Може ли да се запази семейството след изневярата

  • 7 756
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Трудно е и изключително болезнено за теб да приемеш вече съпруга си. Никак няма да ти е лесно да спреш да мислиш за любовницата му.

Именно в това е проблема, постоянно се сравнявам с нея - дали е по-красива, по-добра и все пак тя е на 18 , а аз на 30 години. Все пак младото си е младо. Не съм готова да го забравя и никога няма да забравя и простя , това ще е винаги между нас. Във всеки разговор, дори и най-безобидния и ежедневния, който сме провели оттогава, аз винаги я намесвам по някакъв начин. Просто за да го дразня и да виждам как се ядосва от това. Само да вметна, че от тогава е образец на съпруг и баща  - не се отделя от нас, обръща ни необходимото внимание, но за мен това е закъсняла проява на грижа. Обърквам се все повече. На моменти си мисля да отида при адвокат, но като видя щастливите лица на децата, който си играят с него, се разкъсвам вътрешно.

# 16
  • Мнения: 4 362
Може, но вече няма да е същото!

И аз така мисля.Бих простила изневярата,макар че на този етап сте били разделени и би трябвало той да се бори за вас,а не да тръгва след първата "върти опашка".Но няма да му простя това ,че "бившата му любовница" ми звънни по телефона и на неговият,това означава,че  не си е довел нещата до край и момичето има надежди .Защо не е застанал като мъж и да прекрати този вид тормоз от нейна страна спрямо теб?Постоянно ще те преследва мисълта за "тази малката",трудно ще го преболедуваш,но все пак дай шанс.

# 17
  • Мнения: 490
Съвети няма да давам.
На въпроса-трудно. Почти невъзможно.

# 18
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328


не пречи да опиташ! винаги ще боли - и да се разделиш сега ще боли, а щом не си готова - риска дори е по-голям
затова аз на твое място бих дала ШАНС - като явно му покажа че не всичко зависи от мен - ако тези смнения ме разяждат от вътре - то с тях няма как да се бориш....
дай ШАНС - НИЩО не губиш
Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Може би, ако нещо по-силно ги скрепи и ако двамата са убедени и мотивирани. Предполагам newsm78

# 20
  • Мнения: 54
Той постоянно ми казва и показва, че иска да е с нас. Но тази малката не престава да звъни. Преди 20 мин пак ми се обади да ми каже , че след като се върне ( преди 3 дни е отишла в Гърция при майка си) щяла да бъде с него. Говорила с него по телефона и той и казал, че още я обича и иска да е с нея.  #2gunfire  #2gunfire Остана изненадана от факта, че той е при мен. Мъжът ми спеше и аз го събудих плачейки. Той се ядоса и ми каза да не говоря повече с нея. Каза, че това е лъжа и че неговият телефон нарочно е изключен защото тя продължава да го търси. Но на мен от това не ми става по-леко. Не знам на кого да вярвам - той вече ме измами веднъж, вече се съмнявам във всичко. Сега пак ме очаква поредната безсънна нощ, в която ще се опитвам да си обясня защо ми се случва това. 

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
запомни днес в колко часа е казала че му е звъняла
затова поискай разпечатка на неговата фактура в края на месеца - и ще разбереш дали те е лъгал или не
но му кажи като свърши месеца за да можеш да го изловиш ако лъже

знам как боли
опитай се да му се довериш поне на този етап
моя и после трябваше да гтовори с нея...и мисля, че поне 2-3 разговора бяха извън работата им

знаеш ли наскоро си говорих със самотните мами - и често се питам кое е по-добре - да се съмняваш, но с някой до теб или да не се съмняваш, но ...всъщност да няма кого да ревнуваш
често нова връзка е нова ама не е по-добра от предишните!
та моля те помисли - с вас е и ... да излъгал е но повечето хора лъжат и освен това дай му ШАНС - защото може и да се промени
не е задължително, но може...

# 22
  • Мнения: 2 723
Абе твоя мъж нормален ли е????
Той се бил ядосал  Shocked
Да хване телефона и пред теб да и каже да се разкара... Ще си изключва телефона, защо бе? Нали бил приключил с историята? Трудно му е да отреже 18 годишна девойка ли? Не му е било трудно да забрави, че има семейство и да се закача с нея, сега му е трудно... Я стига бе
Той си спинка, докато ти говориш с 18 годишната дебютантка?
А ти защо и вдигаш? Какво имаш ти да говориш с нея?
Смятам, че и двамата не сте наясно какво искате...

А по въпроса, да може да се запази, ако и двамата имате желяние и положите усилия...



# 23
  • Мнения: 1 225
Абе твоя мъж нормален ли е????
Той се бил ядосал  Shocked
Да хване телефона и пред теб да и каже да се разкара... Ще си изключва телефона, защо бе? Нали бил приключил с историята?
Много лесно се дава съвет отстрани, но по-добре да не се изпада в крайности.
Дори и да го направи каква е гаранцията , че пак не я лъже.
За това се забравя и се проидължава напред - заради децата  Peace

# 24
  • Мнения: 647
Дай му шанс , всеки го заслужава , но.. Сега е момента да поставиш своите условия. Ясно и категорично.Ако ги спазва добре , продължавате напред , опитвате се да забравите и да съхраните семейството си .
Това , че го раздава ядосан и мен ме подразни. Щом държи на вас нека и се обади и да приключи тази връзка така както е редно. Така няма да има неясноти нито за теб , нито за девойчето.

# 25
  • Мнения: 307
Моят съвет е да изчакаш да ти мине гневът /който е нормален предвид ситуацията, и аз бих била същата/, после помисли трезво дали още обичаш този човек. В крайна сметка факт е, че всеки прави грешки, никой не е безгрешен, но ако ти държиш на мъжа си, то бори се за него! Знам, че няма да му имаш доверие вече, но с времето, когато нещата се поуталожат и той ти докаже, че обича най-вече теб /за децата е ясно, че ги обича/, нещата може би ще се пооправят. Пожелавам ти да вземеш правилното решение и да бъдеш щастлива!  Hug

# 26
  • Мнения: 307
И още нещо, не се сравнявай с нея! Ти си майка на ВАШИТЕ деца, а не тя. Следващият път, когато ти се обади, я постави на мястото й, дори накарай мъжа си /пред теб/ да й разясни как стоят нещата. И когато с мъжа ти изясните проблема, не му говори за нея, това е грешка, не го дразни. Говорейки постоянно за нея ти не му даваш възможност да я забрави. А ти не искаш това, нали? Това ти го казва една 31 годишна жена, минала през подобни перипетии. Успех!  Hug

# 27
  • Мнения: 2 723
Много лесно се дава съвет отстрани, но по-добре да не се изпада в крайности.

Жалкото е, че съвета не е много отстрани...
Минах през същото, с тази разлика, че никакви девойки не са ми се обаждали и че мъжът ми се постара да ме накара да повярвам (а това тогава не беше хич лесно) че всичко е приключило. И още повече, че никога няма да се повтори, защото си беше дал сметка какво губи и какво печели...

Сигурно е лесно да кажеш продължавай напред, ама хич не е лесно да изтриеш от съзнанието си онова, което ти е причинил човекът, на когото си гласвал най-голямо доверие.
Лесно е и да кажеш - разкарай го, ще се намери някой който да те обича и да те заслужава, амааааа...

Не мисля, че някой има право да си играе със живота на някой друг, днес ще си ида, утре ще се върна... нека си извоюва правото да бъде до теб. 1 месец добро държание не го прави разкаял се и съжаляващ.

Съжалявам за по-острия тон, но това, че той много се ядосал, че бившата му любовница ти се обажда ме вбеси. Той я е наврял в живота ви, негова работа е да я разкара от там, а не да се ядосва, защото само ти в тази случка имаш право да бъдеш ядосана

Аз пък говорих, не ми пукаше дали така ще му е трудно да я забрави, не съм и искала да я забравя, исках да има ясно представа защо е избрал да се прибере при нас. Ако дори и за миг ми беше минало през ума, че се е върнал "заради детето" сега нямаше да сме заедно... Говорих и я споменавах докато за мен темата просто не се изчерпа. До момента в който се оказа, че ние можем спокойно да говорим за това като за лош спомен без някой от нас да се изнервя...

Ходихме и на семеен терапевт, опитайте, на нас много ни помогна, мога да ти дам координати на ЛС.

Важно е да не правиш нищо, което по какъвто и да е начин те кара да се чувстваш зле. Ако имаш нужда да се сравняваш с нея - сравнявай се, но гледай обективно... при теб се е върнал - доброволно, на теб е направил деца - доброволно, нея я е зарязал - доброволно, вярно е, бил е с нея, докато за няколко месеца връзката им се е изчерпала, тя е на 18 и едва ли изобщо може да ти стъпи и на малкия пръст и по-важното - ти си тази, при която се чувства у дома Hug

Съжалявам... май ме хвана словесната диария Embarassed

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 12:42 от Никси

# 28
  • Мнения: 323
Много лесно се дава съвет отстрани, но по-добре да не се изпада в крайности.

Жалкото е, че съвета не е много отстрани...
Минах през същото, с тази разлика, че никакви девойки не са ми се обаждали и че мъжът ми се постара да ме накара да повярвам (а това тогава не беше хич лесно) че всичко е приключило. И още повече, че никога няма да се повтори, защото си беше дал сметка какво губи и какво печели...

Сигурно е лесно да кажеш продължавай напред, ама хич не е лесно да изтриеш от съзнанието си онова, което ти е причинил човекът, на когото си гласвал най-голямо доверие.
Лесно е и да кажеш - разкарай го, ще се намери някой който да те обича и да те заслужава, амааааа...

Не мисля, че някой има право да си играе със живота на някой друг, днес ще си ида, утре ще се върна... нека си извоюва правото да бъде до теб. 1 месец добро държание не го прави разкаял се и съжаляващ.

Съжалявам за по-острия тон, но това, че той много се ядосал, че бившата му любовница ти се обажда ме вбеси. Той я е наврял в живота ви, негова работа е да я разкара от там, а не да се ядосва, защото само ти в тази случка имаш право да бъдеш ядосана

Аз пък говорих, не ми пукаше дали така ще му е трудно да я забрави, не съм и искала да я забравя, исках да има ясно представа защо е избрал да се прибере при нас. Ако дори и за миг ми беше минало през ума, че се е върнал "заради детето" сега нямаше да сме заедно... Говорих и я споменавах докато за мен темата просто не се изчерпа. До момента в който се оказа, че ние можем спокойно да говорим за това като за лош спомен без някой от нас да се изнервя...

Ходихме и на семеен терапевт, опитайте, на нас много ни помогна, мога да ти дам координати на ЛС.

Важно е да не правиш нищо, което по какъвто и да е начин те кара да се чувстваш зле. Ако имаш нужда да се сравняваш с нея - сравнявай се, но гледай обективно... при теб се е върнал - доброволно, на теб е направил деца - доброволно, нея я е зарязал - доброволно, вярно е, бил е с нея, докато за няколко месеца връзката им се е изчерпала, тя е на 18 и едва ли изобщо може да ти стъпи и на малкия пръст и по-важното - ти си тази, при която се чувства у дома Hug

Съжалявам... май ме хвана словесната диария Embarassed
Абсолютно подкрепям!
Не смятам,че измамената съпруга трябва винаги да се прави на добрата самарянка. #Cussing out
След като мъжът й е допринесъл изцяло за целият този проблем,нека положи усилия да го разреши сам и то бързичко,а не да си спи сладко-сладко,а жената да се  оправя с малката по телефона.И от къде накъде любовницата ще има нейният номер?!Егати нахалните създания #Cussing out...Ама и мъжът ти ..е ..за бой,трудно бих го приела при себе си отново,и така като гледам как си спи и почива,а вие си скубете косите,май много не го е еня.

# 29
  • Мнения: 2 270
Не мисля, че семейството може да се запази такова каквото е било след изневярата . . .

Общи условия

Активация на акаунт