Шибаните доктори

  • 8 238
  • 198
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 622
Обясни, Бубо, ти като как ги шибаш.
Та чак и стига се провикваш.

С турникет  Joy

Каква е тази сложна дума?
Обясни, моля те, нагледно.

Есмарх бе, как какво  Joy

Онова дето ти стягат ръката над лакътя с него като ще ти взимат кръв от вената  Wink Ли Виксен го е показала, но може да изглежда и по-различно по принцип. Вариации има бол  Grinning

# 76
  • Мнения: 216
Обясни, Бубо, ти като как ги шибаш.
Та чак и стига се провикваш.

С турникет  Joy

Каква е тази сложна дума?
Обясни, моля те, нагледно.

Есмарх бе, как какво  Joy

Онова дето ти стягат ръката над лакътя с него като ще ти взимат кръв от вената  Wink Ли Виксен го е показала, но може да изглежда и по-различно по принцип. Вариации има бол  Grinning
така е , но тук главно се използва този еднократен модел. Бая Плющи- горките доктори Бубе

# 77
  • Мнения: 5 622
така е , но тук главно се използва този еднократен модел. Бая Плющи- горките доктори Бубе

тихо тогава да не събудим спящите  smile3505

Лека нощ и от мен. Гледам, целият форум изкапа, щом сме ги приспали, значи може и ние да си лягаме  Joy

# 78
  • Мнения: 216
така е , но тук главно се използва този еднократен модел. Бая Плющи- горките доктори Бубе

тихо тогава да не събудим спящите  smile3505

Лека нощ и от мен. Гледам, целият форум изкапа, щом сме ги приспали, значи може и ние да си лягаме  Joy
лека и на теб, аз ще 4акам да стане тъмно Tired

# 79
  • Мнения: 420
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал,
И далеч не всичко опира до заплащане също. Да вземем за пример низшия персонал на болниците - санитарите. От една страна е трудно да намериш хора, които да вършат такава работа за нищожното заплащане, което те получават. Но от друга страна няма да забравя как моето семейство беше изнудвано от една такава санитарка, когато баба ми, Бог да я прости, стоя няколко седмици в безпомощно състояние в болницата. Въпросната санитарка си искаше по 10 лева на нощ, за да я завива и наглежда - нещо, което й влиза в задълженията.
Съзнаваш, че е трудно да се намери такъв personal, за мизерните пари, които им се плащат, а говориш за изнудване! Ти защо не остана при баба ти, да не ви изнудват?! Или  санитaрката е длъжна да маха и слага подложи за жълти стинки? Ти на нейно място дали щеше да баркасх в акото с усмивка? А?
Малко си е поискала жената! Или си мислиш, че тя семейство няма? Ами ако всички много учат, кой ще сменя лайнени гащи на безпомощни пациенти?
А помисли малко, преди да говориш за изнуда! Грозно е!

# 80
  • Мнения: 4 380
Хубаво си е заглавието, шибани са.
Но в конкретния случай си се паникьосала.
Лекарите веднага са разбрали това. Когато падне дете, може да си нарани лактите или колената.
Там няма такива кръвоносни съдове, че да блика водопад кръв. Природата е помислила.
Най-големия кръвоносен съд е от вътрешната страна на крачето. То и в едно 3 годишно дете няма
кръв за водопад де. На паникьосана жена един по-строг тон, в някои случаи и шамар действат отрезвяващо. А какво ви пречи в чантите си да носите 2-3 лепенки и 1 пудричка за рани?
То и без това има достатъчно излишни неща.
Исул е болница за много тежки случаи. Там ще заведеш възрастен с признаци на инфаркт или
кръвоизлив в мозъка.
Волф, съгласна съм с тебе, ок. Но съгласи се и ти, че момичето е било с чуждо дете,тогава отговорността е още по-голяма. А и не всеки може да има медицински познания, все пак, и ето ти на-уплашила се е, ок, може би е и по-младичка.Нормално.
Ненормалното е отношението. Tired
И в Пирогов трябваше по тая логика да ме изгонят посред нощ като мръсно коте. Нали ти е ясно там пък какви случаи се водят?
Но не го направиха. Явно си е до хората.

Отношението си е много дори нормално. Паниката пречи на работата на лекарите, както и утежнява положението на пострадалия. Те са реагирали така за да я накарат да си върши нейната част от работата- да успокоява детето, и да го държи здраво. Видимо  тя е била не по-малко паникьосана от самото дете и е имала нужда от такъв "шамар" да се освести.
Ако тези хора не реагираха по този начин, биха били много по-малко ефикасни в критически ситуации. Родителите много често без да осъзнават в такива ситуации пречат. Пречат и на детето и на екипа.

# 81
  • Мнения: 920
между другото, околко шибаните доктори има и един болюк друг вид шибан персонал.
стига с тия доктори, разбрахме, че са шибани и корумпирани. и че не предоставят качествени 'услуги' Mr. Green

да вземем например лаборантките по клиничните лабАратории.
тези женици не знам дали знаете, получават 350 лева заплата в края на 30-40г трудов стаж. и то евентуално при късмет.
освен тази космическа сума дават дежурства, а има и дни, в които са на 'повикване'.
има и нощи, в които са на 'повикване'.
т.е трябва да стоят до телефона и да се появят в лабАраторията до няколко минути при спешен случай.
та, колко мислите се плаща на една такава женица , ако я повикат през нощта за спешен анализ? 0.16 стотинки.
не знам дали сте запознати , но в София няма нощен градски транспорт, т.е лаборантите трябва да се телепортират до мястото на събитието, например , за да заработят 16 стотинки.

може ли да стрелна малко :  #2gunfire



Точно заради тези мили женици дъщеря ми се превива няколко часа. Бяха легнали да поспят и сложили табелка Не чукайте. Докторката, която беше изключително мила, едвам посмя накрая да ги събуди и да им се помоли. Накрая не издържа и би инжекцията без да види резултатите.

# 82
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Оооооооооооооо! ИСУЛ! Спомени, спомени...малкия на годинка, с болки в ухото...чакахме около час , пред УНГ  в ИСУЛ, защото никъде , ама Никъде , в скапания ни квартал нямаше работещ УНГ...а сега си представете едно прохождащо все още дете, което не иска да стои в количката, нито на ръце, иска да ходи , не иска да чака пред някакъв кабинет, а отгоре на всичко и ухото го боли, и зъби му никнат,недоспало... Rolling Eyes ..трудно се успокоява такова дете, и за кратко време остава спокойно !!! ...Та въпросната УНГ докторка , ме направи на две стотинки , защо детето пищяло така, и вдигало шум в коридора Shocked...какво очакваше от мен , не знам! да си тръгна и да продължи детето да си пищи , ама вкъщи , далече от нея, да запуша устата му...???!!! Уверявам ви , че направих всичко възможно детето да не вдига шум!!!

# 83
  • Мнения: 5 539
не смятам, че това е до частно или държавно управление. В повечето случаи опира до морал,
И далеч не всичко опира до заплащане също. Да вземем за пример низшия персонал на болниците - санитарите. От една страна е трудно да намериш хора, които да вършат такава работа за нищожното заплащане, което те получават. Но от друга страна няма да забравя как моето семейство беше изнудвано от една такава санитарка, когато баба ми, Бог да я прости, стоя няколко седмици в безпомощно състояние в болницата. Въпросната санитарка си искаше по 10 лева на нощ, за да я завива и наглежда - нещо, което й влиза в задълженията.
Съзнаваш, че е трудно да се намери такъв personal, за мизерните пари, които им се плащат, а говориш за изнудване! Ти защо не остана при баба ти, да не ви изнудват?! Или  санитaрката е длъжна да маха и слага подложи за жълти стинки? Ти на нейно място дали щеше да баркасх в акото с усмивка? А?
Малко си е поискала жената! Или си мислиш, че тя семейство няма? Ами ако всички много учат, кой ще сменя лайнени гащи на безпомощни пациенти?
А помисли малко, преди да говориш за изнуда! Грозно е!

Не знам на кого отговарям в случая, защото авторката е объркала цитатите. Първото е мое, второто - не.

Нещо много са ти размити понятията и ценностите. Грозно е да говоря за корупция, така ли? Ако имаш семейство и нужда от пари, можеш да изнудваш хората в нужда, така ли? И трябва да си искаш пари под масата, за да си вършиш задълженията?
Ами по тази логика, аз като учител ще реша, че заплатата ми е мизерна, и ще започна да изнудвам твоето дете, за да му пиша тройката. А ти ще ми ръкопляскаш и ще се радваш?
Ашколсун, просто ме остави безмълвна!

Цитат
Или  санитaрката е длъжна да маха и слага подложи за жълти стинки?
Ами не, сигурно в длъжностната й характеристика пише, че е длъжна да пие кафета и да си чопли носа по цял ден Rolling Eyes
Като не е длъжна, да хваща пътя и да си намери друга работа - нито е вложила акъл, нито образование, за да работи това.

Моля те, уточни коя си, защото държа да те запомня, подобна простотия рядко се среща дори в този форум.

# 84
  • Мнения: 5 370
Отношението си е много дори нормално. Паниката пречи на работата на лекарите, както и утежнява положението на пострадалия. Те са реагирали така за да я накарат да си върши нейната част от работата- да успокоява детето, и да го държи здраво. Видимо  тя е била не по-малко паникьосана от самото дете и е имала нужда от такъв "шамар" да се освести.
Ако тези хора не реагираха по този начин, биха били много по-малко ефикасни в критически ситуации. Родителите много често без да осъзнават в такива ситуации пречат. Пречат и на детето и на екипа.
Ти прочете ли, че това не е ДЕТЕТО НА АВТОРКАТА? И не тя е родител?
Мисля, че има разлика, и то доста голяма.
Апропо, ако там, където живееш, лекар по този начин залепи шамар на пациентка с дете по подобна причина-кажи ми, моля, какво ще се случи постфактум? Thinking

# 85
  • Мнения: 157
Заглавието е супер,точно такива са всичките те направо се самозабравиха.Може случаят да не е тежък,но това е дете и са длъжни да се държат подобаващо.Кога ли ще се оправят нещата и ще се чувстваме защитени и сигурни?

# 86
  • Мнения: 4 380
Отношението си е много дори нормално. Паниката пречи на работата на лекарите, както и утежнява положението на пострадалия. Те са реагирали така за да я накарат да си върши нейната част от работата- да успокоява детето, и да го държи здраво. Видимо  тя е била не по-малко паникьосана от самото дете и е имала нужда от такъв "шамар" да се освести.
Ако тези хора не реагираха по този начин, биха били много по-малко ефикасни в критически ситуации. Родителите много често без да осъзнават в такива ситуации пречат. Пречат и на детето и на екипа.
Ти прочете ли, че това не е ДЕТЕТО НА АВТОРКАТА? И не тя е родител?
Мисля, че има разлика, и то доста голяма.
Апропо, ако там, където живееш, лекар по този начин залепи шамар на пациентка с дете по подобна причина-кажи ми, моля, какво ще се случи постфактум? Thinking

Ако си гледала "Спешно отделение" би знала със сигурност, че там където живея и където и да било, това е нормално в критична ситуация и в ситуация на паника на роднина.

Да, прочетох че не е родител, но това няма нищо общо с факта, че не е в състояние да държи или успокои детето когато му се обработва раната. Тя в момента е отговорна за него, тя го е довела в спешен кабинет.

Цитат
Грозно е да говоря за корупция, така ли? Ако имаш семейство и нужда от пари, можеш да изнудваш хората в нужда, така ли? И трябва да си искаш пари под масата, за да си вършиш задълженията?
Ами по тази логика, аз като учител ще реша, че заплатата ми е мизерна, и ще започна да изнудвам твоето дете, за да му пиша тройката. А ти ще ми ръкопляскаш и ще се радваш?
Ашколсун, просто ме остави безмълвна!

Нещо май не си наясно. В едно отделение от 60 човека има 2-3 санитари на смяна. Ако ще богове да са, пак не биха могли да осигурят обслужването което се подсигурява на болен в Щатите примерно, където 1 санитар отговаря за 5-6 човека. При това забележи, че санитаря в България отговаря както за обслужването на болния, така и за почистване (стаи, коридори и сервизни помещения) , което принципно в цивилизована страна е работа на чистачи и технически персонал. Ако си мислиш, че санитарите си клатят краката, в голяма заблуда си. Не сядат и за секунда, не хапват и по една баничка цял ден понякога. Та да си дойда на думата, своите пряки задължения вършат достатъчно добре, дотолкова доколкото да няма насрани и напикани. Повече в задълженията им не влиза и никой не би си скъсвал многократно повече задника да върши неща които не са му работа за милите очички на някой. Когато и се плаща конкретно за даден човек, тя си поема пълната отговорност той да бъде гледан добре: измит, чист, завит и обръснат, независимо че за това ще за това тя самата ще се лиши от обяд или ще се се носи като пършинг по коридорите. Тези грижи са ЕКСТРА към останалите и задължения. Тези грижи принципно са поверени на плещите на роднините в България защото за такива екстри персонал НЯМА.

# 87
  • Мнения: 1 002
забелязала съм , че ако става въпрос за целулит , отслабване , стрии или черни точки ,
всеки е готов и дава сума ти пари и хич не му е жал ...
обаче става ли въпрос за здраве , всички са длъжни да ти се въртят на пета без пари , защото здравето е безценно , нали ?
сестрите и санитарките пък взимат толкова смешни пари , направо ми е жал ...

# 88
  • Мнения: 2 673
малеее гледайте НА ЧИСТО по НОВА!!!! Shocked Shocked Shocked

е този ако не е ШИБАНЯК!!!

# 89
  • Мнения: 216
Ксения относно санитарите- абсолютно си права, и искам да добавя 4е не вси4ки са необразовани и прости и мързеливи, ровещи си в носа, и ако наистина е така, с какъв акъл ще повериш на такъв"боклук" да се грижи за близкият ти роднина?

По отношение на поведението на докторите- не споделям мнението, Първо не може да се водим по Хаус и Спешно И анатомии и др. серияли, пациента е пациент и е дошъл за помощ, ако можеше сам да го свърши- ами нямаше да е в 4акалнята, както споменах преди тук не те у4ат да крещиш и удряш пациенти( дори НЕ трябва да докосваш пациент без негово съгласие или без да си го предупредил- заради съд) ами си има на4ин( предлагаш им стая, или отделно помещение именно за да не изнервят обстановката и се опитваш да успокоиш съответно по преценка)

Общи условия

Активация на акаунт