Шибаните доктори

  • 8 218
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 841
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?

Ако това е алтернативата - предпочитам д-р Хаус с безобразното му поведение към пациентите пред всяка засукана и усмихната докторка, за която развитието на медицината е спряло с откриването на аспирина  Peace

Иначе като цяло споделям 100% мнението на The same myself, пък и прекалено много уважавам лекарската професия, за да пиша повече в тема с такова безумно заглавие ooooh!

# 151
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, лекар ли си?
Директор на болница ли си, работиш на ключова позиция в МЗ?
Какво?
Защо, ти такава ли си?

# 152
  • Мнения: 5 622
1.Тя не се смята за Бог, просто тайно се надява, че някога трудът й ще бъде признат.
2.Ще се научи какво е ДОКТОР и какво ПАЦИЕНТ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Довечера, когато се прибире скапана от работа и пътуване, защото цял  ден е спасявала нечии животи и държавата не й е платила нищо за това - ще й кажа, че е шибан доктор и не знае какво е то негово величество пациентът.
Просто е жалко и обидно, защото съм я наблюдавала през всичките тези години.

Същото с малки текстови изменения, важи и за учителите, например. Но това ще го спомена като дойде ред на темата "Да оплюем учителите", което пък ще следва след темата "Мама им полицейска.."

# 153
  • Мнения: 1 952
Живея в среда  на няколко многоуважавани лекари от дълги години.
Ти като каква споделяш негативно отношение и откъде си толкова навътре в нещата?

# 154
  • Мнения: 22 867
The same myself ,
учудвам се че майка ти, е пренебрегнала ценза си, и е отказала работа "зад граница". Не познавам добре обучен, опитен лекар,  да се е примирил със заплата от 400 лв. Това е характерно за посредствените общопрактикуващи лекари, чиято работа се свежда до изписване на рецепти на хронично болните баби и дядовци.

Кaril , не се учудвай и не слагай етикети на хора вършещи работата си както трябва, без да са добре заплатени, че са посредствени. Има различен морал, различни ценности, ти не си длъжна да ги споделяш, но обикновено на тия "посредствени" лекари и др.специалисти се крепи и това, дето е останало в скапаната ни / имам предвид, че някои са я скапали/  държава. Това че такъв лекар ще работи за 350 лева и няма да те гледа в ръцете какво ще му дадеш за да ти обърне внимание, не го прави посредствен. Не че няма и такива.

# 155
  • Мнения: 5 622
Живея в среда  на няколко многоуважавани лекари от дълги години.
Ти като каква споделяш негативно отношение и откъде си толкова навътре в нещата?

Не знам кого питаш, но едва ли е мен, щото аз не съм споделила негативно, даже напротив. Против съм всякакви подобни теми, но ако прочетеш горният ми пост, ще ти стане ясно.


Когото и да питаш, обаче, си мисля, че нямаш право да държиш сметка на никого за негативното му отношение, защото в повечето случаи то е плод на лични преживявания(пак за съжаление)

# 156
  • Мнения: 1 952
Буба, нямам предвид теб.
Твоята позиция я разбрах и я оцених.

# 157
  • Мнения: 9 865
Шибаните доктори, шибаните даскали, шибаните държавници...
Може да се продължава до безкрай.
Да си добър е с няколко идеи повече от това да си дипломиран по каквото и да е.
В този смисъл лекар е повече призвание.

# 158
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Не считам за необходимо да ти давам обяснения в качеството си на каква знам някой неща. Също така изобщо не ме интересува дали ти ще се съгласиш с моето мнение или не.
Нищо лично спрямо теб   bouquet

# 159
  • Мнения: 1 952
Мисля, че когато човек се изказва така компетентно, би трябвало да каже на базата на какво??
Щом не е необходимо да се занимаваш с мен и няма нищо лично /не виждам как и би могло да има/, не коментирай повече мнението ми.

# 160
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мисля, че когато човек се изказва така компетентно, би трябвало да каже на базата на какво??
Щом не е необходимо да се занимаваш с мен и няма нищо лично /не виждам как и би могло да има/, не коментирай повече мнението ми.
Ами аз казах още с първия си постиг по темата на каква база са ми мненията по изказаните съждения. Но ти очевидно искаш да получиш информация в пълни детайли, което е недопустимо.
Може би трябва да си публикувам копие от трудовата книжка или автобиографията за да мога да коментирам мненията ти  newsm78

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 11:22 от Гери

# 161
  • Мнения: 1 952
Недопустимо?
Писанията ти сериозни ли са?
Не следя личността и мненията ти, даже за пръв път те мяркам.
Информацията и детайлите от личния ти живот са последното нещо, което ме вълнува.
Недоволна пациентка си, това стана ясно, но айде да не каляш наред.
Ползваш лекарска помощ и медицински услуги, нали?

# 162
  • Мнения: 511
The same myself , една птичка пролет не прави!
Сблъсквала съм  се както с арогантни меко казано лекари, крайно некомпетентни, абсолютни лаици също така и с невероятни специалисти и светила.
Никой не говори лошо за добрите лекари, ако ти като дъщеря на такъв си привилигирована да получаваш "луксозно" обслужване и отношение много хора не са. Не го приемай  вътрешно!
Не можеш да ме убедиш и никога няма да си променя отношението към "докторите" само по диплома.
Заради една такава докоторица мъжът ми сега е хипохондрик, друг близък беше обявен за раково болен, без това изобщо да е така!Мога да изброя поне още 10 случая които са ме засегнали било то пряко или косвено.
А пред лекарите посветили се на човека мога само да благоговея!Но нека най- после се избавят от ненужната си лоялност и изчистят сами мършата от стадото си.

# 163
  • Мнения: 1 952
Лекарите по диплома са общопрактикуващите лекари.
Не бих разчитала на тях за нещо повече от мерене на кръвно и даване на направление.

# 164
  • Мнения: 9 865
Лекарите по диплома са общопрактикуващите лекари.

Не само. Има и тесни специалисти със също така тесни виждания. Има.

Общи условия

Активация на акаунт