какво АМ, за да ака редовно???

  • 1 761
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
gmsvetla, Аптамил и Милумил са напълно еднакви млека. Просто в Милумила са добавени подсладители и сгъстители. Така че, ако бяхте изчакали, и с Аптамила всичко щеше да е ок.  Simple Smile
На новородени чайчета и вода не се дава  Stop

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
За водата съм на друго мнение, особено ако става въпрос летния  сезон. Беба пие вода(не подсладена, никога не съм я подслаждала) и много добре я различава от млякото. Давам вода, просто гледам да има поне час до храненето. Всеки сам решава за себе си, не обичам крайностите.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 282
Има и млека с прОбиотици - розовата серия на Хипп(уж той бил за регулиране ама не съм пробвала), ама не рискувам катознам как се разтваряше Хипп3 на баткото п не благодаря

# 18
  • Мнения: 6 029
Има и млека с прОбиотици - розовата серия на Хипп(уж той бил за регулиране ама не съм пробвала), ама не рискувам катознам как се разтваряше Хипп3 на баткото п не благодаря

и кви са тия прОбиотици?

# 19
Бебчо беше на НАН,пробвах Аптамил,вчера купих една кутия Селиа,но е ужасна и няма да му я давам.Сега смятам след всичко,което прочетох да пробваме Нутрилон комфорт.Проблема ни е ,че сме много запечени и се надявам да помогне някое мляко.Обаче все всички пишат,че не било хубаво да се сменя млякото,а никой не казва защо.Моля някой да ми обясни защо не е хубаво.Повечето от вас сьшо са сменили няколко.

# 20
  • Мнения: 213
прОбиотиците са "добри" бактерии, които естествено живеят в организма на здравите кърмачета и спомагат храносмилането, подпомагат имунната система и имат и един куп други полезни свойства.
А прЕбиотиците са някакви вещества, които стимулират развитието на прОбиотиците.
Един вид пробиотиците са добрите бактерии, а пребиотиците са тяхната храна. Пребиотиците има смисъл да се дават, ако в организма има достатъчно добри бактерии.
Извинявам се за простото обяснение, но аз така го разбрах.
Вече има млека и с пробиотици - на Хип, едно ново - Лактана (което ползваме от скоро).
Между другото има и една камара продукти с пробиотици за възрастни, пак с такива полезни свойства (само че не са млека, а хапчета).
Прословутите бифидобактерии също са вид пробиотик, май.

# 21
  • Мнения: 814
bomi, ние сме на същото БИО-мляко и бифидобактериите не са май Simple Smile, а са си истински пробиотични бактерии. Аз ДОСТА се рових по темата, преди да преминем на същото АМ и засега съм много доволна. и аз се сблъсках с "леко" невежество що се отнася до разликата между пре и пробиотиците (лошото е, че нещо дори специалистите не са много наясно - прекалено ново ли е за България, още не са се запознали с ефектите ли newsm78 - не знам). Хубавото е, че много добре регулира стомахчето, защото бифидобактериите по принцип се съдържат в естествената чревна среда на всички новородени бебчета.

# 22
  • София
  • Мнения: 928
Аптамил  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 276
След като ми спряха кърмата на 40-ия ден, казаха да започна с Фризолак. Моментално получи запек.
Поисках да го сменя защото реших, че друга марка ще е по-добре. Казаха да пробвам с Милумил, започнах да преминавам плавно от Фризолака към Милумила, като смесвах докато остана само Милумил. Запекът обаче продължи.

Сега съм в процес на преминаване от Милумил към Нутрилон Комфорт (по същата схема - смесване) и запекът вече го няма!  Flutter

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
При всяко детенце явно наистина млеката действат различно на перисталтиката на червата.Моят син беше само на Аптамил първите 4 месеца през живота си и имаше ужасен запек-изхождаше се веднъж на 3-4 дни.Поради тази причина реших в началото на 5-ия месец да го захраня и нещата се оправиха.

# 25
  • Мнения: 4 451
Малката ми се запичаше от НАН и Фризолак. Проблемът ни се реши с Нутрилон. Опитай!

# 26
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Аз давам Милумил,но започнах и с по-малко картофено пюре.

# 27
  • Мнения: 390
Синът ми започна на Фризолак и се запече страшно, пробвах Фризовом, после Блевит- не помогнаха, напротив запекът се увеличи и се появиха колики. Проблемът се реши с Нутрилон.

С малката се бях зарекла никакъв Фризолак, но в родилния дом им даваха и реших да не го сменям. Резултата беше пак същия- голямо запичане.
Сега въвеждам постепенно Нутрилон и вече започна да си ака нормално.
Не сменяй изведнъж млякото, трябва да става постепенно, всеки ден заменяй по едно хранене с новото мляко  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 314
 Peace Nutrilon comfort Peace  vsi4ko drugo ni zapi4a6e

# 29
  • Мнения: 229
Синът ми беше със сериозен запек, случвало се е да не ака по 8-9 дни Rolling Eyes Беше изцяло на кърма , но се оказа че не му стига и за една седмица беше отслабнал 0,600гр. По съвет на педито минахме на Фризовом, обаче вкусът му е ужасен и всяко хранене беше съпроводено с много рев. Издържахме така две седмици през които акаше всеки ден самичък Praynig ,но все пак реших да сменя млякото. Взех Милумил и сега няма никакъв проблем нито с яденето,нито с акането Hug

Общи условия

Активация на акаунт