Как се намаляват храненията

  • 1 326
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
И ние до скоро хапвахме по 7 пъти.Нощем е най-гадно,но изведнъж спря да се буди нощем.Сега папка в 6 и много рядко към 4:30 сутринта и после чак в 10ч. Аз също бях пускала тема как да го откажа от нощното хранене,защото педи беше казал:"Ама как?То е вече голям?!" Да,ама не!Така че остави си го да хапва колкото си знае и ще се откаже доста бързо.Сега ние ядем по 5 пъти по 150мл понякога и по по малко...в тия жеги...! Peace

# 16
  • Мнения: 814
Синът ми се отказа от нощното ядене към края на 3-тия месец (ама и ние му го заменихме няколко пъти с чайчето за колики) и постепенно към 7-мия месец - започна по 5 пъти на ден. Като стана някъде на година и 2 м аз го водя при педито и го питам кога ще започне да се храни като нормалните хора по 3 на ден, а той ме гледа строго и ми казва, че те "нормалните" хора се хранели по 5 пъти  Laughing     

# 17
  • Мнения: 226
При нас нещата се случиха така. Нощното хранене на Алекс беше към 2-3. Една нощ ме остави да седя и да го чакам с готовото мляко, а той си спеше сладко сладко smile3524 - беше на 2 месеца и половина. Така мина на 6 хранения, но аз му увеличих дозата с около 20 мл - моя принцип е сумарно да изяжда 900 мл на денонощие. Честно казано, първия ден повръщаше малко сред някое от храненията - може да му е дошло в повече Confused.След 2-3 седмици ми направи впечатление, че правеше 2 много големи паузи от сън през деня - повече от стандартните 3 часа между хранене. Реших, че мога да пробвам да намаля на 5 хранения през 3 часа и половина. Така и направих като отново му увеличих дозата с 20-30 мл, защото трудно издържаше някоя от паузите. В общи линии, малко бързо май се случи всичко, донякъде с моя подкрепа, но и следвайки Алекс.

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 19:36 от Satriani

# 18
  • Мнения: 1 294
Децата сами определят по колко пъти да се хранят на ден, това не е наша грижа. Grinning

# 19
  • Мнения: 139
Според мен не налагай на детето някакъв режим, както е написано в книгите. Остави го то само да прецени как и по колко иска да се храни. Моят син след дни  ще навърши 4 месеца. Беше започнал да се буди в 6-7, даже в 7.30 сутрин, след като последно е хапвал в 22 ч. Сега отново яде в 3-4-5 - когато той поиска и после в 8-9. Бебетата явно са като нас - на периоди. И няма лошо щом така се чувстват добре, нали?!

Общи условия

Активация на акаунт