Съмнение за качеството на тиквички

  • 4 457
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
na men ponakoga sled kato sam obelila kartofite dlanite mi zapo4vat da gorat i sarbat vse edno 4e sam pipala kopriva no ne vinagimoze da e samo ot razli4ni sortove

# 16
  • Мнения: 780
Случва ми се често (да не кажа всеки път), когато беля тиквички - остава някакъв лигав слой по кожата, който после се бели. Много ми е неприятно, затова се изхитрих и вече не беля тиквичките - просто ги измивам много добре и ги готвя с кората. Пак си стават много хубави!
И на мен така ми се случва често  , макар че тиквичките ми са домашно отгледани / сама съм си ги гледала / и няма никакви торове ....

# 17
  • Мнения: 1 798
Бе и да не е отровно, е много гнусно  Sick
А за картофите - да, винаги ми се захабяват ръцете, ако не беля с ръкавици.

# 18
  • Мнения: 3 268
Като режа тиквички,винаги става така.Нищо ти няма на тиквичките,не са отровни.Ти малко преувеличи описанието на "страшната слуз" и момичетата не разбраха за какво говориш.Това е все едно да кажеш,че щом патладжанът пуска черна вода,е отровен.

# 19
  • Мнения: 1 798
Не съм преувеличила. Описанието ми беше слабо дори. Шашнах се, признавам си. За пръв път ми се случва. Може би тиквичките са били по-големи, не знам.
asyalein е обяснила добре, че това става само при по-светлите тиквички.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Случвало ми се е ,но без желираната маса.Само по ръцете ми е странно.

# 21
  • Мнения: 721
А от кой магазин ги купи?

# 22
  • София
  • Мнения: 581
Случвало ми се е ,но без желираната маса.Само по ръцете ми е странно.
и при мен така  Peace

# 23
  • Мнения: 1 798
А от кой магазин ги купи?

От пазара.

# 24
  • Мнения: 674
 Току-що ми се случи същото. Ръцете ми се обелиха, направо ми пада кожата! Sick Досега не ми се е случвало такова нещо!
 Мислех да замразя малко за детето да му слагам в пюрето, ама определено се отказвам!

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Току-що ми се случи същото. Ръцете ми се обелиха, направо ми пада кожата! Sick Досега не ми се е случвало такова нещо!
 Мислех да замразя малко за детето да му слагам в пюрето, ама определено се отказвам!

ако чете някой, дето никога не е виждал тиквички, ще си помисли, че те съдържат солна киселина!!!!!!!!!

хора вземете се в ръце  Crossing Arms, кожата не пада, пада засъхналият сок от тиквичките, който се е наслоил по ръцете!!!! ooooh!

в крайна сметка едни ръкавици за еднократно употреба решават проблема.

# 26
  • Мнения: 674
Току-що ми се случи същото. Ръцете ми се обелиха, направо ми пада кожата! Sick Досега не ми се е случвало такова нещо!
 Мислех да замразя малко за детето да му слагам в пюрето, ама определено се отказвам!

ако чете някой, дето никога не е виждал тиквички, ще си помисли, че те съдържат солна киселина!!!!!!!!!

хора вземете се в ръце  Crossing Arms, кожата не пада, пада засъхналият сок от тиквичките, който се е наслоил по ръцете!!!! ooooh!

в крайна сметка едни ръкавици за еднократно употреба решават проблема.

 Преди няколко дни пържих домашни тиквички и нищо подобно не се случи!
 Как пък досега нищо не ми се е наслоявало!!! #Crazy
 Само дето стомасите ни не са за еднократна употреба!

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и сега отпечатъци на ръцете ли нямаш като ти падна кожата? защото, ако още имаш отпечатъци, то нещо друго е паднало. Wink

яж домашни щом те притеснява нещо в купешките.

аз споделих вече, че от зеления сорт нямам такива проблеми и всичките са купешки.

# 28
  • Мнения: 674
 Ми пръстите са ми гладки, все едно съм чистила цял ден с белина! newsm78
 Дано всичко това да си е нормално! Но за детето ще си чакам баба ми да прати тиквички все пак! Mr. Green Grinning

# 29
  • Мнения: 1 798
Ми пръстите са ми гладки, все едно съм чистила цял ден с белина! newsm78
 Дано всичко това да си е нормално! Но за детето ще си чакам баба ми да прати тиквички все пак! Mr. Green Grinning

Абсолютно. И ми се случи за пръв път. Зачудих се в качеството на тиквичките. А и ми стана любопитно от чисто научна гледна точка. Явно има някакво силно стягащо вещество.
После обаче ръцете ми се оправиха. Няма страшно.
И на детето можеш да даваш толкова, колкото и всички купени плодове и зеленчуци Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт