Шибаните доктори

  • 8 217
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 952
А аз предлагам темата да бъде заключена.
За мен лично е недопустимо да се плюе така този, който се грижи за здравето ти, независимо груб, или не.

# 181
  • Мнения: 2 673
А аз предлагам темата да бъде заключена.
За мен лично е недопустимо да се плюе така този, който се грижи за здравето ти, независимо груб, или не.
подкрепям, стана грозно май Sick

# 182
  • Мнения: 288
Значи аз съм голяма късметлийка,защото до сега не се е случвало някой да ме навиква и ругае в болница.Не може да се говори така за лекарите и да ги наричаш "шибани",те ти спасяват живота,лекуват те,да не искаш и ръката да ти държат.Няколко пъти съм ходила с децата в Пирогов по разни причини,с деца всичко се случва.Винаги са били любезни и нормално държащи се хора.Тонът ти на писане не ми харесва,може да си ги предизвикала с лошо държание.Каквото повикало,това се обадило.
  Наистина си късметлийка! Simple Smile Освен това мисля, че в София имате много добри лекари. Не е така в провинцията за жалост.
  Като стана въпрос за навикани пациенти...миналата седмица моя приятелка, бременна с близнаци от трети опит инвитро,отива при заместника на лекарката си/защото излязла в отпуск/ за болничен.И гинекологът и се развиква, че не може да и даде никакъв болничен, това било нормално физиологично състояние, грабва и документите и ги изхвърля през вратата и тя трепереща си ги събирала по пода пред очите на останалите. Тя  е много мило момиче и с нищо не го е предизвикала. Но в тези жеги да работи бременна жена с много трудно осъществена бременност и 8 годишен стерилитет? И да и хвърлят нещата в коридора?
  Има и добри лекари, но ей такива като този ....просто е срам, че се случват такива неща.

# 183
  • Мнения: 335
Авторката не говори за свестните лекари.
Казала е за кого говори.

Само едно говедо може да стресира допълнително и целенасочено едно 3 годишно дете, вместо да го лекува.
Независимо от какво и независимо как се държи придружителят.

Ситуацията е приемлива само, ако говедото не е в болница и не се води лекар.
Има стотици примери за обратното. Затова има и такива теми.


ПП С уважение към добрите лекари.
За да си добър лекар е достатъчно да си добър човек, който преди време добре си е учил уроците. Като във всяка професия.

# 184
  • Мнения: 3 268
Авторката си е кръстила темата "Шибаните доктори" и не е казала конкретно име.

# 185
  • Мнения: 1 954
Цитат на: Mишон Врещунцел link=topic=210061.msg4578468#msg4578468
искаха пак лекари да й правят пълна упойка, за да "лежи мирно на скенера" Shocked /аз я приспах с люшкане и гушкане, защото беще достатъчно изморена/

Добре, де, защо това да е за шокиране? Разбира се, че трябва детето да е неподвижно по време на изследването. В противен случай то ще трябва да се повтори. Скенерът е силно рентген-натоварващо изследване. Едва ли, би искала детето ти да бъде облъчено два пъти в рамките на един и същи ден. Така както ти си го приспала, то можеше да се събуди от шума на 5-та минута. И какъв е смисъла тогава? По-добре за теб, детето и лекаря е да бъде приспано за 15 мин. и работата да се извърши професионално.
Ето за това говоря, че нещата си имат две страни.

# 186
  • Мнения: 3 818
Цитат на: Mишон Врещунцел link=topic=210061.msg4578468#msg4578468
искаха пак лекари да й правят пълна упойка, за да "лежи мирно на скенера" Shocked /аз я приспах с люшкане и гушкане, защото беще достатъчно изморена/

Добре, де, защо това да е за шокиране? Разбира се, че трябва детето да е неподвижно по време на изследването. В противен случай то ще трябва да се повтори. Скенерът е силно рентген-натоварващо изследване. Едва ли, би искала детето ти да бъде облъчено два пъти в рамките на един и същи ден. Така както ти си го приспала, то можеше да се събуди от шума на 5-та минута. И какъв е смисъла тогава? По-добре за теб, детето и лекаря е да бъде приспано за 15 мин. и работата да се извърши професионално.
Ето за това говоря, че нещата си имат две страни.

Да, и аз това имах предвид няколко поста по-нагоре:). Че нещата се представят едностранно и понякога тенденциозно. Защото спокойно може да се пусне тема за шибаните доктори, които са искали от едно дете да стои мирно и всеки, който не е наясно със скенера, да обяснят колко са некадърни тези хора. А на мърдащ човек скенер не може да се направи, това е истината.  Peace

# 187
  • Мнения: 2 673
дикси,
мислех да напиша това, което ти написа, но реших че е безсмислено,..наистина по-добре е да заключат темата

# 188
  • Мнения: 920
Авторката е била шашната, побъркана, паникьосана. Очаквала е човешко отношение, успокоение. А какво е получила?!

# 189
# 190
  • Мнения: 2 673

и то напълно безплатно Mr. Greenв някои болници се купува всичко

# 191
  • Мнения: 4 380
Авторката е била шашната, побъркана, паникьосана. Очаквала е човешко отношение, успокоение. А какво е получила?!

По българските болници няма допълнителни екипи за психологическа помощ на шашнати близки. Персоналът е толкова малко, че точно обратното- разчита се на помощта на близкия (физическа и психическа) за самия болен, защото той е приоритет. 

Да разкажа конкретен пример. Детето ми на 2 год. скача от един гараж и си чупи краче. Мъжът ми изпада в истерия. Детето е със страшна болка и уплаха и пищи. Кого по-напред да спасявам? Ами ако се бях шашнала и панирала и аз? Мъжът ми до такава степен изкрези че изобщо не разсъждаваше за реакциите си и ефекта им върху детето. Изблъсках го много грубо, грабнах детето и заключих вратата на стаята за да си се тръшка отвън баща и колкото иска, но да не ми пречи. Така успях да успокоя детето, да му дам обезболяващо и да викна бърза помощ.

Конкретен пример как някой в паниката си пречи. Ако не бях толкова концентрирана да помогна възможно най-бързо на детето, сигурно щях да му шибна един. #2gunfire

# 192
  • Мнения: 3 268
За пореден път ще го кажа-майките тотално изтрещяхме!

# 193
  • Мнения: 9 865
Е да де, xenia, ама авторката не е писала че е шашната, или пък да се обърна към Мадам Гоца.
В описанието на случката не личи някаква луда паника.Нормално е като се случи нещо лошо да си притеснен и да очакваш някаква реакция, след като си отишъл в Спешно. Какво е можела да помогне, може би да набие детето да млъкне и да седне да му промива раната и да я шие и превързва... Знам ли, все пак плащаме си данъците, редно е да не ни натирват като кучета...

# 194
  • Мнения: 920

и то напълно безплатно Mr. Greenв някои болници се купува всичко

О, да. И това го знам. След много превръзки раната се зачервява, боли. Питам. Докторът започва да ми обяснява. А сестрата вика - Че ние не сме длъжни да имаме еди-какъв си левкопласт. Купете си.
Амчи аз като не знам. Купих си.

Общи условия

Активация на акаунт