Шибаните доктори

  • 8 218
  • 198
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 216
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал, който, за съжаление, при българина напоследък рядко се среща. Въпроса опира и до управлението, което пък от своя страна опира отново до морала на управляващия  Whistling
Определено при лекари, полицаи, учители липсата на елементарно човешко отношение и честа липса на мисловна дейност ни прави впечатление, тъй като тези професии по презумция се смятат за  уважавани... да, ама "минало - бешело"  Mr. Green от тук насетне все това ни чака, тъй като да смениш моралните ценности на едно цяло поколение е доста трудна задача.... в нашата родна бълхария това си е направо невъзможно...
Има зна4ение естествено- като е 4астно и като имаш такъв служител( който със сигурност не е Др. Хаус) никой няма да го търпи и ще не ще манталитета се сменя, а като си уверен 4е си закован и няма кой да те мръдне- си позволяваш да си арогантен, така се променя манталитет, като престанат хората да си мислят 4е като не е тяхно а на държавата, или на някой- може да си правиш каквото поискаш.( какво се слу4и с оня П****ст дето намужкал пациент- не съм следила)

# 46
  • Мнения: 650
Ако може запознатите и защитаващите да ми отговорят с имената на докторите и сестрите?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп с отнети права?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп  в затвора?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот с отнети права?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот в затвора?
Май докато това не стане мършата ще е болшинство Peace
И всички да им викат и да се разправят и да ги набият какво ще стане когато си в нужда и да не изпадаш в ситуация newsm78
Или щом няма тука си говорим за единични случаи Mr. Green

# 47
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако може запознатите и защитаващите да ми отговорят с имената на докторите и сестрите?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп с отнети права?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп  в затвора?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот с отнети права?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот в затвора?
Май докато това не стане мършата ще е болшинство Peace
И всички да им викат и да се разправят и да ги набият какво ще стане когато си в нужда и да не изпадаш в ситуация newsm78
Или щом няма тука си говорим за единични случаи Mr. Green

 Peace Peace Peace

# 48
  • Мнения: 5 370
Досега историята мисля, че помни само едно ...хм....уволнение, не съм сигурна дали му отнеха правата обаче. Говоря за лекаря от Пирогов, който беше искал пари на някакъв човечец за операцията на жена му. Това беше станало достояние и на медиите.

# 49
  • Мнения: 216
Ако може запознатите и защитаващите да ми отговорят с имената на докторите и сестрите?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп с отнети права?
Има ли доктор или сестра прибрала подкуп  в затвора?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот с отнети права?
Има ли доктор или сестра поради немарливост и застрашен човешки живот в затвора?
Май докато това не стане мършата ще е болшинство Peace
И всички да им викат и да се разправят и да ги набият какво ще стане когато си в нужда и да не изпадаш в ситуация newsm78
Или щом няма тука си говорим за единични случаи Mr. Green
Както и да се произвеждат "доктори" които не са си платили Анатомията или друго- вярно 4е практиката е клю4а ама си трябва и 4етене, незнам за защита на потребителя ама е толко омагьосан този кръг 4е не Васил Левски, а незнам кой трябва да дойде 4е да се прекъсне #Crazy

# 50
  • Мнения: 5 622
Всяко стадо си има мърша. Затова е всеизвестно, че съм абсолютно против категоризирането на представителите на определени професии като такива и онакива..

# 51
  • Мнения: 650
Досега историята мисля, че помни само едно ...хм....уволнение, не съм сигурна дали му отнеха правата обаче. Говоря за лекаря от Пирогов, който беше искал пари на някакъв човечец за операцията на жена му. Това беше станало достояние и на медиите.
И какво стана с доктора? не може да не знае някои? Защо ли си мисля че може би пак там си работи newsm78

# 52
  • Мнения: 2 401
Казах го и в една друга тема.
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing

98 % от лекарското съсловие е мърша, най-малкото затова, защото никой от тях не се дистанцира от безобразията, които върши истинската мърша, те всички си пазят гърба... което значи, че не са против... което значи, че са като тях...

# 53
  • Мнения: 5 370
Досега историята мисля, че помни само едно ...хм....уволнение, не съм сигурна дали му отнеха правата обаче. Говоря за лекаря от Пирогов, който беше искал пари на някакъв човечец за операцията на жена му. Това беше станало достояние и на медиите.
И какво стана с доктора? не може да не знае някои? Защо ли си мисля че може би пак там си работи newsm78
LAna,идея си нямам, честно, тя, историята, после вече беше забравена.
Но че няма в затворите за престъпна небрежност и подкупи-в това съм повече от убедена. Tired

# 54
  • Мнения: 216
Всяко стадо си има мърша. Затова е всеизвестно, че съм абсолютно против категоризирането на представителите на определени професии като такива и онакива..
Да де ама като е поголовно пък и заразно как да ги категоризираш, аз незнам как то4но са нещата от "кухнята" там но тук, за най-малката подробност се подписваш, дата, 4ас , всеки разговор с пациент се записва дословно( водиш си бележки по време) и така за да няма ексцесии, а там сигурно и копие от картона си неможе да изискаш, и Джипито, сигурно не полу4ава и справки за това каде е бил пациента или друго( например разходка до спешното) Tired

# 55
  • Мнения: 5 622

Казах го и в една друга тема.
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing


Не знам. Лично аз имам близки и от трите съсловия и те не са мърша. Нека всеки отговаря за себе си... Страничните наблюдатели не винаги са обективни..Да не говорим, че както стана ясно, плюенето е заразно и увлича доста хора да кажат това, което и те самите не искат....

Според мен разковничето е в нас самите като нация. Еми прост е българина като цяло и това си е...КОй каквото ще да казва....
Затова и малкото свестни, биват оплюти и сравнени с мършата.... Тъжно, но факт

# 56
  • Мнения: 2 792

Докторът (ако иэобщо може да се нарече така) я увика и ми каэа `Дръж я эдраво ,че много рипа и ме нерви ` Shocked!Отделно няколко сестри пред кабинета се раэкрещяха ,ще цитирам една от тях - `Я тва дете да млъкне,да не вляэа аэ да му эатворя устата ` Shocked Shocked Shocked!Отделно ,че нищо не направи доктора,освен че лепна една лепенка ,която се отлепи още преди да иэлеэам от болницата...И все пак се эамислих какво е това отношение??Нормално ли е да търпим такова отношение,като дори срещу него не получаваме и качествени услуги...!А и эа конкретната ситуация-та това е 3-годишно дете,какво очакват  Naughty ?


  Практиката на детската ортопедия и травматология (в болничните заведения със спешен прием) от време оно е, да се държат по този суров начин с приходящите леко наранени малки с цел стресване и извършване за възможно най-кратък срок на необходимата манипулация. Държанието на екипа е било нормално и както разбирам са си свършили работата. Лично според мен детето е било изпаднало в лек истеричен пристъп, при положение, че описаната трамва наистина не е сериозна и екипа за това си е позволил да се държи така.
  Пиша го с ясното съзнание на майка, която при повторно отваряне на  дълбока,  кървяща колянна рана си позволи да омаловажи случая и да не позволи на малкото си дете (4 годишно) да се изживява като жертва, а просто я проми пред насъбралата се охкаща тълпа  Tired

# 57
  • Мнения: 5 539
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал, който, за съжаление, при българина напоследък рядко се среща. Въпроса опира и до управлението, което пък от своя страна опира отново до морала на управляващия  Whistling

Напоследък си мисля, че всичко опира до мениджмънта на съответното здравно заведение. А мениджмънтът в частния сектор в повечето случаи е по-добър от държавния.
Не всичко опира до морал, ако човекът беше толкова морално същество, нямаше да съществуват закони и санкции. Това, че си учил медицина 5 или 7 или 10 години не те прави задължително морален и състрадателен.
И далеч не всичко опира до заплащане също. Да вземем за пример низшия персонал на болниците - санитарите. От една страна е трудно да намериш хора, които да вършат такава работа за нищожното заплащане, което те получават. Но от друга страна няма да забравя как моето семейство беше изнудвано от една такава санитарка, когато баба ми, Бог да я прости, стоя няколко седмици в безпомощно състояние в болницата. Въпросната санитарка си искаше по 10 лева на нощ, за да я завива и наглежда - нещо, което й влиза в задълженията.
Да, но ако имаше контрол от страна на главна сестра, на завеждащ отделение и т.н., това не би се случило. Дали ако знаеше, че може да си загуби работата, щеше да си го позволява?
Изобщо на ниво помощен персонал в болниците положението е трагично ooooh!
Така че просто трябва да има ясни правила в управлението на болниците и стриктност при прилагането им.
Тогава и докторите ни ще бъдат човечни, и ние ще бъдем доволни.

# 58
  • Мнения: 216

Казах го и в една друга тема.
Защо мършата взе да надделява над добрите лекари, учители, сестри и полицаи? Защо?

(Говоря/пиша си на глас-клавиатурата) Laughing


Не знам. Лично аз имам близки и от трите съсловия и те не са мърша. Нека всеки отговаря за себе си... Страничните наблюдатели не винаги са обективни..Да не говорим, че както стана ясно, плюенето е заразно и увлича доста хора да кажат това, което и те самите не искат....

Според мен разковничето е в нас самите като нация. Еми прост е българина като цяло и това си е...КОй каквото ще да казва....
Затова и малкото свестни, биват оплюти и сравнени с мършата.... Тъжно, но факт

Аз винаги съм била против общият знаменател, но мисълта ми е такава 4е има и добри, но те то4но биват завла4вани надолу заради болшинството некадърници, не споменавам директни примери защото незнам имената им, но неможе да отре4еш 4е споменатото е абсурдно от страна на хора, в 4иито ръце се предполага 4е може да повериш живота си, то4но тези хора трябва да са пример, не да искат подкупи, да нарушават правиниците, и да грубят хора дошли да търсят помощ, не е лесно да търпиш, и съм наясно 4е изброените професии са стресиращи и напрегнати, но затова минаваш обу4ение, а ако не е за теб- 4ий го крепиш там???

# 59
  • Мнения: 5 622
Преди години ми се наложи да ме шият в спешното, бях дете и при една игра се нарязах на чувал с шишета(който ритнах). Още помня как една страшна, едра ( за да не кажа дебела) и груба мед. сестра, докато ме шиеха и аз се озъртах(щото ми беше интересно, не за друго), изкоментира "Тая пък как се върти, ще и забия вече два шамара"  Wink Какво да кажеш на това..Простото си е просто, просто  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт