "шамар" да се освести.
Ако тези хора не реагираха по този начин, биха били много по-малко ефикасни в критически ситуации. Родителите много често без да осъзнават в такива ситуации пречат. Пречат и на детето и на екипа.
Ти прочете ли, че това не е ДЕТЕТО НА АВТОРКАТА? И не тя е родител?
Мисля, че има разлика, и то доста голяма.
Апропо, ако там, където живееш, лекар по този начин залепи шамар на пациентка с дете по подобна причина-кажи ми, моля, какво ще се случи постфактум? Thinking

# 85
  • Мнения: 157
Заглавието е супер,точно такива са всичките те направо се самозабравиха.Може случаят да не е тежък,но това е дете и са длъжни да се държат подобаващо.Кога ли ще се оправят нещата и ще се чувстваме защитени и сигурни?

# 86
  • Мнения: 4 380
Отношението си е много дори нормално. Паниката пречи на работата на лекарите, както и утежнява положението на пострадалия. Те са реагирали така за да я накарат да си върши нейната част от работата- да успокоява детето, и да го държи здраво. Видимо  тя е била не по-малко паникьосана от самото дете и е имала нужда от такъв "шамар" да се освести.
Ако тези хора не реагираха по този начин, биха били много по-малко ефикасни в критически ситуации. Родителите много често без да осъзнават в такива ситуации пречат. Пречат и на детето и на екипа.
Ти прочете ли, че това не е ДЕТЕТО НА АВТОРКАТА? И не тя е родител?
Мисля, че има разлика, и то доста голяма.
Апропо, ако там, където живееш, лекар по този начин залепи шамар на пациентка с дете по подобна причина-кажи ми, моля, какво ще се случи постфактум? Thinking

Ако си гледала "Спешно отделение" би знала със сигурност, че там където живея и където и да било, това е нормално в критична ситуация и в ситуация на паника на роднина.

Да, прочетох че не е родител, но това няма нищо общо с факта, че не е в състояние да държи или успокои детето когато му се обработва раната. Тя в момента е отговорна за него, тя го е довела в спешен кабинет.

Цитат
Грозно е да говоря за корупция, така ли? Ако имаш семейство и нужда от пари, можеш да изнудваш хората в нужда, така ли? И трябва да си искаш пари под масата, за да си вършиш задълженията?
Ами по тази логика, аз като учител ще реша, че заплатата ми е мизерна, и ще започна да изнудвам твоето дете, за да му пиша тройката. А ти ще ми ръкопляскаш и ще се радваш?
Ашколсун, просто ме остави безмълвна!

Нещо май не си наясно. В едно отделение от 60 човека има 2-3 санитари на смяна. Ако ще богове да са, пак не биха могли да осигурят обслужването което се подсигурява на болен в Щатите примерно, където 1 санитар отговаря за 5-6 човека. При това забележи, че санитаря в България отговаря както за обслужването на болния, така и за почистване (стаи, коридори и сервизни помещения) , което принципно в цивилизована страна е работа на чистачи и технически персонал. Ако си мислиш, че санитарите си клатят краката, в голяма заблуда си. Не сядат и за секунда, не хапват и по една баничка цял ден понякога. Та да си дойда на думата, своите пряки задължения вършат достатъчно добре, дотолкова доколкото да няма насрани и напикани. Повече в задълженията им не влиза и никой не би си скъсвал многократно повече задника да върши неща които не са му работа за милите очички на някой. Когато и се плаща конкретно за даден човек, тя си поема пълната отговорност той да бъде гледан добре: измит, чист, завит и обръснат, независимо че за това ще за това тя самата ще се лиши от обяд или ще се се носи като пършинг по коридорите. Тези грижи са ЕКСТРА към останалите и задължения. Тези грижи принципно са поверени на плещите на роднините в България защото за такива екстри персонал НЯМА.

# 87
  • Мнения: 1 002
забелязала съм , че ако става въпрос за целулит , отслабване , стрии или черни точки ,
всеки е готов и дава сума ти пари и хич не му е жал ...
обаче става ли въпрос за здраве , всички са длъжни да ти се въртят на пета без пари , защото здравето е безценно , нали ?
сестрите и санитарките пък взимат толкова смешни пари , направо ми е жал ...

# 88
  • Мнения: 2 673
малеее гледайте НА ЧИСТО по НОВА!!!! Shocked Shocked Shocked

е този ако не е ШИБАНЯК!!!

# 89
  • Мнения: 216
Ксения относно санитарите- абсолютно си права, и искам да добавя 4е не вси4ки са необразовани и прости и мързеливи, ровещи си в носа, и ако наистина е така, с какъв акъл ще повериш на такъв"боклук" да се грижи за близкият ти роднина?

По отношение на поведението на докторите- не споделям мнението, Първо не може да се водим по Хаус и Спешно И анатомии и др. серияли, пациента е пациент и е дошъл за помощ, ако можеше сам да го свърши- ами нямаше да е в 4акалнята, както споменах преди тук не те у4ат да крещиш и удряш пациенти( дори НЕ трябва да докосваш пациент без негово съгласие или без да си го предупредил- заради съд) ами си има на4ин( предлагаш им стая, или отделно помещение именно за да не изнервят обстановката и се опитваш да успокоиш съответно по преценка)

# 90
  • Мнения: 4 380
Ксения относно санитарите- абсолютно си права, и искам да добавя 4е не вси4ки са необразовани и прости и мързеливи, ровещи си в носа, и ако наистина е така, с какъв акъл ще повериш на такъв"боклук" да се грижи за близкият ти роднина?

Няма санитари- "боклуци". Всеки си върши работата съвестно, в противен случай не би се задържал дълго на работа защото никой няма да я свърши заради него.

Цитат
По отношение на поведението на докторите- не споделям мнението, Първо не може да се водим по Хаус и Спешно И анатомии и др. серияли, пациента е пациент и е дошъл за помощ, ако можеше сам да го свърши- ами нямаше да е в 4акалнята, както споменах преди тук не те у4ат да крещиш и удряш пациенти( дори НЕ трябва да докосваш пациент без негово съгласие или без да си го предупредил- заради съд) ами си има на4ин( предлагаш им стая, или отделно помещение именно за да не изнервят обстановката и се опитваш да успокоиш съответно по преценка)

Моля ти се! Хайде не ми говори наизуст как е, когато не работиш в спешно отделение. Американските сериали абсолютно адекватно описват обстановката. И се крещи...и много други неща се правят когато това е в интерес на болния. Между другото в разказа на лелята, няма удряне на пациент.

# 91
  • Мнения: 4 380
малеее гледайте НА ЧИСТО по НОВА!!!! Shocked Shocked Shocked

е този ако не е ШИБАНЯК!!!

Какво общо има този с доктори? Това е "народен лечител"- шарлатанин.

# 92
  • Мнения: 2 673
Общото е това, че не е единствен този шарлатанин. Аз съм попадала на докторка, \наистина е докторка, вече пенсионерка\, която сега за сметка на проблема на болните трупа въз основа на лъжи парички. В играта участва и нейна \също пенсионерка\ колежка, която в дома си прави ЕХО на "цяло тяло" за 20 лв. Едното бабе, изпраща пациентите за ЕХО при колежката... Mr. Green

# 93
  • Мнения: 216
Ксения относно санитарите- абсолютно си права, и искам да добавя 4е не вси4ки са необразовани и прости и мързеливи, ровещи си в носа, и ако наистина е така, с какъв акъл ще повериш на такъв"боклук" да се грижи за близкият ти роднина?

Няма санитари- "боклуци". Всеки си върши работата съвестно, в противен случай не би се задържал дълго на работа защото никой няма да я свърши заради него.

Цитат
По отношение на поведението на докторите- не споделям мнението, Първо не може да се водим по Хаус и Спешно И анатомии и др. серияли, пациента е пациент и е дошъл за помощ, ако можеше сам да го свърши- ами нямаше да е в 4акалнята, както споменах преди тук не те у4ат да крещиш и удряш пациенти( дори НЕ трябва да докосваш пациент без негово съгласие или без да си го предупредил- заради съд) ами си има на4ин( предлагаш им стая, или отделно помещение именно за да не изнервят обстановката и се опитваш да успокоиш съответно по преценка)

Моля ти се! Хайде не ми говори наизуст как е, когато не работиш в спешно отделение. Американските сериали абсолютно адекватно описват обстановката. И се крещи...и много други неща се правят когато това е в интерес на болния. Между другото в разказа на лелята, няма удряне на пациент.

О'К , права си не работя в спешното,така е, била съм придружител само- не видях никой от персонала да загуби самоконтрол, а да не говорим въобще за неспешното.

П.П. Ти в спешното ли работиш и каде се намира ( поне град посо4и 4е ме заинтригува)

Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 12:46 от Lil_Vixen

# 94
  • Мнения: 5 539
Ксения, явно сме били в различни болници.
Аз много добре знам за какъв мързел, мърлящина и наглост говоря.
Наблюдавала съм ги 3 дни денонощно, докато бях в родилно. Не подвивали крак, не сядали за секунда Laughing да не ги бях видяла, да повярвам. Пак ще повторя - мързи ги да гледат! Един път дневно я минат цялото отделение със стирката, без да я измият ни веднъж, я не минат. Мръсотия, ужас! Викат на пациентите, мърморят постоянно. Когато няма лекари наоколо, се държат като господари на отделението. А нощната смяна е време за спане по презумпция. Да не стане нужда да ги викаш спешно за нещо през нощта!
В ортопедията, където беше баба ми, имаше закупена скъпа техника, с която болния от всяко легло да може да сигнализира за помощ към лекарите и сестрите. Техниката обаче си стои опакована, немонтирана и неизползвана, за да не вземе да се наруши рахата на някого Twisted Evil
А в конкретния случай с моята баба не сме искали никакви по-специални услуги от нощната смяна. Просто да я наглеждат дали е жива, дали е добре и да я завиват. Ни за памперси, ни за подлоги става въпрос. Майка ми беше по цял ден при нея, а нощем се прибираше да спи вкъщи, защото в отделението нямаше къде просто. На санитарката давахме няколко нощи пари, а после тя си позволи да идва сама да си ги иска и да намеква, че ако не ги получи, няма да я погледне цяла нощ.
Е, ако някой намира това за нормално, няма какво да говорим повече ooooh! Хак да са ви и корумпираните лекари, и полицаи, и учители
Съжалявам, че постингите ми не са по темата, но ще гледам да не пиша повече.
Изводът ми е, че когато котките спят, мишките танцуват. Ако управялващите едно лечебно заведение са на мястото си, такива неща няма да се случват. И се сещам за Чирков, който минавал по стаите и с пръст проверявал дали няма прах по ръбовете на леглата и на вратите. Ама няма как във всяка болница да сложим по 1 Чирков Tired

п.с. не, не всички санитари са такива, разбира се, но това, което аз съм срещала в нашата болница не е обнадеждаващо Sad
Ксения относно санитарите- абсолютно си права, и искам да добавя 4е не вси4ки са необразовани и прости и мързеливи, ровещи си в носа, и ако наистина е така, с какъв акъл ще повериш на такъв"боклук" да се грижи за близкият ти роднина?

Какъв избор имаш всъщност? Представи си, че това е нощната смяна в единственото ортопедично отделение в радиус от 100 км. Много е лесно, когато ти е широко около врата.
А представи си да нямаш пари или близки, които да плащат за добро отношение към теб? Дано не ти се случва Confused

# 95
  • Мнения: 216
Ксения, явно сме били в различни болници.
Аз много добре знам за какъв мързел, мърлящина и наглост говоря.
Наблюдавала съм ги 3 дни денонощно, докато бях в родилно. Не подвивали крак, не сядали за секунда Laughing да не ги бях видяла, да повярвам. Пак ще повторя - мързи ги да гледат! Един път дневно я минат цялото отделение със стирката, без да я измият ни веднъж, я не минат. Мръсотия, ужас! Викат на пациентите, мърморят постоянно. Когато няма лекари наоколо, се държат като господари на отделението. А нощната смяна е време за спане по презумпция. Да не стане нужда да ги викаш спешно за нещо през нощта!
В ортопедията, където беше баба ми, имаше закупена скъпа техника, с която болния от всяко легло да може да сигнализира за помощ към лекарите и сестрите. Техниката обаче си стои опакована, немонтирана и неизползвана, за да не вземе да се наруши рахата на някого Twisted Evil
А в конкретния случай с моята баба не сме искали никакви по-специални услуги от нощната смяна. Просто да я наглеждат дали е жива, дали е добре и да я завиват. Ни за памперси, ни за подлоги става въпрос. Майка ми беше по цял ден при нея, а нощем се прибираше да спи вкъщи, защото в отделението нямаше къде просто. На санитарката давахме няколко нощи пари, а после тя си позволи да идва сама да си ги иска и да намеква, че ако не ги получи, няма да я погледне цяла нощ.
Е, ако някой намира това за нормално, няма какво да говорим повече ooooh! Хак да са ви и корумпираните лекари, и полицаи, и учители
Съжалявам, че постингите ми не са по темата, но ще гледам да не пиша повече.
Изводът ми е, че когато котките спят, мишките танцуват. Ако управялващите едно лечебно заведение са на мястото си, такива неща няма да се случват. И се сещам за Чирков, който минавал по стаите и с пръст проверявал дали няма прах по ръбовете на леглата и на вратите. Ама няма как във всяка болница да сложим по 1 Чирков Tired

п.с. не, не всички санитари са такива, разбира се, но това, което аз съм срещала в нашата болница не е обнадеждаващо Sad
Ксения относно санитарите- абсолютно си права, и искам да добавя 4е не вси4ки са необразовани и прости и мързеливи, ровещи си в носа, и ако наистина е така, с какъв акъл ще повериш на такъв"боклук" да се грижи за близкият ти роднина?

Какъв избор имаш всъщност? Представи си, че това е нощната смяна в единственото ортопедично отделение в радиус от 100 км. Много е лесно, когато ти е широко около врата.
А представи си да нямаш пари или близки, които да плащат за добро отношение към теб? Дано не ти се случва Confused

Добре де нали знаеш 4е санитара се грижи за 4истотата на заведението- те не са обу4ени да дават първа помощ, и защо тях ще ги викаш посред нощ, освен ако не трябва да се по4исти нещо- за други проблеми сестрите отговарят и дежурния лекар. И какво искаш да кажеш с това 4е е лесно като ти е широко около врата?

# 96
  • Мнения: 5 539
Докато не попаднеш в ситуация, когато нямаш избор, това имам предвид.

# 97
  • Мнения: 2 673
Lil_Vixen , някои санитари са обучени и ИМ ВЛИЗА В ЗАДЪЛЖЕНИЯТА да работят и друго освен да бършат пода. ТОва е специфично за всяка болница, определя се от длъжностната характеристика и Правилата за общия ред в клиниката. Така, че да ме извиняват санитарите и техните защитници, но има разлика от чистач до санитар.

Аз уважавам всички с бели престилки, когато са отзивчиви, мили и сърдечни, на първо място. На второ е добрата подготовка, професионализма.

Лилита, за жалост колкото е по-малко работата в една клиника, толкова по-мързеливи са всички в нея. Просто са свикнали да не се бъхтат.

# 98
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

xenia,
вече в няколко теми чета твой мнения и смея да твърдя, че разсъжденията ти са смешно-наивни, а сравненията които правиш неуместни. И тъй като предполагам, че не си непълнолетна ще ти кажа, че синът ми и децата от негивия клас разсъждават по същия начин като теб. Но за разлика от теб на тях още им предстои да се учат.

# 99
  • Мнения: 868
Молете се на Господ да сте живи и здрави, защото иначе попадате в ръцете на мафията с "белите престилки". Praynig

# 100
  • София
  • Мнения: 6 365
лекарите и сестрите в Пирогов ги нервеше ревящото ми тогава 5-месечно бебе, а то ревеше, защото му слагаха абокат.
престана да ги нерви като им напъхах по 20 лева в джобовете.

това е истината за болничната помощ в България. всичко друго са празни приказки.

# 101
  • Мнения: 3 818
А замисляли ли сте се колко много неща могат да кажат лекарите за шибаните пациенти? Wink За невъзпитани, груби, неизпълняващи предписанията им и т.н. хора?
Нещата не са едностранни и само този, който е бил в позицията и на двете, го знае.
Тук сме се събрали преимуществено пациенти и се вижда винаги едната страна (не говоря за конкретния случай). Ако погледнем от другата, току-виж се показало нещо друго.

# 102
  • Мнения: 216
А замисляли ли сте се колко много неща могат да кажат лекарите за шибаните пациенти? Wink За невъзпитани, груби, неизпълняващи предписанията им и т.н. хора?
Нещата не са едностранни и само този, който е бил в позицията и на двете, го знае.
Тук сме се събрали преимуществено пациенти и се вижда винаги едната страна (не говоря за конкретния случай). Ако погледнем от другата, току-виж се показало нещо друго.
Шибани пациенти винаги има и то не шибани ами хора с проблеми- недовер4иви, хипохондрици, други пък пред умира4ка не пият лекарства 4е имали проблеми със страни4ните ефекти, но винаги  се прави опит първо да спе4елиш доверието и уважението, оттам насетне е като по вода, а с искане на подкупи и заплахи  не се стига дотам, а до недоволство на двете страни за съжаление ше е така докато едната страна не прекъсне кръга- и това ще трябва да са лекарите, като страната която трябва да пе4ели доверие Peace

# 103
  • Мнения: 3 818
винаги  се прави опит първо да спе4елиш доверието и уважението, оттам насетне е като по вода

Не, не е като по вода за съжаление. Един от големите проблеми например е, че много хора се чувстват достатъчно компетентни, та да променят предписанията на лекаря. А когато възникне проблем, обвиняват него, не себе си. И това се появява дори, когато го има и уважението към лекаря.
Кой трябва да направи първата стъпка също е спорно Simple Smile. Хората могат много да направят, ако си изливат емоциите не във форумите, а там където трябва. Независимо от нищожната вероятност да променят нещо. Бавно, упорито, ден по ден, трябва да се борят с това, което не им харесва.
И да наблегна- не се опитвам да оневинявам лекарите. А само да наблегна на това, че има и друга гледна точка Simple Smile

# 104
  • Мнения: 5 370
hahaha Joy Ти ме разби с тези сравнения с Хаус и СМешно отделение, не, наистина, няма такъв филм.
Сега остава да кажеш, че и полицаите ви и следователите разплитат сложните случаи също като в CSI? Хорейшио, другият, как беше,че го забравих?
 Mr. Green

# 105
  • Мнения: 216
винаги  се прави опит първо да спе4елиш доверието и уважението, оттам насетне е като по вода

Не, не е като по вода за съжаление. Един от големите проблеми например е, че много хора се чувстват достатъчно компетентни, та да променят предписанията на лекаря. А когато възникне проблем, обвиняват него, не себе си. И това се появява дори, когато го има и уважението към лекаря.
Кой трябва да направи първата стъпка също е спорно Simple Smile. Хората могат много да направят, ако си изливат емоциите не във форумите, а там където трябва. Независимо от нищожната вероятност да променят нещо. Бавно, упорито, ден по ден, трябва да се борят с това, което не им харесва.
И да наблегна- не се опитвам да оневинявам лекарите. А само да наблегна на това, че има и друга гледна точка Simple Smile

Доверие имам в предвид и към ле4ението съответно, а по отношение за промяна на предписанията- вси4ко се следи и записва, но за целта трябва да се прави онтакт с пациента а те ли4ните там като награбили по макс пациенти кой ти има време да се обади да им напомни 4е е време за контролен, или за изследване, мамография и др.

Не Тази Ве4ер Жозефина- ти не знаеше ли 4е е така, и военните ни спасяват света всеки ден, и у4ените ни откриват 4удеса, и инзвънземните все при нас на по4ивка.....Ех таз Америка, а да забравих и Терминатор ни е Губернатор( верно президента е олигофрен)  Joy

# 106
  • Мнения: 288
   М-да, заглавието на темата си е колоритно, аз тази дума не я използвам,  но при седемдневния ми престой в Патологична бременност ми идваха на ум други, не по-малко ярки определения. В стаята имаше три легла, на тях-три типични жертви на лекарските безумия. Аз- отидох с направление за кюретаж, държаха ме 7 дни и ме дупчеха с но-шпа, чакайки да платя на някого, ако не- да си вземат парите от две клинични пътеки. Разминах се на косъм от кюретаж без упойка по спешност. Момичето на съседното легло обаче не успя- остъргаха я на живо, още не може да преодолее ужаса, а беше очевидно, че трябва да я кюретират планирано, кървеше силно от 3 дни и никой не обръщаше внимание.
   Държаха за клинична пътека бременно момиче заради лека анемия, като го дупчеха с но-шпа незнайно защо.Уж беше прието за ден за по-подробни изследвания, но такива не направиха. От инжекциите, направени много кадърно,областта на" бричовете" ни стана безчувствена.Накрая се усети момичето и избяга. Моите крака още са безчувствени на места.
   Дойде момиче от по-малък град да чуят тоновете на бебето 8 дни преди термина-всичко беше наред. Не я пуснаха да си тръгне, бръкнаха я грубо два-три пъти и предизвикаха раждането.
   16-годишна ромка,дребничка, нежна и тесничка-като детенце. С направление за секцио заради тесен таз, болки и кървене. Беше там като отидох, оставих я там-никой не и обърна внимание, как не го съжалиха това дете? Чакаха пак пари, но семейството и можело да даде само 50лв.
     Как през тези дни в стаята не се появи жена с проблем и те действително да помогнат, а не да правят глупости?!?Обсъждаха открито пред пациентите клиничните пътеки-коя била по-добра, и според това решаваха кого колко да държатв болницата. Да не говорим, че всички медикаменти се купуваха от пациентите.
    Мръсотия, под леглата 7 дни така и не забърсаха. Сестричките бързаха да бият инжекциите на две,на три и се скриваха в стаите да се кискат, клюкарстват и гледат сериали.Бременни кървящи жени отиваха на преглед и сами си носеха системите.Докторите се разхождаха намръщени и раздразнени като оси, целият свят им беше крив. А получаваха пари на ръка-  има си ценоразпис за избор на лекар. Такава е ситуацията, че като видиш накъде духа вятъра, щеш не щеш -избираш някого, иначе никой не ти обръща внимание.
    Но, по дяволите, защо плащаме осигуровки?  Аз поне в едно съм сигурна- никога повече в държавна болница, ако имам избор. Само че и на частно са все същите тези, а в некадърността им се уверих. Има добри, човечни и способни доктори, но за съжаление са много малко.
   
   
   
   
   

# 107
  • Варна
  • Мнения: 932
Ако може запознатите и защитаващите да ми отговорят с имената на докторите и сестрите?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп с отнети права?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп  в затвора?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот с отнети права?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот в затвора?
Май докато това не стане мършата ще е болшинство Peace
И всички да им викат и да се разправят и да ги набият какво ще стане когато си в нужда и да не изпадаш в ситуация newsm78
Или щом няма тука си говорим за единични случаи Mr. Green
О да , има . Поне с отнети права със сигурност , но до затвора не знам някой дали е стигнал . Но знаете ли как става това ? Като на един свестен доктор друг , дето гние в РЦЗ-то му хвърли око и реши да му вгорчи живота . Иначе след сигнал от пациент - не знам . Това вече е доста субективно .

# 108
  • Мнения: 4 380
Лана, бих била благодарна да ми разкажеш, къде си чувала и една сестра да е взимала някъде някога подкуп!

# 109
  • Мнения: 1 813
Какво да кажа за лекарите ... зимата ми откриха дископатия,пратиха ме  невролог,помогна ми горе долу. Онзи ден бях  с ужасни болки в гръбнака и най-накрая отидох при личния. Подсетих го за ситуацията зимата,но не ми даде направление за невролог понеже нямало,края на месеца е.Ама той бил и ревматолог,ей сега щял да ми помогне... изписа ми 2 лекарства и нищо. Не мога дори да спа,толкова ме боли,нито да седя нито права да стоя. Ходих на масаж,пак не ми помага. Утре се надявам да ми пусне пак една снимка както зимата и да се види какво става.... макар че нямам голяма надежда.Може и за там да нямат талони.

# 110
  • Мнения: 4 380
Какво да кажа за лекарите ... зимата ми откриха дископатия,пратиха ме  невролог,помогна ми горе долу. Онзи ден бях  с ужасни болки в гръбнака и най-накрая отидох при личния. Подсетих го за ситуацията зимата,но не ми даде направление за невролог понеже нямало,края на месеца е.Ама той бил и ревматолог,ей сега щял да ми помогне... изписа ми 2 лекарства и нищо. Не мога дори да спа,толкова ме боли,нито да седя нито права да стоя. Ходих на масаж,пак не ми помага. Утре се надявам да ми пусне пак една снимка както зимата и да се види какво става.... макар че нямам голяма надежда.Може и за там да нямат талони.

Да ти каза случайно че тези неща не минават за 2 дни? hahaha

Абе аз хора честно ви се чудя...наистина ли си вярвате като изтъквате подобни неща като довод срещу лекар? #Crazy

# 111
  • София
  • Мнения: 6 571
Днес от ИСУЛ почти ни изгониха, защото спешността била 24 часа, а ние отиваме на 25 -тия. Бях с двете деца на 2 .г и 10 м.+ майка ми, която в последствие се оказа със счупена ръка, гиприсрана в спешното на Военна б-ца.
И понеже не сме спешни, исках да платя 20 лв за снимка и 20 за преглед, щото както каза "доктора" "... ще трябва да я погледна снимката, а това си е преглед " .... и оооо чудо няма на кой. Питам: Къде е касиерката -ами не зная оправяйте се, ама как так окга да питам - отговор търсете си я вие.  Пред кабинето нямаше никой. Вътре той и две сестри.
Как не му записах името на това копеле и не го накарах да ми откаже писмено (защото май са длъжни да записват всеки) още ме е яд. Докато не понесат наказания за (без)действията си -няма да спрат с това държание и те и всички в държавата ни.
Аз далеч не работя в сферата на спасяването на човешки животи и грижата за здравето хората, но ако си позволя такова държание с клиент или контрагент на фирмата, няма дълго да заемам съответната позиция, а и което е по-важното ще ме е срам от себе си и няма да спя от угризения - егати безумието още не мога да се успокоя.

# 112
  • Мнения: 1 813
Какво да кажа за лекарите ... зимата ми откриха дископатия,пратиха ме  невролог,помогна ми горе долу. Онзи ден бях  с ужасни болки в гръбнака и най-накрая отидох при личния. Подсетих го за ситуацията зимата,но не ми даде направление за невролог понеже нямало,края на месеца е.Ама той бил и ревматолог,ей сега щял да ми помогне... изписа ми 2 лекарства и нищо. Не мога дори да спа,толкова ме боли,нито да седя нито права да стоя. Ходих на масаж,пак не ми помага. Утре се надявам да ми пусне пак една снимка както зимата и да се види какво става.... макар че нямам голяма надежда.Може и за там да нямат талони.

Да ти каза случайно че тези неща не минават за 2 дни? hahaha

Абе аз хора честно ви се чудя...наистина ли си вярвате като изтъквате подобни неща като довод срещу лекар? #Crazy
Ти недей ми обяснява за колко минават. Дископатията никога не може да се излекува аз да ти кажа,но поне може да ти облекчат болките (както зимата ми помогна невролога) и временно да отшуми. Но този път е голям специалист личния и не ми даде направление за невролога и си ходя сега като някой изгърбена от болка вече.

# 113
  • Мнения: 532
На мен също ми се наложи да заведа сина си в спешен кабинет и там Доктор Хирурга пушеше цигара съвсем невзъмутимо  Shocked ,докато преглеждаше едногодишно дете.

В АГ-отделенията не е по-добре.Подкрепете петицията в подписа ми ако имате желание.


# 114
  • Мнения: 1 813
Аууууу ауууу,само за спешното не ми говори !!!
Преди година ходих с 4 дупки в лявата ръка,от която течеше кръв и се виждаше месото ми ( бях нахапана от куче). Тааа в "спешното" ми казаха да си изчакам реда,дадоха ми едно метално легенче да капе вътре кръвта и така.....чаках да превържат някакви баби интересно защо в спешното им правеха  смяна на превръзки по ръце и крака.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 105
xenia,
вече в няколко теми чета твой мнения и смея да твърдя, че разсъжденията ти са смешно-наивни, а сравненията които правиш неуместни. И тъй като предполагам, че не си непълнолетна ще ти кажа, че синът ми и децата от негивия клас разсъждават по същия начин като теб. Но за разлика от теб на тях още им предстои да се учат.


Мерси, че го написа вместо мен. Не знам дали е пълнолетна или не, ама определено мисли като ... няма да казвам какво.



Лана, бих била благодарна да ми разкажеш, къде си чувала и една сестра да е взимала някъде някога подкуп!

Тука се чудя да те питам ли: "Ама ти сериозно ли питаш?" ама си викам, че няма никакъв смисъл.
"На кой свят живееш?" е далеч по-подходящ въпрос.

# 116
  • Мнения: 511
Не всички са шибани ама за болшинството не мога си изкриви душата!
Осигуровки не плащам докато не се появи частна здравна каса.
Пък ако не се появи такова животно, ще си пия мента- глог и валериан и ще си подсвирнувам.
Следващото раждане в плевнята, стига СПА процедури. Mr. Green

# 117
  • Мнения: 4 392
Не са шибани, а са

...мафията с белите престилки.

# 118
  • Мнения: 2 257
На мен също ми се наложи да заведа сина си в спешен кабинет и там Доктор Хирурга пушеше цигара

Сериозно ли докторът е пушел? 

# 119
  • Мнения: 4 380

Цитат
Мерси, че го написа вместо мен. Не знам дали е пълнолетна или не, ама определено мисли като ... няма да казвам какво.

Като човек добре запознат със системата и богат житейски опит. А ти като каква?


Цитат
Тука се чудя да те питам ли: "Ама ти сериозно ли питаш?" ама си викам, че няма никакъв смисъл.
"На кой свят живееш?" е далеч по-подходящ въпрос.

Ама съвсем сериозно питам. Дай конкретни примери- тази и тази еди-къде си ми поиска еди-колко си за това и това. Чакам с нетърпение да чуя, защото нито съм чувала подобно нещо, нито виждала. Много ще ми е любопитно.

# 120
  • Мнения: 288

Цитат
Мерси, че го написа вместо мен. Не знам дали е пълнолетна или не, ама определено мисли като ... няма да казвам какво.

Като човек добре запознат със системата и богат житейски опит. А ти като каква?


Цитат
Тука се чудя да те питам ли: "Ама ти сериозно ли питаш?" ама си викам, че няма никакъв смисъл.
"На кой свят живееш?" е далеч по-подходящ въпрос.

Ама съвсем сериозно питам. Дай конкретни примери- тази и тази еди-къде си ми поиска еди-колко си за това и това. Чакам с нетърпение да чуя, защото нито съм чувала подобно нещо, нито виждала. Много ще ми е любопитно.

  Ами в неврологията, когато баща ми получи инсулт, всички даваха- и на сестри,и на доктори- ако искаш да не се държат с близкия ти като с куче, даваш.
  В АГ-тосъщо се дава и на сестрите. Иначе например в патологията ако изкървиш силно в събота, не можеш да намериш мижав доктор, а сестрата ти обяснява, че за да докажеш, че си спешна, трябва да събираш кървави превръзки и парчета лигавица в торбичка, иначе няма анестезиолог.После се шмугва в стаята да гледа телевизия. Ще дадеш пари, къде ще идеш. После стават малко по любезни и може да се разтичат да намерят доктор.
   Радвай се, Ксения, че не си ги разбрала тези работи от личен опит.

# 121
  • Мнения: 2 673
зън-зън,
вярвам ти, щом казваш ..това за неврологията, за парите....

ама чак пък парчета лигавица...и сестрата да си гледа ТВ... Shockedнемога да го повярвам Shocked

# 122
  • Мнения: 288
   Ами точно така си беше- така ми обясниха да правя. И след като направиха кюретаж без никаква упойка на момичето от моята стая аз събота и неделя почти не ядох и вода не пих, за да не се случи и на мен- дане изкървя по силно и да ми откажат анестезия. Ужас някакъв.

# 123
  • Мнения: 2 673
аз бях свидетел на това как в патологията на Шейново, момиче претърпя за втори път спонтанен аборт - още не беше излязла от упойката, оставиха я на висока количка в стаята..и я зарязаха. Добре че другите - бременелки - бяхме що годе подвижни та я наблюдавахме докато се събуди...Помолих санитарка за одеало, защото от упойката я втрисаше, санитарката се размрънка..че не и било студено ДАЖЕ НАПРОТИВ! викам ...а бе я не ми обяснявай ТОЧНО пък на мен....тя ме погледна и донесе завивка..

# 124
  • Мнения: 2 401
Че то това е нормална практика навсякъде... като те чета имам чувството, че не си посещавала болници много много   Simple Smile (чук чук на дърво)

# 125
  • Мнения: 1 952
Допустимо ли е да съществува такова заглавие?
Шибаните доктори спасяват шибаните Ви животи.

# 126
  • Мнения: 2 401
А допустими ли са  описаните тук и стотиците хиляди още неописани подобни и далеч по-гадни случаи, освен ако наистина не става дума за шибаняци?

# 127
  • Мнения: 1 952
За стадото
Майка ми е лекар, има 3 висши образования, продължава ежедневно да се обучава и да се информира за новостите, работи по минимум 12 часа на ден, работи в София и още един град, пътува всеки ден, полага също така 24 часови дежурства, участва в проучвания и международни изследвания.
Извършва безплатни манипулации, струващи реално по 200лв безплатно и го прави на напълно непознати хора. Притежава рядка в световен мащаб квалификация и е канена на работа в редица европейски държави.
Получава 350лв заплата, лишава семейството си от твърде много неща и спада към шибаните доктори.

# 128
  • Мнения: 2 673
Допустимо ли е да съществува такова заглавие?
Шибаните доктори спасяват шибаните Ви животи.

нещо май зациклихме ... за "шибан" живот не бях чувала  Shocked Нали именно за живота като най-голяма ценност иде реч ... Ква беше тая храчка newsm78
The same myself , коментираме НЯКОИ хора в бели престилки, не ВСИЧКИ!!! Едва ли не си се сблъсквала с бездушие и отчайваща некомпетентност ...ДАНО не си и никога да не ти се случва Naughty

# 129
  • София
  • Мнения: 3 328
Що не мога да се сетя за епизод от "Спешно"-то, в който лекар, сестра или санитар да е изръмжал на пациент или негов близък  newsm78
Да си говорим за хуманно отношение в най-хуманната професия? Има ли смисъл?
Виждала съм го само на две места - в Пирогов - детското интензивно, и в Окръжна болница - ЛЧХ - от университетски преподавател.
Ще го запомня, уви, заедно с отношението на гинеколога /д-р Шишенкова - І-ва АГ или някакво ДКЦ в същата сграда/, която при първоначален преглед след вече констатирана бременост, след като със завидна за жена физическа грубост беше предизвикала болка, ехидно ми се изхили: "какво охкаш, ма? Като го прави, охка ли?" Тези думи ще звучат в ушите ми, докато съм жива. Ето това НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ЧОВЕК. За шибан и за лекар дума не искам да споменавам. А като това природно недоразумение са хиляди.

# 130
  • Мнения: 2 401
За стадото
Майка ми е лекар, има 3 висши образования, продължава ежедневно да се обучава и да се информира за новостите, работи по минимум 12 часа на ден, работи в София и още един град, пътува всеки ден, полага също така 24 часови дежурства, участва в проучвания и международни изследвания.
Извършва безплатни манипулации, струващи реално по 200лв безплатно и го прави на напълно непознати хора. Притежава рядка в световен мащаб квалификация и е канена на работа в редица европейски държави.
Получава 350лв заплата, лишава семейството си от твърде много неща и спада към шибаните доктори.


Аха - СТАДОТО, разбрах. Сред нас  пациентите също се понамирват хора с по няколко висши, редки и ценени професии, които обаче не се смятат за БОГОВЕ а просто си вършат работата.
Защо майка ти не се възползва от поканата?
Иначе аз подкрепям всеки доктор, който има възможност - да заминава.  Поне ще се научи какво е ДОКТОР и какво е ПАЦИЕНТ.  

# 131
  • Мнения: 5 622

  Ами в неврологията, когато баща ми получи инсулт, всички даваха- и на сестри,и на доктори- ако искаш да не се държат с близкия ти като с куче, даваш.
  В АГ-тосъщо се дава и на сестрите. Иначе например в патологията ако изкървиш силно в събота, не можеш да намериш мижав доктор, а сестрата ти обяснява, че за да докажеш, че си спешна, трябва да събираш кървави превръзки и парчета лигавица в торбичка, иначе няма анестезиолог.После се шмугва в стаята да гледа телевизия. Ще дадеш пари, къде ще идеш. После стават малко по любезни и може да се разтичат да намерят доктор.
   Радвай се, Ксения, че не си ги разбрала тези работи от личен опит.

За съжаление сестрите масово са груби и коравосърдечни...да не употребя и някоя по-силна дума.... Поне аз това съм виждала като съм работила.
Винаги ми е било много криво, защото пациентите не са виновни, че сестрите са изтъкани от нерви заради ниското заплащане и кой знае какви още куп лични неудачи и проблеми..(самата аз съм била потърпевша на интригите им, пак като резултат от изброените по-горе неща...)
И, да гледат си ТВ и си пушат в стаята и не ми пука много много за никого(ако има стажантки, това е рай..въършат им цялата работа..)...Обиждат и наричат пациентите с какви ли не имена....  Rolling Eyes
Като цяло това съсловие е пропито от злоба и простотия..ЗА съжаление...Не случайно сме(сестрите) си заслужили неуважението на хората и даже на самите лекари....
От там нататък, обаче всеки сам прави за името си това, което сметне за необходимо..За сестрите може да говорят какво ли не, но като покажеш, че ти не си такъв, с думи, с отношение, никой няма да посмее да те сложи под общият знаменател..ЗАради това аз лично никога не съм се притеснявала от него(общият знаменател..).

Пари никога, никой не ми е предлагал, защото съм достатъчно грижовна и без да ми се предлагат подкупи. Виж, като изписваме пациент или като му дойдат близки, винаги са ме черпили с нещо, лично, само мен, като тяхна сестра(на стаята на съответният болен) На мен ми е било голямо удовлетворение факта, че болните ме искат и като ни завъртят и сменят сестрата им, ходят да питат защо и кога пак ще ме върнат.....

Пак казвам..Всеки сам прави нещо, за да опровергае всеобщото негативно мнение за даддено съсловие..а то е такова за почти всяко.....

# 132
  • Мнения: 1 952
1.Тя не се смята за Бог, просто тайно се надява, че някога трудът й ще бъде признат.
2.Ще се научи какво е ДОКТОР и какво ПАЦИЕНТ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Довечера, когато се прибире скапана от работа и пътуване, защото цял  ден е спасявала нечии животи и държавата не й е платила нищо за това - ще й кажа, че е шибан доктор и не знае какво е то негово величество пациентът.
Просто е жалко и обидно, защото съм я наблюдавала през всичките тези години.

# 133
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Ох, xenia не знам колко ти е богат житейския опит, ама май си го минала живота на куц крак щом така приказваш и се подиграваш. Изобщо не засягам темата, че се опитваш да се изкараш медицински кадър, в което дълбоко се съмнявам или си от тези дето си взимаха изпитите по медицина с алтернативни методи.

# 134
  • Мнения: 2 673
БУБА, аз също съм сестра и не съм си позволила да правя груби забележки, за съм цинична, камо ли пък зла Mr. Green В болницата, в която работя това е недопустимо, има редки изключения. Ако се прояви грубост, нахалство и т.н. този който е сгафил е моментално наказван с рязане на клинични пътеки, предупреждение за уволнеие и пр. Но и без този "страх" от наказание, персонала \поне в нашата клиника\ е много добър, може би защото става въпрос за добре възпитани, обучени, квалифицирани хора. Повечето работили години на ред в чужди клиники, специализанти на най-реномираните болници в Европа. Сестрите са с висше образование, почти всички владеещи минимум един западен език, почти всички са излизали на работа в чужбина, обучени сме да работим с доста сложна, най-модерна апаратура. Не е възможно да СПРЕШ да четеш, да учиш, защото иначе тотално изоставаш..Аз сега, по майчинство направо се плаша как ще се върна да работя след две години, ...дотогава тооолкова нови медикаменти, техника ...Просто не ми се мисли...
Не ми побира главата как колежки си позволяват да са толкова прости и ...гнусни дори Shockedеле пък докторите, с техните претенции за Висш-изъм.. ooooh!



The same myself ,
учудвам се че майка ти, е пренебрегнала ценза си, и е отказала работа "зад граница". Не познавам добре обучен, опитен лекар,  да се е примирил със заплата от 400 лв. Това е характерно за посредствените общопрактикуващи лекари, чиято работа се свежда до изписване на рецепти на хронично болните баби и дядовци.

# 135
  • Мнения: 1 952
Освен шибан доктор, тя е и посредствен общопрактикуващ лекар.
Трудно ли е да приемеш, че не всеки приема професията си като търговия, особено когато се касае за човешкото здраве?

# 136
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да и на мен ми се наложи да посетя една /различна от останалите/ болница тази година. Когато попаднах в нея все едно бях в друг свят. Всички до един бяха много мили и любезни, въпреки че на мен ми беше много зле и май се лигавих повечко от колкото трябва. Не са ми поискали лев, а мисля че дадоха много повече от заплатата си. От тях лъхаше съчувствие и топлина, като по този начин направиха така, че аз да издържа и най-тежките изследвания, за които всички се съмняваха, че ще ги издържа. На тях и на целия персонал на тази болница благодаря от сърце.
Но положението в другите болници далеч не е такова и тук мнението на Буба съвпада с моето.

# 137
  • Мнения: 1 952
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?

# 138
  • Мнения: 524
1.Тя не се смята за Бог, просто тайно се надява, че някога трудът й ще бъде признат.
2.Ще се научи какво е ДОКТОР и какво ПАЦИЕНТ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Довечера, когато се прибире скапана от работа и пътуване, защото цял  ден е спасявала нечии животи и държавата не й е платила нищо за това - ще й кажа, че е шибан доктор и не знае какво е то негово величество пациентът.
Просто е жалко и обидно, защото съм я наблюдавала през всичките тези години.
Мога да изброя доста лекари, които са помогнали на мен, на децата ми, точно тук похвалих лекар, който не ми е любимец, но аз на черното бяло не мога да кажа, хубав-лош, когато някой си свърши работата. Никой не споменава твоята майка, като лош лекар, сигурно е прекрасен специалист, но сред тях има такива боклуци с които съм се сблъсквала лично и те са повече от съвестните, които уважавам искрено. Все се изтъкват заплатите, колко били ниски (за което съжалявам) на мен ми се иска всички да получават достойно заплащане, но и на шофьорите от гр. транспорт са ниски заплатите, ако един такъв ти блъсне колата, дали ще му простиш, че му е ниска заплатата, аз не бих, както не бих простила на никой лекар, който се държи грубо с мен, детето ми или е немарлив, защото не съм му платила нещо, което държавата му плаща.

# 139
  • Мнения: 920
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?

Е, това или винаги ме е учудвало. Защо да не може и двете. Защо един лекар, като се смята за добър, мисли, че може да се гаври с пациентите.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 328
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?
Махни мазните усмивки и съюза - какво остава?

# 141
  • Мнения: 1 952
Откога лекарската професия е съпоставима с тази на шофьорите от градския транспорт?

# 142
  • Мнения: 2 673
The same myself ,
чувствам те не като съфорумка, а като пациент, който е обиден без да има повод...и когото трябва да успокоя, дори да се извиня..
Извинявай, ако с нещо сме те засегнали  bowuuНезнам защо сред написаното за лошите лекари "припозна" майка си. НЕ приемай всичко буквално. Изрично изкоментирахме, че НЕ ВСИЧКИ ЛЕКАРИ СА "шибани"\не ми харесва думата\...Сигурна съм, че майка ти дава всичко от себе си. Пожелавам и здраве иповече признателни пациенти!  bouquet

# 143
  • Мнения: 1 264
Виж, разбирам, че не ти е било приятно отношението, но не бих използвала такова заглавие за кадърни лекари, пък дори и да са се държали грубо.
Понеже съм малоумна, забелих пишлето на сина ми и не можах да прибера кожичката. Наложи се да го заведа при хирург в малък град. Там има само един и той е много добър. Видях го пред болницата, защото си тръгваше, беше почивен ден. Помолих да се върне в спешното. Не му стана приятно, но се върна заради детето. Няма да ти казвам как ме навика.  ooooh! Но детето ми имаше нужда от спешна лекарска помощ и той му я оказа. Безкрайно съм му благодарна!

# 144
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?
Ами за съжаление, грубите и арогатни лекари не са компетентни, а избиват комплекси. И това го казвам като пациент от една страна и като човек работил дълги години в тази сфера. А това за "компетентно мнение или мазни усмивки, искаш ти" е неуспешен опит да се прикрие некадърността им.

# 145
  • Мнения: 524
Откога лекарската професия е съпоставима с тази на шофьорите от градския транспорт?
Дадох пример за заплатите, не за двете професии, но и двете професии носят отговорност за човешкия живот, и двете професии могат да го отнемат, ако не си вършат работата.

# 146
  • Мнения: 1 952
Не сте ме засегнали и не се чувствам обидена, срещала съм твърде много хора с такова мислене и може би, ако нямах живият пример пред себе си, и аз бих била на същото мнение.
Обидно е и е жалко, че в тази държава всичко е под общия знаменател.
И преди докторите да се определят като некадърни и шибани, би трябвало да се вземе предвид факта, че в големите болници и клиники не се взимат на работа сульо и пульо, взели диплома по някаква нещастна случайност, а специалисти, преминали през конкурс /има и изключения, разбира се, но не са много/.

# 147
  • Мнения: 5 622
БУБА, аз също съм сестра и не съм си позволила да правя груби забележки, за съм цинична, камо ли пък зла Mr. Green В болницата, в която работя това е недопустимо, има редки изключения.
Карил, ето, че и ти правиш нещо за да опровергаеш общото мнение....

По мои наблюдения и както казах, никак не са редки тези случаи на такова отношение...  Confused Не всички са такива, разбира се(и слава Богу), но масово са! Еле пък ако отидеш като пациент..А като споменеш, че си колежка нещата някак се променят..защо, питам аз? ЗАщо е нужно да съм колежка за да получа адекватно отношение?! И никой не може да ме обори, че не е така...

# 148
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И преди докторите да се определят като некадърни и шибани, би трябвало да се вземе предвид факта, че в големите болници и клиники не се взимат на работа сульо и пульо, взели диплома по някаква нещастна случайност, а специалисти, преминали през конкурс /има и изключения, разбира се, но не са много/.



хахахаха, вярвай си че е така!

# 149
  • Мнения: 1 952
Гери, лекар ли си?
Директор на болница ли си, работиш на ключова позиция в МЗ?
Какво?

# 150
  • Мнения: 4 841
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?

Ако това е алтернативата - предпочитам д-р Хаус с безобразното му поведение към пациентите пред всяка засукана и усмихната докторка, за която развитието на медицината е спряло с откриването на аспирина  Peace

Иначе като цяло споделям 100% мнението на The same myself, пък и прекалено много уважавам лекарската професия, за да пиша повече в тема с такова безумно заглавие ooooh!

# 151
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, лекар ли си?
Директор на болница ли си, работиш на ключова позиция в МЗ?
Какво?
Защо, ти такава ли си?

# 152
  • Мнения: 5 622
1.Тя не се смята за Бог, просто тайно се надява, че някога трудът й ще бъде признат.
2.Ще се научи какво е ДОКТОР и какво ПАЦИЕНТ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Довечера, когато се прибире скапана от работа и пътуване, защото цял  ден е спасявала нечии животи и държавата не й е платила нищо за това - ще й кажа, че е шибан доктор и не знае какво е то негово величество пациентът.
Просто е жалко и обидно, защото съм я наблюдавала през всичките тези години.

Същото с малки текстови изменения, важи и за учителите, например. Но това ще го спомена като дойде ред на темата "Да оплюем учителите", което пък ще следва след темата "Мама им полицейска.."

# 153
  • Мнения: 1 952
Живея в среда  на няколко многоуважавани лекари от дълги години.
Ти като каква споделяш негативно отношение и откъде си толкова навътре в нещата?

# 154
  • Мнения: 22 867
The same myself ,
учудвам се че майка ти, е пренебрегнала ценза си, и е отказала работа "зад граница". Не познавам добре обучен, опитен лекар,  да се е примирил със заплата от 400 лв. Това е характерно за посредствените общопрактикуващи лекари, чиято работа се свежда до изписване на рецепти на хронично болните баби и дядовци.

Кaril , не се учудвай и не слагай етикети на хора вършещи работата си както трябва, без да са добре заплатени, че са посредствени. Има различен морал, различни ценности, ти не си длъжна да ги споделяш, но обикновено на тия "посредствени" лекари и др.специалисти се крепи и това, дето е останало в скапаната ни / имам предвид, че някои са я скапали/  държава. Това че такъв лекар ще работи за 350 лева и няма да те гледа в ръцете какво ще му дадеш за да ти обърне внимание, не го прави посредствен. Не че няма и такива.

# 155
  • Мнения: 5 622
Живея в среда  на няколко многоуважавани лекари от дълги години.
Ти като каква споделяш негативно отношение и откъде си толкова навътре в нещата?

Не знам кого питаш, но едва ли е мен, щото аз не съм споделила негативно, даже напротив. Против съм всякакви подобни теми, но ако прочетеш горният ми пост, ще ти стане ясно.


Когото и да питаш, обаче, си мисля, че нямаш право да държиш сметка на никого за негативното му отношение, защото в повечето случаи то е плод на лични преживявания(пак за съжаление)

# 156
  • Мнения: 1 952
Буба, нямам предвид теб.
Твоята позиция я разбрах и я оцених.

# 157
  • Мнения: 9 865
Шибаните доктори, шибаните даскали, шибаните държавници...
Може да се продължава до безкрай.
Да си добър е с няколко идеи повече от това да си дипломиран по каквото и да е.
В този смисъл лекар е повече призвание.

# 158
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Не считам за необходимо да ти давам обяснения в качеството си на каква знам някой неща. Също така изобщо не ме интересува дали ти ще се съгласиш с моето мнение или не.
Нищо лично спрямо теб   bouquet

# 159
  • Мнения: 1 952
Мисля, че когато човек се изказва така компетентно, би трябвало да каже на базата на какво??
Щом не е необходимо да се занимаваш с мен и няма нищо лично /не виждам как и би могло да има/, не коментирай повече мнението ми.

# 160
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мисля, че когато човек се изказва така компетентно, би трябвало да каже на базата на какво??
Щом не е необходимо да се занимаваш с мен и няма нищо лично /не виждам как и би могло да има/, не коментирай повече мнението ми.
Ами аз казах още с първия си постиг по темата на каква база са ми мненията по изказаните съждения. Но ти очевидно искаш да получиш информация в пълни детайли, което е недопустимо.
Може би трябва да си публикувам копие от трудовата книжка или автобиографията за да мога да коментирам мненията ти  newsm78

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 11:22 от Гери

# 161
  • Мнения: 1 952
Недопустимо?
Писанията ти сериозни ли са?
Не следя личността и мненията ти, даже за пръв път те мяркам.
Информацията и детайлите от личния ти живот са последното нещо, което ме вълнува.
Недоволна пациентка си, това стана ясно, но айде да не каляш наред.
Ползваш лекарска помощ и медицински услуги, нали?

# 162
  • Мнения: 511
The same myself , една птичка пролет не прави!
Сблъсквала съм  се както с арогантни меко казано лекари, крайно некомпетентни, абсолютни лаици също така и с невероятни специалисти и светила.
Никой не говори лошо за добрите лекари, ако ти като дъщеря на такъв си привилигирована да получаваш "луксозно" обслужване и отношение много хора не са. Не го приемай  вътрешно!
Не можеш да ме убедиш и никога няма да си променя отношението към "докторите" само по диплома.
Заради една такава докоторица мъжът ми сега е хипохондрик, друг близък беше обявен за раково болен, без това изобщо да е така!Мога да изброя поне още 10 случая които са ме засегнали било то пряко или косвено.
А пред лекарите посветили се на човека мога само да благоговея!Но нека най- после се избавят от ненужната си лоялност и изчистят сами мършата от стадото си.

# 163
  • Мнения: 1 952
Лекарите по диплома са общопрактикуващите лекари.
Не бих разчитала на тях за нещо повече от мерене на кръвно и даване на направление.

# 164
  • Мнения: 9 865
Лекарите по диплома са общопрактикуващите лекари.

Не само. Има и тесни специалисти със също така тесни виждания. Има.

# 165
  • Мнения: 511
Лекарите по диплома са общопрактикуващите лекари.

Не само. Има и тесни специалисти със също така тесни виждания. Има.


За точно тях става дума  ooooh!

# 166
  • Мнения: 1 951
Мислех изобщо да не пиша по темата, въпреки че пряко ме касае, т.к. явно влизам в категорията от обобщаващото заглавие. Нямам никакво намерение да влизам в спорове, обяснения и словоизлияния. Няма да има никакъв смисъл, убедила съм се многократно в това.
Но не съм съгласна с Karil.

Не познавам добре обучен, опитен лекар,  да се е примирил със заплата от 400 лв. Това е характерно за посредствените общопрактикуващи лекари, чиято работа се свежда до изписване на рецепти на хронично болните баби и дядовци.

Все още нямам претенции за добре обучен и опитен лекар, но имам амбицията  този момент да дойде, т.к. все още специализирам. Нямам обаче и идея да напускам държавата с цел по-високо заплащане. Това значи ли, че след като се "примирявам" да взимам 350 лв. аз не съм способен и обучен лекар? За сведение дори не меря кръвно и не изписвам рецепти, работя и специализирам "Образна диагностика". И да, заплатата ми е 350лв. , с взимането на специалност ще ми се увеличи на 400лв. Ако имам възможност ще работя допълнително в частно звено и ще допълвам доходите си. И ще си стоя в България. Убедена съм, че в най-скоро време заплащането ни ще бъде адекватно на труда ни. Това е.

Отношенията лекар-пациент няма да коментирам. Медалът винаги има две страни.

# 167
  • Мнения: 9 865
Не мисля, че увеличението на заплатите ще направи някои тесняци по-компетентни.

# 168
  • Мнения: 1 951
Не мисля, че увеличението на заплатите ще направи някои тесняци по-компетентни.


Безспорно е така.

# 169
  • Мнения: 1 813
Сестрите....ах,мда.... романтика ....
Бях на системи през цялото време,само на посещенията ми 2 пъти на ден се падаше да нямам. Лежах в болница за да ме хранят венозно.Та сестрите хич не се сещаха,че тази система ме пълни и вероятно ще искам да отида да ползвам тоалетна....
Е,аз нали съм си умница,справих се. Как ли? Амии поръчах да ми донесат списания "Нов Фолк" и "Фолк маратон", пуснах си кабелна в стаята,само Планета се слушаше и сестрите просто не излизаха от моята стая. Бяха вече на мое разположение  Flutter

# 170
  • Мнения: 9 865
Ах'не, ти си съобразителен човек. Имаш добра тактика.

# 171
  • Мнения: 1 952
Темата търпи развитие..шибаните доктори+сестрите фолкаджийки.
Ах'Не, ти лекуващ лекар нямаше ли, та да му се оплачеш, или пък старша сестра нещо?

# 172
  • Мнения: 2 673
И да, заплатата ми е 350лв. , с взимането на специалност ще ми се увеличи на 400лв. Ако имам възможност ще работя допълнително в частно звено и ще допълвам доходите си. И ще си стоя в България. Убедена съм, че в най-скоро време заплащането ни ще бъде адекватно на труда ни. Това е.

Отношенията лекар-пациент няма да коментирам. Медалът винаги има две страни.

Под "примирил" с 350 лв имах ТОЧНО това впредвид  - че ДА ще работиш на две места нали, ще продължиш да учиш ОЩЕ, непрекъснато ако трябва... ЗА разлика от твои колеги дето на 40 дневно бебе "препоръчват" да пие сокче, а при ясно изразен иктер ме убеждават че "такъв му е тена"  Shocked Е мойте извинения ама щраус да беше въпросната "докторка" щеше отвреме на време да си вади главата, за да види, че света върви напред!

# 173
  • Мнения: 920
Виж, разбирам, че не ти е било приятно отношението, но не бих използвала такова заглавие за кадърни лекари, пък дори и да са се държали грубо.
Понеже съм малоумна, забелих пишлето на сина ми и не можах да прибера кожичката. Наложи се да го заведа при хирург в малък град. Там има само един и той е много добър. Видях го пред болницата, защото си тръгваше, беше почивен ден. Помолих да се върне в спешното. Не му стана приятно, но се върна заради детето. Няма да ти казвам как ме навика.  ooooh! Но детето ми имаше нужда от спешна лекарска помощ и той му я оказа. Безкрайно съм му благодарна!

Това всичко е много хубаво, но защо е трябвало да те навиква.

# 174
  • Мнения: 984
В Окръжна болница /Варна/
1. Спасиха живота на дъщеря ми /беше бебе на 1 ден/ Hug
2. сега преди две седмици искаха пак лекари да й правят пълна упойка, за да "лежи мирно на скенера" Shocked /аз я приспах с люшкане и гушкане, защото беще достатъчно изморена/

# 175
  • Мнения: 1 264
Мадам Гоца, навика ме, защото бях направила така, че детето ми имаше нужда от лекар, а просто или е трябвало да не пипам, или да отида преди да направя белята.
Но дози доктор го познавам отдавна. Не говори много, понякога е груб, НО е добър специалист, а с децата е безкрайно внимателен. Е, с възрастните не е така, доста си поплаках след това и без това бях изплашена. В никакъв случай не мога да дам определението от заглавието горе на кадърен лекар, пък макар и да се е държал грубо. Като прочетох заглавието реших, че става въпрос за лекарска грешка или небрежност.

# 176
  • Мнения: 920
Не мисля, че трябва да търпим и да считаме за нормално да ни навикват. Професионализма им трудно мога да преценя, но отношението!

В спешното в Пирогов докторът много подробно и търпеливо обясняваше на 1 циганин довел детето си с диария след преяждане с джанки. Също много добър и кадърен доктор.

# 177
  • Мнения: 3 268
Значи аз съм голяма късметлийка,защото до сега не се е случвало някой да ме навиква и ругае в болница.Не може да се говори така за лекарите и да ги наричаш "шибани",те ти спасяват живота,лекуват те,да не искаш и ръката да ти държат.Няколко пъти съм ходила с децата в Пирогов по разни причини,с деца всичко се случва.Винаги са били любезни и нормално държащи се хора.Тонът ти на писане не ми харесва,може да си ги предизвикала с лошо държание.Каквото повикало,това се обадило.

# 178
  • Мнения: 920
Значи аз съм голяма късметлийка,защото до сега не се е случвало някой да ме навиква и ругае в болница.Не може да се говори така за лекарите и да ги наричаш "шибани",те ти спасяват живота,лекуват те,да не искаш и ръката да ти държат.Няколко пъти съм ходила с децата в Пирогов по разни причини,с деца всичко се случва.Винаги са били любезни и нормално държащи се хора.Тонът ти на писане не ми харесва,може да си ги предизвикала с лошо държание.Каквото повикало,това се обадило.

Наистина си късметлийка.  Докторката се отнася с внимание, обяснява ми всичко, наистина е загрижена.
Аз съм в първоначална паника. Доста по-късно, по-спокойна отивам при Доктора и той ме посреща с думите - ТИ, ВЪН! Аз съм една и съща, но го бях събудила.

Но ... не бих ги нарекла Шибани. Груби, невъзпитани - да.

# 179
  • Мнения: 2 673
заглавието явно дразни повече от поведението на някои доктори, затова предлагам на авторката да смени думата "шибани" с друга по-подходяща Peace

# 180
  • Мнения: 1 952
А аз предлагам темата да бъде заключена.
За мен лично е недопустимо да се плюе така този, който се грижи за здравето ти, независимо груб, или не.

# 181
  • Мнения: 2 673
А аз предлагам темата да бъде заключена.
За мен лично е недопустимо да се плюе така този, който се грижи за здравето ти, независимо груб, или не.
подкрепям, стана грозно май Sick

# 182
  • Мнения: 288
Значи аз съм голяма късметлийка,защото до сега не се е случвало някой да ме навиква и ругае в болница.Не може да се говори така за лекарите и да ги наричаш "шибани",те ти спасяват живота,лекуват те,да не искаш и ръката да ти държат.Няколко пъти съм ходила с децата в Пирогов по разни причини,с деца всичко се случва.Винаги са били любезни и нормално държащи се хора.Тонът ти на писане не ми харесва,може да си ги предизвикала с лошо държание.Каквото повикало,това се обадило.
  Наистина си късметлийка! Simple Smile Освен това мисля, че в София имате много добри лекари. Не е така в провинцията за жалост.
  Като стана въпрос за навикани пациенти...миналата седмица моя приятелка, бременна с близнаци от трети опит инвитро,отива при заместника на лекарката си/защото излязла в отпуск/ за болничен.И гинекологът и се развиква, че не може да и даде никакъв болничен, това било нормално физиологично състояние, грабва и документите и ги изхвърля през вратата и тя трепереща си ги събирала по пода пред очите на останалите. Тя  е много мило момиче и с нищо не го е предизвикала. Но в тези жеги да работи бременна жена с много трудно осъществена бременност и 8 годишен стерилитет? И да и хвърлят нещата в коридора?
  Има и добри лекари, но ей такива като този ....просто е срам, че се случват такива неща.

# 183
  • Мнения: 335
Авторката не говори за свестните лекари.
Казала е за кого говори.

Само едно говедо може да стресира допълнително и целенасочено едно 3 годишно дете, вместо да го лекува.
Независимо от какво и независимо как се държи придружителят.

Ситуацията е приемлива само, ако говедото не е в болница и не се води лекар.
Има стотици примери за обратното. Затова има и такива теми.


ПП С уважение към добрите лекари.
За да си добър лекар е достатъчно да си добър човек, който преди време добре си е учил уроците. Като във всяка професия.

# 184
  • Мнения: 3 268
Авторката си е кръстила темата "Шибаните доктори" и не е казала конкретно име.

# 185
  • Мнения: 1 951
Цитат на: Mишон Врещунцел link=topic=210061.msg4578468#msg4578468
искаха пак лекари да й правят пълна упойка, за да "лежи мирно на скенера" Shocked /аз я приспах с люшкане и гушкане, защото беще достатъчно изморена/

Добре, де, защо това да е за шокиране? Разбира се, че трябва детето да е неподвижно по време на изследването. В противен случай то ще трябва да се повтори. Скенерът е силно рентген-натоварващо изследване. Едва ли, би искала детето ти да бъде облъчено два пъти в рамките на един и същи ден. Така както ти си го приспала, то можеше да се събуди от шума на 5-та минута. И какъв е смисъла тогава? По-добре за теб, детето и лекаря е да бъде приспано за 15 мин. и работата да се извърши професионално.
Ето за това говоря, че нещата си имат две страни.

# 186
  • Мнения: 3 818
Цитат на: Mишон Врещунцел link=topic=210061.msg4578468#msg4578468
искаха пак лекари да й правят пълна упойка, за да "лежи мирно на скенера" Shocked /аз я приспах с люшкане и гушкане, защото беще достатъчно изморена/

Добре, де, защо това да е за шокиране? Разбира се, че трябва детето да е неподвижно по време на изследването. В противен случай то ще трябва да се повтори. Скенерът е силно рентген-натоварващо изследване. Едва ли, би искала детето ти да бъде облъчено два пъти в рамките на един и същи ден. Така както ти си го приспала, то можеше да се събуди от шума на 5-та минута. И какъв е смисъла тогава? По-добре за теб, детето и лекаря е да бъде приспано за 15 мин. и работата да се извърши професионално.
Ето за това говоря, че нещата си имат две страни.

Да, и аз това имах предвид няколко поста по-нагоре:). Че нещата се представят едностранно и понякога тенденциозно. Защото спокойно може да се пусне тема за шибаните доктори, които са искали от едно дете да стои мирно и всеки, който не е наясно със скенера, да обяснят колко са некадърни тези хора. А на мърдащ човек скенер не може да се направи, това е истината.  Peace

# 187
  • Мнения: 2 673
дикси,
мислех да напиша това, което ти написа, но реших че е безсмислено,..наистина по-добре е да заключат темата

# 188
  • Мнения: 920
Авторката е била шашната, побъркана, паникьосана. Очаквала е човешко отношение, успокоение. А какво е получила?!

# 189
# 190
  • Мнения: 2 673

и то напълно безплатно Mr. Greenв някои болници се купува всичко

# 191
  • Мнения: 4 380
Авторката е била шашната, побъркана, паникьосана. Очаквала е човешко отношение, успокоение. А какво е получила?!

По българските болници няма допълнителни екипи за психологическа помощ на шашнати близки. Персоналът е толкова малко, че точно обратното- разчита се на помощта на близкия (физическа и психическа) за самия болен, защото той е приоритет. 

Да разкажа конкретен пример. Детето ми на 2 год. скача от един гараж и си чупи краче. Мъжът ми изпада в истерия. Детето е със страшна болка и уплаха и пищи. Кого по-напред да спасявам? Ами ако се бях шашнала и панирала и аз? Мъжът ми до такава степен изкрези че изобщо не разсъждаваше за реакциите си и ефекта им върху детето. Изблъсках го много грубо, грабнах детето и заключих вратата на стаята за да си се тръшка отвън баща и колкото иска, но да не ми пречи. Така успях да успокоя детето, да му дам обезболяващо и да викна бърза помощ.

Конкретен пример как някой в паниката си пречи. Ако не бях толкова концентрирана да помогна възможно най-бързо на детето, сигурно щях да му шибна един. #2gunfire

# 192
  • Мнения: 3 268
За пореден път ще го кажа-майките тотално изтрещяхме!

# 193
  • Мнения: 9 865
Е да де, xenia, ама авторката не е писала че е шашната, или пък да се обърна към Мадам Гоца.
В описанието на случката не личи някаква луда паника.Нормално е като се случи нещо лошо да си притеснен и да очакваш някаква реакция, след като си отишъл в Спешно. Какво е можела да помогне, може би да набие детето да млъкне и да седне да му промива раната и да я шие и превързва... Знам ли, все пак плащаме си данъците, редно е да не ни натирват като кучета...

# 194
  • Мнения: 920

и то напълно безплатно Mr. Greenв някои болници се купува всичко

О, да. И това го знам. След много превръзки раната се зачервява, боли. Питам. Докторът започва да ми обяснява. А сестрата вика - Че ние не сме длъжни да имаме еди-какъв си левкопласт. Купете си.
Амчи аз като не знам. Купих си.

# 195
  • Мнения: 920
Е да де, xenia, ама авторката не е писала че е шашната, или пък да се обърна към Мадам Гоца.
В описанието на случката не личи някаква луда паника.Нормално е като се случи нещо лошо да си притеснен и да очакваш някаква реакция, след като си отишъл в Спешно. Какво е можела да помогне, може би да набие детето да млъкне и да седне да му промива раната и да я шие и превързва... Знам ли, все пак плащаме си данъците, редно е да не ни натирват като кучета...

Тъкмо щях да предложа да се обръщат към мен. Ще успокоя, че и лепенка ще сложа. Е, не съм лекар, но за толкова години доста неща са ми минали през главата.

# 196
  • Мнения: 4 380
Е да де, xenia, ама авторката не е писала че е шашната, или пък да се обърна към Мадам Гоца.
В описанието на случката не личи някаква луда паника.Нормално е като се случи нещо лошо да си притеснен и да очакваш някаква реакция, след като си отишъл в Спешно. Какво е можела да помогне, може би да набие детето да млъкне и да седне да му промива раната и да я шие и превързва... Знам ли, все пак плащаме си данъците, редно е да не ни натирват като кучета...

Някои хора не си дават сметка, че реакцията им в стресова ситуация е неадекватна. По реакцията на екипа личи, че е ставало дума точно за това. Виждала съм роднини, които в момент когато трябва да се помага на близките им, започват да изясняват отношения с медиците. От тях  се очаква да помагат на пострадалия (в случая да държи здраво детето и да го успокоява) и не да се панира. Крясването по тях понякога върши чудесна работа да се оцеферят.

# 197
  • Мнения: 920
Крясването по тях понякога върши чудесна работа да се оцеферят.

Ако учителката в у-ще реши, че най-добре да кресне на сина ти - да се оцефери, както му викаш, или да го плесне...

# 198
  • Мнения: 8 769
Така, и този проблем изяснихме.

Общи условия

Активация на акаунт