Шибаните доктори

  • 8 176
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
Цитат
2. С тебе има и мъж-особено ако е от калибъра на моя.

мдаа, и моя опит е такъв.

Единственият път, когато съм зависила от държавното здравеопазване беше когато раждах, въпреки, че си платихме и т.н. на болницата, на лекаряря, на анастезиолога.....Та през цялото време докато раждах мъжо се разхождаше по коридора по риза и панталон с кобур на кръста. Е имаме само газов пистолет, но имаше огромен ефект. За инфо, мъжа ми е висок 198 и тежи 120 кила....Не мога да ви опиша, на ръце ме носиха....

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 17:40 от Радка Клатигърдева

# 16
  • Мнения: 4 585
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

# 17
  • Мнения: 5 370
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.
Волф, съгласна съм с тебе, ок. Но съгласи се и ти, че момичето е било с чуждо дете,тогава отговорността е още по-голяма. А и не всеки може да има медицински познания, все пак, и ето ти на-уплашила се е, ок, може би е и по-младичка.Нормално.
Ненормалното е отношението. Tired
И в Пирогов трябваше по тая логика да ме изгонят посред нощ като мръсно коте. Нали ти е ясно там пък какви случаи се водят?
Но не го направиха. Явно си е до хората.

# 18
  • Мнения: 1 951

Та през цялото време докато раждах мъжо се разхождаше по коридора по риза и панталон с кобур на кръста.....


 И те толкова се уплашиха, че те носеха на ръце заради пистолета, ли? Ха-ха  Joy

# 19
  • Мнения: 2 978
.........
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

Е добре де, ами ако това е най-близката болница. Какво като е панирана?
Какво би им коствало да и бият един шамар, да я сложат да седне, да пийне вода и да оправят раната. Лекари са...... уж. Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 46
.........
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

Е добре де, ами ако това е най-близката болница. Какво като е панирана?
Какво би им коствало да и бият един шамар, да я сложат да седне, да пийне вода и да оправят раната. Лекари са...... уж. Crossing Arms

На кого да бият шамар????????? #Crazy

# 21
  • Мнения: 2 978
...............
На кого да бият шамар????????? #Crazy


Хахах как на кого, на лошата жена, която е шокирана при вида на кръв.. Hug

# 22
  • Мнения: 4 555
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.

И аз това щях да кажа, но виждам, че си ме изпреварил.

Не знам дали знаете какво е да работите в ИСУЛ. Да ходите там всеки ден, да се борите с най-често неспасяеми случаи и хората да умират пред очите ви. Млади, стари, деца... Не знам дали някой си задава въпроса какво е да работиш под точно такова напрежение. Много е лесно да съчувстваш на плачещо дете с ожулено коляно, когато си му майка или леля и не си виждал кой знае колко по-сериозно нараняване от времето на собственото ти детство. Но когато всеки ден виждаш деца като Дари на работното си място, е малко по-различно.

Не защитавам докторите за лошото отношение, но мисля, че има много обстоятелства в тяхната работа, към които бихме могли да проявим разбиране, а не го правим. Понеже е по-лесно човек просто да изисква.

# 23
  • Мнения: 6 167

Та просто исках да споделя това с вас и да иэкажа въэмощението си.  ooooh!


аз пък се възмущавам от теб и ти препоръчвам следващия път да използваш селската знахарка, е не шибаните доктори  ooooh!

# 24
  • Мнения: 2 673
За тази професия се изисква едно нещо дето не се получава с получаването на дипломата, това е Човещина. Не е възможно всички от тях да я имат, така че ...нормално е да има и Дзверове в гилдията. Само дето има и още НЕЩО!!! Има си морално-етични\деонтологични\правила, засягащи ВРЪЗКАТА пациент - лекар\сестра\. Ако те са нарушени, можеш да избиеш нечий зъб - било то лекарски или сестрински, ..и ми е чудно що не си го направила ...чисто по братски... Sunglasses

от гилдията: Карил

# 25
  • Мнения: 22 867
Мразя дя се слагат етикети на цели гилдии. Така беше и с учителите. Грозно е. Да му беше взела името и фамилията на тоя доктор и го изтипосай във форума, поне да се знае кой е "шибания доФтор"! Защото сред тях има и много читав народ, а така да обиждаш наред, е меко казано твърде неделикатно. Въпреки че донякъде може да те разбере и теб човек - все пак отиваш при лекар, водиш дете, стресирана си и т.н. и т.н. Той е трябвало да се държи подобаващо, дори и да не му харесваш ти или детето , или жегите,или...................

# 26
  • Мнения: X
Хе, хе! Нека са груби и невъзпитани, но поне да си разбират от работата и да ти помогнат. Нещо като д-р Хаус.  Wink
Лошото е некомпетентността. Иначе и да те наругаят се преживява - с малко сълзи и яд. Naughty
Скоро ми се наложи да заведа близък в спешното. Ами бях обидена до сълзи и много стресната, защото очаквах да е като по филмите. Екип тича, доктори, сестри, раздават се команди, поемат болния, веднага му оказват помощ, интубират, екстубират и там каквото си трябва. Да, ама не! Чакахме един час - не било страшно, някаква си бъбречна криза, ще чака! Иде ти да ги гръмнеш! Ама те си знаят, там е лудница.
Ама на нас като ни беше за първи път, откъде да знаем, че не е страшно, каква е тази болка, защо така боли, от какво е.
Ти за себе си си важен, очакваш като си притеснен, всички да хукнат да ти помагат. Ами не става така. Но все пак помогнаха, де...
Много ужасии видях онази вечер в спешното. И простих на докторите - не им е лесно.

# 27
  • Мнения: 343
Има си морално-етични\деонтологични\правила, засягащи ВРЪЗКАТА пациент - лекар\сестра\. Ако те са нарушени, можеш да избиеш нечий зъб - било то лекарски или сестрински, ..и ми е чудно що не си го направила ...чисто по братски... Sunglasses

от гилдията: Карил



А на мен, ако не ми хареса обслужването в банката или магазина, може ли да избия зъбите на персонала?  А ако някой наистина ме вбеси, може ли да му счупя ръка или крак?   newsm78 Ако това стане повсеместна практика, всички продавачки и служителки, вместо да те гледат все едно си им изял закуската, ще се усмихват... беззъбо, но любезно.  Joy
Sugar Baby, лекарят и сестрите определено не са били прави да се държат грубо, но заглавието на темата не ти прави чест и не говори добре за възпитанието ти.



# 28
  • Мнения: 1 002
а ти шибаното '' шугър''бейби ли си ?

# 29
  • Мнения: 2 673
Има си морално-етични\деонтологични\правила, засягащи ВРЪЗКАТА пациент - лекар\сестра\. Ако те са нарушени, можеш да избиеш нечий зъб - било то лекарски или сестрински, ..и ми е чудно що не си го направила ...чисто по братски... Sunglasses

от гилдията: Карил



А на мен, ако не ми хареса обслужването в банката или магазина, може ли да избия зъбите на персонала?  А ако някой наистина ме вбеси, може ли да му счупя ръка или крак?   newsm78 Ако това стане повсеместна практика, всички продавачки и служителки, вместо да те гледат все едно си им изял закуската, ще се усмихват... беззъбо, но любезно.  Joy
Sugar Baby, лекарят и сестрите определено не са били прави да се държат грубо, но заглавието на темата не ти прави чест и не говори добре за възпитанието ти.





...честно казано никога не съм си позволила и няма да си позволя да повиша тон на пациент, макар че работя къде, къде в по-тежко звено от премното в ИСУЛ. А мен като ме приемаха за раждане ме направи една акуСЕРКА на нищо..затова че МЕ БОЛИ!!! Рина 77, ако можех не зъбите ребрата щях да и счупя #Cussing outОтношението не само, че не беше професионално, беше НЕЧОВЕШКО! бебето ми се оказа твърде едро за да излезе, а ме мъчиха цяла нощ, докато ме оперираха по спешност. Имало е закакво да ме боли..оказа се. Никога няма да забравя лицето на това озлобено, грозно по душа, нагримирано добре момиче. Питам се как ли би си възпитало децата?? и къде ли очаква да се скрие от Господ??

Общи условия

Активация на акаунт