Buen amigo y compañero, es el que no nos pide dinero!!!

  • 25 391
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Привет на всички мацки живее6ти на Испанска земя  Hug

От 10 месеца вече и аз мога да се присьединя кьм вас Simple Smile А от 3 месеца сьм кандидат мама Simple Smile на 30 г. сьм и ми е пьрва бременност.  Надявам тук да има и други близо до моето 3 месечно положение  Grinning

Лека и прохладна вечер пожелавам на всички

Clara  на теб специални поздрави, 4е само теб "познах" от тази теми4ка Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 818
Хулиганче,обещах да си говорим по темата за медиците.Четох много материали из пресата,четох мнения из други форуми... ooooh!Болно ми стана като видях коментари в друг форум относно мненията на мамите в темата ТУК за медиците...Момичета, хареса ми написаното от Георги Неделчев и затова го споделям с вас...

НОВАТА АРИЯ НА ОМРАЗАТА

"Ако на българския народ е писано да роди един ден гений, той ще бъде непременно геният на завистта", беше казал навремето Елин Пелин.

Колкото повече гледам телевизия тези дни, толкова повече се убеждавам в правотата му.

Изригването на вулкан от завист и злоба към семействата на медицинските сестри от Либия не е нещо, което би изненадало народопсихолозите.

"Ходих вчера да си сменям очилата, поискаха ми 40 лева. Е няма откъде да ги взема, а на тия им обещават цели апартаменти!".
"Няма ли кой да се погрижи за пенсиите и заплатите в тази държава, ами обещаваме компенсации за медиците и семействата им!"

"Щом са отишли доброволно на гурбет в Либия, значи са си поели всички рискове!" И пр. и пр.

Едно от скорошните предавания на Милен Цветков по Нова тв буквално се превърна в ода на ненавистта и завистта. На зрителя чак му ставаше неудобно от нещата, които се изговориха в директния ефир.

Ясно си беше открай време, че срещу задържаните наши медици и цялата драма около процеса им тлее едно недоволство, главно сред простолюдието. Сега то просто избуява с пълна сила, защото вече сме спокойни за съдбата на сънародничките си. Тъжно и цинично, но факт.
Българинът не обича да го занимават с чужди проблеми. Или поне не и да го занимават с такива в продължителен период време. Той е милосърден, състрадателен и дори самоотвержен, но някак си кампанийно, "на юруш". Ако го поканят да участва в протестна акция * може би ще отиде. Ако му поискат подпис в петиция * с готовност ще сложи. Ако го помолят да даде кръв за нуждаещи се * вероятно ще даде. Дори и пари би изпратил, в банковата сметка за спасяване на болно детенце. Такива примери от последните месеци не са един и два.

Но и при най-малкия опит нечие страдание да се трансформира в благополучие, широките народни маси подскачат като ужилени. Откъде накъде компенсации, откъде накъде апартаменти, защо държавата не мисли и за нас.

На фона на ангажираността на цяла Европа към драмата на сестрите ни, тази избуяла народна злоба звучи позорно. На фона на милионите, които държавата харчи за какви ли не чиновници, които нищо не вършат, и на фона на корупционните схеми, за които научаваме ежедневно, каквито и компенсации да бъдат дадени на медиците и семействата им, това ще бъдат трохи.

За съжаление българинът далеч не е толкова активен и агресивен, когато трябва да се противопоставя на корупцията или на държавническото безхаберие. Винаги е по-лесно да си излееш злобата срещу няколко клети жени и семействата им, отколкото срещу някакво по-абстрактно зло.

Примитивният разум обича да мрази конкретно, да сочи с пръст. Примитивният човек е по-щастлив не когато има примери за подражание и възторг, а когато има поводи за негодувание. Особено ако нищо друго не се очаква от него, освен да мрази. ГЕОРГИ НЕДЕЛЧЕВ- Монитор

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 20:24 от gaby_s

# 17
  • Мнения: 1 818
Hugplamplam,добре дошла и на теб.Увеличаваме се,това е добре  bouquet

# 18
  • Мнения: 806
Здравеите мили моми4ета Hug
Аз много ряд Cryко пи6а при вас,но имаме проблеми тук и сигурно 6те се прибираме в България.
Имам нужда от спе6на помо6т да преведа не6то малко от испански на български,но от голяма важност за мен и незнам към кого да се обърна.Моля Би за помощ Praynig
Незнам да го напи6а тук или някоя от вас моми4ета,които разбирате испанския-на ли4ни ooooh!
Благодаря Ви предварително.Много прегръдки от мен и пожелания за разлажда6та и хубава ве4ер  bouquet

# 19
  • Мнения: 68
       
      Някой знае ли как стои въпросът с тези 2500Е? Т.е. нас българите дали ни тока и при какви, точно, условия. И какъв е редът. Трябва ли да сме регистрирани някъде из социалните предварително. При мен е малко сложно и с документите, защото аз сега ще взема резиденция след сключването на брака, надявам се да не ме забавят много. Но все пак, ако имаме късмет може и да си помогнем малко с паричките.

Goya ето какво намерих по повод 2500 евро за раждане http://www.agenciatributaria.es/wps/portal/ListadoContenidos?cha … ;menu=2&img=7

# 20
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Габи, много правилно е написано. Много малко може да се добави към този анализ.  Confused Общо взето, според мен, в Бг действа все още закона на джунглата. Като не можем да поискаме сметка от силните на деня за техните постъпки, тъпчем по-слабите. Не виждам какво са се вторачили повечето в апартаментите, парите.. като, че ли биха се съгласили да бъдат бити, затваряни, унижавани и изнасилвани 9 години за някакви мизерни пари и жилища Sick. Проверяват им живота под лупа, търси се нещо незначително, за да се потрият ръце и да се каже: ето, видяхте ли ги какви са, нищо не заслужават.

Не знам защо, но ми направи впечатление, че живеещите извън Бг имат съвсем различна гледна точка. (Сега очаквам да бъда изтипосана в клю-то, и да се заформи поредния скандал на тема Бг и чужбина Laughing). Всъщност знам защо, но предпочитам да не го пиша Rolling Eyes


Диме, кажи за какво горе-долу става дума, с каква насоченост е, за да можем да помогнем с превода Peace Ако искаш ми пусни част от него на лични.

Пламплам, добре дошла и на теб при нас!   bouquet

# 21
  • Мнения: 68
Здравеите мили моми4ета Hug
Аз много ряд Cryко пи6а при вас,но имаме проблеми тук и сигурно 6те се прибираме в България.
Имам нужда от спе6на помо6т да преведа не6то малко от испански на български,но от голяма важност за мен и незнам към кого да се обърна.Моля Би за помощ Praynig
Незнам да го напи6а тук или някоя от вас моми4ета,които разбирате испанския-на ли4ни ooooh!
Благодаря Ви предварително.Много прегръдки от мен и пожелания за разлажда6та и хубава ве4ер  bouquet

Здравей Диме, за сьжаление не сьм толкова добре с испанския иначе бих ти помогнала ...Предполагам, че вече някой го е сторил. Успех !

# 22
  • Мнения: 743
Цитат
Фрики, а ти къде изчезна, бе човек? От доста време не си се появавала тук .
/quote]
Нали си имам гости Wink и се шматкаме нон стоп.Вчера се върнахме от Виго.Сега влизам буквално за две минути, а не бях влизала във форума от десетина дни Cry
Извинявам се,но не съм чела така че не съм в течение на нещата.......надявам се всички да сте добре и целувки Hug Hug Hug

# 23
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
добър ве4ер моми4ета ние пак няма да псим малкото не иска да спи ве4ер и това е не спира да рита 4ак болезнено
GOYA брак не е нужен но да докажеш 4е си била 2гоини тук, само незнам дали има зна4ение дали през тези две години си била легална или не
за да полу4иш помоЩите задължително трябва да си с документи
Диме какви проблеми , за какво става въпрос, аз работих като превода4 ако искаш може да се опитам да помогна
plamplam добре дошла при нас и аз живея в бенидорм и 4акам моето съкровиЩе през октомври
за гореЩините нямам думи добре 4е е басейна и плажа инъ4е не бих издържала
искам пак в холандия там е хладни4ко и се живее нормално  Sad
Габи снимките са страхотни стана ми много мъ4но за родния град как искам да съм си там сега при мама и тати  Cry Cry Cry Cry

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Габи по повод това
Цитат
Болно ми стана като видях коментари в друг форум относно мненията на мамите в темата ТУК за медиците
я кажи кои е този форим даи линки да попро4етем

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Dime kaжи какво те тревожи - ако е нещо с властта казвай ако можем да го разтълкуваме

# 26
  • Мнения: 409
Здравеите сладорани!Минаха празниците покраи малкия и седнах да драсна два реда Peace.Малкия се представи добре в царквата на кра6тенето,и после на ресторанта.Ина4е сега ходя да оправям документите за 200 лева и децките.Добре до6ли на новите мами  bouquet,тук моми4етат са страхотни.Габи и аз сам на твоетомневние мила относно медиците Peace.Диме и за не мога да помогна много newsm78,но тук има маики които разбират много добре испанския.Е хаеде целувки от нас и пак 6те наминаваме.Многоми е ма4но ве4е за моя направо 6те отка4а,другия пат с мен FlutterАми товае целувки от нас  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 818
Хулиганче,чети от пост 36 нататък,ако имаш време и нерви Mr. Green

http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=9804&page=4

# 28
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Gabi, в другия форум, по-голямата част от потербителите там са напълно прави, за съжаление. Успях да попрочета няколко от темите за сестрите в клюкарника. Ами, толкова помия се изсипва отгоре им, че просто не е за вярване. Затова и по-горе бях казала, че като цяло мненията на живеещите в Бг коренно се различават от тези, които живеят извън страната.

Фрики, да нямаш раздвоение на самоличността?  Joy hahaha Явно си объркала и в бързината, си писала от акаунта на приятелка Mr. Green

Рози, до кога сте в Бъглария? И,  Blush отдавна се каня да те питам нещо: Хектор не трябва ли да се чете Ектор? Или е с хота? Hector или Jector? Сори за любопитството  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 818
Gabi, в другия форум, по-голямата част от потербителите там са напълно прави, за съжаление. Успях да попрочета няколко от темите за сестрите в клюкарника. Ами, толкова помия се изсипва отгоре им, че просто не е за вярване. Затова и по-горе бях казала, че като цяло мненията на живеещите в Бг коренно се различават от тези, които живеят извън страната.

Вес,напълно си права  Hug

(Сега очаквам да бъда изтипосана в клю-то, и да се заформи поредния скандал на тема Бг и чужбина Laughing). Всъщност знам защо, но предпочитам да не го пиша Rolling Eyes

...и тук също.... подкрепям мнението ти     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт