Шибаните доктори

  • 8 237
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 952
Освен шибан доктор, тя е и посредствен общопрактикуващ лекар.
Трудно ли е да приемеш, че не всеки приема професията си като търговия, особено когато се касае за човешкото здраве?

# 136
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да и на мен ми се наложи да посетя една /различна от останалите/ болница тази година. Когато попаднах в нея все едно бях в друг свят. Всички до един бяха много мили и любезни, въпреки че на мен ми беше много зле и май се лигавих повечко от колкото трябва. Не са ми поискали лев, а мисля че дадоха много повече от заплатата си. От тях лъхаше съчувствие и топлина, като по този начин направиха така, че аз да издържа и най-тежките изследвания, за които всички се съмняваха, че ще ги издържа. На тях и на целия персонал на тази болница благодаря от сърце.
Но положението в другите болници далеч не е такова и тук мнението на Буба съвпада с моето.

# 137
  • Мнения: 1 952
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?

# 138
  • Мнения: 524
1.Тя не се смята за Бог, просто тайно се надява, че някога трудът й ще бъде признат.
2.Ще се научи какво е ДОКТОР и какво ПАЦИЕНТ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Довечера, когато се прибире скапана от работа и пътуване, защото цял  ден е спасявала нечии животи и държавата не й е платила нищо за това - ще й кажа, че е шибан доктор и не знае какво е то негово величество пациентът.
Просто е жалко и обидно, защото съм я наблюдавала през всичките тези години.
Мога да изброя доста лекари, които са помогнали на мен, на децата ми, точно тук похвалих лекар, който не ми е любимец, но аз на черното бяло не мога да кажа, хубав-лош, когато някой си свърши работата. Никой не споменава твоята майка, като лош лекар, сигурно е прекрасен специалист, но сред тях има такива боклуци с които съм се сблъсквала лично и те са повече от съвестните, които уважавам искрено. Все се изтъкват заплатите, колко били ниски (за което съжалявам) на мен ми се иска всички да получават достойно заплащане, но и на шофьорите от гр. транспорт са ниски заплатите, ако един такъв ти блъсне колата, дали ще му простиш, че му е ниска заплатата, аз не бих, както не бих простила на никой лекар, който се държи грубо с мен, детето ми или е немарлив, защото не съм му платила нещо, което държавата му плаща.

# 139
  • Мнения: 920
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?

Е, това или винаги ме е учудвало. Защо да не може и двете. Защо един лекар, като се смята за добър, мисли, че може да се гаври с пациентите.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 328
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?
Махни мазните усмивки и съюза - какво остава?

# 141
  • Мнения: 1 952
Откога лекарската професия е съпоставима с тази на шофьорите от градския транспорт?

# 142
  • Мнения: 2 673
The same myself ,
чувствам те не като съфорумка, а като пациент, който е обиден без да има повод...и когото трябва да успокоя, дори да се извиня..
Извинявай, ако с нещо сме те засегнали  bowuuНезнам защо сред написаното за лошите лекари "припозна" майка си. НЕ приемай всичко буквално. Изрично изкоментирахме, че НЕ ВСИЧКИ ЛЕКАРИ СА "шибани"\не ми харесва думата\...Сигурна съм, че майка ти дава всичко от себе си. Пожелавам и здраве иповече признателни пациенти!  bouquet

# 143
  • Мнения: 1 264
Виж, разбирам, че не ти е било приятно отношението, но не бих използвала такова заглавие за кадърни лекари, пък дори и да са се държали грубо.
Понеже съм малоумна, забелих пишлето на сина ми и не можах да прибера кожичката. Наложи се да го заведа при хирург в малък град. Там има само един и той е много добър. Видях го пред болницата, защото си тръгваше, беше почивен ден. Помолих да се върне в спешното. Не му стана приятно, но се върна заради детето. Няма да ти казвам как ме навика.  ooooh! Но детето ми имаше нужда от спешна лекарска помощ и той му я оказа. Безкрайно съм му благодарна!

# 144
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, ти какво искаш от един лекар?
Съчувствие и мазни усмивки или компетентно мнение и адекватно лечение?
Ами за съжаление, грубите и арогатни лекари не са компетентни, а избиват комплекси. И това го казвам като пациент от една страна и като човек работил дълги години в тази сфера. А това за "компетентно мнение или мазни усмивки, искаш ти" е неуспешен опит да се прикрие некадърността им.

# 145
  • Мнения: 524
Откога лекарската професия е съпоставима с тази на шофьорите от градския транспорт?
Дадох пример за заплатите, не за двете професии, но и двете професии носят отговорност за човешкия живот, и двете професии могат да го отнемат, ако не си вършат работата.

# 146
  • Мнения: 1 952
Не сте ме засегнали и не се чувствам обидена, срещала съм твърде много хора с такова мислене и може би, ако нямах живият пример пред себе си, и аз бих била на същото мнение.
Обидно е и е жалко, че в тази държава всичко е под общия знаменател.
И преди докторите да се определят като некадърни и шибани, би трябвало да се вземе предвид факта, че в големите болници и клиники не се взимат на работа сульо и пульо, взели диплома по някаква нещастна случайност, а специалисти, преминали през конкурс /има и изключения, разбира се, но не са много/.

# 147
  • Мнения: 5 622
БУБА, аз също съм сестра и не съм си позволила да правя груби забележки, за съм цинична, камо ли пък зла Mr. Green В болницата, в която работя това е недопустимо, има редки изключения.
Карил, ето, че и ти правиш нещо за да опровергаеш общото мнение....

По мои наблюдения и както казах, никак не са редки тези случаи на такова отношение...  Confused Не всички са такива, разбира се(и слава Богу), но масово са! Еле пък ако отидеш като пациент..А като споменеш, че си колежка нещата някак се променят..защо, питам аз? ЗАщо е нужно да съм колежка за да получа адекватно отношение?! И никой не може да ме обори, че не е така...

# 148
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И преди докторите да се определят като некадърни и шибани, би трябвало да се вземе предвид факта, че в големите болници и клиники не се взимат на работа сульо и пульо, взели диплома по някаква нещастна случайност, а специалисти, преминали през конкурс /има и изключения, разбира се, но не са много/.



хахахаха, вярвай си че е така!

# 149
  • Мнения: 1 952
Гери, лекар ли си?
Директор на болница ли си, работиш на ключова позиция в МЗ?
Какво?

Общи условия

Активация на акаунт